Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Gromb pisze: 24 lis 2019, 17:57 Smuteczek, może użycie magicznego kleju rozwiązałoby problem. Po sklejeniu jest przeźroczysty i nie widać łączenia. Sprawdzone wielokrotnie przy planszówkach.
Taki właśnie mam plan. Ale akurat jak na złość ostatnia tubka mi "wyszła" niedawno.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Mam jeszcze EH (CS) w folii. Mam też te nowe wspomniane podstawki FFG. Mówicie żeby nawet nie próbować używać tych z pudełka, tylko od razu użyć tych nowych?

Mały OT:
Spoiler:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Grałem wczoraj w Eldricha wraz z dodatkiem Maski Nyarlathotepa i muszę powiedzieć że gra zaczyna być zbyt rozbudowana jak dla mnie i wracam do wersji podstawowej + wszyscy badacze.
Żetony zasobów - nawet ciekawe podejście szczególnie jak mogę uleczyć się na raz 3pkt zdrowia, ale właśnie wczoraj każdy chodził praktycznie 100% zdrowia i poczytalności, jakoś nie było grozy że zaraz ktoś zginie.
Osobiste Historie to jak dla mnie nie trafiony pomysł bo nagroda nie jest współmierna do porażki. A powoduje, że nawet na siłę ktoś próbuje przejść misję żeby tylko dostać nagrodę narażając całą grę.
Wydaje mi się że gra się za bardzo rozbudowała i nie ma opcji wykorzystać wszystkich elementów gry w miarę sensownie.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Czytałem na necie, że niektórzy grają w podstawkę plus małe dodatki tylko właśnie przez to rozbudowanie.
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Shin Ryu »

Co do podstawek to można je w środku lekko spiłować małym pilniczkiem. Wtedy portrety postaci się nie niszczą a i dość dobrze się w nich trzymają.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MataDor »

Ależ ta gra jest dobra…. Udaje mi się w nią zagrać jakieś 5-6 razy do roku (tylko niestety.) W te święta aż 2 razy solo, obie rozgrywki jak zwykle epickie, po 4h każda.
To jedyna gra którą jestem w stanie grać solo (na dodatek 4-ma poszukiwaczami) i czerpać z gry masę przyjemności. Wszystkie inne gry solo/coopy nie sprawdziły się u mnie kompletnie i poszły na sprzedaż.
Dla mnie to optymalizacyjna gra przygodowa z zarządzaniem ryzykiem i zawsze z inną historią. Ilość decyzji które się w niej podejmuje jest po prostu ogromna.

Ludzie piszą o nadmiernym rozbudowaniu gry. Jak dla mnie właśnie to rozbudowanie czyni ją tak ciekawą i pochłaniającą.
Odnośnie grania bez żetonów skupienia i żetonów środków to kompletnie nie wyobrażam sobie sensownej gry bez nich - są „must have”.

Jedyny problem mój z grą to taki że nigdy nie grałem z jedna z tych 3 dodatkowych mapek. A to dlatego że do rozłożenia gry potrzeba wtedy już kolumbryny nie stołu.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MataDor pisze: 30 gru 2019, 12:07...Ludzie piszą o nadmiernym rozbudowaniu gry. Jak dla mnie właśnie to rozbudowanie czyni ją tak ciekawą i pochłaniającą.
Odnośnie grania bez żetonów skupienia i żetonów środków to kompletnie nie wyobrażam sobie sensownej gry bez nich - są „must have”.
...
Nikt nie każe nikomu kupować wszystkich dodatków. Jeżeli ktoś woli wersję light - prosze bardzo. Ja podobnie jak Ty doceniam rozbudowaną wersję i również w inną nie gram.

Swoją drogą... myślicie, że to już koniec rozbudowy tej serii ? Z perspektywy czasu wydaje mi się coraz bardziej, że chyba jednak tak i "Maski Nyarlathotepa" były ostatnią pozycją serii.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Yuri pisze: 02 sty 2020, 23:18 Swoją drogą... myślicie, że to już koniec rozbudowy tej serii ? Z perspektywy czasu wydaje mi się coraz bardziej, że chyba jednak tak i "Maski Nyarlathotepa" były ostatnią pozycją serii.
Na 99% tak. I dobrze, bo już nawet Maski były lekko na siłę robione. To w co mogliby pójść, to apka w stylu Descenta, która daje kilka dodatkowych przygód.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Yuri pisze: 02 sty 2020, 23:18Swoją drogą... myślicie, że to już koniec rozbudowy tej serii ?
Tak. Zostało to ostatnio potwierdzone przy okazji jakiegoś wywiadu.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Jakby zrobili apke i tam jakieś scenariusze pojedyncze i może jakaś kampanie legacy to bym się nie obraził :D
Ale prędzej powstanie eldritch horror 2 edycja.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 11:48 przez jediwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 03 sty 2020, 11:23 Jakby zrobili apke i tam jakieś scenariusze pojedyncze i może jakaś kampanie legacy to bym się nie obraził :D
Ale prędzej powstanie eldritch horror 3 edycja.
Prosze bardzo, kampania sztuk jeden. Nie trzeba do tego FFG. Sam sie przymierzam przetłumaczyć, bo to nie za wiele roboty, tylko nie mam nikogo kto graficznie to przerzuci na taki szablon jak z załacznika....

https://gofile.io/?c=fAYrSf
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

jediwolf pisze: 03 sty 2020, 11:23 Jakby zrobili apke i tam jakieś scenariusze pojedyncze i może jakaś kampanie legacy to bym się nie obraził :D
Ale prędzej powstanie eldritch horror 3 edycja.
Przychylam się do tego poglądu. Gry przygodowe z aplikacjami stają się coraz popularniejsze.
Poza tym dla doświadczonego molocha, jakim jest FFG/Asmodee stworzenie i utrzymanie każdej kolejnej aplikacji powinno być coraz łatwiejsze i zawierać mniej błędów.
Z tym, że jeśli coś takiego jest planowane dla EH, to najpewniej razem z nową edycją tejże gry (a teraz czeka nas druga, jeśli nic nie pokręciłem).
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Eldritch 2 raczej nie wyjdzie przed zakończeniem Arkham 3. No i ciekawe jak by odejście oryginalnych twórców wpłynęło na mechanikę itd.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Pewnie dodaliby głównie aplikację, bo cóż też mozna w tak fantastycznej pozycji poprawić ? :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: anonim »

Można zupełnie nową grę zrobić i zatytułować Eldritch Horror 2.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

anonim pisze: 03 sty 2020, 17:03 Można zupełnie nową grę zrobić i zatytułować Eldritch Horror 2.
tylko po co?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: anonim »

Dla kasy, jak dana marka jest znana to się ją doj. A jak już więcej kasy nie da to się wyrzuca na śmietnik historii.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Trochę za bardzo się gra rozrosłą z tymi dodatkami wszystkimi (stosy kart niektóre). Poza tym ciężko dorwać niektóre dodatki - sam szukam Miasta w gruzach : /
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 17:32 Trochę za bardzo się gra rozrosłą z tymi dodatkami wszystkimi (stosy kart niektóre). Poza tym ciężko dorwać niektóre dodatki - sam szukam Miasta w gruzach : /
Teraz ten jest niedostepny ? Z jakimi jest jeszcze problem ? Pamiętam, że "W górach szaleństwa" to było szaleństwo, ale chyba dodruk miał być to pewnie uspokoił temat.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Na razie tylko ten. Góry miały dodruk, ciekawe, czy ten też będzie miał. W sumie chciałem same małe na razie dodatki wziąć, bo stosik kart (zwłaszcza w koszulkach) jak jest duży to się zsuwa. Ktoś nie ma z tym problemu a ma wszystkie dodatki? :D

Btw. jak z tymi kośćmi Arkham (kolor kości lub beż)? Nigdzie nie widzę informacji o dacie...
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ArnhemHorror »

MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 17:48 (...) stosik kart (zwłaszcza w koszulkach) jak jest duży to się zsuwa. Ktoś nie ma z tym problemu a ma wszystkie dodatki?
Miałem, ale przeszło, jak wyjąłem karty z koszulek. Moim zdaniem koszulkowanie nie ma sensu w grze kooperacyjnej. Karty są dobrej jakości i tasuje się je tylko raz przed rozgrywką, więc można to zrobić w taki sposób, żeby ich nie uszkodzić (techniki krupierskie się kłaniają).
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Urban2255
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Urban2255 »

MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 17:32 Trochę za bardzo się gra rozrosłą z tymi dodatkami wszystkimi (stosy kart niektóre). Poza tym ciężko dorwać niektóre dodatki - sam szukam Miasta w gruzach : /
na plx sa miasta w gruzach
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 17:48 Ktoś nie ma z tym problemu a ma wszystkie dodatki? :D
Mam wszystkie dodatki i kiedyś był to problem, ale po jakimś czasie zakoszulkowane karty ściśnięte w skrzyni tak się spłaszczyły, że już nie zjeżdżają na stosie. Może wystarczy taki stos przygnieść zestawem encyklopedii na kilka dni i to załatwi sprawę :)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Gribbler pisze: 03 sty 2020, 18:22
MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 17:48 Ktoś nie ma z tym problemu a ma wszystkie dodatki? :D
Mam wszystkie dodatki i kiedyś był to problem, ale po jakimś czasie zakoszulkowane karty ściśnięte w skrzyni tak się spłaszczyły, że już nie zjeżdżają na stosie. Może wystarczy taki stos przygnieść zestawem encyklopedii na kilka dni i to załatwi sprawę :)
I ile zajmuje rozłożenie gry przy wszystkich dodatkach? :D
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

MrAtrion pisze: 03 sty 2020, 18:28 I ile zajmuje rozłożenie gry przy wszystkich dodatkach? :D
Te dodatkowe plansze rozkłada się tylko jedną przy graniu z konkretym przedwiecznym, więc nie jest tak źle. W skrzyni wszystkie żetony są w specjalnych przegródkach więc też raz-dwa. Przestałem wystawiać wszystkie karty czarów, stanów i przedmiotów, bo te stosy wyglądały jak jakiś mini Manhattan czy inny stół krupiera :) Jak w stosie brakuje czegoś konkretnego, to po prostu biorę ze skrzyni.
ODPOWIEDZ