Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

sirafin pisze:Jeśli ktoś nie chce kupować pudełek na karty to może się wybrać do sklepu papierniczego, kupić gładki papier o wyższej gramaturze i porządny klej, przygotować nożyczki i wydrukować to: http://www.mediafire.com/download/2vaav ... /EHBOX.rar
Podejrzewam, że instrukcja wycinania nie jest potrzebna ;)
Świetnie... a w koszulkach karty wejdą do tych pudełek? :P

BTW, jeśli pozwolisz to wrzucę na FTPa, żeby Twoja ciężka praca nie zginęła w odmętach mediafire.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Świetnie... a w koszulkach karty wejdą do tych pudełek?
Ta jees!

W koszulkach grubych (FFG) powinno wejść do pudełka około 70 kart.
W koszulkach cienkich (Mayday) powinno się zmieścić około 100 kart.

Ważne: Upewnić się, że w ustawieniach wydruku mamy rozmiar 100%, a nie zmniejszony!

W odmętach mediafire plik chyba nie zginie, skoro mam tam założone konto ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Protoplasm »

Też macie środek planszy trochę jakby złamany, z lekkim otarciem przez cały środek ? Trochę mi to nie daje spać :(
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

Protoplasm pisze:Też macie środek planszy trochę jakby złamany, z lekkim otarciem przez cały środek ? Trochę mi to nie daje spać :(
Tak. Też mi to nie dawało spać.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Furia pisze:
Protoplasm pisze:Też macie środek planszy trochę jakby złamany, z lekkim otarciem przez cały środek ? Trochę mi to nie daje spać :(
Tak. Też mi to nie dawało spać.
Esteci wszystkich krajów łączcie się - u mnie to samo :( niestety to norma dla FFG. W "Choas w starym świecie" wygląda to dużo gorzej (ciemne tło).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Rozwiązanie konkursu "Groza zamówień sprzed wieków"
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2014/05 ... -konkursu/
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

Ależ jesteście spostrzegawczy w życiu bym tego przebarwionego pasa nie zauważył. W zasadzie na swoim egzemplarzu tego nie zauważyłem ale wierzę wam, że go mam ;).
No właśnie: a przeszkadzają wam takie rzeczy w grze? Mam np. kolegę który stwierdził, że nie lubi grać w swoje Cyklady, bo mu się wytarły od noszenia rogi pudełka i jak po nie sięga to sobie to przypomina i się wkurza. Sądziłem, że to miało brzmieć humorystycznie, ale teraz mam wątpliwości. Ciężko być takim estetą?
Wypada może mieć dwa egzemplarze gry... do grania i do posiadania ;)?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Słyszałem, że istnieją nawet tacy, co grają w planszówki w rękawiczkach ;)

A niżej udokumentowany dowód, że wszystkie karty w koszulkach FFG zmieszczą się w pudełkach, do których pliki zamieściłem wcześniej.

Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Aduanath »

krecilapka pisze:Ależ jesteście spostrzegawczy w życiu bym tego przebarwionego pasa nie zauważył. W zasadzie na swoim egzemplarzu tego nie zauważyłem ale wierzę wam, że go mam ;).
No właśnie: a przeszkadzają wam takie rzeczy w grze? Mam np. kolegę który stwierdził, że nie lubi grać w swoje Cyklady, bo mu się wytarły od noszenia rogi pudełka i jak po nie sięga to sobie to przypomina i się wkurza. Sądziłem, że to miało brzmieć humorystycznie, ale teraz mam wątpliwości. Ciężko być takim estetą?
Wypada może mieć dwa egzemplarze gry... do grania i do posiadania ;)?
Mnie coś trafia, jak widzę, że rogi pudełka są otarte. Ale tłumaczę sobie to jakoś, że to tylko pudełko, że od tego jest, żeby zabezpieczać grę itp... Ale jeśli jakaś karta w pudełku jest starta, albo coś innego w pudełku jest "uszkodzone", to to już mi ciężko wytrzymać :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

A te cylindryczne pudelka na żetony skąd masz? Tylko nie próbuj wmawiać, że to domowa produkcja ;)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

krecilapka pisze:A te cylindryczne pudelka na żetony skąd masz? Tylko nie próbuj wmawiać, że to domowa produkcja ;)
Z counterków Eldritch Gems. ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Aduanath pisze:Ale jeśli jakaś karta w pudełku jest starta, albo coś innego w pudełku jest "uszkodzone", to to już mi ciężko wytrzymać :D
A karty koszulkujesz?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Epyon pisze:
krecilapka pisze:A te cylindryczne pudelka na żetony skąd masz? Tylko nie próbuj wmawiać, że to domowa produkcja ;)
Z counterków Eldritch Gems. ;)
Ale jak?! Oczywiście że własnej roboty! ;)

Na allegro można znaleźć podobne za złotówkę z groszami. Można też spróbować w sklepach z artykułami do szycia czy innego dekupażu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Karit »

Po 2 rozgrywkach z dwoma różnymi przedwiecznymi mam takie przemyślenia:
(graliśmy we dwie osoby)

- losowość w grze jest bardzo dobrze wyważona, można oczywiście mieć pecha i przegrać nie rozwiązawszy nawet jednej wskazówki, ale cóż - takie jest życie jak potwory wyłażą na świat ;)
- nawet przegrywając czuje się satysfakcje z gry
- jeśli się wkręcimy gra będzie naprawdę klimatyczna
- jest szybko, nie ma żadnych opóźnień
- na razie nie doskwiera nam problem powtarzalności, grając na 2 poszukiwaczy żadna z talii "nie przeszła"


Cały czas podświadomie porównywałem EH do Robinsona (którego ostatnio mam już dosyć). Musze przyznać że EH bardziej mi podchodzi jako gra kooperacyjna, wszystko jest bardziej klarowne i szybsze, w Robinsonie często łapaliśmy "zwiechę" lub zapominaliśmy o jakiś ważnych szczegółach.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Gdyby ktoś chciał zmierzyć się z Przedwiecznym na forum, to jest jedno wolne miejsce :)

Wymagania:
- częsta obecność na forum (poniedziałek-piątek przynajmniej 1-2 razy dziennie sprawdzić, czy nie trzeba czegoś zadeklarować\rzucić kością)
- znajomość zasad gry
- zaświadczenie o braku agateofobii

Zgłoszenia na własne ryzyko. Nie bierzemy odpowiedzialności za uszczerbki na zdrowiu i psychice. Kto pierwszy, ten lepszy.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 51&t=29760
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rocy7 »

Karit pisze: Cały czas podświadomie porównywałem EH do Robinsona (którego ostatnio mam już dosyć). Musze przyznać że EH bardziej mi podchodzi jako gra kooperacyjna, wszystko jest bardziej klarowne i szybsze, w Robinsonie często łapaliśmy "zwiechę" lub zapominaliśmy o jakiś ważnych szczegółach.
tu się zgodzę w odczuciach.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: xel4 »

Udało się w końcu zagrać w Eldritch Horror. Gra się łatwo, szybko i przyjemnie. Setup to 10 minut + 10 minut na wyjaśnienie zasad. To coś wręcz nibywałego w porównaniu z HoA. Gra jest uproszczona do granic możliwości z kilkoma bajerami zapożyczonymi z innych gier (efekty kart na drugiej stronie jak w posiadłości szaleństwa robią swoje). Według mnie to własnie w Eldritch Horror czujemy się bardziej badaczami żądnymi rozwiązywania wszelkich dziwny wydarzeń. W HoA bardziej biega się i zamyka bramy. Tutaj mamy dość odwrotną sytuację. System kart tajemnic zaczerpnięty z Lotra LCG wpisuje się tu całkiem dobrze, raz by rozwiązać zagadkę musimy przeszukać dany obszar, raz poświęcić parę wskazówek a raz pozamykac odpowiednie bramy etc.etc. Po wytłumaczeniu zasad i zagraniu pierwszej partii zagraliśmy od razu drugą!:D

Jedyny minus to ilość kart spotkań, stanów, zasobów itp. Jest ich stanowczo za mało, Forsaken Lord(o ile dobrze pamiętam nazwę) to dodatek, który musi zostać zakupiony! Tak więc wstrzymuje się z kupnem, aż Galakta ogłosi wydanie dodatku po PL.

P.S W flav kart jest parę literówek;P
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Za nami pierwsza i druga rozgrywka forumowa. Konfrontacja z Koszmarem z Dunwich zatrzymała Yog-Sothotha, jednak Cthulhu dał się ostro we znaki badaczom i doprowadził ich do obłędu, mimo że początkowo zdawał się prostym przeciwnikiem.

Niedługo rozpocznie się trzecie starcie. Lista graczy ciągle otwarta ;)

Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 64 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

Ile maksymalnie kości może być w użyciu jednorazowo w EH? Myślę o tym by kupić zestaw kości od Arkham Horror ale nie jestem pewny czy 5 wystarczy
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Sam miałem tą wątpliwość. Zakupiłem w końcu dwa zestawy i faktycznie czasami używa się bardzo dużo kości na raz. Teoretycznie dwa zestawy kości się przydadzą, a praktycznie to uważam, że za dużo kostek w garści to spory dyskomfort przy żucie (można coś zmieść z planszy) więc lepiej rzucać partiami.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: janekbossko »

ja mam 3 komplety i jest w sam raz :)
czasem jest sytuacja ze rzucasz ponad 10 kostkami, nie lubie tez jak ktos ciagle podaje kostki przez plansze a tak po połowie można podzielić.
Przydaja się też w Arkham Horror a tam 15 kości to i czasem za mało
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Poochacz pisze:Ile maksymalnie kości może być w użyciu jednorazowo w EH? Myślę o tym by kupić zestaw kości od Arkham Horror ale nie jestem pewny czy 5 wystarczy
Pobawiłem się w teoretyczne rozważania i max co udało mi się wymyślić to rzut na 16 kości ;)

W praktyce jednak rzut 5-6 kostkami to już solidna pula w tej grze. Wyjątkiem są Spotkania Walki, gdzie może się zdarzyć, że bardzo silny badacz wyposażony w bardzo dobrą broń będzie rzucał 8-9 kośćmi podczas testu Obrazek. Ja mam 10 kości i jak na mój gust więcej nie trzeba.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Jeśli chcesz mieć pewność, że 1 rzut załatwi wszystko to kup 2 zestawy:
najwyższa ilość pkt na cechę to 4 + 2 za maksymalne rozwinięcie + 4 za najmocniejszy przedmiot (chyba jeden jest taki - dubeltówka). Wychodzi 10 kości, ale to rzadkość. 90% rzutów jest od 2 do 5 kości.

Ja kupiłem 1 zestaw bo te kości z AH są dość duże i w jednej ręcę wszystkie się nie zmieszczą, chyba że ktoś jest drwalem ;)
A i miejsca do rzucania w przypadku tej gry nie ma za wiele na stole :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Zależy od stołu ;) Ale jeśli to nie jest jedyna gra z kostkami w kolekcji, polecam pomyśleć nad wieżą do kości. Bardzo przyjemny gadżet, już nigdy więcej nie usłyszysz przy grze "Nie turlała się, rzucaj jeszcze raz", "Zatrzymała się na kancie, ale chyba można uznać, że wypadło trzy", "Poczekaj chyba jedna wpadła pod kanapę", "No ale nie tak nie rzucaj, przesunąłeś żetony na planszy!".
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ