Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

No proszę. Wiele wskazuje na to, że bieżący rok może być jednym z najlepszych dla projektantów i wydawców gier planszowych w Polsce. :)

Oby tak było! :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Od razu też zapytam w oczekiwaniu na odpowiedź na poprzednie pytanie - jeśli okaże się, że będzie można dokupić R2R bez utraty wcześniejszego pakietu, to czy możliwym jest np. dopłacenie kilkunastu złotych na wysyłkę, żeby R2R dostać już teraz? Wiem, że znowu zawracam głowę ;) ale zamiast kupić R2R w sklepie (taniej i szybciej) to wolałbym kupić go u Was żeby kasa poszła na Magnatów.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Ozy, jako kierownik zamieszania, skontaktuje sie z Toba na PW
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Usul »

O to i ja poproszę o tą odpowiedź na PW, bo coraz mocniej się skłaniam, by Was wesprzeć, a na RtR też mam chrapkę :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Skoro pytanie się powtarza to nie będę pisał na PW, tylko tutaj.

Niestety nie mamy możliwości dzielenia wysyłek w trakcie akcji. Wynika to z faktu, że nie wiemy nawet jeszcze, czy zbiórka zakończy się sukcesem i czy w ogóle otrzymamy pieniądze zebrane podczas akcji - bo jeśli nie, to wrócą one do wspierających. Nie mogę zatem zrealizować połowy "przedsprzedaży" przed zakończeniem akcji.

Natomiast jeśli ktoś chce dodać RttR do wybranego przez siebie progu prosimy o kontakt mailowy za pomocą portalu wspieram.to. Ale musi być świadomy, że termin realizacji, w razie powodzenia akcji, to do 1 września 2014 r., razem z grą "Boże Igrzysko: MAGNACI".
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

A jak tam weekendowe prezentacje? Duże było zainteresowanie?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Na ten temat będzie dzisiejsza aktualizacja akcji. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Kurcze, szkoda że nie da rady tego załatwić, ale rozumiem, moglibyście mieć później problemy ze zwrotem gotówki. Waham się, nie wiem czy poczekać do września, czy kupić R2R teraz. Miałem nie kupować wcale przed sprawdzeniem, ale wczoraj zagadałem żonę, że jest taka nowa, fajna gra tylko o ciężkim temacie, mianowicie wyścigu 3 alianckich generałów do Renu w 44'. Na co żona mi mówi, że wie, bo to było ważne, oni tak pędzili za ten Ren bo inaczej Niemcy by się tam przegrupowali i wojna mogłaby trwać dłużej, temat ciekawy i oglądała o tym kiedyś film dokumentalny. Ja opad szczeny, a w głowie słyszę "bing bing bing jackpot" :D
Wracając do tematu, miałbym jeszcze jedno pytanie do Ciebie Ozy - jeśli Magnaci osiągnął 100% to będzie możliwość dokupienia R2R na wspieram.to i otrzymania wcześniej? Bo do Września nie chcę chyba czekać, ale jeszcze kilka tygodni do 100% dla Magnatów mógłbym wytrzymać.

Niecierpliwie czekam też na aktualizację dzisiejszą ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: RasTafari »

mat_eyo pisze:czy kupić R2R teraz.
Kupić teraz! Gra jest za dobra żeby czekać do września :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Jasne, ale gdyby to była kwestia kilku tygodni (100% dla Magnatów) to wtedy mógłbym poczekać, a te ~200 zł za R2R poszłoby na odblokowywanie kolejnych progów na wspieram.to. Tak teraz myślę, że sam pomysł progów wsparcia z innymi grami wydawnictwa jest bardzo fajny, ale dostawa tych dodatkowych gier dopiero we wrześniu trochę niefortunna.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: clown »

Na co żona mi mówi, że wie, bo to było ważne, oni tak pędzili za ten Ren bo inaczej Niemcy by się tam przegrupowali i wojna mogłaby trwać dłużej, temat ciekawy i oglądała o tym kiedyś film dokumentalny.
Złota taka żona :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Usul »

mat_eyo - widzę, że mamy podobny problem i również myślę jak go rozwiązać.. :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

@Ozy, a nie może być tak, że teraz się wspiera (Magnaci+R2R) a potem, jeśli akcja na wspieram.to kończy się sukcesem, dopłacamy te 10pln na wysyłkę na rachunek Phalanx i część zamówienia (R2rR) wychodzi wcześniej (wprawdzie nie od razu, tylko za miesiąc jak się kończy akcja, ale to zawsze to wcześniej niż we wrześniu)? Takich przypadków będzie pewnie max kilkanaście, więc za dużo zamieszania pewnie i tak nie będzie.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

mig pisze:@Ozy, a nie może być tak, że teraz się wspiera (Magnaci+R2R) a potem, jeśli akcja na wspieram.to kończy się sukcesem, dopłacamy te 10pln na wysyłkę na rachunek Phalanx i część zamówienia (R2rR) wychodzi wcześniej (wprawdzie nie od razu, tylko za miesiąc jak się kończy akcja, ale to zawsze to wcześniej niż we wrześniu)? Takich przypadków będzie pewnie max kilkanaście, więc za dużo zamieszania pewnie i tak nie będzie.
Jeśli już wysyłać wcześniej, to dlaczego nie w momencie, kiedy Magnaci osiągnął 100%? Wtedy już przecież wiadomo, że gra wyjdzie i nie będzie trzeba oddawać pieniędzy wspierającym. Jestem przekonany, że 100% uda się zebrać wcześniej, niż na koniec akcji.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Nie chciałbym aby to zabrzmiało arogancko ale: jeśli podoba Wam się R2R i chcecie mieć tę grę, to sugerowałbym nie czekać za zakupem. W grze nie ma żadnych błędow (jedna mało istotna literówka w instrukcji), jest wydana najlepiej, jak umiemy i poza wszystkim, wydaje się, to całkiem niezła gra. Jedyny jej mankament, to niski nakład. Tej gry wydaliśmy tylko 500 egzemplarzy. W tej chwili dostępna w sprzedaży jest jedynie w Polsce. Ale za 10 dni, będziemy ją sprzedawać również w UK. 500 sztuk na 100 milionowe audytorium, to się może okazać mało. A trudno nam powiedzieć, kiedy i jak wykonamy dodruk.

Mam też osobistą prośbe: zarówno w przypadku R2R jak i Magnatów, bardzo proszę o oceny na BGG.

Nie mogę obiecać nic w zamian. Mogę jedynie zaoferować swój podpis na pudełku gry, każdemu, kto oceni grę (jeśli kiedykolwiek spotkamy się osobiście) ;-)

pozdrawiam!

Jaro
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: clown »

A jak oceni źle, to też grę podpiszesz? :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

clown pisze:A jak oceni źle, to też grę podpiszesz? :P

nie chciałbyś takiego podpisu :)...


R2R jutro u mnie będzie...


Myślę że 500 egzemplarzy R2R , szczególnie po trafieniu na rynek zagraniczny rozejdzie się na pniu. Szkoda że przy tak małym nakładzie nie zdecydowaliście się np na numerowany nakład - byłby fajny bajerek dla kolekcjonerów...
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Jeśli zrobi to z ręką na sercu, to tak.

Chciałbym naturalnie wiedzieć, dlaczego ocena jest zła. Być może przedwczesna? Może wynika ze złego zrozumienia zasad?

Tutaj dykteryjka:

Oceniłem kiedyś bardzo nisko Twilight Struggle. To było po pierwszej czy drugiej rozgrywce. Napisał do mnie zaniepokojony autor gry, podejrzewając, że czegoś nie rozumiem w przepisach. W rezultacie dałem grze trzecią szansę i nabrałem dystansu a także przeczytałem opisy ocen na BGG, po czym zdecydowałem, ze "6" odpowiada bliżej mojej ocenie. Dzisiaj oceniam ją na "8" (wolę 1960, tego samego autora). Co prawda nie otrzymałem podpisu na swoim egzemplarzu ale za to poznalem sie bliżej z autorem gry ;)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: clown »

Ja tak miałem po mojej ocenie Conflict of Heroes, kiedy Uwe Eickert napisał do mnie i pytał co jest nie tak z grą :) a dałem szczerze "6" :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

rastula pisze:Myślę że 500 egzemplarzy R2R , szczególnie po trafieniu na rynek zagraniczny rozejdzie się na pniu. Szkoda że przy tak małym nakładzie nie zdecydowaliście się np na numerowany nakład - byłby fajny bajerek dla kolekcjonerów...
Niestety, nie jesteśmy idealni :(

Bajerek może być w postaci takiej, ze może się okazać, ze polski rynek się nasyci i nie będzie już powodu do wydawania polskiej wersji.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Comandante pisze:
rastula pisze:Myślę że 500 egzemplarzy R2R , szczególnie po trafieniu na rynek zagraniczny rozejdzie się na pniu. Szkoda że przy tak małym nakładzie nie zdecydowaliście się np na numerowany nakład - byłby fajny bajerek dla kolekcjonerów...
Niestety, nie jesteśmy idealni :(

Bajerek może być w postaci takiej, ze może się okazać, ze polski rynek się nasyci i nie będzie już powodu do wydawania polskiej wersji.
Szczerze mówiąc, raczej nie wydaje mi się realne, żeby R2R nie kwalifikowało się wkrótce do dodruku. Mam wrażenie, że to gra skazana na sukces (temat, wykonanie, stopień skomplikowania zasad, czas rozgrywki, hybrydowość). Jak zagram, to to jeszcze potwierdzę ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Comandante pisze:
rastula pisze:Myślę że 500 egzemplarzy R2R , szczególnie po trafieniu na rynek zagraniczny rozejdzie się na pniu. Szkoda że przy tak małym nakładzie nie zdecydowaliście się np na numerowany nakład - byłby fajny bajerek dla kolekcjonerów...
Niestety, nie jesteśmy idealni :(

Bajerek może być w postaci takiej, ze może się okazać, ze polski rynek się nasyci i nie będzie już powodu do wydawania polskiej wersji.

aj tam , aj tam - polski rynek może i tak - ale gra ma potencjał miedzynarodowy jak nic - (mig podsumował dlaczego)...

kto nie kupi ten sowieta ;)

życzę sukcesu na miarę Robinsona!
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Usul »

No skoro tak mówicie, to wspieram bez R2R :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zioombel »

Ja tez myślałem nad wsparciem razem z R2R. Dlaczego odradzacie? Jak ktoś przecież kupi przez wspieram to , to rozumiem, ze kopia gry jest juz zarezerwowana dla niego. Potem jak tylko Magnaci maja 100% to wpłacamy po 10 zł i wysyłacie wczesniej. Bo Magnatów ufudujemy, co nie ? ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

zioombel pisze:Potem jak tylko Magnaci maja 100% to wpłacamy po 10 zł i wysyłacie wczesniej.
na tą chwilę nie ma takiej opcji ...
ODPOWIEDZ