Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Kemet

Post autor: Merigold »

Dzięki wszystkim za przybliżenie Kemeta, mam nadzieję, że się sprawdzi w towarzystwie w którym gram - gramy głównie w 4 osoby. Wydaje mi się, że jeśli się wszyscy biją na zmianę, to jakby spada negaywna interakcja - innymi słowy nie jest tak bardzo dotkliwa, bo trzeba ją wkalkulować w strategię. Inaczej niż, gdy sporadyczny atak niszczy cały mój dorobek.

Jeszcze jedno pytanie, czy gra jest dynamiczna, czy też długo trzeba czekać na własną kolejkę?
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Hiu »

to nie Mage Knight - ale nie jest to tez gra symultaniczna.
downtime jest maly.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

Merigold pisze:Dzięki wszystkim za przybliżenie Kemeta, mam nadzieję, że się sprawdzi w towarzystwie w którym gram - gramy głównie w 4 osoby. Wydaje mi się, że jeśli się wszyscy biją na zmianę, to jakby spada negaywna interakcja - innymi słowy nie jest tak bardzo dotkliwa, bo trzeba ją wkalkulować w strategię. Inaczej niż, gdy sporadyczny atak niszczy cały mój dorobek.

Jeszcze jedno pytanie, czy gra jest dynamiczna, czy też długo trzeba czekać na własną kolejkę?
gra jest szybka, a nawet jeśli ktoś inny wykonuje ruch to może ciebie zaatakować = musisz się bronic i się nie nudzisz ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Kemet

Post autor: Rocy7 »

Jak wygląda poziom skomplikowania Kemet w porówniu do Cyklad? Czy ataki na ślepo tutaj działają? Gram często z graczem, który nie tylko gra agresywnie, ale też atakuje na zasadzie przewagi liczebnej szukam gry, którą mógłbym go utemperować:P
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet

Post autor: Zet »

Rocy7 pisze: ale też atakuje na zasadzie przewagi liczebnej
No to chyba bardzo rozsądne podejście :) W Cykladach (jak i np w Struggle of Empires, Runewars itp.) NIGDY nie atakuję bez przewagi liczebnej. Mechanika i logika tego wymagają (pomijam oczywiście wyjątki potwierdzające regułę - np karty taktyki).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Kemet

Post autor: Rocy7 »

Zet pisze: W Cykladach (jak i np w Struggle of Empires, Runewars itp.) NIGDY nie atakuję bez przewagi liczebnej. Mechanika i logika tego wymagają.
wskaz mi wojny, w ktorych o przebiegu calego konfliktu decydowala jedynie przewaga liczebna? Wkurza mnie jak nie mozna zastosowac zadnej strategii bo liczy sie jedynie wieksza agresywnosc i brutalna sila. W RW ma znaczenie sklad armii, sama przewaga liczebna nie zawsze jest wystarczajaca.
Poza tym sa strategie jak Burning Suns czy Eclipse, gdzie oprocz ilosci armi liczy sie jej jakosc.
W Wojnie o Pierscien tez ma znaczenie na ile zagrane karty wspolgraja ze skladem armii.
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Sir-Rafał »

To nie polecam Kemeta, bo tam są tylko podstawowe jednostki i bossy, które trochę modulują grę, ale wygrać bitwę 6 na 3 jest bardzo trudno.

Poza tym przewaga liczebna liczyła się zawsze, ale co innego jak mówimy o grze gdzie pionek jest równy pionkowi, a co innego jak się ma wybór jednostek i ulepszenia-wtedy wiadomo, że przewaga liczebna ma mniejsze znaczenie, ale w historii ciężko jest znaleźć bitwę z identycznymi jednostkami po obu stronach natomiast na planszy się znajdują i wtedy liczy się przewaga liczebna:D
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Odp: Kemet

Post autor: Zet »

Rocy7 pisze:
Zet pisze: W Cykladach (jak i np w Struggle of Empires, Runewars itp.) NIGDY nie atakuję bez przewagi liczebnej. Mechanika i logika tego wymagają.
wskaz mi wojny, w ktorych o przebiegu calego konfliktu decydowala jedynie przewaga liczebna? Wkurza mnie jak nie mozna zastosowac zadnej strategii bo liczy sie jedynie wieksza agresywnosc i brutalna sila. W RW ma znaczenie sklad armii, sama przewaga liczebna nie zawsze jest wystarczajaca.
Poza tym sa strategie jak Burning Suns czy Eclipse, gdzie oprocz ilosci armi liczy sie jej jakosc.
W Wojnie o Pierscien tez ma znaczenie na ile zagrane karty wspolgraja ze skladem armii.
Odnośnie RW - zwracam honor, rzeczywiście skład armii ma duże znaczenie.
Odnośnie Twojego pytania - Cyclades, Kemet, Shogun, Struggle of Empires to wg mnie nie są gry wojenne, właśnie dlatego, że o wyniku pojedynczego starcia decyduje liczebność + fuks (a skrajnie jest to okazane w Antike, gdzie nawet losowości nie ma). To wszystko eurogry które nie powinny symulować każego aspektu wojny i nie robią tego. Są skierowane do graczy, którzy nie szukają bitew, gdzie znaczenie mają morale, rodzaj wojsk, ukształtowanie terenu, pora dnia i roku itd...
Może spróbuj gier wojennych (nie znam się na nich, więc nie potrafię polecić konkretnej) - tam rzeczywiście pokażesz koledze, że sama przewaga to nie wszystko.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Kemet

Post autor: Kiran »

Kemet akurat ma bardzo kontrolowaną losowość w porównaniu z Cykladami ale przez to mniej emocji.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Kemet

Post autor: Piehoo »

Wiadomo coś na temat dodruku, lub najlepiej wydania w Polsce?

Edit. Odpowiedź na poprzedniej stronie. ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Kemet

Post autor: Vester »

W temacie polskiej wersji: przygotowałem karty pomocy kafli mocy i kart boskiej interwencji. Dać je każdemu graczowi i można grać nawet z babcią. :)

Obrazek

karta pomocy 1

karta pomocy 2

Na zdrowie!

ps: dajcie znać, czy się otwiera i działa, bo nie jestem mistrzem Picasy...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 13:27 przez Vester, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Kemet

Post autor: rastula »

Vester pisze:W temacie polskiej wersji: przygotowałem karty pomocy kafli mocy i kart boskiej interwencji. Dać je każdemu graczowi i można grać nawet z babcią. :)

karta pomocy 1

karta pomocy 2

Na zdrowie!

ps: dajcie znać, czy się otwiera i działa, bo nie jestem mistrzem Picasy...

widzę ciemność, ciemność widzę :(
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Kemet

Post autor: Vester »

Zobaczymy teraz. Przesiadłem się na ImageShacka.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

Vester pisze:W temacie polskiej wersji: przygotowałem karty pomocy kafli mocy i kart boskiej interwencji. Dać je każdemu graczowi i można grać nawet z babcią. :)

Obrazek

karta pomocy 1

karta pomocy 2

Na zdrowie!

ps: dajcie znać, czy się otwiera i działa, bo nie jestem mistrzem Picasy...
U mnie wszystko widac.
DOBRA ROBOTA!! :)

Ps widze ze Kemet na Rebelu dostepny ale cena sporawa... Dobrze ze kupilem rok temu ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: zomboni »

@Vester fantastyczna robota!

Matagot szykuje na lato dodatek. Kontrolowane przecieki pojawiły się na francuskiej stronie o grach. Link, w tekście jest mowa o nowych piramidach (pewnie z nowym zestawem kafelków).

Ciekawe jak dużo dobra będzie w pudle - tylko piramidy plus kafle a może coś jeszcze? Pozostaje cierpliwie czekać do lata.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Kemet

Post autor: krecilapka »

Vester: Zapewne od teraz Bogowie Egiptu patrzą na Ciebie łaskawszym wzrokiem, a nawet z niejaką wdzięcznością :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

krecilapka pisze:Vester: Zapewne od teraz Bogowie Egiptu patrzą na Ciebie łaskawszym wzrokiem, a nawet z niejaką wdzięcznością :)
Bogowie Kemetu ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Kemet

Post autor: Cin »

"Each opponent loses 1, you gain 1"
"Kradniesz każdemu rywalowi po 1"
To chyba jednak nie całkiem to samo i może wprowadzać w błąd.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: sillue »

Cin pisze:"Each opponent loses 1, you gain 1"
"Kradniesz każdemu rywalowi po 1"
To chyba jednak nie całkiem to samo i może wprowadzać w błąd.
jest kilka nieścisłości wynikających z nieprzetłumaczenia całości...

babcia mogłaby się rozczarować... :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Kemet

Post autor: Vester »

Tak zrozumiałem tę kartę. Czyli, że bez względu na liczbę graczy dostaję 1 manę?
Edit: faktycznie, znalazłem na bgg potwierdzenie. Szkoda, ze nie zajrzalem tam wczesniej...

Kilka nieścisłości? Gdzie? Napiszcie, to poprawię.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Kemet znów dostępny na planszostrefie (tak samo jak Szogun ! co mnie zdziwiło :))

Jak to jest z tą grą na dwie osoby ? Wiem że napewno lepiej działa na więcej osób, nie ma co gadać.

Ale jest przecież plansza na dwie osoby (tzn jej połówka :)) więc powinno dać rade :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Kemet

Post autor: Kowal »

Grać można, ale wówczas to zupełnie inna gra niż na więcej osób. Robi się bezpośrednio konfrontacja z oczekiwaniem kto pierwszy popełni błąd lub zaskoczy przeciwnika. IMHO da się ale lepiej na więcej.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Kemet

Post autor: Piehoo »

Szkoda że cena jeszcze mocno wywindowana, bo poluje na Kemeta od jakiegoś czasu. Trzeba czekać na dodruk i większą dostępność w innych sklepach.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

aktualnie jest dostepny na planszostrefie :) Nie wiadomo czy bedzie dodruk, ale patrzac na cyklady to pewnie bedzie :)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Kemet

Post autor: Arkadiusz »

Zastanawiam się nad tym tytułem, nawet mnie zainteresował, chociaż trochę zniechęca mnie świadomość, że Cyklady kurzą się u mnie na półce od dobrych dwóch lat. Zdążyłem już obejrzeć sporo różnych materiałów by wiedzieć, że Kemet jest inny i zdecydowanie bardziej trafiłby w mój gust ale wciąż nie jestem przkonany. Nie jestem fanem sposobu w jaki rozstrzygana jest walka w Cykladach- na zasadzie "kto da więcej", nuda. Walka z Kemeta wydaje mi się odrobinę ciekawsza (karty, większe znaczenie potworów) ale mam negatywne odczucie, że to jednak podobny system.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
ODPOWIEDZ