Suburbia (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: Peter128 »

Jak braknie kasy, płaci się punktami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

Suburbia 5

Właśnie zauważyłem na boardgamegeek.

Pytanie czy Planszóweczka ma jakieś plany z tym związane?
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Suburbia

Post autor: majkosis »

c08mk pisze:Suburbia 5

Właśnie zauważyłem na boardgamegeek.
HI5! <zaciera rączki>
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Szczerze mowiac chyba nie kupie kolejnego dodatku. Na 5 (a nawet 6 - sprawdzone!) osob mozna spokojnie grac na podstawce z pierwszym dodatkiem. Dodatkowe kafle? I tak jest ich od groma. Rozstrzyganie remisow w celach? Sa przeciez kafelki biura prawnikow (czy jakos podobnie). Dla mnie wystarczy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

też tak pomyślałem ( gra w 5 osób to dla mnie jakiś kosmos teoretyczny ;)...


ale ten nowy zasób ( gwiazdki hotelowe) wygląda interesująco - z bonusów do KS 11 sezonu dice tower ( tam pojawia się nowy kafelek) wynika, że w grze pojawi się też może jakiś element oparty na kostce... więc tak zupełnie nie skreślam...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

U mnie sesja czteroosobowa nie była jakimś większym problemem. Dodatek na piątego gracza może się przydać bo częściej się zdarza że jest więcej niż cztery osoby i trzeba szukać innych tytułów.

Osobiście mam już parę gier na półce więc nowe tytuły rzadko już kupuję, za to dodatki jak najbardziej. Nie trzeba się uczyć nowej gry. Starczy zaimplementować dodatek do tego co już się zna.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Suburbia

Post autor: ernin »

Bardzo dobra wiadomość z tym dodatkiem na 5 osób. Mam nadzieje, że wyjdzie po polsku dość szybko.
U nas ostatnio gra jest bardzo rzadko grana ponieważ spotykamy się właśnie w 5 osób.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Zrob sobie tor dla 5 gracza i po problemie. Sam wykonalem dwa takie - dla 5 i 6 gracza. Dodajesz kafle z pierwszego dodatku i spokojnie mozna grac nawet w 6 osob (testowalem).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: Peter128 »

Możesz grać, jeśli nie przejmujesz się tym, że rozsypuje Ci się balans kafelków typu "x $ za każdy <>". Tego typu kafelki bardziej "interaktywne" są przeznaczone do gry dla 2-4 graczy i w więcej osób robią się zbyt silne lub zbyt słabe. My zagraliśmy w 5 osób chyba z 5 razy i stwierdziliśmy, że to jendak nie to.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Suburbia

Post autor: ernin »

Myślałem o zrobieniu toru nawet już miałem gotowy do druku ale potem jakoś zapomniałem o nim a przy graniu zawsze inne gry już braliśmy.
Jednak jak już ma wyjść oficjalnie to tym bardziej nie ma sensu tworzyć tego toru tylko poczekać. Przynajmniej u mnie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Peter128 pisze:Możesz grać, jeśli nie przejmujesz się tym, że rozsypuje Ci się balans kafelków typu "x $ za każdy <>". Tego typu kafelki bardziej "interaktywne" są przeznaczone do gry dla 2-4 graczy i w więcej osób robią się zbyt silne lub zbyt słabe. My zagraliśmy w 5 osób chyba z 5 razy i stwierdziliśmy, że to jendak nie to.
Bez przesady, nie jest zle. Poza tym nie wydaje mi sie, zeby nowy dodatek w jakikolwiek wiekszy sposob modyfikowal balans gry.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Suburbia

Post autor: Peter128 »

Ano faktycznie też się w to nie wczytałem, żeby coś modyfikował w tej kwestii. Niemniej liczę, że zestaw kafelków będzie trzymał dobry poziom gry podstawowej i pierwszego dodatku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Suburbia

Post autor: rattkin »

Jakiś update odnośnie nowego dodatku? Kiedy możemy spodziewać się wersji polskiej? Lipiec realny?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

rattkin pisze:Jakiś update odnośnie nowego dodatku? Kiedy możemy spodziewać się wersji polskiej? Lipiec realny?
Łoj nie. Nawet jeszcze plików nie dostałem od Teda. Raczej stawiałbym na połowę przyszłego roku, może końcówkę tego. Niestety ten cholerny druk w chinach nas dość mocno uwiera (czasowo i finansowo)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Suburbia

Post autor: rattkin »

To ten dodatek nie wychodzi na Essen? Czekanie rok na pare arkuszy przetłumaczonej tektury to troszkę za długo, żebym z radością wspierał polskie wydania :(
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

rattkin pisze:To ten dodatek nie wychodzi na Essen? Czekanie rok na pare arkuszy przetłumaczonej tektury to troszkę za długo, żebym z radością wspierał polskie wydania :(
Możemy zrobić polskie wydanie w zachodniej cenie (jakieś 109 zł na dzień dzisiejszy) - na pewno przyspieszy to całą sprawę :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Suburbia

Post autor: rattkin »

Ależ bardzo proszę. Wolałbym tak niż czekać rok na dodatek. Po tym czasie świat zdąży o nim zapomnieć, wyjdą nowe gry, itd. Tylko te dwa kafle celów felernie przetłumaczone przydałoby się poprawić ("most contigous" niewiele ma wspólnego z najdłuższym ciągiem). Parę złotych więcej za dodatek, nie ma sprawy.

Nie chciałbym tu wyjść na niewdzięcznika, ale czasy sie zmieniają i trzeba pamietać, ze dzisiaj juz nie można sobie pozwolić na odciąganie lokalizacji o rok czy więcej. Bo do tego czasu to fani znudzeni grą sprzedadzą ja i kupią inny tytuł, albo wymienia sobie na angielska wersję, by moc cieszyć sie rozszerzeniem razem z innymi.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Są też ludzie którym 40 zł na grze zrobi różnicę a przy obecnej ilości wychodzących gier są w stanie chwilę poczekać :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Suburbia

Post autor: Trolliszcze »

Ja jestem w stanie czekać, i szczerze mówiąc zupełnie mnie nie interesuje, jak często wychodzą nowe gry i jak szybko ludzie zapomną o tym dodatku... Dla siebie go kupuję, nie dla innych. (A w Suburbię, która wyszła w 2012 roku, wciąż gram, nawet bez nowego dodatku.)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Suburbia

Post autor: rattkin »

Cóż, trudno. Wymienię na angielską wersję. Stracicie jednego klienta ale i jednego marudzącego, więc summa summarum chyba na zero :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

Jeżeli chodzi o Suburbię to jest to tytuł na który akurat mogę poczekać.

Ale rattkin niestety ma rację, ociąganie się z wydaniem (albo co gorsza w ogóle olanie dodatków) oznacza stratę klientów, sam mam dużo gier w wersji angielskiej z tego powodu.
Jak ktoś nie wierzy niech wejdzie w dział "sprzedam/wymienię" na tym forum, często można dostać "podstawki" w wersji polskiej do gier które nieraz mają już po parę dodatków.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Suburbia

Post autor: Zet »

Dobrze, że się wstrzymałem z kupnem Inc., bo teraz też się zastanawiam nad wymianą podstawki pl na ang :( Z drugiej strony w wersji PL Inc. będą chyba jeszcze te bonusowe kafelki? Tak źle i tak nie dobrze.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Chyba troche przesadzacie. Fajnie, ze wyjdzie po polsku. A jesli bedzie obsuwa to jest masa innych rzeczy do ogrania w oczekiwaniu na dodatek. Zreszta uwazam, ze dodatek jest zbedny i INC w zupelnosci mi wystarczy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Suburbia

Post autor: Zet »

Pixa pisze:Zreszta uwazam, ze dodatek jest zbedny i INC w zupelnosci mi wystarczy.
Niestety, już tak mam, że muszę mieć ten dodatek, nawet jeśli nie będę w niego grał ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

Pixa pisze:... A jesli bedzie obsuwa to jest masa innych rzeczy do ogrania w oczekiwaniu na dodatek ...
Z tym się zgadzam i dlatego mogę poczekać :)
Zet pisze:Niestety, już tak mam, że muszę mieć ten dodatek, nawet jeśli nie będę w niego grał ;)
Mam tak samo :D
ODPOWIEDZ