Maskarada

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Maskarada

Post autor: TTR_1983 »

Na dniach ma się pojawić nowa gra Faiduttiego http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... arada.html.
Wydanie opisywane przez Rebel jako polskie będzie faktycznie polskie? Karty pomocy będą przetłumaczone? Z wyglądu pudełka wygląda mi to raczej na polskawe wydanie czyli dodanie tylko instrukcji kolorowej po polsku. Mógłby się ktoś wypowiedzieć z Rebela?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Maskarada

Post autor: Curiosity »

Ściągnij sobie instrukcję. W instrukcji jest omówiona każda karta, została ona przetłumaczona w całości na język polski. To raczej dowód na całkowite spolszczenie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: TTR_1983 »

Curiosity pisze:Ściągnij sobie instrukcję. W instrukcji jest omówiona każda karta, została ona przetłumaczona w całości na język polski. To raczej dowód na całkowite spolszczenie.
właśnie na podstawie przeglądniętej instrukcji napisałem wcześniejszy post ;) Poza tym wszędzie widnieje "Mascarade". Poczekam na odp. Rebela :) NA BGG nie ma infa, żeby Rebel to wydawał.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maskarada

Post autor: Pasza26 »

Jak dla mnie wygląda to jak Cytadela 2 :) Ale czytając instrukcję zapowiada się naprawdę nieźle. Wydaje mi się, że została zaprojektowana tak, że dopiero przy 6+ graczy rozwija swoje skrzydła.
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: TTR_1983 »

Pasza26 pisze:Jak dla mnie wygląda to jak Cytadela 2 :) Ale czytając instrukcję zapowiada się naprawdę nieźle. Wydaje mi się, że została zaprojektowana tak, że dopiero przy 6+ graczy rozwija swoje skrzydła.
Wg opisu im mniej graczy, tym gra trudniejsza a na 2 osoby jest b.wymagająca.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: Nataniel »

mulek18 pisze:
Curiosity pisze:Ściągnij sobie instrukcję. W instrukcji jest omówiona każda karta, została ona przetłumaczona w całości na język polski. To raczej dowód na całkowite spolszczenie.
właśnie na podstawie przeglądniętej instrukcji napisałem wcześniejszy post ;) Poza tym wszędzie widnieje "Mascarade". Poczekam na odp. Rebela :) NA BGG nie ma infa, żeby Rebel to wydawał.
To wersja multijęzyczna, czyli tytuły kart będą niestety po angielsku, a jedynie instrukcja i opis z tyłu pudełka - po polsku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: TTR_1983 »

Karty pomocy jak rozumiem też po angielsku?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: Nataniel »

Karty pomocy są w języku polskim :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Maskarada

Post autor: TTR_1983 »

Nataniel pisze:Karty pomocy są w języku polskim :-)
I takie rzeczy cieszą :) Cieszę się, że nie "jedynie instrukcja i tył pudełka"
Czas na preorder w takim razie :mrgreen:
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Maskarada

Post autor: DeKa »

Czy jest ktoś, kto już grała w tą grę? Interesuje mnie jedynie wariant dwuosobowy. Nie potrafię znaleźć nigdzie opinii o tej grze.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Maskarada

Post autor: Rafal_Kruczek »

Grałem w prototyp w grudniu 2010 lub 2011 roku. Grało sie swietnie w 6-7 osób, ale gra miała oczywiste jeszcze forme prototypu i nie wszytkie role były jeszcze obecne. Zastanawiałęm się wtedy jakie szanse na sprzedaż ma gra z kilkoma kartami i zetonami. Od tego czasu pojawiło sie juz klika miniaturowych gier: Love Letter , Coup więc moze otwarła sie nisza na rynku...
Ale moim zdaniem gra jest trochę za droga. Podam za przykład The resistance. Portal wydał ja jako wersje karciana poniżej 30 zl, i sprzedała się znakomicie. póxniejsza "wypasiona wersja" resistance Avalon wyszedl za 60zl. Love Letter to 40 zl
Maskarada kosztuje 80 zl!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Maskarada

Post autor: BartP »

Maskarada kosztuje < 60 zł. Love Letter kosztuje < 30 zł. Ale fakt, jest dwa razy droższa ;].
gratan
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2013, 08:13

Re: Maskarada

Post autor: gratan »

Warto to kupić za 60zł do grania w 80% w dwie osoby ?
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Maskarada

Post autor: MattCarnall »

Z tego co pobieżnie wyczytałem na BGG, to opinie na temat tej gry są oparte na doświadczeniach raczej w większym gronie anieżeli 2-3.
Z tego można wywnioskować, że gra projektowana była od 4 osób, choć to tylko moje spekulacje, a wariant 2-3 powstał w późniejszym etapie.

Niemniej jednak sam jestem ciekaw, co ta gra w sobie skrywa i jak działa w różnych wariantach. Czekam na recenzje :D
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Maskarada

Post autor: prz22 »

Osobiście nie potrafię przestać być sceptyczny...no ale też poczekam na recenzje. Może to dlatego, że Coup zupełnie się u mnie nie sprawdził, a mechanizm podobny. Z drugiej strony takie Love Letter i Cytadela sprawdzają się świetnie. Sam nie wiem - pożyjemy zobaczymy;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Maskarada

Post autor: 77rpm »

Czy ja dobrze rozumiem:

13 kart postaci
1 pusta karta postaci
1 plansza Sądu
złote monety (na sumę 196)
5 plansz pomocy
14 znaczników postaci, włączając jeden pusty

TO KOSZTUJE 60zł W PRZEDSPRZEDAŻY - NORMALNIE MA KOSZTOWAĆ 80zł ? ? ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Maskarada

Post autor: Curiosity »

77rpm pisze:Czy ja dobrze rozumiem:

13 kart postaci
1 pusta karta postaci
1 plansza Sądu
złote monety (na sumę 196)
5 plansz pomocy
14 znaczników postaci, włączając jeden pusty

TO KOSZTUJE 60zł W PRZEDSPRZEDAŻY - NORMALNIE MA KOSZTOWAĆ 80zł ? ? ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie rozumiem, skąd to zdziwienie. Bo chyba nie przekładasz kosztu gry na cenę materiałów do niej użytych? Rozumiem, że Twoim zdaniem mechanika nie kosztuje ani grosza, a płacić powinniśmy za koszt kawałka tektury i odrobiny plastiku? Kurcze, ciekawe czemu za iPhone'a ludzie płacą taką kasę, przecież to plastik i kupka scalaków.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Maskarada

Post autor: 77rpm »

No chyba przekładam :D
---
To gra cenowo/wydaniowo pokroju Mr Jack - dziwie się kto płaci tyle za takie gry... Może i to jest dziwną logiką ale jest dzisiątka innych gier za podobne pieniądze, które mimo świetnej zabawy dają więcej - wiem za co płacę... Tutaj nie jestem w stanie tego pojąć.

Ja z chęcią pogram - poczekam na obrazki na bgg i sobie wydrukuję - nie rozumiem takich cen...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Maskarada

Post autor: Curiosity »

77rpm pisze:Ja z chęcią pogram - poczekam na obrazki na bgg i sobie wydrukuję - nie rozumiem takich cen...
Wybacz szczerość, ale szczerze nie cierpię osób takich jak Ty - żywiących przekonanie, że im się NALEŻY (czytaj: jeśli mnie nie stać to spiracę - gryzę się w język, żeby nie powiedzieć "ukradnę"). Proste równanie: nie stać Cię to nie grasz. Chcesz grać- kup, albo wypożycz, względnie poczekaj aż ktoś kupi i graj, śmiejąc się w duchu z jego naiwności (debil, tyle kasy wydał!).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Maskarada

Post autor: veljarek »

77rpm pisze:
Ja z chęcią pogram - poczekam na obrazki na bgg i sobie wydrukuję - nie rozumiem takich cen...
Obrazki sa na stronie Rebela pod opisem gry :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Maskarada

Post autor: 77rpm »

Nic mi się nie należy - po prostu w tej cenie jest dzisiątki innych gier do wyboru - a kto nigdy nie "piracił" niech pierwszy rzuci kamieniem Panie Święty ! Nigdy nic ? Zero Torrenta ?
:roll:

Żadna to różnica, ale to długa niepotrzebna dyskusja.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Maskarada

Post autor: Atamán »

Curiosity pisze:
77rpm pisze:Ja z chęcią pogram - poczekam na obrazki na bgg i sobie wydrukuję - nie rozumiem takich cen...
Wybacz szczerość, ale szczerze nie cierpię osób takich jak Ty - żywiących przekonanie, że im się NALEŻY (czytaj: jeśli mnie nie stać to spiracę - gryzę się w język, żeby nie powiedzieć "ukradnę"). Proste równanie: nie stać Cię to nie grasz. Chcesz grać- kup, albo wypożycz, względnie poczekaj aż ktoś kupi i graj, śmiejąc się w duchu z jego naiwności (debil, tyle kasy wydał!).
Wybacz szczerość, ale ja kompletnie nie rozumiem takich ludzi. Płaciłbyś za oddychanie, gdyby taką opłatę uchwalili? Dla mnie to jest prymitywny legalizm.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Maskarada

Post autor: MattCarnall »

Ciekawe czy Wookie czy też Zgrzyt podejmą się recenzji tej gry. Dobrzeby było zobaczyć ją w praktyce przed zakupem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Maskarada

Post autor: garg »

77rpm pisze:[...] a kto nigdy nie "piracił" niech pierwszy rzuci kamieniem Panie Święty ! Nigdy nic ? Zero Torrenta ?
:roll: [...]
Ja 8) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Maskarada

Post autor: 77rpm »

Nie ma jeszcze ani jednej gry, którą bym "piracił" - mam ich masę przygotowaną w plikach do wydruku, od dawien dawna ale jeszcze się na to nie zabrałem - cały czas i tak się coś kupuje... ostatnio jestem tak leniwy, że nie ściągam filmów tylko wysyłam sms y na vod cyfrowy polsat bo jest z lektorem i jest wygodnie... Jednak to moim zdaniem skrajmy przypadek...

Zobacz na np Nową Erę - kosztuje ok 60zł, zobacz Glory To Rome, Alhambre, zobacz dziesiątki innych gier za te pieniądze, które bardoz dobrze bawią i przy których nie czuć "kantu" - tutaj to dla mnie ewidentny kant - wiem, że nie ma co porównywać ceny wyprodukowania Lp Franka Zappy do jego ceny w sklepie... ale nie popadajmy w skrajność. Identyczna sytuacja jest z wspominanym Mr Jackiem - 130zł za małą planszę i 8 kart to gruba przesada... Teraz podobnie jest z Letters (SUPER ŻE KUPIŁEM UŻYWKĘ ZA OK 100zł) bo jego cena ~170zł też nie wiem skąd jest.


Można by długo o tym gadać - dlaczego gry na pc są po 90zł a na ps3 po 210zł itd. Niektórych rzeczy nie jestem w stanie zrozumieć, nie wiem kto za to płaci - i po co ?
To tak jak by nowy King w empiku kosztował 150zł - nie rozumiem tego.
ODPOWIEDZ