Dziedzictwo: testament księcia de Crecy (M. J. E. Hendriks)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: cyberowca »

Moja wersja ma jasne obwódki rewersów kart, natomiast w recenzjach widać karty z czarnymi obwódkami.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Ryu »

Hm... Teraz w Portalu nikogo nie ma więc się nie dowiem.
W poniedziałek pogadam z chłopakami to dam znać ale sprawdzę sam w domu jakie mam karty z ciekawości :)
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rav »

Z jasnymi obwódkami jest nowsza edycja, posiadająca już dwie poprawione karty
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: TV3 »

Póki co co innego kupione, ale gdy zajdzie potrzeba kupna gry tego rodzaju, myślę, że rozważę Dziedzictwo. Wygląda ciekawie. Z kartami z jasnymi obwódkami :).
Awatar użytkownika
Blodoks
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2015, 23:18

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Blodoks »

I nie mogę się doczekać nowej edycji Dziedzictwo i nowych zmian.
Będą tam nowe monety (metalowe lub plastikowe) zamiast kart?
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: pieprzowa »

Ja bym wolała jakiś dodatek, który odswiezylby troche gre, aby nie kurzyla sie na półce. Cos wiadomo na ten temat?W sumie troche ske dziwie, ze jeszcze niczego nie ma, bo temat wyjatkowo podatny na rozszerzenia.
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Hiu »

W zeszlym roku mowili (projektant gry) ze bedzie w 2015. Nie pamietam, czy Portal potwierdzal. Brak zapwiedzi oznacza jednak albo opoznienie albo Essen (i bedzie zapowiedziany w czerwcu). W kazdym razie - temat juz od jakiegos czasu jest dyskutowany.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 320
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 138 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: olocop »

Z niecierpliwością wyglądam jakiejkolwiek informacji o dodatku. Ostatnio Ignacy rzucił na filmiku, ze chłopaki testują dodatek i zapaliła się mi iskierka nadziei, że może się doczekam.
Czy ktoś zna jakieś szczegóły?
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Coen »

olocop pisze:Z niecierpliwością wyglądam jakiejkolwiek informacji o dodatku. Ostatnio Ignacy rzucił na filmiku, ze chłopaki testują dodatek i zapaliła się mi iskierka nadziei, że może się doczekam.
Czy ktoś zna jakieś szczegóły?
Ale ostatnio w filmiku była też mowa, że jeden wyrzucili do kosza :) także jeszcze trochę poczekamy na dodatek.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 320
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 138 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: olocop »

Więcej dzieci z indywidualnymi cechami, więcej przyjaciół rodziny, patronów, misji, filantropii i tytułów i żetony kasy. Żadnych dodatkowych mechanik nie potrzebuję ;) I mogę nawet zapłacić za zestaw z czarnymi i białymi obwódkami, tylko żeby był.

Tak więc, Portalu, ogarnij się! Zrób coś z tym! Małżonka się niecierpliwi! ;)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Neoptolemos »

Dołączam do grona zachwyconych Dziedzictwem i czekam na wieści w sprawie dodatku, więc zamieszczam wpis kontrolny ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: alagor »

Z lektury poniższego artykułu wynika, że jednak już w tym roku pojawi się (po angielsku) dodatek do Dziedzictwa...

http://boardtime.pl/2015/08/relacja-z-b ... rtalu.html

Opcja negocjacji by "wydać" odpowiednio córkę lub "wżenić" syna brzmi ciekawie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Portal Games »

I moi drodzy, doczekaliśmy się! Pierwszy dodatek do Dziedzictwa autorstwa Ignacego Trzewiczka oraz Michała Walczaka już niebawem zawita na waszych półkach!

5 Rodzin wprowadza do gry nową mechanikę swatania - wymiany członków rodziny pomiędzy graczami. Od tej pory gracze mogą oferować swoich bliskich innym graczom w zamian za żetony przysług, które używane są do kupowania nowych akcji w grze.

Każda rodzina posiada wyjątkowy klimat i unikalne postacie i zdolności, rody charakteryzują się całkowicie odmiennymi cechami oraz możliwościami, gracze znajdą tu ród dyplomatów, ród arystokratów, kupców i inne. 5 Rodzin dodaje również kolejnych Patronów z całkowicie nowymi warunkami punktowymi, dodatkowe komplikacje – tym razem będące wyjątkowymi wydarzeniami oraz zupełnie nowy Tor Stokrotki dla trybu solo!

Link: http://bit.ly/1L04dIt
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: pezetto »

W piątek odświeżyłem Dziedzictwo (grałem dwukrotnie w ubiegłym roku) i dawno się tak nie męczyłem z żadną grą. Nudy na pudy! Wykonując irracjonalne ruchy (w ostatniej generacji nie mogłem już tworzyć małżeństw) zająłem 2 miejsce w 4 osobowej partii. Przegrałem ledwie o punkt, więc pewno przy minimalnej choćby chęci powalczenia o zwycięstwo mógłbym tą partię wygrać. Na drugi dzień pokusiłem się nawet o przeczytanie instrukcji (zwykle to ja tłumaczę zasady, ale tu było inaczej) by zweryfikować czy oby nie robiliśmy czegoś źle... bodaj pierwszy raz w życiu byłem zasmucony faktem, że graliśmy zgodnie z regułami gry!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: jax »

pezetto pisze:W piątek odświeżyłem Dziedzictwo
Też ostatnio odświeżyłem i miałem odczucia odwrotne. Wow, jak przyjemnie się grało :)
Zapomniałem jak fajnie w tej grze kombinować żeby maksymalizować zyski/bonusiki ze 'swoich' małżeństw, przepychać się o lukratywne pola akcji, wypełniać misje itd. Grałem z dodatkowymi pałacami - dodają one głębię ze swoimi unikalnymi zdolnościami. Można je je ładnie skombować ze swoją strategią i wybieranymi polami akcji.

Jednym słowem, czekam na dodatek choć dotychczasowe informacje są nadto lakoniczne.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Nadis »

Lubię Dziedzictwo. Nie jest to może gra, która bardzo często ląduje na stole, ale przyjemność z rozgrywki jest jak najbardziej, także dodatek pewnie kupię. Ciekawi mnie planowana SCD, bo przy takiej ilości kart, żetonów pewnie nie będzie niska...
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: burzykovski »

Byłem na spotkaniu z Ignacym gdzie opowiadał o tym dodatku. Czekam na niego z niecierpliwością, bo poprawi bardzo dużo w Dziedzictwie i doda to czego brakowało. Z tego co Trzewik mówił to wierzcie mi, jak ktoś choć trochę lubi Dziedzictwo to naprawdę jest na co czekać.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: uyco »

Ja też bardzo lubię Dziedzictwo i na pewno kupię rozszerzenie, bo jest tej grze niezbędne ze względu na niewielką liczbę żółtych kart (tytułów i bodaj dobroczynności). Wiele różnorodności dodały już pałace. Bardzo fajny jest także tryb solo - i on ma być rozszerzony.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: tomb »

Zapowiedź dodatku cieszy.

Mam pytanie: w dyskusji powyżej i na BGG pojawia się wątek różnych druków? Moja kopia to chyba pierwszy druk polski (kupiona w przedsprzedaży) - czy ma to jakieś znaczenie względem planowanego rozszerzenia?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

zobaczymy...bo gra ma ciekawy temat, świetną oprawę ...i jakoś nie porwała - może dodatek to zmieni
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Dodatek, jeśli nie będzie za drogi, kupię, bo na pewno trochę urozmaici, pokomplikuje strategie.

A w mojej opinii gra nie jest jakaś rewelacyjna, ale bardzo przyjemna. Potrafi bawić, wymaga trochę kombinowania. W odpowiednim towarzystwie gra się fajnie i przyjemnie. W moim towarzystwie ląduje na stole od czasu do czasu, głównie dla zmiany klimatu gier w które gramy notorycznie.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

No to kiedy wyjdzie dodatek ?
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Shimrod »

Lubel pisze:No to kiedy wyjdzie dodatek ?
W Essen była wersja angielska, polskiej można spodziewać się w listopadzie.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: TV3 »

Między dwoma grami mam zamiar dokonać wyboru. Jedną z nich jest Dziedzictwo (które już swego czasu rozważałem). Niestety w sklepach nie potrafią mi odpowiedzieć, którą wersję mają: starszą / karty z ciemnymi obwódkami / z 2 błędami czy nowszą / karty z jasnymi obwódkami / karty bez błędów.
Nie bardzo sprzedawcom uśmiecha się otwierać pudła przed zakupem, a wolałbym kupić wersję poprawioną.
Pytanie - czy na pudle są jakieś oznaczenia, różnice - pozwalające określić, która to wersja?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: vojtas »

TV3 pisze:Pytanie - czy na pudle są jakieś oznaczenia, różnice - pozwalające określić, która to wersja?
Jeśli nie ma jakiegoś wyraźnego znaczka, to kluczowy jest kod partii. W Portalu Ci pomogą.
ODPOWIEDZ