Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
worms95
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2018, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: worms95 »

Hej, wracam z tematem podstawek do bram ;)

Polecam takie wykonane w technologii druku 3D.

Niezwykle użyteczny dodatek ułatwiający i urozmaicający rozrywkę.

Co najważniejsze podstawki nie niszczą żetonów, jak może mieć to miejsce w typowych uniwersalnych podstawkach. Dodatkowo wprowadzają niesamowity klimat mackami wijącymi się wokół. Podstawki wykonane są w trzech kolorach (niebieskim, zielonym i czerwonym) aby odpowiadać kolorowi bramy na żetonie, co bardzo ułatwia rozgrywkę.

W razie bardziej szczegółowych pytań zapraszam na priv, żeby nie zaśmiecać głównego wątku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: smalco »

Ja z innej beczki. Czy będą nowe dodatki do Eldritch Horror, czy szykowana jest nowe wersja może??
Awatar użytkownika
Urban2255
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Urban2255 »

Galakta narazie nie zapowiedziala następnej edycji eldrich ale z czasem napewno taka bedzie tak jak to bylo w przypadku arkham a jesli chodzi o dodatki to Maski sa juz ostatnim dodatkiem do Eldritch Horror.W sumie to dobrze bo zrobilby sie taki sam bajzel jak w Arkham z tymi wszystkimi dodatkami....
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kelvar »

Urban2255 pisze: 13 sty 2019, 17:18 W sumie to dobrze bo zrobilby sie taki sam bajzel jak w Arkham z tymi wszystkimi dodatkami....
Zgodzę się, że więcej dodatków nie ma, ale co do bałaganu to w miarę jasne jak to się kształtuje z nimi i tutaj raczej bałaganu nie ma.
3 duże z planszami, 3 małe (w miarę do pary - dublujące mechaniki) + Maski (które robią z tego co mi się wydaje uzupełnienie kompletu - taka zachęta do wypełnienia kolekcji:) + Zaginiona Wiedza (która zaginęła z gry podstawowej :D).
Więc w miarę czytelnie - wszystko się miesza i nie zmienia tempa gry, a wielu rzeczy używa się opcjonalnie.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: smalco »

No tak, ja osobiście pominąłem zakup dużych dodatków i kupuje małe. Dodatkowa plansza w moim przypadku była zbędna.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Urban2255 pisze: 13 sty 2019, 17:18W sumie to dobrze bo zrobilby sie taki sam bajzel jak w Arkham z tymi wszystkimi dodatkami....
Jeżeli nie wstawialiby na siłę nowych mechanik to mogliby wydać nawet 100 dodatków nie robiąc przy tym bałaganu (pomijając fizyczną wielkość stosów kart).
W Arkhamie szybko zrobił się bajzel bo każde rozszerzenie dodawało nowe mechaniki o których trzeba było pamiętać.

Ja chciałbym jeszcze kilka dodatków DnŻ z samymi Przedwiecznymi. Zawsze używasz tylko jednego Przedwiecznego i jego talii więc nic tu nie puchnie a i inna jakość druku nie ma znaczenia.
Przedwiecznych nawet sam jestem w stanie zaprojektować niezłych ale nie mam mocy przerobowych by stworzyć talie spotkań dla nich. :-|
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Eremita pisze: 14 sty 2019, 09:54
Urban2255 pisze: 13 sty 2019, 17:18W sumie to dobrze bo zrobilby sie taki sam bajzel jak w Arkham z tymi wszystkimi dodatkami....
Jeżeli nie wstawialiby na siłę nowych mechanik to mogliby wydać nawet 100 dodatków nie robiąc przy tym bałaganu (pomijając fizyczną wielkość stosów kart).
W Arkhamie szybko zrobił się bajzel bo każde rozszerzenie dodawało nowe mechaniki o których trzeba było pamiętać.

Ja chciałbym jeszcze kilka dodatków DnŻ z samymi Przedwiecznymi. Zawsze używasz tylko jednego Przedwiecznego i jego talii więc nic tu nie puchnie a i inna jakość druku nie ma znaczenia.
Przedwiecznych nawet sam jestem w stanie zaprojektować niezłych ale nie mam mocy przerobowych by stworzyć talie spotkań dla nich. :-|
Gwoli wyjaśnienia, nie trzeba na siłę wprowadzać mechanik z dodatków w Arkham Horror 2ed. Mozna traktować je po prostu jako dodatkowe plansze oraz karty - z nimi robi się naprawdę ciekawie i można bez problemu podróżować miedzy lokacjami (o ile nas na to stać finansowo ;) ) a nie tak jak w Eldritchu, gdy zależy to od pewnych warunków i gdzie faktycznie duże dodatki słabo się sprawdzają moim zdaniem. A sam Eldritch Horror wygląda na wygaszoną produkcję - wyszła tyle dodatków co do AH 2ed, FFG nie ma potrzeby ogłaszania tego, gdyż raczej nie planuje w najbliższym czasie następcy tak jak było z Arkham Horror 2/3ed i jednocześnie ma co wydawać w podobnych klimatach.
Granie na Bemowie
Agryppa81
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Agryppa81 »

Potrzebuję rozdzielić podstawkę i dodatek Zaginiona Wiedza. Z kartami poszło łatwo. Zgodnie z instrukcją w dodatku jest 8 żetonów potworów. Czy jest gdzieś spis które to?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: c08mk »

Agryppa81 pisze: 17 sty 2019, 07:00 Potrzebuję rozdzielić podstawkę i dodatek Zaginiona Wiedza. Z kartami poszło łatwo. Zgodnie z instrukcją w dodatku jest 8 żetonów potworów. Czy jest gdzieś spis które to?
Dla mnie w takich przypadkach jedną nadzieją jest boardgamegeek. Najpierw szukam w dziale ze zdjęciami czy ktoś nie umieścił fotki z żetonami w ramce. Później dział plików gdzie gracze czasem umieszczają dokładny spis elementów.
Awatar użytkownika
Urban2255
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Urban2255 »

Hej mogę ci podesłać fotki bo mam je w ramce :)
Agryppa81
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Agryppa81 »

Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Arius »

Cienioryt czytałem. Całkiem fajne :)
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Agryppa81 pisze: 17 sty 2019, 07:00Potrzebuję rozdzielić podstawkę i dodatek Zaginiona Wiedza. Z kartami poszło łatwo. Zgodnie z instrukcją w dodatku jest 8 żetonów potworów. Czy jest gdzieś spis które to?
Gdybyś w przyszłości miał podobny problem to polecam Eldritch Horror Wiki.

Ogółem, jeśli potrzebny mi spis czegokolwiek z jakiejś gry to najpierw wyszukuję "[nazwa gry] wiki". Im popularniejsza gra, tym większa szansa że ma dobrze wypełnione wiki.
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Shin Ryu »

W instrukcji jest pokazany symbol rozszerzenia. Znajduje się na kartach i zapewne też na żetonach.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Shin Ryu pisze: 18 sty 2019, 22:50W instrukcji jest pokazany symbol rozszerzenia. Znajduje się na kartach i zapewne też na żetonach.
Nie, na żetonach nie. Z niewiadomych powodów bo spokojnie by się zmieścił.
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Fearevil »

Dzisiaj szczęśliwie udało mi się nabyć za normalna cenę pierwszy duży dodatek:Góry Szaleństwa!!!
Poszedłem do stacjonarnego sklepu i okazało się, że godzinę przed moim przyjściem dostawca przywiózł z magazynu jakieś pojedyncze sztuki różnych gier, które zostały na stanie- wśród nich był ostatni egzemplarz Gór Szaleństwa. Nie zastanawiając się wziąłem od razu.
Dzięki temu uda mi się chyba wszystko do tej gry skompletować.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morsereg »

ja dopiero w zeszlym tygodniu zakupilem "pod piramidami" zamowilem na zyczenie.
dzieki temu mam caly zestaw skompletowany :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Brawo dla was Panowie!🤗 Ja na razie pozostanę tylko przy małych rozszerzeniach... I tak za dużo już tego na stole do rozkładania🤣
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Czarnyx »

Przed chwilą zakończyłem rozgrywkę w sposób, który mnie rozśmieszył, gdy pokonałem przedwiecznego poprzez... zawarcie z nim umowy :D
(W poniższy spoiler odradzam zaglądanie tym, którzy jeszcze ani razu nie odwracali karty przedwiecznego Yog-Sothoth)
Spoiler:
Przy okazji przetestowałem niedawno zakupiony kufer od Geek Mod. Co prawda nie skrócił on praktycznie wcale czasu rozkładania gry, zaś składanie było skrócone jedynie ociupinkę, ale za to obie czynności były znacznie wygodniejsze i już myśl o nich nie jest taka zniechęcająca, więc ogólnie nie żałuję zakupu :wink:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

Zastanów się dobrze, czym jest czas i przestrzeń dla Yog-Sothotha? Myślisz, że Go pokonałeś, bo nie wiesz, jakie będą przyszłe konsekwencje tego "zwycięstwa" dla świata.
;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: c08mk »

Czarnyx pisze: 28 sty 2019, 00:20 Przed chwilą zakończyłem rozgrywkę w sposób, który mnie rozśmieszył, gdy pokonałem przedwiecznego poprzez... zawarcie z nim umowy :D
Mnie takie "zwycięstwo" raczej by przeraziło ...
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Czarnyx »

sirafin pisze: 28 sty 2019, 09:16 Zastanów się dobrze, czym jest czas i przestrzeń dla Yog-Sothotha? Myślisz, że Go pokonałeś, bo nie wiesz, jakie będą przyszłe konsekwencje tego "zwycięstwa" dla świata.
;)
Choroba, o tym nie pomyślałem i serio zaczynam się bać :D Jak to nigdy nic nie wiadomo z tymi przedwiecznymi...
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Fearevil »

Czarnyx pisze: 28 sty 2019, 00:20 Przed chwilą zakończyłem rozgrywkę w sposób, który mnie rozśmieszył, gdy pokonałem przedwiecznego poprzez... zawarcie z nim umowy :D
(W poniższy spoiler odradzam zaglądanie tym, którzy jeszcze ani razu nie odwracali karty przedwiecznego Yog-Sothoth)
Spoiler:
Przy okazji przetestowałem niedawno zakupiony kufer od Geek Mod. Co prawda nie skrócił on praktycznie wcale czasu rozkładania gry, zaś składanie było skrócone jedynie ociupinkę, ale za to obie czynności były znacznie wygodniejsze i już myśl o nich nie jest taka zniechęcająca, więc ogólnie nie żałuję zakupu :wink:
Napisałeś, że przetestowales niedawno zakupiony kufer, możesz się trochę dokładniej określić kiedy go nabyłeś, bo ja codziennie sprawdzam stronę GeekMod i ciągle mają tam info o spodziewanej dostawie?
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Czarnyx »

W środę zamówiłem go w sklepie ALEplanszowki.pl (akurat mieli promocję :) ), a w piątek przyszła do mnie paczka.
Awatar użytkownika
TheLost
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:35
Has thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: TheLost »

Ponoć ten kufer nie mieści kart z wszystkich dodatków w koszulkach, czy mógłbyś to potwierdzić/zdemontować?
ODPOWIEDZ