Room 25 (Francois Rouze)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: 8janek8 »

OK, ale jak on się sprawuje? :)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Erni »

Graliśmy w "Rywalizację" z żoną, we dwójkę. Gra jest ok, dopóki nie znajdzie się Pokoju 25. Wówczas robi się jakoś mniej ciekawie, a wysunięcie Pokoju poza planszę to tylko kwestia czasu. Interakcja (ta negatywna oczywiście) po znalezieniu Pokoju 25 mocno wzrasta, ale przypomina to dosłownie przepychankę - wzajemne wypychanie się i powrót do Pokoju albo nieco pozbawione ikry sterowanie planszą, by - jeśli samemu nie można wygrać - uniemożliwić zwycięstwo przeciwnikowi.
Jedna z moich postaci z premedytacją załatwiona została w "Wannie z kwasem" już w trzeciej rundzie. W sytuacji, gdy ma się tylko jedną postać, można uciec, ale dopiero w ostatniej, dziesiątej rundzie. Pokój 25 znalazłem w rundzie czwartej. Do ostatniej rundy pozostało mi więc mało ciekawe błąkanie się po "zielonych" pokojach i trochę bezcelowe sterowanie planszą.
:roll:
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Musza »

Tryb rywalizacji działa tak na prawdę dobrze tylko w 3 osoby. Nie zagrałbym też w tryb podejrzliwości nie mając pełnej 6stki. Trybu kooperacji nie testowałem jeszcze, więc nie wiem gdzie jest jego sweet spot.

Pamiętaliście, że jeśli przed 5tą kolejką odkryje się pokój 25 to przesuwa się w czasie do tej 5tej?
Erni pisze:Graliśmy w "Rywalizację" z żoną, we dwójkę. Gra jest ok, dopóki nie znajdzie się Pokoju 25. Wówczas robi się jakoś mniej ciekawie, a wysunięcie Pokoju poza planszę to tylko kwestia czasu. Interakcja (ta negatywna oczywiście) po znalezieniu Pokoju 25 mocno wzrasta, ale przypomina to dosłownie przepychankę - wzajemne wypychanie się i powrót do Pokoju albo nieco pozbawione ikry sterowanie planszą, by - jeśli samemu nie można wygrać - uniemożliwić zwycięstwo przeciwnikowi.
Jedna z moich postaci z premedytacją załatwiona została w "Wannie z kwasem" już w trzeciej rundzie. W sytuacji, gdy ma się tylko jedną postać, można uciec, ale dopiero w ostatniej, dziesiątej rundzie. Pokój 25 znalazłem w rundzie czwartej. Do ostatniej rundy pozostało mi więc mało ciekawe błąkanie się po "zielonych" pokojach i trochę bezcelowe sterowanie planszą.
:roll:
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Erni »

Musza pisze: Pamiętaliście, że jeśli przed 5tą kolejką odkryje się pokój 25 to przesuwa się w czasie do tej 5tej?
Tak, pamiętamy zawsze. Ale jakoś nie ma to zbytniego wpływu na rozgrywkę. Trudno nie dać rady wysunąć Pokoju 25 w pięć rund.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Musza »

Erni pisze:
Musza pisze: Pamiętaliście, że jeśli przed 5tą kolejką odkryje się pokój 25 to przesuwa się w czasie do tej 5tej?
Tak, pamiętamy zawsze. Ale jakoś nie ma to zbytniego wpływu na rozgrywkę. Trudno nie dać rady wysunąć Pokoju 25 w pięć rund.
Ja jeszcze nie rozegrałem takiego pojedynku w 3 osoby, żeby powyższe zdanie było prawdziwe, więc albo 2 osoby to tak źle działa, albo coś robicie nie tak :wink:
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Erni »

Musza pisze:(...) albo 2 osoby to tak źle działa, albo coś robicie nie tak :wink:
Raczej to pierwsze :)
A na czym polega rozszerzenie "Publiczność"? (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... o-audience)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5223
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Gambit »

Erni pisze:A na czym polega rozszerzenie "Publiczność"? (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... o-audience)
Na tym, że od drugiej tury, na początku każdej tury rzucasz kostką i stosujesz wynik do pierwszego gracza. Bardzo ciekawie zmienia grę. Polecam wypróbować, zwłaszcza, że koszty pozyskania tego "dodatku" są zerowe.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: REBEL.pl »

xilk pisze:A jak wygląda sytuacja z tymi poprawionymi kartami postaci do gry Pokój 25? Miały nadejść razem z Megawojownikami i doszły? A jeśli tak, to czy zgłaszać się do sklepu, w którym się nabyło grę, czy jak?
Tak, już dotarły, sprawdziliśmy - są poprawione. Aby je otrzymać należy skontaktować się bezpośrednio z nami (wydawcą) pod adresem reklamacje@rebel.pl, niezależnie od tego gdzie gra została kupiona. Wszyscy nasi partnerzy także będą kierować klientów bezpośrednio do wydawnictwa.
Wysyłkę poprawionych plansz zaczynamy od przyszłego tygodnia.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: romeck »

Moim zdaniem te "poprawione" karty postaci są ZNACZNIE GORSZEJ JAKOŚCI od tych oryginalnych. Tektura wydaje się trochę cieńsza ale to pikuś, bo jest lakierowana tylko z jednej strony, więc się wygina (KOSZMAR!), kolory mniej żywe, a projektant co poprawiał tekst zrobił to "na odczepne", więc od dołu jest zero marginesu, co wygląda fatalnie. Brzydkie słowa cisną się na usta.

Bez laminowania się nie obejdzie.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 52 times
Been thanked: 10 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: hrachubi »

Co do wykonania:
Wczoraj dopiero zauważyłem że rewersy kilku pokoi:
- 3-4 sztuki są ciut jaśniejsze od pozostałych (w tym np. komora śmierci)
- na 2-3 sztukach grafiki są przesunięte ku krawędzi
Dzięki temu w obu przypadkach można zidentyfikować pomieszczenie na awersie.

Ktoś jeszcze tak ma?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: romeck »

Ja się wolę nie przyglądać, bo tego się potem nie da odzobaczyć.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 245 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: wajwa »

hrachubi pisze: Wczoraj dopiero zauważyłem że rewersy kilku pokoi:
- 3-4 sztuki są ciut jaśniejsze od pozostałych (w tym np. komora śmierci)
- na 2-3 sztukach grafiki są przesunięte ku krawędzi
Dzięki temu w obu przypadkach można zidentyfikować pomieszczenie na awersie.
W kultowym "Wielkim Szu" ten numer nazywał się "marycha" :P
Always look on the bright side of life
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: xilk »

Niedawno wyszła polska wersja Pokój 25 - sezon 2. Czy ktoś z was grał może w ten dodatek? Mocno się zmienia rozgrywka? Bo na razie tylko czytałem instrukcję, a jednak warto by znać opinię ludzi, którzy zagrali :D Sam się zastanawiam, nad dokupieniem dodatku na gwiazdkę ;)
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: donPedro »

xilk pisze:Niedawno wyszła polska wersja Pokój 25 - sezon 2. Czy ktoś z was grał może w ten dodatek? Mocno się zmienia rozgrywka? Bo na razie tylko czytałem instrukcję, a jednak warto by znać opinię ludzi, którzy zagrali :D Sam się zastanawiam, nad dokupieniem dodatku na gwiazdkę ;)
Gambit niedawno recenzował.
https://www.youtube.com/watch?v=_w3uR1_rPSQ
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Erni »

A czy to prawda, że rewersy na kafelkach pokojów z dodatku mają różny odcień od tych z podstawki?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Epyon »

Na pewno tak było w porównaniu starej edycji podstawki (małe pudełko) z pierwszym drukiem dodatku. Różnica jest naprawdę minimalna i w nieco słabszym świetle zupełnie niewidoczna.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: crsunik »

Hm, nie zauważyłem tego problemu u siebie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Bary »

Czy obecne w sklepach wydanie zawiera przytaczane wcześniej mankamenty (m.in. związane z planszami graczy)?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: pytajnik1 »

Bary pisze:Czy obecne w sklepach wydanie zawiera przytaczane wcześniej mankamenty (m.in. związane z planszami graczy)?
Podbijam pytanie.
Interesuje mnie szczególnie kwestia odcienia kafli na rewersie. Jeśli da się odróżnić kafle z 1. sezonu od kafli z 2. sezonu, to właściwie dokładanie nowych kafli traci sens.
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: mr_pepeush »

w moim egzemplarzu nie zauważyłem różnicy, ale uwaga: nie robiłem dokładnej analizy i nie kładłem obok siebie jednych i drugich kafli, w celu znalezienia różnic. Myślę, że jeśli nie jesteś graczem, który sam chce sobie zrobić kuku (czyt. znaleźć takie błędy) to spokojnie możesz zakładać, że przy normalnej grze nie znajdziesz różnic :)
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 52 times
Been thanked: 10 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: hrachubi »

Co do odcieni kafelków - u mnie da się dostrzec różnice pomiędzy kafelkami z podstawki (pierwsze duże wydanie).
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 27 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: ENDryu »

mr_pepeush pisze:w moim egzemplarzu nie zauważyłem różnicy, ale uwaga: nie robiłem dokładnej analizy i nie kładłem obok siebie jednych i drugich kafli, w celu znalezienia różnic. Myślę, że jeśli nie jesteś graczem, który sam chce sobie zrobić kuku (czyt. znaleźć takie błędy) to spokojnie możesz zakładać, że przy normalnej grze nie znajdziesz różnic :)
+1

Wolę sobie nie psuć zabawy i nie szukac potem na sile tych nowych kafli :)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Haloon »

Rebel ustalił premierę drugiego dodatku na maj/czerwiec :]
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: pytajnik1 »

ENDryu pisze:
mr_pepeush pisze:w moim egzemplarzu nie zauważyłem różnicy, ale uwaga: nie robiłem dokładnej analizy i nie kładłem obok siebie jednych i drugich kafli, w celu znalezienia różnic. Myślę, że jeśli nie jesteś graczem, który sam chce sobie zrobić kuku (czyt. znaleźć takie błędy) to spokojnie możesz zakładać, że przy normalnej grze nie znajdziesz różnic :)
+1

Wolę sobie nie psuć zabawy i nie szukac potem na sile tych nowych kafli :)
Zgadzam się, natomiast w trakcie gry nieświadomie można zwrócić uwagę na różnice i jak ktoś słusznie zauważył: nie da się tego odzobaczyć ;)

Skoro różnica jest niezauważalna, to nie pozostaje nic innego, jak przyczaić się na zakup. Dziękuję za odp!
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: KQuest »

Instrukcja do sezonu 2:
1. W nagłówku na górze strony 3 powinno być "TRYB PODEJRZLIWOŚCI / RYWALIZACJI / DRUŻYNOWY" a nie "TRYB PODEJRZLIWOŚCI / KOOPERACJI / DRUŻYNOWY"
2. Na tej samej stronie (str. 3), dolna tabelka w prawej kolumnie. W wierszu "NIEBIESKIE" zamiast "Pokój sterowania" powinien być "Pokój kontrolny", prawda?
ODPOWIEDZ