Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Nie chcę otwierać kolejnej puszki z Pandorą :wink: ale w jednym się zgadzam z litkiem, EH traci ogromnie ze swojego potencjału w grze solo. Nie będę podawał argumentów bo to nie ma sensu. Jeśli komuś sprawia przyjemność taka gra to bardzo dobrze i nie mam zamiaru tłumaczyć, że jest inaczej :wink: . Wg mnie optymalny skład do EH to 3-4 osoby nastawione na współpracę, a nie rozwój własnej postaci, które cieszy gdy koledze udało się rozwiązać tajemnicę i nie mają pretensji gdy inny gracz weźmie ekwipunek gracza, który zginął :wink: . Losowość jest spora ale można próbować nad nią zapanować poprzez żetony skupienia.

@litk
Po tym co pisałeś na temat swoich oczekiwań mam wrażanie, że idealną grą dla Ciebie mógłby być Ethefields. Tak przynajmniej mi się wydaje na podstawie gameplaya z youtuba bo gra jeszcze nie wyszła. Mnie w każdym razie strasznie kusi :wink: .
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Ja się dobrze akurat bawię w solo, ale na 4 badaczy, bo w mniej niestety nie da się wszędzie dobiec/dojechać/dopłynąć... :D
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Granie w Eldritcha daje mi tak wielką przyjemność, że brak wygranej w ogóle mi nie doskwiera. Grałem wiele razy, wygrałem może z 3 lub 4. Los bohaterów też nie ma dla mnie znaczenia, po trupach do celu, byle nie padli jednocześnie :) Celem gry jest pokonanie Przedwiecznego, a nie utrzymanie przy życiu szaleńców, którzy podjęli się tego zadania :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kelvar »

MrAtrion pisze: 06 sty 2020, 09:45 Ja się dobrze akurat bawię w solo, ale na 4 badaczy, bo w mniej niestety nie da się wszędzie dobiec/dojechać/dopłynąć... :D
Solo na podstawowych zasadach lubiłem grać zazwyczaj w 3 badaczy (...wiem, że jest trudniej:-)).
4 badaczy jak jest dobra ekipa idzie jak przez masło (...chyba, że mamy pecha w kartach i rzutach - wtedy wiadomo, że nie ma mocnych :twisted: ). Na dwójkę ten podział i gonitwa jest fajna jak dla mnie (tutaj mobilni bohaterowie jak marynarz i włóczęga są super), acz znów - jak nie będzie mocnych kart mitów i nie będzie szło wszystko pod prąd - wcale nie jest wbrew pozorom tak trudno.

Jak mamy szczęście od razu trafić mało przychylne karty i mocnych przeciwników to oczywiście, że sprawy się komplikują... Trochę jak szybko zdobędzie jakiś mocny artefakt (zwłaszcza z dużymi bonusami do walki) i błogosławieństwo to idziemy jak przez masło (na 4 osoby tak naprawdę jedna może spamić zaklęcia i rozwijać swoją moc, a jedna/dwie szybko się wzmacniać do walki, ostatnia to support pomagający kontrolować sytuację, a jeśli to np. polityk tłukący przedmioty to wgl bajka... Jak nie padniemy (...bo zdarza się rzucać 10 kośćmi i nie trafić nic, albo mieć dowalony mit :P) to szybko gra przerodzi się w spacerek ;)
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Ostatnio jak wygrałem, to moja Jenny miała dwa mroczne pakty i jedno porozumienie xD

A i rzut 7 kośćmi potrafiła skończyć się 1 sukcesem xD
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Onishin »

MrAtrion pisze: 06 sty 2020, 21:42 Ostatnio jak wygrałem, to moja Jenny miała dwa mroczne pakty i jedno porozumienie xD

A i rzut 7 kośćmi potrafiła skończyć się 1 sukcesem xD
Wiem, że to nie wątek o zasadach, ale jakoś zdziwiła mnie ta wypowiedź. Nie można mieć więcej niż dwóch kopii tego samego stanu, chyba że o czymś nie wiem?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

To jak masz 2 taki wziąć mroczny pakt to odkryjesz go, czy jak? W sumie już prawie wygrałem wtedy więc nawet jakby zginęła, to by nie zmieniła nic
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Col. Frost »

MrAtrion pisze: 06 sty 2020, 22:56 To jak masz 2 taki wziąć mroczny pakt to odkryjesz go, czy jak? W sumie już prawie wygrałem wtedy więc nawet jakby zginęła, to by nie zmieniła nic
Nie, po prostu go nie bierzesz, nic się nie dzieje. Nie możesz też wybierać opcji (np. jeśli masz dwie do wyboru), które pozwoliłyby Ci otrzymać kopię stanu, który już posiadasz. Wyjątkiem są stany takie jak błogosławieństwo czy klątwa, które mają na swoich kartach opisaną instrukcję co się dzieje w momencie, w którym miałbyś otrzymać drugi taki sam stan.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Mozecie sie teraz ze mnie smiac, ale sprobowalem jeszcze raz w wyniku czego kupilem kolejny duzy dodatek. Po prostu zle gralem i mialem zle podejscie, musialem zmienic oczekiwania i spojrzec na gre z innej perspektywy.

Na poczatku gralem jedna postacia pare razy, nie przychodzilo mi do glowy grac z wiecej niz jedna postacia, czego nie lubie. Potem grajac z wieksza iloscia postaci juz nie doczytywalem instrukcji ze faza mitow jest po zakonczeniu rund wszystkich graczy. No i jak zwrociliscie mi uwage no to zaczalem grac jak z intrukcja, no i mimo ze zadnej z rozgrywek nie ukonczylem, ani nie wygralem, po zalaczeniu sobie soundtracka i zastanowieniu to doszlem do wniosku ze gra ma ogromne mozliwosci i mi sie jednak spodobala, ze wszystkimi dodatkami to naprawde musi byc kobyla, brakuje mi jeszcze 3.
Ulvlar
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2018, 18:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ulvlar »

Sam mam podstawkę i wszystkie małe dodatki, co już samo w sobie daje dużego kopa do regrywalności. Ciągle się zastanawiam czy brać duże póki są dostępne :D
W kategorii gier Cthulhu pewnie w moim rankingu wygra Posiadłość Szaleństwa przez swój klimat i narrację, ale Eldritch, to naprawdę solidna pozycja. Mnogość opcji konfiguracji gry; przedwieczni, badacze, preludia, talia mitów zapewniają wiele godzin świetnej rozrywki. Wiem, ze nie sprzedam prędko swojego egzemplarza :D
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

litk pisze: 07 sty 2020, 22:20 Mozecie sie teraz ze mnie smiac
Brawo Ty! Ciocia Vikingowa jest z Ciebie dumna!🤗
Nikt nie ma zamiaru się śmiać bo przecież próbowałeś do bólu, co prawda z błędami ale ważne że się nie poddałeś i udało Ci się chociaż trochę polubić grę. Im więcej ludków lubi naszego kochanego Eldritcha tym lepiej.
Ja się cieszę i życzę super zabawy teraz już bez tylu nerwów😉
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

litk pisze: 07 sty 2020, 22:20 Mozecie sie teraz ze mnie smiac, ale sprobowalem jeszcze raz
Przeżyłem kiedyś coś podobnego z Horrorem w Arkham LCG. Kupiłem podstawkę, zagrałem i wyśmiałem. Pierwsza myśl: marna i uboga wersja Posiadłości Szaleństwa 2ed. Nie mogłem zrozumieć, co ludzie w tym widzą. Upierdliwe układanie kart, prosta i króciutka historyjka... Wyśmiałem i sprzedałem. Minęło kilka miesięcy. Gdzieś online ponownie natknąłem się na ochy i achy na temat tej gry. O co chodzi? Czy czegoś nie dostrzegłem? Kupiłem drugi raz i spróbowałem ponownie. Dziś mam skrzynię i trzy cykle. Nie wiem, jak do tego doszło. Chyba o to, że zagrałem w karciankę na fali hypu Posiadłości 2 - aplikacja, fabuła, dialogi, zagadki itd. Tak to czasem jest, że można ominąć świetną grę, bo w momencie pierwszego zagrania ma się inny mind set.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
polecam 4 różne sklepy zrobić sprzymierzeńcy, broń, usługi i reszta
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
Dzisiaj postaram Ci się to ogarnąć, ale bez koszulek, stay tuned :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Dhel
Posty: 694
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 457 times
Been thanked: 388 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Dhel »

Podziwiam wytrwałość, wielu by zrezygnowało i miało przez to błędne zdanie, super że gra Ci jednak siadła :wink:
A co do Eldritch czy wiecie czy są jakieś dodatki, które warto teraz brać,(mały nakład od początku?) bo zaraz nie będą już dostępne?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

gogovsky pisze: 08 sty 2020, 14:36
MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
polecam 4 różne sklepy zrobić sprzymierzeńcy, broń, usługi i reszta
Wtedy nie kupisz 2 broni na raz. Bez dodatków wszystkich talie nie będą równe.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 15:06
gogovsky pisze: 08 sty 2020, 14:36
MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
polecam 4 różne sklepy zrobić sprzymierzeńcy, broń, usługi i reszta
Wtedy nie kupisz 2 broni na raz. Bez dodatków wszystkich talie nie będą równe.
Nie kupisz, ale po 1 jest bardziej klimatycznie idziesz do speluny wynajmujesz osiłka, idziesz np. do loży srebrnego świtu kupujesz usługi, idziesz do sklepu z bronią itd. po 2 zawsze jest broń/sługa/sprzymierzeniec w sklepie :) po 3 gramy od roku tak nie wyobrażam sobie znowu zwykłego sklepu :) Polecam spróbować:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: skiba »

MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
Zasoby mają 54mm bez koszulek ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

gogovsky pisze: 08 sty 2020, 15:45
MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 15:06
gogovsky pisze: 08 sty 2020, 14:36

polecam 4 różne sklepy zrobić sprzymierzeńcy, broń, usługi i reszta
Wtedy nie kupisz 2 broni na raz. Bez dodatków wszystkich talie nie będą równe.
Nie kupisz, ale po 1 jest bardziej klimatycznie idziesz do speluny wynajmujesz osiłka, idziesz np. do loży srebrnego świtu kupujesz usługi, idziesz do sklepu z bronią itd. po 2 zawsze jest broń/sługa/sprzymierzeniec w sklepie :) po 3 gramy od roku tak nie wyobrażam sobie znowu zwykłego sklepu :) Polecam spróbować:)
To ja dorzucę moje ulubione tweaki zasad:

https://www.youtube.com/watch?v=7iV-M8O ... e=youtu.be

Polecam, świetnie się z nimi gra.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

skiba pisze: 08 sty 2020, 15:56
MrAtrion pisze: 08 sty 2020, 13:41 Może ktoś podać wysokość w cm talii zasobów mając wszystkie dodatki? Karty w koszulkach i bez :D
Zasoby mają 54mm bez koszulek ;-)
O kurczaki... Wtedy podział na 4 talie mocno pomaga w tasowaniu
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Heiken »

Ma ktoś może taką skrzynię.
Obrazek

Zastanawiam się czy wejdzie do niej cały eldritch z cienkimi koszulkami. Wiem, że to starszy model i bez koszulek wchodzi.
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Fearevil »

Heiken pisze: 10 sty 2020, 09:35 Ma ktoś może taką skrzynię.
Obrazek

Zastanawiam się czy wejdzie do niej cały eldritch z cienkimi koszulkami. Wiem, że to starszy model i bez koszulek wchodzi.
Z tego co kojarzę, bo temat był już poruszany, że wszystko w koszulkach do tej skrzyni ciężko upchać.
Nie prościej zaopatrzyć się w nową wersję tej skrzyni?
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Heiken »

Widziałem w temacie, że ktoś ledwo zmieścił się w tej skrzyni bez ostatniego dodatku ale miał grube koszulki. Ja dałbym cieńsze, żeby tylko były.

Zastanawiam się czy jest sens brać nową skrzynię czy też stara za pół ceny wystarczy. Wolałbym to drugie.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Można prosić o link do nowej skrzyni?
ODPOWIEDZ