Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Chyba się nie doczekam dodruku Zaginionej wiedzy :(.

Pytanie, ile się traci bez tego dodatku względem podstawki i przedwiecznych dla których są dodatkowe karty w tym dodatku.
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Eldritch Horror

Post autor: karollo2101 »

Dodruk Zaginionej zapowiedziany na listopad/grudzień, cierpliwosci[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

IrasArgor pisze:Pytanie, ile się traci bez tego dodatku względem podstawki i przedwiecznych dla których są dodatkowe karty w tym dodatku.
Odrobinę regrywalności. Na jakiś czas podstawka swobodnie wystarcza.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

karollo2101 pisze:Dodruk Zaginionej zapowiedziany na listopad/grudzień, cierpliwosci[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Jeśli kłamiesz znajdę Cię :evil:. Informacja na stronie galakty wisi już pół roku a mnie macki z braku cierpliwości strasznie swędzą.

Czyli nie ma tragedii, trzeba kupić więcej uspokajaczy.
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Eldritch Horror

Post autor: karollo2101 »

Sam czekam, więc nic tylko czekać i wierzyć w co napisali:))

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Cierpliwości.
A zanim zrobią dodruk, zakup sobie Tajemnicze Ruiny, bądź najnowsze Widma Carcosy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Tak właśnie zrobiłem, dzisiaj poszedł przelew i w przyszłym tygodniu odbieram oba małe dodatki :).
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Wie ktoś może gdzie kupić jakiś sensowny worek na potwory? Mistrzem szycia nie jestem więc wolałbym zakupić coś gotowego :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1940 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: warlock »

c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Jestem po grze Rexem Murphy. Na początku wydawało się, że będzie słaby przez klątwę jednak ma niezłe możliwości zdobywania przedmiotów i szybko ulepsza umiejętności. Chyba to będzie moja druga ulubiona postać po Charliem.

Dodam też podziękowania dla osoby, która zwróciła uwagę na błąd :!: Postać nie ma króliczej łapki tylko talizman szczęścia, który bardzo pomaga przerzutami przy ciągłej klątwie.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Malibu »

Przymierzam się do zakupu podstawki EH, czy wystarczy ona spokojnie na jakiś czas czy lepiej od razu zakupić jakiś dodatek do niej?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: lesar »

Malibu pisze:Przymierzam się do zakupu podstawki EH, czy wystarczy ona spokojnie na jakiś czas czy lepiej od razu zakupić jakiś dodatek do niej?
Starczy na dosłownie kilka gier i karty się ograją... Czekając na zaginioną wiedzę warto abyś kupił tajemnicze ruiny i/lub pod piramidami, ja mam tak i jest satysfakcja.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Malibu pisze:Przymierzam się do zakupu podstawki EH, czy wystarczy ona spokojnie na jakiś czas czy lepiej od razu zakupić jakiś dodatek do niej?
Na kilkanaście partii spokojnie wystarczy. W listopadzie wyjdzie Zaginiona Wiedza i od niej zacząłbym kolekcjonowanie dodatków. Generalnie nie warto brać dodatków przy zakupie podstawki bo jest ryzyko, że gra Ci nie podejdzie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

lesar pisze:Starczy na dosłownie kilka gier i karty się ograją... Czekając na zaginioną wiedzę warto abyś kupił tajemnicze ruiny i/lub pod piramidami, ja mam tak i jest satysfakcja.
Przesadzasz. No chyba, że będziesz podchodził do gry po kilka razy na dzień.
Mi podstawka wystarczyła na 5 miesięcy grania.

Po za tym, jak Bary napisał, gra Ci może nie podejść, więc nie warto ryzykować zakupu dodatku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 562 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Ayaram »

Ok, z 5 partyjek na karku na gołej podstawce, więc czas na szybki przegląd +/-:

- występuje typowy balans dla tak losowych gier, czyli: "Jeżeli coś jest totalnie przegięte, ale jest na to bardzo bała szansa, to znaczy, że jest zbalansowane". I tak w przedostatniej grze na 2 osoby na dzień dobry dostałem misje Yog-Sothotha przywołującą potwora z Dunwich i skończyło się na tym, że na koniec 2 rundy miałem 5 bram na mapie. Czyli z cyklu jak dłużej rozkładać grę, niż w nią grać.

- nie wszędzie te kostki się fajnie sprawdzają. Przy walce są jak najbardziej ok, przy pozyskiwaniu przedmiotów, przy zaklęciach, przy mrocznym pakcie - super, mnóstwo emocji patrząc co wypadnie na tej kostce. Ale już jak po raz x nie udaje nam się pozyskać wskazówki/zamknąć bramy to już jest tylko nużące.

-Dodatki z dodatkowymi planszami. Ilość miejsca jaki zajmuje Eldritch jest gigantyczna, w moim przypadku nie ma szans dorzucić jeszcze planszy do pieca. Na szczęście (w nieszczęściu) nie zapowiada się, żeby małych dodatków było mało :wink:

- Czas przygotowania do gry i składania.

+/- Stany. Niby pomysł ciekawy, ale jakoś chyba nie jestem do końca ich fanem. Przy mrocznym pakcie, długu się sprawdza znakomicie. Przy reszcie się jakoś nie całkiem sprawdza - wszelkie urazy, które nigdy nam nie przeszkadzają w najmniejszym stopniu dopóki się nie zrobi BOOM? No nie wiem...

+dynamika i czas rozgrywki - Zazwyczaj tego typu tytuły mnie nużą. Tutaj wszystko odbywa się na tyle sprawnie, że nie mam na to czasu. Chociaż rozgrywki na 4+ osób sobie nie wyobrażam...

+emocje. Są tu przegięcia, więc pojawiają się i emocje rzucając tymi pier... koścmi :wink:

+Magia. Miło widzieć inne podejście do tematu niż "fire ball, frost bolt, lighting storm, dmg, dmg, dmg". Btw, czym w ogóle jest magia w świecie Lovecrafta? To tylko różnego rodzaje okulistyczne sztuczki, czy magia jako taka też istnieje?

Generalnie 7/10. Jak na czyste Ameri to jest naprawdę baaaaaardzo dobrze, mimo wszystko lepiej niż się spodziewałem ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Ayaram pisze:- Czas przygotowania do gry i składania.
Hmm, mnie się udało zejść do 15 minut na rozkładanie i 10 na składanie, więc tragedii nie ma.
Ayaram pisze:+Magia. Miło widzieć inne podejście do tematu niż "fire ball, frost bolt, lighting storm, dmg, dmg, dmg". Btw, czym w ogóle jest magia w świecie Lovecrafta? To tylko różnego rodzaje okulistyczne sztuczki, czy magia jako taka też istnieje?
Takiej typowej magii w stylu Harrego Pottera nie znalazłem. W opowiadaniach występują różnego rodzaju inkantacje/rytuały, które zazwyczaj rozwalały umysły tych, którzy ich używali.

Jeżeli podstawka Ci podeszła to dodatki tylko podbiją ocenę, z każdym gra staje się lepsza (już same zasoby unikalne, to genialna sprawa). :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... reamlands/

Kurka, przestaję nadążać z ogrywaniem dodatków... :/
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Trzy strony temu była już o nim mowa.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

akahoshi pisze:Trzy strony temu była już o nim mowa.
Równie dobrze mogła być o tym mowa sześć stron temu. Czy wtedy również Furia powinien o tym wiedzieć, czy tez to wystarczająco daleko by już tego nie czytać?
Czy też każdy kto chce coś tutaj napisac, powinien znać wszystkie sześdziesiąt trzy strony wątku?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Wszystkie 63, a za chwilę 64 :twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Eremita pisze:
akahoshi pisze:Trzy strony temu była już o nim mowa.
Równie dobrze mogła być o tym mowa sześć stron temu. Czy wtedy również Furia powinien o tym wiedzieć, czy tez to wystarczająco daleko by już tego nie czytać?
Czy też każdy kto chce coś tutaj napisac, powinien znać wszystkie sześdziesiąt trzy strony wątku?
Całego wątku może i nie (nie popadajmy w skrajności), ale 3-5 stron warto pobieżnie przejrzeć. Zresztą Akahoshi jedynie poinformował, że temat już padł i Furia może sobie np. rzucić okiem, co tam komentowaliśmy w tej sprawie, nikt nikogo nie atakował.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Bary pisze:
Eremita pisze:
akahoshi pisze:Trzy strony temu była już o nim mowa.
Równie dobrze mogła być o tym mowa sześć stron temu. Czy wtedy również Furia powinien o tym wiedzieć, czy tez to wystarczająco daleko by już tego nie czytać?
Czy też każdy kto chce coś tutaj napisac, powinien znać wszystkie sześdziesiąt trzy strony wątku?
Całego wątku może i nie (nie popadajmy w skrajności), ale 3-5 stron warto pobieżnie przejrzeć. Zresztą Akahoshi jedynie poinformował, że temat już padł i Furia może sobie np. rzucić okiem, co tam komentowaliśmy w tej sprawie, nikt nikogo nie atakował.
Spokojnie, wiem o tym i też nikogo nie atakuję.
Nie zgadzam się że warto przeglądać poprzednie strony. Bez wątków tematycznych, gdy wszystkie kwestie dotyczące EH są w jednym worku, oznacza to odsiewanie masy szumu informacyjnego. W takich warunkach wątek zachowuje się jak kanał czatu - wypowiedzi stają się efemeryczne. Filtrowanie poprzednich stron jest nieopłacalne.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Sam, takie duże dyskusje jak przy EH, przeglądam 1 max dwie strony w tył.

Z drugiej strony myślę, że jeżeli ktoś z nas zwraca uwagę że coś już było na poprzednich stronach to warto to podlinkować, żeby dotrzeć do konkretnej odpowiedzi. W ten sposób ktoś może prześledzić dyskusję, która już była na ten temat i nie musi szukać wstecz.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

c08mk pisze:Z drugiej strony myślę, że jeżeli ktoś z nas zwraca uwagę że coś już było na poprzednich stronach to warto to podlinkować, żeby dotrzeć do konkretnej odpowiedzi. W ten sposób ktoś może prześledzić dyskusję, która już była na ten temat i nie musi szukać wstecz.
Świetna sugestia, podpisuję się obiema rękami.

Marzy mi się żeby struktura tego forum była choć o włos wydajniejsza. Podfora dla najpopularniejszych gier już zdziałałyby cuda.
Jest dla mnie bardzo interesującym zjawiskiem że malutkie forum Magii i Miecza jest po wielokroć bardziej funkcjonalne niż największe polskie forum o grach planszowych.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Moim zamiarem było właśnie zwrócenie uwagi, że 3 strony wcześniej można znaleźć dyskusję na temat w/w dodatku.
Ale fakt, mogłem zapuścić linka.
Eremita pisze:Marzy mi się żeby struktura tego forum była choć o włos wydajniejsza. Podfora dla najpopularniejszych gier już zdziałałyby cuda.
Jest dla mnie bardzo interesującym zjawiskiem że malutkie forum Magii i Miecza jest po wielokroć bardziej funkcjonalne niż największe polskie forum o grach planszowych.
Jest jeden zasadniczy problem min. na tym Forum. Zwie się on samodyscyplina, a właściwie, to jej brak.
Aby takie podfora zadziałały, trzeba by przestać offtopować (co min. teraz i ja robię). Nagminne jest już pytanie o zasady w dziale poświęconej grze, czy dyskusje o jakości wydania ze wspieraczki (tudzież wysyłki z KS) w temacie gry, zamiast w "Finansowaniu społecznościowym".
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ