Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: RUNner »

MrAtrion pisze: 30 paź 2019, 20:12 Znalazłem. Nazwa to Bezbarwna Maska. Czyli błąd tłumaczenia :(
A mi się akurat to błędne tłumaczenie w tym przypadku podoba ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Nazwa lepsza?
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

RUNner pisze: 30 paź 2019, 20:23
MrAtrion pisze: 30 paź 2019, 20:12Znalazłem. Nazwa to Bezbarwna Maska. Czyli błąd tłumaczenia :(
A mi się akurat to błędne tłumaczenie w tym przypadku podoba ;)
Tłumaczenie "Bezbarwna maska" nie jest błędne. Błąd polega na tym że są dwa różne tłumaczenia.

W Posiadłości Szaleństwa 2ed był identyczny problem karta nazywała się "Składniki Rytuału" a w aplikacji było "Elementy rytuału". Albo odwrotnie.
Tam można było dać mierne usprawiedliwienie że kto inny tłumaczył aplikację a kto inny karty. Ale tutaj oba teksty są na kartach więc nic tej wtopy nie tłumaczy.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Powiedzcie czy jeśli mam Arkham Horror LCG to czy warto inwestować w Eldritch Horror planszowy ze wszystkimi dodatkami? Do klimat chyba ten sam, mechanika podobna.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ArnhemHorror »

Nie warto, bo gry planszowe to marna inwestycja ;) A tak na serio, to są to dwie zupełnie różne gry, zarówno pod względem klimatu, jak i mechanik. Eldritch dobry na pojedyncze posiedzenia, zasady dość proste. Arkham LCG wymaga dużo więcej czasu i energii (kampania, budowa i rozwój talii między scenariuszami). Ja mam obie te gry, ale gram głównie solo.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Tak się pytam bo widzę sporo podobieństwa, uniwersum lovecrafta fazy akcji, spotkań, mitów, wskazówki etc. Kupiłem niedostępny dodatek Miasta w gruzach, tak na wszelki wypadek i teraz myślę czy sobie pod choinkę nie kupić Eldritcha.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Kupuj na moją odpowiedzialność, później mi podziękujesz :) Mam i EH i AH LCG, to są diametralnie różne gry, choć w tym samym uniwersum.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morgon »

litk pisze: 18 lis 2019, 11:43 Tak się pytam bo widzę sporo podobieństwa, uniwersum lovecrafta fazy akcji, spotkań, mitów, wskazówki etc. Kupiłem niedostępny dodatek Miasta w gruzach, tak na wszelki wypadek i teraz myślę czy sobie pod choinkę nie kupić Eldritcha.
Kupiłeś dodatek do gry której nie masz? Poważnie? Bałeś się czy co? Galakta dodrukowuje małe dodatki do Eldritcha, a ten nie jest pierwszym, którego nakład się skończył i zapewne nie ostatnim.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Kupiłeś dodatek do gry której nie masz? Poważnie? Bałeś się czy co? Galakta dodrukowuje małe dodatki do Eldritcha, a ten nie jest pierwszym, którego nakład się skończył i zapewne nie ostatnim.
No bo nie wiedziałem czy wejdę w ten tytuł, zawsze wychodzę z założenia że lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć. Jak dzwoniłem do Galakty to mi powiedzieli że nie wiedzą kiedy i czy w ogóle będzie dodruk.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: anonim »

Morgon pisze: 18 lis 2019, 20:03 Kupiłeś dodatek do gry której nie masz? Poważnie? Bałeś się czy co? Galakta dodrukowuje małe dodatki do Eldritcha, a ten nie jest pierwszym, którego nakład się skończył i zapewne nie ostatnim.
Ale wiesz że jak już gry nie będzie w sklepach to największe kokosy zbija się właśnie na dodatkach. Podstawka jest najmniej warta bo najwięcej osób ją ma. Nie martw się, jeszcze na tym dodatku zarobi.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morgon »

anonim pisze: 19 lis 2019, 00:38 Ale wiesz że jak już gry nie będzie w sklepach to największe kokosy zbija się właśnie na dodatkach. Podstawka jest najmniej warta bo najwięcej osób ją ma. Nie martw się, jeszcze na tym dodatku zarobi.
Jedyne o co mogę się martwić jako gracz to, że jakiś janusz wykupi dodatek, którego nie potrzebuje tylko po to by sprzedać go potem po astronomicznej sumie. Na szczęście mam wszystkie małe dodatki do Eldritcha, więc akurat w tym przypadku nie martwi mnie zupełnie nic a trochę dziwi asekuranctwo. Skoro jednak Galakta dała taką niepewną odpowiedź to rozumiem taki ruch.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Janusz? Asekuranctwo? Kupiłem dodatek do gry która mnie interesowała gdy był jeszcze dostępny i nadal mnie interesuje . Zazdrościsz czegoś czy co? Nienawidzę sytuacji gdy wchodzę w jakiś tytuł do którego jest pierdylion dodatków i nie da się skompletować wszystkiego. Gra dla mnie kompletna jest wtedy gdy mam do niej komplet dodatków.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morgon »

litk pisze: 19 lis 2019, 07:54 Janusz? Asekuranctwo? Kupiłem dodatek do gry która mnie interesowała gdy był jeszcze dostępny i nadal mnie interesuje . Zazdrościsz czegoś czy co? Nienawidzę sytuacji gdy wchodzę w jakiś tytuł do którego jest pierdylion dodatków i nie da się skompletować wszystkiego. Gra dla mnie kompletna jest wtedy gdy mam do niej komplet dodatków.
Spokojnie. Odpisałem koledze. Napisałem jasno, o co mogę się martwić, ale nie napisałem że to Ty jesteś Januszem. Zaś co do tego drugiego to tak, generalnie większość ludzi kupuje najpierw podstawki, ewentualnie jednocześnie jedno i drugie. Niczego Ci nie zazdroszczę, a już na pewno nie tego, że czujesz potrzebę posiadania wszystkich dodatków, aby poczuć że gra jest kompletna. Eldritch to straszna kobyła, sens posiadania wszystkiego jest bardziej kolekcjonerski niż praktyczny. Setup i obsługa gry może być wtedy nieco uciążliwa. W każdym razie nie powinieneś mieć problemu ze skompletowaniem gry. Powodzenia.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

W każdym razie nie powinieneś mieć problemu ze skompletowaniem gry.
No jak kupiłem wcześniej dodatek którego już nie ma i nie wiadomo czy będzie to z pewnością.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Kupowanie najpierw podstawki a potem dodatków? O panie, toż to ja bym większości interesujących mnie gier nie skompletował :)

Gry, co do których nie mam podstawki, a mam dodatki (i to praktycznie wszystkie dodatki, które do danej gry wyszły):
Spoiler:
Oczywiście wszystko z powyższej listy to te dodatki lub CS, które miały lub mogą jeszcze zniknąć.
Powyższa lista nie uwzględnia dodatków, które jeszcze są w sklepach, i mogłem zakup odłożyć na później.
Zresztą prawię całą listę takich dodatków już wyzerowałem, więc już się nie obawiam, że coś mi zniknie.

Tak, zanim osobiście oceniłem grę to uznałem po czytaniu recenzji i oglądaniu filmów, że to mi się spodoba, a najwyżej sprzedam - trudno.
Jak na razie wszystko powyższe albo już dostało etykietę "Zostaje na stałe", albo prawdopodobnie zostanie.
Jeżeli coś mi się nie spodoba, to sprzedam i odzyskam pieniądze.
Dopóki mnie stać, to taką decyzję podjąłem. Jeżeli moja sytuacja się zmieni na gorsze, to trudno, zostanę z tym co mam.
Zresztą i tak większość kolekcji, którą chciałem uzbierać to mam, więc zostały mi już pojedyncze sztuki.

Także nie dziwię się koledze, że kupił dodatek, który ma małe szanse (lub żadnych) na dodruk.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2019, 23:03 przez alpha, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morgon »

alpha pisze: 20 lis 2019, 15:04 Kupowanie najpierw podstawki a potem dodatków? O panie, toż to ja bym większości interesujących mnie gier nie skompletował :)
Ok, muszę przyznać, że rozbiłeś bank. Rozumiem, że jesteś kolekcjonerem. Każda gra LCG/CCG pożera ogromne ilości czasu, więc dla mnie twoja lista jest totalnie niepraktycznym posunięciem. Przyznaję jednak, że jestem przede wszystkim graczem, a w niewielkiej części kolekcjonerem (takim bardziej sentymentalnym). Sam posiadam trzy takie tytuły i zdaję sobie sprawę, że to przynajmniej o jeden tytuł za dużo (dwa leżą i się kurzą). Jednak za dużo już tego offtopu. Każdy ma inne podejście, a mnie to nadal trochę dziwi, choć coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że kolekcjonerstwo jest bardzo wciągające a radość z kupowania nowych gier ogromna ;)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

To ja też ostatnie zdanie nie na temat i już nie przeciągam:
a) zawsze mogę sprzedać, albo
b) zagrać kilka lat później, albo
c) naprzemiennie grać przez resztę życia :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Wieciie gdzie można kupić jakieś podstawki dla żetonów badaczy? Te które są dołączone do gry strasznie niestety je niszczą. Nie chodzi mi o jakieś mackowate druki 3d, tylko takie podstawki jak w grze tylko "przyjazne" dla żetonów.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 384 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

jediwolf pisze: 24 lis 2019, 01:05 Wieciie gdzie można kupić jakieś podstawki dla żetonów badaczy? Te które są dołączone do gry strasznie niestety je niszczą. Nie chodzi mi o jakieś mackowate druki 3d, tylko takie podstawki jak w grze tylko "przyjazne" dla żetonów.
Jest nowa wersja podstawek, podobno nie niszczą już żetonów.
https://3trolle.pl/7945-ffg-plastic-stands.html
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

To są te z Arkham Horror 3ed. Faktycznie nie niszczą :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Powinni je porozdawać osobom mającym poprzednie wersje, bo tamte zwyczajnie do niczego się nie nadają, a na pewno nie do tego do czego miały służyć. Choć tak szczerze powiedziawszy te podstawki to w kwestii Mitów totalnie antyklimatyczny stolec, bardziej nadają się do Star Warsów jakowychś.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Morsereg »

plus jest taki, ze ilosc podstawek rowna sie ilosci bohaterow i dodawali je do kolejnych dodatkow (aktualnie to juz nie jest takie pewne)
wiec po prostu mozna je wlozyc i juz ich nie wyciagac
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Dokładnie tak, po co je w ogóle wyciągać z podstawek? Ja trzymam wszystkie postacie w małym pudełku od dodatku i jest to bardzo wygodne.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 485
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 923 times
Been thanked: 201 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

vikingowa pisze: 24 lis 2019, 14:16 Dokładnie tak, po co je w ogóle wyciągać z podstawek? Ja trzymam wszystkie postacie w małym pudełku od dodatku i jest to bardzo wygodne.
Ja wyszedłem z podobnego założenia - skoro już podstawki mają zgnieść tę tekturę, to niech tak zostanie aż do zniszczenia świata przez Przedwiecznych.
Niestety, po pewnym czasie zaczęły mi kartoniki postaci z tych podstawek wypadać - dotyczy to zwłaszcza tych z podstawki, czyli kupionych lata temu. Widać tektura już wystarczająco się sprasowała.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gromb »

Smuteczek, może użycie magicznego kleju rozwiązałoby problem. Po sklejeniu jest przeźroczysty i nie widać łączenia. Sprawdzone wielokrotnie przy planszówkach.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ