Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: veljarek »

Czy werscja dostepna na jesieni w sklepach bedzie zawierala drewniane znaczniki?
Albo inaczej zym bedzie roznic sie wersja wspieram.to od wersji dostepnej w cenie 149zl?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

veljarek pisze:Czy werscja dostepna na jesieni w sklepach bedzie zawierala drewniane znaczniki?
Albo inaczej zym bedzie roznic sie wersja wspieram.to od wersji dostepnej w cenie 149zl?

jak rozumiem wersja "sklepowa" bedzie tą samą co dla wspierających minus 1 karta dostępna tylko przez wspieram.to

wersja za 149 ( SCD) nie będzie bogatsza od tej jaka powstanie dzięki crowdfundingowi
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

rastula pisze:
veljarek pisze:Czy werscja dostepna na jesieni w sklepach bedzie zawierala drewniane znaczniki?
Albo inaczej zym bedzie roznic sie wersja wspieram.to od wersji dostepnej w cenie 149zl?
jak rozumiem wersja "sklepowa" bedzie tą samą co dla wspierających minus 1 karta dostępna tylko przez wspieram.to
wersja za 149 ( SCD) nie będzie bogatsza od tej jaka powstanie dzięki crowdfundingowi
Absolutnie nie bedzie bogatsza. Co wiecej, to kazdy wspierajacy bedzie mial pelne prawo sie pod nia podpisac - patrzcie, to dzieki mnie sa tutaj drewniane [... (wpisać odpowiednie)] bo gdyby nie ja, to bylyby tylko zwykle zetoniki.

Patrzac na to, co wyrabiaja sklepy cennik sprzedazy hurtowej bedzie odpowiednio dostosowany. 149 PLN bedzie cena za jaka realnie bedzie mozna nabyc Magnatow w "normalnej" sprzedazy.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Lord Voldemort pisze:Patrzac na to, co wyrabiaja sklepy cennik sprzedazy hurtowej bedzie odpowiednio dostosowany. 149 PLN bedzie cena za jaka realnie bedzie mozna nabyc Magnatow w "normalnej" sprzedazy.
Mógłbyś rozwinąć co dokładnie masz na myśli pisząc o sklepach?

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: yanoo »

ozy pisze:Na stronie akcji nowa aktualizacja.
Na mailu dalej pusto :P
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

neutrino pisze: Mógłbyś rozwinąć co dokładnie masz na myśli pisząc o sklepach?
Stosowanie marży na poziomie kilku %, czyli ceny doprawdy dyskontowe.
Bo jak doliczyć koszt dostawy w jedną i w drugą stronę, to nie wiem, czy zarobek na jednej grze na kawę/piwo wystarcza :?
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Lord Voldemort pisze:
neutrino pisze: Mógłbyś rozwinąć co dokładnie masz na myśli pisząc o sklepach?
Stosowanie marży na poziomie kilku %, czyli ceny doprawdy dyskontowe.
Bo jak doliczyć koszt dostawy w jedną i w drugą stronę, to nie wiem, czy zarobek na jednej grze na kawę/piwo wystarcza :?
A może normalniej byłoby, żeby cena hurtowa była... normalna, czyli taka, która pozwoli Wam zarobić, a nie sztucznie nabijana z powodu "tego co wyrabiają sklepy"? Sklepy obniżą, albo i nie, a koniec końców to my dostaniemy po kieszeni. Wspieram Magnatów na wspieram.to, ale nie zależy mi na tym, żeby cena w sklepie była wyższa.
Może niech sklepy same radzą sobie z wolnym rynkiem i swoim zarobkiem. Bardzo rozczarowała mnie Twoja wypowiedź o "dostosowywaniu" ceny hurtowej, nawet jeśli wszyscy to robią.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 15:53 przez neutrino, łącznie zmieniany 1 raz.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Hej, wpadłem na taki pomysł - pracuję w Ośrodku Kultury i współpracuję z innymi jednostkami w mieście m.in. z muzeum. Nota bene pracuje w muzeum mój znajomy, z którym często w planszówki gramy. Padł pomysł, żeby kupić kilka sztuk (prawdopodobnie pakiet pięciu gier) dla muzeum, żeby aktywizować dzieciakirazem z kółkiem planszówkowym, które działa u nas w MOKu. Jeszcze będziemy rozmawiali z dyrektorami, ale głównym pytaniem, na które muszę poznać odpowiedź, to jak z wystawianiem FV za wspieranie akcji na wpieram.to? Z jaką datą są wystawiane faktury i czy są w ogóle? Niestety bez FV nie przeskoczymy pewnych procedur panujących w naszych instytucjach... :(
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

zakwas pisze:Hej, wpadłem na taki pomysł - pracuję w Ośrodku Kultury i współpracuję z innymi jednostkami w mieście m.in. z muzeum. Nota bene pracuje w muzeum mój znajomy, z którym często w planszówki gramy. Padł pomysł, żeby kupić kilka sztuk (prawdopodobnie pakiet pięciu gier) dla muzeum, żeby aktywizować dzieciakirazem z kółkiem planszówkowym, które działa u nas w MOKu. Jeszcze będziemy rozmawiali z dyrektorami, ale głównym pytaniem, na które muszę poznać odpowiedź, to jak z wystawianiem FV za wspieranie akcji na wpieram.to? Z jaką datą są wystawiane faktury i czy są w ogóle? Niestety bez FV nie przeskoczymy pewnych procedur panujących w naszych instytucjach... :(

też pytałem o FV - nie ma problemu - co do daty to nie wiem ...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Przeoczyłem info o FV w wątku w takim razie, ale kolejną b. ważna dla mnie sprawą są daty na nich - będzie to data wpłaty na wspieram.to, data wypłaty pieniędzy przez wspieram.to dla wydawcy, czy jeszcze jakaś inna? :D

Jeszce nie wiem czy cała akcja się uda, ale żeby mieć cień szansy muszę mieć informacje żeby ugłaskać księgowość. ;)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

No problem VATowski stał się niesłychany, bo my każdemu fakturkę będziemy musieli wystawić, a dodatkowym bonusem za prowadzenie akcji będzie dla nas konieczność przejścia na kasę fiskalną.

Faktury będziemy wystawiali w miesiącu otrzymania środków (otrzymanie wpłaty -> powstanie obowiązku podatkowego). Nie gwarantuję, że wszystkie wystawimy jednego dnia.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

neutrino pisze: A może normalniej byłoby, żeby cena hurtowa była... normalna, czyli taka, która pozwoli Wam zarobić, a nie sztucznie nabijana z powodu "tego co wyrabiają sklepy"? Sklepy obniżą, albo i nie, a koniec końców to my dostaniemy po kieszeni. Wspieram Magnatów na wspieram.to, ale nie zależy mi na tym, żeby cena w sklepie była wyższa.
Może niech sklepy same radzą sobie z wolnym rynkiem i swoim zarobkiem. Bardzo rozczarowała mnie Twoja wypowiedź o "dostosowywaniu" ceny hurtowej, nawet jeśli wszyscy to robią.
Przede wszystkim to nie ma jednej ceny hurtowej, bo udzielony rabat zalezy zawsze od ilosci zamowionych egzemplarzy. Sklepom tez powinno "oplacac sie" wspierac nasza akcje.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: kaimada »

A ja rozumiem takie podejscie do ceny hurtowej Magnatow. Pozniej bedzie placz ze w sklepie taniej. Ja sie mocno zdziwilem ze Ren w ktoryms sklepie kosztuje z jakas znizka ok 150 zl gdzie ja zaplacilem prosto do reki wydawnictwa 180zl. Wolny rynek jest zawsze dobry ale tu mamy do czynienia z zanizaniem wrecz wartosci gry :p. Poza tym sklepy chyba tez moglyby kupowac chyba tutaj te zestawy x5.

A Magnaci wsparci. W zestawie z Wiedzmami a co!
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Niech rynek reguluje się sam. Sprzedają za tanio, zwijają interes, bo nie ma przychodu. Sprzedają za drogo, zwijają interes, bo nie ma zamówień. To jest dla mnie normalność.

@zakwas
Świetny pomysł z Ośrodkiem Kultury.

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

kaimada pisze:A Magnaci wsparci. W zestawie z Wiedzmami a co!
Dziękujemy - wsparcie na miarę 70%! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Lord Voldemort pisze:No problem VATowski stał się niesłychany, bo my każdemu fakturkę będziemy musieli wystawić, a dodatkowym bonusem za prowadzenie akcji będzie dla nas konieczność przejścia na kasę fiskalną.

Faktury będziemy wystawiali w miesiącu otrzymania środków (otrzymanie wpłaty -> powstanie obowiązku podatkowego). Nie gwarantuję, że wszystkie wystawimy jednego dnia.
A czy znany jest w przybliżeniu termin? Nie oczekuję dokładnej daty, ale jak się ona będzie miała do daty zakończenia zbiórki?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

yanoo pisze:
ozy pisze:Na stronie akcji nowa aktualizacja.
Na mailu dalej pusto :P
To może odwróćmy - czy ktoś, kto wsparł MAGNATÓW otrzymuje maile o aktualizacjach akcji?
zakwas pisze:A czy znany jest w przybliżeniu termin? Nie oczekuję dokładnej daty, ale jak się ona będzie miała do daty zakończenia zbiórki?
Zbiórka kończy się 18 czerwca. Jeśli będzie udana, to po kilku dniach otrzymamy wpłatę - zatem FV wystawimy w czerwcu.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 17:41 przez ozy, łącznie zmieniany 1 raz.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Peter128 »

Będzie możliwość zagrania w Magnatów gdzieś w Krakowie w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Peter128 pisze:Będzie możliwość zagrania w Magnatów gdzieś w Krakowie w najbliższym czasie?
Może uda nam się dotrzeć na http://nowagralicja.pl/ ale jeszcze nie jest to pewne. Tydzień wcześniej mamy UK Games Expo i możemy nie wyrobić.

Będziemy za to na Pionku.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

ozy pisze:
To może odwróćmy - czy ktoś, kto wsparł MAGNATÓW otrzymuje maile o aktualizacjach akcji?
Ja nie otrzymałem do tej pory ani jednego.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Blacksad pisze:
ozy pisze:
To może odwróćmy - czy ktoś, kto wsparł MAGNATÓW otrzymuje maile o aktualizacjach akcji?
Ja nie otrzymałem do tej pory ani jednego.
ani ani...
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

takze nie otrzymalem maila
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Dzięki! IT wspieram.to bierze się za ten problem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Ato ja nawet nie wiedziałem, że powinny być jakieś maile, bo przy PLO też nei dostawałem... :D


BTW - dzięki za odpowiedzi nt. FV.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Zabieram się do pisania kolejnej części "wspomnień" i mam w związku z tym pytanie - o czym chcielibyście poczytać? Czy interesuje Was ewolucja projektu gry oraz wszystkie meandry i zakręty oraz odrzucone koncepty, które doprowadziły nas do momentu w którym jesteśmy? Czy też wolelibyście poczytać np. o kartach, dlaczego takie a nie inne konflikty, oraz czemu są jakieś dziwne (i zdaniem niektórych przegięte Asygnaty)?

Oczywiście, jedno nie wyklucza drugiego. Ale zawsze lepiej jest, kiedy mamy dialog, a nie tylko blogowy monolog.
ODPOWIEDZ