Burning Suns (Emil Larsen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: woytas »

Dzięki cierpliwości i uprzejmości jednego z forumowiczów, miałem okazję zagrać (2 razy) w Burning Suns i jestem pod wielkim wrażeniem. Jaka to jest fajna gra :D Nie grałem nigdy wcześniej w gry tego typu więc nie mogę jej przyrównać do innego tytułu, ale po tych dwóch rozgrywkach mam ochotę na kolejną partię.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Harth »

Wiadomo już kiedy gra będzie wysyłana?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: mrozy16 »

Moje wrażenia po kilku grach. Częściowo pokrywają sią z wcześniej opisanymi. Gra jest świetna.

Plusy gry:
- odpowiedni czas trwania - można zagrać szybszą lub dłuższą rozgrywkę. Generalnie czas wystarczający, żeby poczuć, że się rozbudowało swoją cywilizację, a i gra się nie dłuży - złoty środek?
- klimat - różnorodność ras, grafiki... muszę poczytać te opowiadania.
- dużo możliwości - ciekawa dyplomacja, ale bardziej podoba mi się aspekt militarny - ataki na różne sposoby (bitwa, ostrzał i szturm).
- zmienna kolejność akcji - mniej schematycznego działania
- losowość - nie za dużo i w jakimś stopniu kontrolowana przez przerzuty

Minusy:
- Plansza - do mnie kompletnie nie przemawiają kółka, nie podoba mi się, że plansza bardziej przypomina porozrzucane grafiki (różnie kadrowane planety - tu cały układ z planetami, tam pół uciętej planety). Dobrze, że jest opcja z heksami, które mi się już bardziej podobają.
- ? obawiam się o bilans - miałem wrażenie, że niektóre konfiguracje ras są słabsze od innych, ale to może kwestia słabego ogrania gry.
- siła ideologii zależy od ilości graczy (są takie które nie sprawdzają się przy dwóch - można by wskazać proponowane przy takiej liczbie graczy).
- tak jak cenię dużo możliwości, tak z drugiej strony trochę mnie przytłacza ilość akcji i elementów
- cena (kupno z figurkami w moim przypadku nie wchodzi w grę, tym bardziej, że żebym był całkiem zadowolony, to muszę mieć full zestaw, a to sporo kosztuje, dlatego ograniczam się do minimum - dobre jakościowo PnP.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: schizofretka »

Coś słychać o tym? Mam pewną dziurę w kolekcji między Forbidden Stars a Twilight Imperium, bo Hegemonic nie wszystkim pasuje...


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze:Coś słychać o tym? Mam pewną dziurę w kolekcji między Forbidden Stars a Twilight Imperium, bo Hegemonic nie wszystkim pasuje...


Sent from my iPad using Tapatalk
Tutaj jest info https://www.kickstarter.com/projects/su ... ts/1749031

Obrazek

Estimates

Many of you have asked about whether or not the game can be here before Christmas. Last I talked to the manufacturer they said they would go to the printing company to get the things packed this week, which ended up being next week... 

So of course I can't help but thinking the manufacturer takes a sick pleasure in reading my updates and then screw my estimates "simply because they can"... 

If they actually manage to get the things packed and shipped this coming week, it might be possible to get it around Europe before Christmas, but that's a very big IF. And that's if I expect them to also get the import documents right first time around. So I'd rather cool my expectations and say somewhere on the other side of Christmas, not too many weeks out (read Jan'17). 

This would also go for the US, Canada and so on - as it'll need to be put on a ship somewhere in Europe. Luckily I have my contacts in place, but still... 
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Dwntn »

schizofretka pisze:Coś słychać o tym? Mam pewną dziurę w kolekcji między Forbidden Stars a Twilight Imperium, bo Hegemonic nie wszystkim pasuje...
Podbiję temat. Z informacji jakiej uzyskałem od Emila Larsena wynika że wysyłka podstawki już się rozpoczęła w Europie. Sam przez szczęśliwe zrządzenie losu stałem się posiadaczem egzemplarza, który odkupiłem od innego wspierającego i gra jest już w moim posiadaniu.

Dodatkowe modele statków oraz alternatywne arkusze planet/ras powinny być dostępne przed końcem sierpnia.

Co do Hegemonica, co dokładnie nie spodobało się twoim współgraczom ? W naszej grupie podeszła bez problemu, a jesteśmy zatwardziałymi fanami TI.

- K.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Do0ctor »

Ciekawy jestem wrażeń z gry. Z tego co pamietam jak robiłem rozeznanie to jakaś recenzja mnie zniechęciła do gry wiec odpuściłem temat:)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: kaimada »

Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Błysk »

kaimada pisze:Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
Powoli, powoli, bo się r*******.

A tak poważnie to chyba uroki kickstarterów. Mój kolega w sumie zrobił PnP, który wygląda jakby był normalną wersją gry, więc czekam na testowanie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: schizofretka »

O, jak dowiecie się - n.p. z aktualizacji KS - że już można kupić normalnie to podbijecie wątek?

Co do Hegemonica to ogólnie byli marudni. Jeden oczywiście po jednej partii twierdził, że kompletnie niezbalansowana (na podstawie fałszywych argumentów), inny że nie ogarnia walki i strasznie skomplikowana, trzeci że straszne AP i downtime. Ja jesttem dużym fanem, do FS to była moja ulubiona wieloosobówka i jedyna poza GoT do której nie miałem zastrzeżeń. No ale sam nie będę grał...


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

kaimada pisze:Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
A zdajesz sobie sprawę, że w przeciwieństwie do aktualnych KS Burning Suns zostało wydane przez 1 pasjonata? A nie wydawnictwo (którym też zdarzają się obsuwy). Dodatkowo był to jego pierwszy projekt. Emil podjął trochę złych decyzji (nigdy nie powinnien robić modeli dla wszystkich ras mimo nieosiagniecia progów, bo nalegali wspierajacy) wybrał złych współpracowników (choć Panga Games wydawała się solidna).
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4029
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
kaimada pisze:Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
A zdajesz sobie sprawę, że w przeciwieństwie do aktualnych KS Burning Suns zostało wydane przez 1 pasjonata? A nie wydawnictwo (którym też zdarzają się obsuwy). Dodatkowo był to jego pierwszy projekt. Emil podjął trochę złych decyzji (nigdy nie powinnien robić modeli dla wszystkich ras mimo nieosiagniecia progów, bo nalegali wspierajacy) wybrał złych współpracowników (choć Panga Games wydawała się solidna).
Dlatego nie wsparłem tego projektu :) Jeżeli pierwszym projektem jest taka kobyła to bez błędów się nie obejdzie.

Nie twierdze że gra jest zepsuta, są ciekawe pomysły ale w oryginalnym stanie zasad działa po prostu tak sobie :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze: Nie twierdze że gra jest zepsuta, są ciekawe pomysły ale w oryginalnym stanie zasad działa po prostu tak sobie :)
Z tego co wiem to źle graliscie kluczową zasadę (nie ma vp za dyplomacje) co wpłynęło w znacznym stopniu na Waszą dynamikę rozgrywki.

Poza tym to tak sobie jest dla mnie wciąż lepsze niż Eclipse czy TI bez dodatków.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4029
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze: Nie twierdze że gra jest zepsuta, są ciekawe pomysły ale w oryginalnym stanie zasad działa po prostu tak sobie :)
Z tego co wiem to źle graliscie kluczową zasadę (nie ma vp za dyplomacje) co wpłynęło w znacznym stopniu na Waszą dynamikę rozgrywki.

Poza tym to tak sobie jest dla mnie wciąż lepsze niż Eclipse czy TI bez dodatków.
Możliwe :) nie pamiętam niestety tej partii za bardzo więc ciężko mi określić jak by to wpłynęło. Ale i tak będe się przyglądał reckom itp itd ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Dwntn »

Jesteśmy już po pierwszej rozgrywce, której mini relację zamieściłem TUTAJ.

Co tu dużo gadać, popełniliśmy masę drobnych błędów a pierwszym z nich było korzystanie z FAQ i player aid z BGG, które okazaly się nieaktualne względem wersji instrukcji w grze i w niektórych momentach porady w nich zawarte krytycznie rozmijały się z zasadam gry. Popełniliśmy też masę innych błędów, przed wszystkim źle zagrywając Dyplomację.

Niemniej jednak Burning Suns po pierwszej rozgrywce przypadł nam wszystkim do gustu. Gra przedstawia ciekawy świat, zamieszkały przez zróżnicowane rasy. Elementy gry są czytelne a grafiki nawet przyzwoite jak na ten typ gry. Modele statków są nieco ubogie w szczegóły, ale jest ich na tyle dużo że nie robi to różnicy, gdy są na planszy. Ciekawostką są jednostki unikalne, których wartość PZ przedstawiona jest na kości którą wsadzamy w model. To dosyć nietypowe ale świetnie się prezentujące rozwiązanie.

Sama gra, choć ma krótszy czas rozgrywki i jest zdecydowanie bardziej uproszczona w stosunku do trzech najczęściej porównywanych tytułów (TI, Ecl, SE4x) wciąż pokazuje że ma dobrze zaprojektowaną mechanikę zarówno ogólnej gry jak i wszelkich permutacji ras, gdyż dopasowując na sucho losowe elementy ideologii i frameworku nie dopatrzyliśmy się jakichś specjalnych kombinacji OP czy UP.

Jest także kilka metod osiągania zwycięstwa, co pozwala graczom na dopasowanie strategii do swojego stylu gry w oparciu o posiadaną kombinację rasy. Jest także element strategii w wyborze pól akcji.

Poznanie wszystkich zasad i ich prawidłowego funkcjonowania zajmie jeszcze trochę czasu, ale grania w TI też nie nauczyłem się po pierwszej partii, więc jest to zrozumiałe dla gry o takim stopniu skomplikowania. Jedyne czego naprawdę żałuję to jakości wykonania kafli, gdyż już po pierwszej rozgrywce pojawiły się na krawędziach zadziory a same kafle i karty albo nie były polakierowane, albo lakieru nałożono śladowe ilości. Gra będzie miała z tego powodu krótszą żywotność a dodruku jako takiego wydawca raczej nie planuje.

- K.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:
kaimada pisze:Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
A zdajesz sobie sprawę, że w przeciwieństwie do aktualnych KS Burning Suns zostało wydane przez 1 pasjonata? A nie wydawnictwo (którym też zdarzają się obsuwy). Dodatkowo był to jego pierwszy projekt. Emil podjął trochę złych decyzji (nigdy nie powinnien robić modeli dla wszystkich ras mimo nieosiagniecia progów, bo nalegali wspierajacy) wybrał złych współpracowników (choć Panga Games wydawała się solidna).
Tak zdaję sobie sprawę. Tak samo zdaję sobie sprawę, że cztery lata to epoka w grach planszowych i horrendalnie długi czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4029
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
kaimada pisze:Ile lat minęło od Kickstartera? 4? A od pierwotnego terminu wysyłki 3 lata?
A zdajesz sobie sprawę, że w przeciwieństwie do aktualnych KS Burning Suns zostało wydane przez 1 pasjonata? A nie wydawnictwo (którym też zdarzają się obsuwy). Dodatkowo był to jego pierwszy projekt. Emil podjął trochę złych decyzji (nigdy nie powinnien robić modeli dla wszystkich ras mimo nieosiagniecia progów, bo nalegali wspierajacy) wybrał złych współpracowników (choć Panga Games wydawała się solidna).
Według mnie nie ma znaczenia czy sobie ktoś zdaje sprawę z tego czy nie, po prostu chłop źle to wszystko zrobił. 3 czy 4 lata jest nie do przyjęcia i dyskwalifikuje takiego wydawcę.

Pasjonat pasjonatem ale trzeba liczyć siły na zamiary. A to że to jego pierwszy projekt tym to tym bardziej powinien się za coś mniejszego zabrać.

Z resztą - widać po ilości poprawek które ludzie do tej gry wprowadzili że sobie niestety z tym do końca nie poradził.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Muad'Dib »

Dwntn pisze:(...)Gra będzie miała z tego powodu krótszą żywotność a dodruku jako takiego wydawca raczej nie planuje.

- K.
A na dodatek wydawca właśnie zdjął grę ze sklepu. W dostawie do USA uszkodzono prawie 100 egzemplarzy gry i żeby zrealizować swoje zobowiązania wycofano grę ze sprzedaży. Grę miałem na radarze od prawie roku ale widzę, że mój problem sam się rozwiązał :) Tym bardziej, że któryś z kolegów sprzątnął mi grę sprzed nosa w dziale sprzedaży :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Dwntn »

Muad'Dib pisze:któryś z kolegów sprzątnął mi grę sprzed nosa w dziale sprzedaży :)
To chyba byłem ja ;)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Muad'Dib »

Dwntn pisze:
Muad'Dib pisze:któryś z kolegów sprzątnął mi grę sprzed nosa w dziale sprzedaży :)
To chyba byłem ja ;)

Pozdrawiam,

- K.
Nie chciałem wytykać palcem :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze: Z resztą - widać po ilości poprawek które ludzie do tej gry wprowadzili że sobie niestety z tym do końca nie poradził.
chcialbym tylko zauwazyc, ze te "poprawki" sa w oficjalnej instrukcji i zostaly oficjalnie wprowadzone przez autora po sugestiach graczy w wersji ktora została wydane.

Jak rozumniem Eclipse (rakiety), Twilight (karta strategii z VP) czy Exodus (identyczne rasy i prare innych problemów) byly grami idealnymi od poczatku i dodatki są tam zbędne? Gry 4X maja wiecej problemow bo sa bardziej zlozone, zas tworca nie byl niedoswiadczony, zrobil gre 4X w jaka chcial grac bo nic bo bylo na rynku mu nie wystarczalo.

Fakt moim zdaniem stracił swoją szansę 4 a nawet 3 lata temu to byłby hit. Tak jest po prostu dobra.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Dwntn »

Rocy7 pisze:Fakt moim zdaniem stracił swoją szansę 4 a nawet 3 lata temu to byłby hit. Tak jest po prostu dobra.
Nie skreślałbym jeszcze BS. Gra, pomimo bardzo długiego poślizgu dopiero zaczyna trafiać w ręce graczy. Naszej ekipie po pierwszej rozgrywce wydaje się całkiem dobrą grą. Nie rewelacyjną, ale na tyle dobrą że ma szanse wykroić sobie kawałek ciasta z rynku 4x.

Jestem ciekaw opinii za kilka miesięcy gdy gra będzie już ograna przez większą rzeszę graczy.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: costi »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze: Z resztą - widać po ilości poprawek które ludzie do tej gry wprowadzili że sobie niestety z tym do końca nie poradził.
chcialbym tylko zauwazyc, ze te "poprawki" sa w oficjalnej instrukcji i zostaly oficjalnie wprowadzone przez autora po sugestiach graczy w wersji ktora została wydane.

Jak rozumniem Eclipse (rakiety), Twilight (karta strategii z VP) czy Exodus (identyczne rasy i prare innych problemów) byly grami idealnymi od poczatku i dodatki są tam zbędne?
A co to ma do rzeczy?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Do0ctor »

Dwntn pisze:
Rocy7 pisze:Fakt moim zdaniem stracił swoją szansę 4 a nawet 3 lata temu to byłby hit. Tak jest po prostu dobra.
Nie skreślałbym jeszcze BS. Gra, pomimo bardzo długiego poślizgu dopiero zaczyna trafiać w ręce graczy. Naszej ekipie po pierwszej rozgrywce wydaje się całkiem dobrą grą. Nie rewelacyjną, ale na tyle dobrą że ma szanse wykroić sobie kawałek ciasta z rynku 4x.

Jestem ciekaw opinii za kilka miesięcy gdy gra będzie już ograna przez większą rzeszę graczy.

Pozdrawiam,

- K.
Lepsza od Exodusa?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Dwntn »

Do0ctor pisze:
Lepsza od Exodusa?
Wiesz co Tomku, ciężko mi powiedzieć po dwóch niepełnych rozgrywkach. Z Exodusem poszło łatwiej w ocenie bowiem jest on kalką Twilight Imperium oraz Eclipse i nie wnosi nic nowego co by go wyróżniało. Burning Suns z kolei jest na tyle unikalne że nie chcę pochopnie oceniać gry dopóki nie ogram jej bardziej.

Co mogę powiedzieć to to że BS wprowadza powiew świeżości którego mi brakowało.

Pozdrawiam,

- K.
ODPOWIEDZ