Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:4 - during the day, whenever you gain a prayer point from any source, gain another - to nie wiem czy jest warte aż 4 ale kto wie
Jeśli dodaje punkt za każdym razem, kiedy dostajesz Modlitwę z dowolnego źródła, to jest niezłe. Poświęcasz jednego żołnierza po walce - bum dwa punkty.
AkitaInu pisze:4 - gain a blue action token which can be used o block an opponents action - to jest Masakra :D
A to nie jest ten standardowy srebrny dodatkowy token akcji?

Tak czy inaczej, ślinienie się mi przeszło...zacząłem się moczyć :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

To fakt, to poświęcanie jest tym bardziej lepsze :)

A co do dysku - też myslałem ale chyba to jest jednak inny kolor. Blokowanie ostatniego ruchu przeciwnikowi który jest ostatni ?

Obrazek
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: trabiniu »

AkitaInu pisze:
Gambit pisze:
AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)

Ta-Seti !
Zaśliniłem klawiaturę...
Nie dziwie się :)

Tutaj (stety/niestety po angielsku) opisy nowych kafelków, jeden z użytkownikó BGG zgadywał co dają, autor powiedział "Almost 100%" ;)

1,2,3,4 - poziom kafelka :) Obok mój komentarz :P

1- an extra token that can only be used to pray? - Masakra :D
1- whenever you recruit 2 soldiers you get a 3rd free? - niezłe
1- 3 mercenaries (bringing your total soldier pool to 15) - ciekawe, o 3 jednostki więcej
1- 3 mercenaries (bringing your total soldier pool to 15)

2- RAM: +1 power/+1 move/ it costs 2 prayer points to move into the same square as him - Dobry strategicznie kafelek :)
2- an action token that can allow an extra purchase that must be used at the same time as another purchase, but you gain 1 prayer point when you do - Masakra :)
2- for every guy you lose in battle gain 1 prayer point - fajne (Takie Aphotecary z Clash'a ;))
2 - gain 2 prayer points when you attack - W połączeniu z czerwonymi kafelkami - extra :)

3 - 1 VP - pfff ;)
3 - attackers sacrifice 1 guy when attacking you - Masakra :)
3 - HARPY Sphinx: +2 power you can teleport from an obelisk - Masakra, w końcu drugi kafelek pozwalający to zrobić
3 - an action point that can only be used for movement - to już w ogóle jeszcze większa Masakra ;) 3 ruchy zamiast 2 są baaardzo dużą przewagą

4 - during the day, whenever you gain a prayer point from any source, gain another - to nie wiem czy jest warte aż 4 ale kto wie
4 - Boar/hippo thing: +1 speed/+2 power, when you would deal at least 2 blood, instead don't and gain a victory point. - 2 VP za walkę wygraną - też masakra
4 - gain a blue action token which can be used o block an opponents action - to jest Masakra :D
4 - +1 power/+1 blood/+1 move for all armies - A to już w ogóle Masakra ;)

Także jak widać, same masakry. Przesadzam ale kafelki są mocne i poważnie zmienią grę, wątpie żeby tu było cokolwiek zepsute ;)

Nic tylko czekać.

no to właśnie oficjalnie przeprosiłem się z tym tytułem :)
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kemet

Post autor: Dexterus »

AkitaInu pisze:4 - Boar/hippo thing: +1 speed/+2 power, when you would deal at least 2 blood, instead don't and gain a victory point. - 2 VP za walkę wygraną - też masakra
To jest Ammut (Ammit), Pożeraczka Serc, demon podziemi. Podczas ichniego sądu po śmierci, serce denata było stawiane na szalach i ważone względem pióra Ma'at, bogini sprawiedliwości i prawdy. Jeśli serce było lżejsze od pióra, dusza była uznawana za czystą i mogła iść dalej, ku domenie Ozyrysa i nieśmiertelności. Jeśli serce przeważyło, dusza była uznawana za niegodną, a serce rzucane na pożarcie Ammut właśnie.

Tradycyjnie przestawiano ją jako stworzenie o paszczy krokodyla, grzywie i przednich łapach lwa oraz tylnych hipopotama - czyli mix najstraszniejszych zwierząt znanych starożytnemu Egipcjaninowi.

Obrazek.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Widocznie postujący na bgg nie znał się na tyle żeby zaznaczyć co to za kreatura :)

Ale dzięki za info
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Kemet

Post autor: Macok »

@AkitaInu
Chyba zle rozumiesz kafelek z dodatkowym ruchem za 3. On prawdopodobnie daje nowy dysk do wykorzystania na ruch a nie mozliwosc trzeciego ruchu. Dalej mocne bo i tak tam najczesciej laduje ten dodatkowy, ale nie tak przegiete jak sie wydaje.

Sa jakies przecieki czy zmienili cos z szarza w ostatniej turze?
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Macok pisze:@AkitaInu
Chyba zle rozumiesz kafelek z dodatkowym ruchem za 3. On prawdopodobnie daje nowy dysk do wykorzystania na ruch a nie mozliwosc trzeciego ruchu. Dalej mocne bo i tak tam najczesciej laduje ten dodatkowy, ale nie tak przegiete jak sie wydaje.

Sa jakies przecieki czy zmienili cos z szarza w ostatniej turze?
Macok - jakbyś przeczytał dokładnie to byś widział że to przypuszczenia jednego z userów BGG, nie moje ;)

No ale dodatkowy dysk na ruch = możliwość zrobienia 3 ruchów zamiast 2 ;)

Co do ostatniej tury - nic nie wiem o tym ;)
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

AkitaInu pisze:
Gambit pisze:
AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)


3 - HARPY Sphinx: +2 power you can teleport from an obelisk - Masakra, w końcu drugi kafelek pozwalający to zrobić
My nigdy nie kupujemy tego kafelka
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

Konduktor pisze:
AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)


3 - HARPY Sphinx: +2 power you can teleport from an obelisk - Masakra, w końcu drugi kafelek pozwalający to zrobić
My nigdy nie kupujemy tego kafelka
Dlaczego? Może nie jest to używane non-stop, ale jest przydatne.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Gambit pisze:
Konduktor pisze:
AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)


3 - HARPY Sphinx: +2 power you can teleport from an obelisk - Masakra, w końcu drugi kafelek pozwalający to zrobić
My nigdy nie kupujemy tego kafelka
Dlaczego? Może nie jest to używane non-stop, ale jest przydatne.
Zawsze jakoś tak wychodzi że po walce jak cię wykrwawią to się poświęca jednostki a jak nie to dalej okupuje się świątynie bo to zawsze dodatkowe punkty modlitwy.

A jakie wy macie strategie?
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kemet

Post autor: moonman »

Gra rozłożona i czytam instrukcję, bo zaraz wpadną gracze na dziewiczą rozgrywkę - ale wciąż niejasności

1. Załóżmy, że dany gracz posiada złoty oraz srebrny znacznik akcji. Akcje wykonywane są naprzemiennie w fazie dnia. Czy wspomniany gracz, podczas swojej kolejki może wykonać 3 akcje (standardową, złotą (boska wola) oraz srebrną)?

2. [upewnienie się] Gra rozpoczyna się Fazą Nocy - czyli w sumie, każdy gracz zaczyna właściwą grę (pierwszą fazę dnia) z 7pkt modlitwy oraz 2 kartami BI?

TIA
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 86 times

Re: Kemet

Post autor: windziarz44 »

pytanie 1 - Tak, teoretycznie to możliwe
pytanie 2 - tak
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: REBEL.pl »

Zaktualizowaliśmy galerię (link) Kemeta, zapraszamy do odwiedzenia :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: Adalbertus123 »

Weźcie nie podbijajcie wątku przed wyjściem dodatku, bo mi adrenalinę pompujecie.
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Kemet

Post autor: kaszkiet »

Czy polska wersja Kemeta różni się czymś od innych?
Oczywiście oprócz instrukcji.
Bo gdzieś coś mi się obiło o uszy coś o kolorach figurek, ale nie wiem czy mi się to nie przyśniło.

Pytam w kontekście kompatybilności z nadchodzącym dodatkiem.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: powermilk »

Skoro REBEL nie będzie tłumaczyć dodatku, tylko będzie dołączać polską instrukcję, to domyślam sie, że z kompatybilnością nie będzie problemów.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Kemet

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedź.
Już wiem - w gradaniu była mowa o różnicy z wersją francuską - http://gradanie.znadplanszy.pl/2015/04/ ... h-8-kemet/
Ale przesłuchałem jeszcze raz ten fragment (3 minuta) i, jak rozumiem, chodzi o inny odcień żółtego koloru, a nie jakieś diametralne różnice.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: siekan »

Mam pytanie odnośnie dodatku: co dokładnie wprowadza do gry i czy zmienia tak wiele że jest warty zakupu?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Kemet

Post autor: Najemnik »

Nową piramidę+zestaw kafelków dla niej (strasznie podoba mi się konieczność zrezygnowania z 1 piramidy, ponieważ w mieście masz tylko 3 miejsca na takowe, co sprawia, że już wcześniej trzeba będzie się dookreślić co do mocy, o które się chce walczyć). Dodatkowo, czarna piramida łamie monopol białej na wzmacnianie ekonomii, czyli nie trzeba się już zabijać o białe moce by wyrobić z wiarą. Oprócz tego jest, wg mnie, lepszy system wyznaczania kolejności (co tura licytacja kartą walki+żetony które się dostaje za przegrane bitwy). Dochodzą jeszcze 2 karty walki (niestety nie udało mi się znaleźć jakie) oraz (IMO niepotrzebny, gmatwający zasady i podrażający złotówkowo bajer, ale może po grach zmienię zdanie) czyli ścieżka do Ta-Seti na nowym, oddzielnym kawałku planszy. Poruszamy po nim kapłanów i zgarniamy premie, jak weźmiemy premię, cofamy się na początek ścieżki, im dalsze premie, tym są (prawdopodobnie) lepsze.

To na razie moje gdybanie i teoretyzowanie. Co do tego, czy warty zakupu: nie wiem, zwłaszcza, że nie znam ceny. :D
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Kemet

Post autor: von Klamke »

Najemnik pisze:Nową piramidę+zestaw kafelków dla niej (strasznie podoba mi się konieczność zrezygnowania z 1 piramidy, ponieważ w mieście masz tylko 3 miejsca na takowe, co sprawia, że już wcześniej trzeba będzie się dookreślić co do mocy, o które się chce walczyć). Dodatkowo, czarna piramida łamie monopol białej na wzmacnianie ekonomii, czyli nie trzeba się już zabijać o białe moce by wyrobić z wiarą. Oprócz tego jest, wg mnie, lepszy system wyznaczania kolejności (co tura licytacja kartą walki+żetony które się dostaje za przegrane bitwy). Dochodzą jeszcze 2 karty walki (niestety nie udało mi się znaleźć jakie) oraz (IMO niepotrzebny, gmatwający zasady i podrażający złotówkowo bajer, ale może po grach zmienię zdanie) czyli ścieżka do Ta-Seti na nowym, oddzielnym kawałku planszy. Poruszamy po nim kapłanów i zgarniamy premie, jak weźmiemy premię, cofamy się na początek ścieżki, im dalsze premie, tym są (prawdopodobnie) lepsze.

To na razie moje gdybanie i teoretyzowanie. Co do tego, czy warty zakupu: nie wiem, zwłaszcza, że nie znam ceny. :D

No i likwiduje (podobno, bo nie grałem) problem uprzwilejowania ostatniego w kolejności gracza w końcówce gry.
Dla mnie - must have. Kwestię ceny traktuję jako szum tła.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Kemet

Post autor: Wroobel »

Mam prośbę, żeby ktoś napisał jaki jest rozmiar planszy podstawki w wersji polskiej?
Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Kemet

Post autor: Kowal »

Jakiejś wieści kiedy Ta-seti pojawi się w polsce? Miała być premiera na essen, ale póki co coś echo...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Była :) Ja mam swoje Ta-Seti ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: pan_satyros »

Kowal pisze:Jakiejś wieści kiedy Ta-seti pojawi się w polsce? Miała być premiera na essen, ale póki co coś echo...
W planszostrefie masz preorder na wersję międzynarodową.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Kemet

Post autor: Kowal »

pan_satyros pisze:
Kowal pisze:Jakiejś wieści kiedy Ta-seti pojawi się w polsce? Miała być premiera na essen, ale póki co coś echo...
W planszostrefie masz preorder na wersję międzynarodową.
Ok dzięki nie zauważyłem ;)



AkitaInu pisze:Była :) Ja mam swoje Ta-Seti ;)
Udało Ci się już może z nim zagrać? ;)
ODPOWIEDZ