Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

vikingowa pisze: 22 sie 2018, 12:21 Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź:-) Miło mi się zrobiło wiedząc, że nie tylko ja jestem lekko walnięta pod względem kolekcjonowania dodatków. Podobno już nie będzie więcej do Eldritcha ale zobaczyłam nowe Arkham Horror i przepadłam w otchłani Cuthulu😂 Ten "koszmar" się nigdy nie skończy...
Pozdrawiam!
Jesteś w gronie zapewne 90% graczy :) Przejrzyj sobie niektóre wątki sprzedażowe. Sporo w nich opisów typu „podstawka grana trzy razy, dodatki jeszcze w folii”. My gracze chorujemy na kupowanie dodatków.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 95
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Lomik »

Prośba do posiadaczy wszystkich dodatków (podstawka, 4 duże i 4 małe) oraz skrzyni warboxa 2ed:

Hej,

mógłbym prosić o podesłanie kilku zdjęć jak to wygląda, gdyż mocno się zastanawiam nad zakupem tej skrzyni, a mam raczej tendencje do koszulkowania kart (mayday mini usa oraz mayday chimera)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: SirSowa »

Lomik pisze: 23 sie 2018, 10:26 Prośba do posiadaczy wszystkich dodatków (podstawka, 4 duże i 4 małe) oraz skrzyni warboxa 2ed:

Hej,

mógłbym prosić o podesłanie kilku zdjęć jak to wygląda, gdyż mocno się zastanawiam nad zakupem tej skrzyni, a mam raczej tendencje do koszulkowania kart (mayday mini usa oraz mayday chimera)
Warbox sam pisze, że nie wszystkie dodatki się mieszczą. Od GeekMod wiem, że będą robili nowy kuferek pod wszystkie dodatki, bo obecny nie mieści ostatniego dużego dodatku.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 95
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Lomik »

Warboxowy wygląda na trochę lepiej przemyślany, może też zrobią ed3. I hope :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Dobre źródło, jeśli chodzi o spis postaci dostępnych w tytułach z serii Arkham Files. Jak na razie EH przoduje. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Shin Ryu »

Do małych kart zrobiłem sobie składane podajniki i posortowałem karty Stanów. Karty Spotkań warto kłaść na planszę zawsze to trochę więcej miejsca :)
Discworld
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2018, 21:10

Re: Eldritch Horror

Post autor: Discworld »

Lomik pisze: 23 sie 2018, 10:26 Prośba do posiadaczy wszystkich dodatków (podstawka, 4 duże i 4 małe) oraz skrzyni warboxa 2ed:

Hej,

mógłbym prosić o podesłanie kilku zdjęć jak to wygląda, gdyż mocno się zastanawiam nad zakupem tej skrzyni, a mam raczej tendencje do koszulkowania kart (mayday mini usa oraz mayday chimera)
Hej, jestem posiadaczem skrzyni Warbox 2ed i wszystkich dodatków oprócz Krainy Snów i Masek, czyli 2 duże dodatki i niestety już widzę że w koszulkach FFG cały zestaw się nie zmieści.
Aktualnie wygląda to tak: https://imgur.com/a/k8KPRYs

Myślę że jeden z tych dodatków tak na mocny ścisk (może wywalić nieużywane przeze mnie karty do innego pudełka - przygody/preludia) dałoby radę wrzucić, ale na pewno nie oba.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 95
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Lomik »

dzieki Discworld
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

W koszulkach Rebela (tych premium) zmieściłem do kufra na styk wszystko oprócz Masek. Opis kart tymczasowy, będę zamieniał na coś lepszego.

Obrazek
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: SirSowa »

GeekMod wydał kolejną edycję kuferka Strachu. Orientuje się ktoś, czy wspomniane WSZYSTKIE dodatki mieszczą się w koszulkach? :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 95
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Lomik »

Ja już te skrzynie mam i jest naprawdę spora. Kart zmieszczą się spokojnie, problem jest z tokenami i kartami badaczy -miejsce nie jest najlepiej przemyślane
Bohyn
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:27
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bohyn »

SirSowa pisze: 14 gru 2018, 20:49 GeekMod wydał kolejną edycję kuferka Strachu. Orientuje się ktoś, czy wspomniane WSZYSTKIE dodatki mieszczą się w koszulkach? :)
GeekMod podobno testował w koszulkach o grubości 90 mikronów i zmieściły się wszystkie karty. Jeszcze nie mam wszystkich dodatków, ale skrzynia już jest i czeka na lakierowanie. Zmieniam też zawiasy i dodaje zamek.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Col. Frost »

Ja mam z kolei wszystkie karty, ale jeszcze bez koszulek. Małe karty zajmują ledwie połowę przeznaczonego na nie miejsca, z kolei duże 3/4, ale to dlatego, że podzieliłem je na możliwie małe talie i jest sporo przestrzeni między nimi. Myślę, że nawet po zakoszulkowaniu powinno jeszcze trochę miejsca zostać. Żetony mieszczą się na styk, trochę problematyczne są te portale z Krainy Snów, ale są w sumie tylko trzy, więc da się je upchnąć. Z arkuszami badaczy i przedwiecznych nie miałem problemu, szkoda tylko, że mają sporo luzu. Najmniej miejsca jest chyba na "figurki" badaczy, a w zasadzie w ogóle nie pomyślano o miejscu dla nich, względnie to ja nie wiem, gdzie je pakować.
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Fearevil »

Witajcie,
Nie znam książek Lovecrafta, ale dawno temu zaciekawiła mnie gra AH. Po latach stwierdziłem, że czas zmaterializować tą pozycję z listy życzeń. Przed zakupem postanowiłem jednak poczytać i stwierdziłem, że lepiej zakupić EH.
Gra od razu mnie pochłonęła, uważam, że jest świetna pod wieloma względami. Rozegrałem kilka partii, kolejne przede mną. Po drugiej rozgrywce od razu stwierdziłem, że muszę skompletować wszystkie dodatki (po prostu tak mam z planszówkami).
Zuważyłem jednak, że jest problem z pierwszym dużym dodatkiem. Wszystkie które się zostały w sieci są za duże pieniądze. Wie ktoś może czy kiedyś będzie dodruk? Dodam, że pisałem do Galakty, ale odpisali mi coś w stylu, że wszystkie dodruk ogłaszają na swojej stronie i tyle.
Jakich kostek używacie do gry, bo próbuję wymienić te, które były w zestawie? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: bjago999 »

Po przeczytaniu Twojego posta powiem, że nie byłeś jedyny i idąc tym torem skupiłem wszystkie dodatki i nie żałuję :D
O ile mówisz o Górach Szaleństwa to nabiera on kolorów jak się zna opowiadanie i temu też ja uważam za lepszy od piramid ale gorszy od krainy snów(tutaj też opowiadanie robi robotę), a wiele osób uważa ten dodatek za najsłabszy w całej grze.
Niestety nie pomogę że źródłem kupna :(

Co do opowiadań o których mówiłem polecam przeczytać o ile ich styl Cię nie przerazi !:)https://boardgamegeek.com/thread/139636 ... orror-fans

Kości takie, ale kupiłem na promocji na internecie :
https://m.rebel.pl/product.php/2,629/17 ... elony.html
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Z Górami Szaleństwa jest taki problem, iż zawiera kilka poprawionych kart do pierwszej podstawki, która miała dużego pecha z polskim wydaniem. Dlatego np: ja nie mogę się z nimi rozstać choćbym chciał ;) FFG swego czasu miała w ofercie kości dedykowane do Arkhamu/Eldritcha produkowane przez q-workshop, tyle że ostatnie partie były podłej jakości. Mimo wszystko teraz nie do zdobycia bez x10 przebitki chyba że trafi się jakaś okazja.
Granie na Bemowie
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Fearevil pisze: 04 sty 2019, 14:29Jakich kostek używacie do gry, bo próbuję wymienić te, które były w zestawie?
Najpierw używałem oficjalnych zamienników a potem przesiadłem się na Cucu Dice.
awawa pisze: 04 sty 2019, 14:44FFG swego czasu miała w ofercie kości dedykowane do Arkhamu/Eldritcha produkowane przez q-workshop (...) teraz nie do zdobycia bez x10 przebitki chyba że trafi się jakaś okazja.
Ciekawe czemu zakończyli ich produkcję, uważam że są wypasione.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Eremita pisze: 04 sty 2019, 14:48
awawa pisze: 04 sty 2019, 14:44FFG swego czasu miała w ofercie kości dedykowane do Arkhamu/Eldritcha produkowane przez q-workshop (...) teraz nie do zdobycia bez x10 przebitki chyba że trafi się jakaś okazja.
Ciekawe czemu zakończyli ich produkcję, uważam że są wypasione.
Ja równie tak uważam. Tyle że w moich odpada z nich farba :/ inni też się skarżyli.
Swego czasu Arkham Horror 2ed był wygaszany, Eldritch mimo wszystko nie miał takiego przebicia - może dlatego nie inwestowali w nie.
Jest nadzieja iż z 3 edycją Arkhamu kości wrócą choć niekoniecznie w takiej formie: ale nadal 5 i 6 oznacza tam sukces :)
Granie na Bemowie
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Sarseth »

awawa pisze: 04 sty 2019, 14:59 Ja równie tak uważam. Tyle że w moich odpada z nich farba :/ inni też się skarżyli.
Swego czasu Arkham Horror 2ed był wygaszany, Eldritch mimo wszystko nie miał takiego przebicia - może dlatego nie inwestowali w nie.
Jest nadzieja iż z 3 edycją Arkhamu kości wrócą choć niekoniecznie w takiej formie: ale nadal 5 i 6 oznacza tam sukces :)
No jeszcze trzeba miec blessed dice i cursed dice. Akurat blessed nie znalazłem nigdzie, ale cursed udało mi się kupić kiedyś gdzieś, co tylko 6 mają oznaczoną
Rebel 6% (trójmiasto)
longmen76
Posty: 657
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: longmen76 »

Hej,
Jest sporo ogranych i doświadczonych osób w EH i mam do nich pytanie. Swego czasu (dawno to było) zagrałem kilka partii w EH z zaginioną wiedzą i siadło. Szczególnie żonie. Potem na fali entuzjazmu dokupiłem wszystko :) i kolejne zakupy zostały dołożone do całości (żetony, karty, itd), ale grać niestety nie było kiedy. Nie włączyłem tylko do całości dwóch dodatków: Maski N. i Miasta w gruzach. Chcemy wrócić w ten weekend do EH tak na poważnie.

Moje pytanie brzmi: "Czy mamy grać tymi wszystkimi połączonymi do tej pory dodatkami, czy może lepiej byłoby wyciągnąć karty z dodatków i zagrać samą podstawką i zaginioną wiedzą (ewentualnie czy nie zostawić jakiś dodatków)?"

O ile karty da się łatwo oddzielić to mam problem z potworami i bramami bo na żetonach nie widzę nadrukowanego znacznika rozszerzenia. Oczywiście bramy i wskazówki związane z dodatkowymi planszami mam osobno (i też dałoby się je oddzielić). Po za tym nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu, że np. kolejne dodatki i dodatkowe potwory tworzą jakąś historię lub postacie/potwory z dodatków są mocniejsze i grając wszystkim na raz coś pójdzie nie tak.

Co mi dobrego doradzicie :) ?

ps.
Widziałem gdzieś wątek w którym post o ciekawym zestawie bohaterów którzy dają radę :). Kojarzy ktoś, coś?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kelvar »

EH uwielbiam (acz w kolekcji mam jedynie 3 małe dodatki - Widm mi brakuje jeszcze, a z dużych jedynie Góry Szaleństwa mam:))

Jeśli chodzi o szybką radę - nie oddzielałbym niczego - z jednym dużym dodatkiem jest łatwo bo jak pojawi się brama z dodatku to ją odrzucam i biorę kolejną... ;)
Dla mnie największy kłopot to brak posegregowanych kart stanów (dziele sobie na 3 kategorie, żeby łatwiej szukać) i zasobów unikatowych (też robię dwa stosy) - acz teraz w miarę fajnie to w skrzyni ogarniam.
longmen76 pisze: 04 sty 2019, 17:19 Moje pytanie brzmi: "Czy mamy grać tymi wszystkimi połączonymi do tej pory dodatkami, czy może lepiej byłoby wyciągnąć karty z dodatków i zagrać samą podstawką i zakazaną wiedzą (ewentualnie czy nie zostawić jakiś dodatków)?"
...więc jak dla mnie warto grać ze wszystkim co jest :D (mniejsza powtarzalność i przewidywalność).

Ps. co do bohaterów - polecam losowanie np. 3 postaci i wybór z tego jednej - tak gram zazwyczaj i super się to sprawdza :D
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Fearevil »

bjago999 pisze: 04 sty 2019, 14:42 Po przeczytaniu Twojego posta powiem, że nie byłeś jedyny i idąc tym torem skupiłem wszystkie dodatki i nie żałuję :D
O ile mówisz o Górach Szaleństwa to nabiera on kolorów jak się zna opowiadanie i temu też ja uważam za lepszy od piramid ale gorszy od krainy snów(tutaj też opowiadanie robi robotę), a wiele osób uważa ten dodatek za najsłabszy w całej grze.
Niestety nie pomogę że źródłem kupna :(

Co do opowiadań o których mówiłem polecam przeczytać o ile ich styl Cię nie przerazi !:)https://boardgamegeek.com/thread/139636 ... orror-fans

Kości takie, ale kupiłem na promocji na internecie :
https://m.rebel.pl/product.php/2,629/17 ... elony.html
Dla mnie powiem szczerze książki nie mają znaczenia (być może na razie, kto wie jak będzie później). Przedwiecznych i różne stworki traktuje tak jak wszystkie kreatury z innej fantastyki, nie ważne jak wyglądają i jak się zwą. Po prostu cała gra jest miodna mimo, iż nie lubię produkcji gdzie kostki decydują o tym czy coś się uda czy nie. Tutaj jednak jest to do przełknięcia, bo inne aspekty maskują rzuty (różnorodność ekwipunku, emocje, planowanie kto gdzie, itp.)
Widziałem te kości, ale póki co są niedostępne. Wszedłem jednak dzisiaj na stronę FFG i o dziwo zauważyłem, że wszystkie rodzaje licencjonowanych kości (niebieskie, czerwone, czarne, i w kolorze kości) oczekują na dodruk. Niestety ostatnia aktualizacja jest z czerwca 2018r, a po wejściu głębiej wyskakuje info, że nie ma takiej strony(???).
Eremita pisze: 04 sty 2019, 14:48 a potem przesiadłem się na Cucu Dice.
Te kości również widziałem. Są bardzo fajne tylko ciekawe czy można jeszcze zamówić. Możesz napisać jak z jakością- nic się nie wyciera? Długo czekałeś na przesyłkę?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kastration »

Nie wiem, jak te drugie, ale te kości z Rebela mam i po wielu grach nie ma żadnych rysek, wydaje mi się, że przesadnie sterylnie nimi nie ciskałem, więc jakość jest bardzo dobra. Jeżeli pojawią sie znów w sprzedaży, może komuś się przyda. Na plus jeszcze odpowiednia wielkość, no i z ówczesnych na rynku te wydawały mi się najbardziej klimatyczne. Szkoda, że zniknęły z rynku. Cena sklepowa adekwatna do jakości.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: bjago999 »

Uwaga co do dodatków -ja robiłem tak, że za każdym razem, gdy dodawał dodatek układałem jego karty we wszystkich taliach spotkań na wierzchu. Podczas rozgrywki wychodziło raz dwa czy dodatek utrudnia czy ułatwia i dana rozgrywka była w jego klimacie :) szczerze polecam ten wariant, ale wiem że nie każdego przekonuje bo np piramidy jako tako tylko dokładają trudności !:)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: bjago999 »

Fearevil pisze: 04 sty 2019, 19:19 Dla mnie powiem szczerze książki nie mają znaczenia (być może na razie, kto wie jak będzie później). Przedwiecznych i różne stworki traktuje tak jak wszystkie kreatury z innej fantastyki, nie ważne jak wyglądają i jak się zwą. Po prostu cała gra jest miodna mimo, iż nie lubię produkcji gdzie kostki decydują o tym czy coś się uda czy nie.
Powiem tak, do książek/opowiadań tylko zachęcam :D dla mnie gra zanim przeczytałem była jedną z lepszych i nie ma drugiej w którą miałbym tyle partii :)) co nie zmienia faktu, że po opowiadaniach wiadomo czemu karty spotkań brzmi tak, a nie inaczej, ale moja żona nie czytala a i tak grę uwielbia !
PEACE :D
ODPOWIEDZ