Avalon (Don Eskridge)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: Avalon

Post autor: dr_Fell »

Jest coś co pozwala je łatwo rozróżnić?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Avalon

Post autor: Zaan84 »

Jeżeli chodzi o opakowanie to moje pudełko ma na górze taki czerwony pasek
Obrazek

Z tego co widzę na starszych zdjęciach to poprzednia wersja chyba tego nie miała:
http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz-gry-avalon/
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: Avalon

Post autor: dr_Fell »

Grę dostałem w nowej wersji, ale wygląda na to, że popełniłem zonk przy doborze koszulek. W tym wątku były sprzeczne informacje dot. szerokości (57,5 vs 63) i kierując się informacjami dot. angielskiej wersji zamówiłem koszulki 57,5 oraz 41x63 na karty do głosowania. Tymczasem okazało się że karty mają 63x88 i dodatkowo karty do głosowania się tego samego rozmiaru co reszta kart. Czy pl wydanie różni się rozmiarem kart od oryginału? Czy coś zmieniono pomiędzy wydaniami?

Proszę o szybką odpowiedź, jadę zaraz wymienić koszulki :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Avalon

Post autor: Tringa »

Hej,

Trochę odkopuję wątek, ale czy graliście w grę "Święty Graal"? Jak opinie? Możną ją gdzieś jeszcze dostać (OLX, Allegro i grupy Fb przekopane), albo ew. jakiś Print and Play?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Avalon

Post autor: Tringa »

Hej,

\W jednym sklepie zalegała na stanie ostatnia sztuka Świętego Graala (i to chyba głównie dlatego, że zrobili w nazwie literówkę i normalnie się nie wyszukiwała). Jakby ktoś był chętny to się mogę podzielić :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
arturszc
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:34

Re: Avalon

Post autor: arturszc »

Powiedzcie mi czy w Avalona da się grać na ponad 10 osób wg jakichś domowych zasad?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Avalon

Post autor: RunMan »

Pewnie i by się dało, gdybyś miał 2 podstawki i zachował proporcję w ilości złych graczy i ilości graczy idących na poszczególne misje, ale granie powyżej 10 osób będzie moim zdaniem średnim pomysłem:

To gra w której wszyscy muszą rozmawiać i każdy powinien swobodnie słyszeć innych graczy. Przy większej ilości graczy mogłoby być zbyt głośno i mogłyby się utworzyć grupki rozmawiające między sobą, natomiast niekoniecznie skupiające się na reszcie stołu.

No i ważniejsze - przy większej ilości graczy mogłoby dojść do sytuacji w której większość osób nie zostałaby wybrana do misji - w końcu najczęściej wybiera się zwycięskie składy. Gdyby odpowiednio zwiększyć ilość osób idących na poszczególne misje, to w ciągu 5 rund ciężko byłoby wydedukować kto jest kim.
ODPOWIEDZ