Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: artur407 »

Też chętnie zapoznałbym się z opinią odnośnie rozgrywki z dodatkiem, więc jak ktoś coś mógłby w tym temacie skrobnąć to byłoby fajnie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Mam nadzieję ze w tym tygodniu uda się w końcu zagrać ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

von Klamke pisze:
No i likwiduje (podobno, bo nie grałem) problem uprzwilejowania ostatniego w kolejności gracza w końcówce gry.
Ciekawe czy likwiduje to że jak ktoś kupi łuczników to wygrywa grę?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Tak, sa kafelki ktore anuluja zdolnosc licznikow :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Veridiana »

Posty o koszulkowaniu zostały przeniesione do posta (zatytułowanego "Kemet") w wątku o koszulkach.
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: Kemet

Post autor: chantelle »

właśnie sobie kupiłam tą grę i nie mogę się doczekać aż przyjedzie z nią kurier :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet

Post autor: Zet »

chantelle pisze:właśnie sobie kupiłam tą grę i nie mogę się doczekać aż przyjedzie z nią kurier :)
Tę grę.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Veridiana »

Kolego, nie gaś tego młodego entuzjazmu! :D

chantelle, życzymy miłego grania :!:
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

czy w przedsprzedaży jest taniej?
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

drożej :D
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Już zamówione nie mogę się doczekac
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Pierwsza partia z Ta-Seti rozegrana. Wygrał oczywiście ten kto miał łuczników. Za karzdym razem strategia na wygranie jest prosta. Kupi łuczników. Jeśli uważacie inaczej piszcie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kemet

Post autor: Bea »

[quote="Konduktor"]Pierwsza partia z Ta-Seti rozegrana. Wygrał oczywiście ten kto miał łuczników. Za karzdym razem strategia na wygranie jest prosta. Kupi łuczników. Jeśli uważacie inaczej piszcie.[/quote]
Aż zapytam, bo mnie to intryguje, choć nie grałam jeszcze w Kemeta. Ile razy grałeś, skoro raz mówisz, że pierwsza partia rozegrana, a za chwilę, że za każdym razem tak jest?
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Wyśle że co najmniej dziesięciu partii. Pierwsza z dodatkiem Ta-Seti
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Kemet

Post autor: Najemnik »

Konduktor pisze:Pierwsza partia z Ta-Seti rozegrana. Wygrał oczywiście ten kto miał łuczników. Za karzdym razem strategia na wygranie jest prosta. Kupi łuczników. Jeśli uważacie inaczej piszcie.
Ok, piszę, że uważam inaczej. :wink: Jak rozumiem, "łucznicy" oznaczają jedno z ostatnich czerwonych ulepszeń, pozwalające przed atakiem ubić dwie jednostki przeciwnika? Cóż, u mnie, na 3 gry, ani razu nie wygrał ten, kto to wziął. Sama płytka daje praktycznie +2 do Siły w ataku,(a nawet gorzej, bo jeśli atakujemy 1-2 jednostki, nie dochodzi do bitwy i nie dostajemy PZ) a tyle to można uzyskać na wiele różnych sposobów, zarówno potworami jak i płytkami. Poza tym, z tego co widzę, w dodatku doszło sporo możliwości zwiększenia Siły, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu akurat tą płytkę określasz jako gwarantującą wygranie.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet

Post autor: Zet »

Najemnik pisze:
Konduktor pisze:Pierwsza partia z Ta-Seti rozegrana. Wygrał oczywiście ten kto miał łuczników. Za karzdym razem strategia na wygranie jest prosta. Kupi łuczników. Jeśli uważacie inaczej piszcie.
Ok, piszę, że uważam inaczej. :wink: Jak rozumiem, "łucznicy" oznaczają jedno z ostatnich czerwonych ulepszeń, pozwalające przed atakiem ubić dwie jednostki przeciwnika? Cóż, u mnie, na 3 gry, ani razu nie wygrał ten, kto to wziął. Sama płytka daje praktycznie +2 do Siły w ataku,(a nawet gorzej, bo jeśli atakujemy 1-2 jednostki, nie dochodzi do bitwy i nie dostajemy PZ) a tyle to można uzyskać na wiele różnych sposobów, zarówno potworami jak i płytkami. Poza tym, z tego co widzę, w dodatku doszło sporo możliwości zwiększenia Siły, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu akurat tą płytkę określasz jako gwarantującą wygranie.
Potwierdzam, grałem jakieś 6-7 razy i osoba mająca Initiative (jeśli to o ten kafelek chodzi, to tłumaczenie jest co najmniej dziwaczne) może raz wygrała. I nie jestem pewien, czy dzięki temu ulepszeniu. 10x ważniejsze są dodatkowe akcje i to one najczęściej dawały zwycięstwo.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Tak chodzi o ten kafelek który zdejmuje dwie jednostki przed atakiem.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Popatrzcie, jeśli ktoś weźmie tych łuczników to z ciąga dwie jednostki jeśli do tego ma skorpiona który zadaje dwa obrarzenia to broniący się traci 4 jednostki i armia jest już zdziesiątkowana. jeśli weźmie kafelek który za karzdym razem gdy zabije jednostkę dostaje 2 anki to do tego ma mnóstwo kasy. Dodam jeszcze tylko że jest jeszcze dodatkowy kafelek obrażeń to już po grze.
Spróbujcie zagra w ten sposób i napiszcie jak wam poszło.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet

Post autor: Zet »

Konduktor pisze:Popatrzcie, jeśli ktoś weźmie tych łuczników to z ciąga dwie jednostki jeśli do tego ma skorpiona który zadaje dwa obrarzenia to broniący się traci 4 jednostki i armia jest już zdziesiątkowana. jeśli weźmie kafelek który za karzdym razem gdy zabije jednostkę dostaje 2 anki to do tego ma mnóstwo kasy. Dodam jeszcze tylko że jest jeszcze dodatkowy kafelek obrażeń to już po grze.
Spróbujcie zagra w ten sposób i napiszcie jak wam poszło.
Bardzo dużo tych warunków do spełnienia. Ja dalej wolę dążyć do dwóch dodatkowych akcji, niż babrać się w obrażenia. To mi daje trzy ataki na turę lub dwie rekrutacje.
Ale jak tam wolisz :) Ja uważam, że Initiative jest przereklamowane i tyle. Używałem jej kiedyś i przegrałem z kretesem.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

W ogóle ja nie stosuje tej taktyki. Tylko mój kolega. A dla mnie cała zabawa polega na tym żeby wygra z nim. Staram się wynajdowa coraz to nowe strategie. Ostatni (która się nie powiodła) to zacząć z piramidą białą na poziomie drugim. W pierwszym ruchu rozbudowa ją na trzeciego poziomu i kup podwyższanie w nocy piramidy. Wówczas w drógim dniu ma się już czwarty poziom piramidy.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Zet pisze: Ja dalej wolę dążyć do dwóch dodatkowych akcji, niż babrać się w obrażenia. To mi daje trzy ataki na turę lub dwie rekrutacje.
Czyli idziesz w niebieskie. Spróbuje następnym razem tej strategii
Ostatnio zmieniony 05 gru 2015, 16:20 przez Konduktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Konduktor pisze:Popatrzcie, jeśli ktoś weźmie tych łuczników to z ciąga dwie jednostki jeśli do tego ma skorpiona który zadaje dwa obrarzenia to broniący się traci 4 jednostki i armia jest już zdziesiątkowana. jeśli weźmie kafelek który za karzdym razem gdy zabije jednostkę dostaje 2 anki to do tego ma mnóstwo kasy. Dodam jeszcze tylko że jest jeszcze dodatkowy kafelek obrażeń to już po grze.
Spróbujcie zagra w ten sposób i napiszcie jak wam poszło.
Pamietaj ze za lucznikow nie dostajesz kasy ;) plus w dodatku ta-seti jest kontra na lucznikow i do tego skill kaplana tez jest kontra ;) i plus promo i plus palisada ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

AkitaInu pisze: Pamietaj ze za lucznikow nie dostajesz kasy ;)
Pamiętam, nie liczymy za to.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Zet pisze: Ja dalej wolę dążyć do dwóch dodatkowych akcji, niż babrać się w obrażenia. To mi daje trzy ataki na turę lub dwie rekrutacje.
Czy nie brakuje tobie anków przy takiej strategi?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet

Post autor: Zet »

Konduktor pisze:
Zet pisze: Ja dalej wolę dążyć do dwóch dodatkowych akcji, niż babrać się w obrażenia. To mi daje trzy ataki na turę lub dwie rekrutacje.
Czy nie brakuje tobie anków przy takiej strategi?
Często mam kapłana dającego 3 ankhi zamiast 2 przy modlitwie. Mając dużo akcji mam czas, żeby zużyć jedną lub dwie na modlitwy. Do tego mając dużo akcji, atakuję jako ostatni, więc przeważnie mam zajęte jedną lub dwie świątynie (często tę dającą 5 ankhów).
Dobrze słyszałem, że dodatek akurat coś w tej kwestii zmienia? Tzn, żeby człowiek z dodatkowymi akcjami nie miał bonusu "ostatniego słowa" ?
ODPOWIEDZ