Avalon (Don Eskridge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: KarbonX »

Solmath pisze:
KarbonX pisze:Gorzej jest z jakością wydania. Po 1,5 godzinie gry zaczęliśmy zauważać znaczne zużycie kart (białe brzegi).
Kiedy skończyliśmy (około 3 godziny grania), karty wyglądały, jak po wielu tygodniach wykorzystywania. Białe brzegi, na niektórych kartach pojawiły się rysy i początki ścierania farby ze środka kart, nie tylko na brzegach
To ciekawe, ponieważ grałem w Avalona na Pionku i jakoś nie zauważyłem słabej jakości kart. A był to egzemplarz mocno eksploatowany - pokazowy.
Może miałeś pecha i trafiłeś na trefną sztukę?
Sam się zastanawiam, czy może to być problem tylko części wydanych egzemplarzy, bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś by wypuścił coś takiego jako standard.

Na marginesie, ten egzemplarz nie jest mój, tylko znajomego.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Avalon

Post autor: Olgierdd »

zastanawia mnie jak mogliście tak szybko zużyć karty, skoro w trakcie rozgrywki w użyciu są karty do głosowania (nie tasuje się ich) i karty misji (ledwo tasowane). Reszta praktycznie tylko leży na stole.
To nie jest Dominion, gdzie karty są maksymalnie eksploatowane.
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: KarbonX »

Olgierdd pisze:zastanawia mnie jak mogliście tak szybko zużyć karty, skoro w trakcie rozgrywki w użyciu są karty do głosowania (nie tasuje się ich) i karty misji (ledwo tasowane). Reszta praktycznie tylko leży na stole.
To nie jest Dominion, gdzie karty są maksymalnie eksploatowane.
Najwięcej zużycia widać było na kartach misji, ale (o ile dobrze pamiętam) problem zaczął się pojawiać też na kartach postaci, które przecież prawie w ogóle nie są tasowane, tylko pomiędzy kolejnymi grami. Zagraliśmy mniej niż 10 razy.

Skoro, jak napisał Portal, karty z Resistance i Avalona są identycznej jakości, to znaczy, że coś musi być z tym egzemplarzem, bo w Resistance grywaliśmy często, a tam jakość jest bardzo dobra i zużycia dotąd nie widać.
Właściciel tego egzemplarza dostał informację o możliwości kontaktu z Portalem. Jak dla mnie sprawa jest załatwiona i Portal na pewno sprawę wyjaśni.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Po sygnale zgłoszonym przez użytkownika KarbonX w dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy testy na losowo wybranych egzemplarzach gry. Zgłoszony problem faktycznie występuje - drukarnia źle pokryła karty lakierem dyspersyjnym, który powinien chronić karty przed ścieraniem. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, problem wychodzi dopiero podczas intensywnego użytowania kart.

Informujemy, że w dniu dzisiejszym wstrzymaliśmy sprzedaż gry Avalon. Pudełka są wycofywane ze sprzedaży. Zleciliśmy pilny druk nowych talii. Błędnie wydrukowane karty zostają wycofane z rynku.

Klientów, którzy zdążyli kupić grę prosimy o kontakt z Portal Games lub ze sklepem, w którym kupili grę. Otrzymają nową talię.

Premiera gry przesuwa się o kilka dni ze względu na potrzebę dodrukowania poprawnych kart i przeskładanie całego nakładu. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku armii Sharrash, w której drukarnia źle wysztancowała żetony i której to armii nie dopuściliśmy do sprzedaży tak i tym razem nie dopuścimy, by wadliwy produkt trafił do graczy.

Przepraszamy za opóźnienie, ale jak już informowaliśmy w przypadku armii Sharrash w Portalu przestaliśmy tolerować nawet najdrobniejsze potknięcia produkcyjne i wprowadziliśmy bardzo rygorystyczną politykę współpracy z drukarniami.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Avalon

Post autor: Olgierdd »

Klątwa Portalu :?

Super, że szybko reagujecie.
Awatar użytkownika
Muldek
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2011, 01:00

Re: Avalon

Post autor: Muldek »

Wiedziałby ktoś jakie koszulki by pasowały na karty od avalonu? kupiłem medium Arcane Tinmen i wchodzą tylko do połowy xD
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Avalon

Post autor: Senthe »

Normalnie... jakby wszystkie drukarnie świata się na Was uwzięły... Zgroza :shock:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Avalon

Post autor: watman »

Muldek pisze:Wiedziałby ktoś jakie koszulki by pasowały na karty od avalonu? kupiłem medium Arcane Tinmen i wchodzą tylko do połowy xD
standard ccg
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

A ja mam pytanie, czy w związku z tą pomyłką drukarni jeszcze nie zostały przygotowane egzeplarze dla tych, którzy zakupili pakiety na stronie wydawnictwa, czy to zostało już powysyłane?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Zgodnie z informacją z przedsprzedaży, Avalon zamówiony w tej formie wysłany będzie później. Przedsprzedaż została zamknięta w poniedziałek, gdy poznaliśmy ostateczną ilość zamówień, we wtorek została zlecona produkcja odpowiedniej ilości limitowanych gadżetów.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Epyon »

Kurczę, miałem nosa żeby przed pierwszą partią wszystko zakoszulkować...
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Avalon

Post autor: qman »

U mnie też karty się troszkę zniszczyły po ~2h grania :(
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

qman pisze:U mnie też karty się troszkę zniszczyły po ~2h grania :(
Portal Games pisze: (...) drukarnia źle pokryła karty lakierem dyspersyjnym, który powinien chronić karty przed ścieraniem. (...)

Klientów, którzy zdążyli kupić grę prosimy o kontakt z Portal Games lub ze sklepem, w którym kupili grę. Otrzymają nową talię.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: TTR_1983 »

Czyżby znów Trefl zmaścił sprawę? Jeśli tak to po wpadkach z Robinsonem i dodatkiem do Neuroshimy Portal od razu powinien zmienić drukarnię.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Avalon

Post autor: Senthe »

Pytanie czy jest w ogóle jakiś wybór w tej kwestii... :/
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Avalon

Post autor: szutek »

Chiny + kilkumiesięczne obsuwy w terminach wydania.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: jolietjake »

Za mały nakład na Chiny, jeśli się nie mylę.
Joliet Jake na BGG
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: TTR_1983 »

Lacerta teraz drukuje co2 i le havre we Włoszech więc da się gdzie indziej niż w Chinach.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Avalon

Post autor: mig »

Może sie i da ale obsuwy czasowe są u nich i tak takie jakby ciągnęli je z księżyca a nie spod Mediolanu. Już wole polską metodę Portalu.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
orri
Posty: 20
Rejestracja: 02 maja 2013, 10:03
Has thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: orri »

watman pisze:
Muldek pisze:Wiedziałby ktoś jakie koszulki by pasowały na karty od avalonu? kupiłem medium Arcane Tinmen i wchodzą tylko do połowy xD
standard ccg
Ja włożyłem swoje karty w koszulki od cytadeli - 57,5/89 mm i są tylko nieco za długie. Więc jeżeli masz na myśli standard ccg o szerokości 63,5mm, to będą za szerokie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

W Europie są dwie najlepsze drukarnie produkujące profesjonalne karty do gier: Trefl oraz Carta Mundi. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Trefl (gry The Resistance, Zombiaki, Nowa Era i in.).

Wpadki takie jak w przypadku krzywo wysztancowanych żetonów Sharrash, czy brak lakieru na kartach do Avalonu traktujemy bardzo poważnie - zwracamy cały nakład drukarni i żądamy nowego druku. Jak długo firma Trefl w trybie pilnym realizuje reklamacje i jak długo takie wpadki będą zdarzały się jedynie sporadycznie, tak długo nie planujemy druku w Chinach (reklamacje w Chinach zapewne byłyby o wiele trudniejsze ze względu na koszty transportu).
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Avalon

Post autor: watman »

orri pisze:
watman pisze:
Muldek pisze:Wiedziałby ktoś jakie koszulki by pasowały na karty od avalonu? kupiłem medium Arcane Tinmen i wchodzą tylko do połowy xD
standard ccg
Ja włożyłem swoje karty w koszulki od cytadeli - 57,5/89 mm i są tylko nieco za długie. Więc jeżeli masz na myśli standard ccg o szerokości 63,5mm, to będą za szerokie.
racja, nie wiem czemu mi sie zapamietalo ze wymiar kart to 63x88...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Przepraszam, kiedy będą powysyłane te pakiety? Nie chcę tak poganiać, bo rozumiem, że był problem z drukiem, ale tak nie widzę nigdzie żadnej konkretnej informacji.
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Avalon

Post autor: sugai »

Komimasa pisze:Przepraszam, kiedy będą powysyłane te pakiety? Nie chcę tak poganiać, bo rozumiem, że był problem z drukiem, ale tak nie widzę nigdzie żadnej konkretnej informacji.
Przyłączam się do pytania. Wysłałem zapotrzebowanie do hurtowni, minął tydzień i do tej pory cisza.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Niestety, nie wiemy. Gdy tylko poznamy datę, natychmiast pojawi się informacja. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu - nie mniej, prosimy o jeszcze nieco cierpliwości, to duża operacja, trzeba wydrukować cały nakład kart od nowa, rozfoliować wszystkie egz. i na nowo skompletować.
ODPOWIEDZ