Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: MataDor »

Carmash pisze: 29 maja 2018, 12:24 Maski Nyarlatothepa w drodze. Próbował już ktoś upchnąć wszystkie dodatki do skrzyni od WarBox? :) Jaka jest faktyczna pojemność tej skrzyni? :)
Mi w skrzyni WarBoxa zmieściło się wszystko, poza Krainą Snów której to po prostu nie kupiłem bo jako jedyny dodatek nie za bardzo do mnie przemawiał.
Z tym że tylko stany i zaklęcia trzymam w koszulkach reszty nie. Więc nie wiem jak by to wyglądało jak wszystko było by w koszulkach.
Generalnie jeśli dokupił bym jeszcze tą Krainę Snów to tez bym ją spokojnie zmieścił i jeszcze by było miejsce na trochę kart. Mógł by być tylko problem z 8 dodatkowymi postaciami. Nie wiem czy bym je zmieścił od razu włożone w podstawki tak jak mam teraz, raczej musiał bym je/cześć wyjmować z podstawek przed włożeniem do skrzyni.
Generalnie skrzynia jest świetna i najważniejsze że mieści całą grę.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

Zatem mogę spokojnie przeprowadzić się z kartonów do tej właśnie skrzyni :)

Tymczasem trzeba szykować się na pojedynek z Nyarlatothepem. Wczoraj skopał tyłek mnie i kumplowi w Horrorze w Arkham :D
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Migdał »

Ktoś może próbował upchnąć wszystko, włącznie z maskami N i w koszulkach, do jakiejś skrzyni? Czy jeszcze taka skrzynka na rynku się nie pojawiła?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

Migdał pisze: 01 cze 2018, 11:26 Ktoś może próbował upchnąć wszystko, włącznie z maskami N i w koszulkach, do jakiejś skrzyni? Czy jeszcze taka skrzynka na rynku się nie pojawiła?
Na ten moment nie ma chyba tak pojemnej skrzyni dedykowej tej grze. Dlatego ja trzymam teraz wszystko w WarBox bez koszulek.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Ktoś już się bawił najnowszym dodatkiem?
Podzieli się wrażeniami?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Pierwsza partia wreszcie rozegrana. Zagraliśmy z żoną, wg normalnych zasad czyli każde z nas kontrolowało jedną postać. Zeszły nam 3 godziny, a partia zakończyła się porażką, bo Azatoth się obudził. Byliśmy blisko rozwiązania trzech tajemnic, ale się nie udało. Mechanika gry jest prosta, ale jest sporo kart do kontrolowania. Mojej żonie to nie pasowało, a dla mnie to nie było wadą, bo z każdą partią będzie dużo szybciej się grało. Trzeba czytać teksty fabularne i to też moja kompanka uznała za uciążliwość. Stwierdziła, że woli szybszy w rozgrywce Znak Starszych Bogów. Ja nie podzielam jej opinii, choć czasem lubię sobie porzucać kośćmi bez większego móżdżenia. Eldritch to zupełnie inna półka rozrywki, bo wymaga od gracza znacznie więcej, ale też w zamian fajnie się odwdzięcza kapitalnym rysem fabularnym. Tutaj czułem, że biorę udział w wielkiej sprawie, że dużo zależy od moich decyzji. Co mi się niekoniecznie podobało? Słabo rozwiązana kooperacja, która w zasadzie kończy się w momencie ustalenia celów dla każdego bohatera. Później każdy robi swoje i gra się toczy. I teraz rozumiem pomysł grania solo na kilka postaci.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Jeśli chodzi o aspekt kooperacyjny, to jest go więcej niż Ci się wydaje.
Są karty (przemioty, artefakty, zaklęcia) które wspierają inne postacie. Również cechy niektórych postaci wpływają na pozostałych graczy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Grałem raz więc weź na to poprawkę. Jestem świadom możliwości tych przedmiotów, mam jednak na myśli wspólne wykonywanie akcji. W królu gier kooperacyjnych, czyli WP LCG, gracze mogą wspólnie zaatakować jakiegoś wroga, jest poświęcenie dla innego gracza, dla wspólnej sprawy. W EH coś takiego znajdę?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Alwirin »

RUNner pisze: 01 cze 2018, 20:32 gracze mogą wspólnie zaatakować jakiegoś wroga, jest poświęcenie dla innego gracza, dla wspólnej sprawy. W EH coś takiego znajdę?
Zdarzają się pamiętne momenty, że np. wiemy iż niedługo (może za 1 turę, a może za 2) Efekt rozrachunku bardzo uszkodzi Głównego Badacza - i wtedy ktoś musi zaryzykować i wziąć pierwszeństwo wraz z możliwymi konsekwencjami.
Albo gdy badacz może przyjąć stan Mroczny Pakt, by choć trochę cofnąć postęp Zagłady.
Albo gdy trzeba odciągnąć Ogara z Tindalos by ten nie rzucił się na naszego czarodzieja próbującego rozwiązać Tajemnicę.
Albo gdy kilku uzbrojonych po zęby badaczy zjeżdża się na jedno pole by ubić jakieś potężne bydle, które musi paść jak najszybciej. I co? I wspomaga ich także muzyk (+1 do statów badaczy na tym samym polu, jeśli akurat walczą), który liczy na to, że nie doczeka spotkania z bestią, bo ciągnie na ostatku poczytalności...

O to chodziło?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Częściowo o to chodziło. Graliśmy 2 postaciami i może stąd ta niewielka współpraca?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Alwirin »

Pewnie tak. Ja do EH w mniej niż 3-4 badaczy nie siadam. A jak uzbiera się graczy, że badaczy będzie 6+ to już w ogóle często się na planszy spotykają, wymieniają itp.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Dawno już nie miałem na stole gry, w którą po 3 godzinnej partii chciałbym tego samego dnia grać jeszcze raz! :) Czas szybko zleciał bo gra jest po prostu ciekawa i absorbująca. Szkoda że gra ma ordynarnie wykastrowaną zawartość. Bolesna będzie mała liczba kart przygód, które szybko się opatrzą.
Po pierwszej partii niewiele można powiedzieć, ale już widzę, że z cyklu Arkham Files jest to najlepsza pozycja w jaką miałem okazję grać. A grałem w:
- Horror w Arkham
- Horror w Arkham LCG
- Znak Starszych Bogów
- Eldritch Horror

W ZSB jeszcze czasem zagram, natomiast w dwie pierwsze pozycje nie ma opcji żebym to zrobił.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Alwirin »

RUNner pisze: 02 cze 2018, 11:04 - Horror w Arkham
- Horror w Arkham LCG
- Znak Starszych Bogów
- Eldritch Horror
W ZSB jeszcze czasem zagram, natomiast w dwie pierwsze pozycje nie ma opcji żebym to zrobił.
Ciekawe - mógłbyś rozwinąć porównanie Arkhama LCG do EH i dlaczego ten pierwszy właśnie został u Ciebie wyparty? Skoro EH był wcześniejszą grą, to spodziewałbym się odwrotnej tendencji. Naprawdę EH (i to bez dodatków!) tak dobrze wypadł na tle LCG?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

AH lcg to pojedyncze przygody, które praktycznie liniowo tworzą jakąś fabularną całość w trybie kampanii. W EH już po pierwszej partii widzę, że każda rozgrywka będzie zupełnie nową opowieścią. Ciężko porównać grę karcianą i planszową, ale w tej pierwszej trzeba więcej czasu poświęcić na przygotowanie do rozgrywki. Trzeba przemyśleć wybór bohatera, dopasować do niego talię, w taki sposób żeby zmaksymalizować szansę na sukces. To jest zdecydowanie bardziej absorbujące zajęcie niż setup w EH. W planszówce mogę wylosować postać i jazda, a takie warunki bardzo mi odpowiadają.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: shodan84 »

Zgadzam sie z przedmowca. Ja zaczalem rownoczesnie AH LCG i EH, okolo rok temu. W LCG zagralem kilka razy, przeszedlem kampanie z podstawki. Oceniam na 3/10. Kiedys gralem w androida netrunnera i to byla naprawde dobra karcianka. Ale ze nie mam juz czasu zeby jezdzic na turnieje i byc na bierzaco z talia, postanowilem sprzedac netrunnera i skupic sie na karciance solo, wybor padl na AH LCG bo uwielbiam klimaty lovecrafta. Gra nie przypadla mi do gustu. Natomiast EH... powiem tylko tyle ze ta gra stala sie moja obsesja. Zagralem okolo 6 gier z podstawka, pozniej ZW i TJ a w lutym dokupilem gory szalenstwa. Gram glownie solo 4 postaciami i uwielbiam ta gre. Nie mam zbyt duzo czasu na granie, do tej pory 24 rozgrywki. Za to jestem na bierzaco jesli chodzi o wszelkie fora dyskusyjne, tutaj i na BGG, choc czesciej czytam niz pisze posty. Wszystkie swoje gry logije na bgg pod tym samym nickiem.

Przepraszam za brak polskich znakow ale mieszkam za granica i nie mam polskiej klawiatury na tel.

Pozdrawiam wszystkich fanow EH!!
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: _leigam_ »

shodan84 pisze: 05 cze 2018, 18:11
Przepraszam za brak polskich znaków ale mieszkam za granica i nie mam polskiej klawiatury na tel.
sorry za offtop, ale przynajmniej jeśli masz androida to ściągnięcie klawiatury w odpowiednim języku to nie jest jakiś problem, a jeśli masz niepełnowartościowe, znaczy się nadgryzione jabłko to podejrzewam że też można.
Ja, jak pisze z telefonu to pisze bez polskich znaków bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce ;)

a co do tematu, zacząłem swoją przygodę z planszowymi jakieś 8 miechów temu, jak dotąd chyba z 6ka w posiadaniu. Zainteresował mnie EH i w sumie AH i nie wiem co wybrać. Do EH nie ma dostępnego pierwszego dodatku a z tego co słychać to obowiązkowa pozycja (nie wiem czy będzie dodruk). Bedę grać głównie na 2 czasem na 3 osoby jeszcze rzadziej w większym gronie. Bardziej skomplikowane zasady mnie nie odstraszają raczej. Czas gry też nie ma większego znaczenia (pewnie wezmę na wakacje). Znaczenie ma miodność rozgrywki, klimat, może i regrywalność. Pod klimat mam także na myśli grafiki i ogólnie styl wykonania.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Dodruk Zaginionej Wiedzy to zapewne kwestia czasu. Warto zapytać Galaktę czy jest planowany w tym roku. W międzyczasie można pewnie poratować się innym małym dodatkiem?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: shodan84 »

_leigam_ pisze: 05 cze 2018, 19:04
shodan84 pisze: 05 cze 2018, 18:11
Przepraszam za brak polskich znaków ale mieszkam za granica i nie mam polskiej klawiatury na tel.
sorry za offtop, ale przynajmniej jeśli masz androida to ściągnięcie klawiatury w odpowiednim języku to nie jest jakiś problem, a jeśli masz niepełnowartościowe, znaczy się nadgryzione jabłko to podejrzewam że też można.
Ja, jak pisze z telefonu to pisze bez polskich znaków bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce ;)

a co do tematu, zacząłem swoją przygodę z planszowymi jakieś 8 miechów temu, jak dotąd chyba z 6ka w posiadaniu. Zainteresował mnie EH i w sumie AH i nie wiem co wybrać. Do EH nie ma dostępnego pierwszego dodatku a z tego co słychać to obowiązkowa pozycja (nie wiem czy będzie dodruk). Bedę grać głównie na 2 czasem na 3 osoby jeszcze rzadziej w większym gronie. Bardziej skomplikowane zasady mnie nie odstraszają raczej. Czas gry też nie ma większego znaczenia (pewnie wezmę na wakacje). Znaczenie ma miodność rozgrywki, klimat, może i regrywalność. Pod klimat mam także na myśli grafiki i ogólnie styl wykonania.

Co do telefonu to klawiatury nagrywac nie bede, mam nadzieje ze jezykowi purysci jakos to zniosa.

To jeszcze pare uwag odnosnie EH. Ja zamowilem zaginiona wiedze i tajemnicze ruiny w zeszlym roku w listopadzie, ale zona zabrala mi ZW i powiedziala ze dostane pod choinke hehe. Tak wiec przez ponad miesiac gralem podstawka + ruiny i gralo sie super. Zgadzam sie ze ZW uzupelnia podstawke ale czasem mi sie wydaje ze koniecznosc posiadania tego dodatku jest nieco przeceniana.

Co do samych dodatkow to uwazam ze kazdy z nich zmienia nieco klimat gry, tak wiec polecam wprowadzac je stopniowo i powoli.

Co do tematu skladowania kart czy samej gry (bo ten temat chyba interesuje wiele osob) to u mnie wyglada to tak. Zrobilem wkladke z foamcore do jednego duzego pudelka i tu zmieszcza sie wszystkie karty:

Obrazek

Organizer, plansze i reszte pierdulek trzymam w drugim duzym pudelku:

Obrazek

Jak gram to uzywam podstawek do kart autorstwa innego uzytkownika tegoz forum. I teraz uwaga: ja karty trzymam w tym caly czas od pol roku. Nie chowam ich do pudelka wogole. Caly setup to: rozlozyc plansze, wybrac przeciwnika i ulozyc talie mitow i gram. Schodze ponizej 5 minut. Karty przenosze na szafe razem z tymi podstawkami. Nie odksztalcily sie, nue zniszczyly, tylko czasem sie zakurza. Genialny system. Nic innego w stylu skrzynie czy cos, nie jest mi potrzebne. Wszystko mam zakoszulkowane

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Barto »

Czy można gdzieś znaleźć zasady do trybu kampanii z najnowszego dodatku ? Bardzo się na kampanię jarałem ale z komentarzy które czytam wynika że FFG trochę dało ciała i ludzie głownie są rozczarowani. Swoją drogę też jestem ciekaw czy można by grać w trybie kampanii bez najnowszego dodatku.
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: shodan84 »

Tak, zasady sa na stronie Ffg - mozna sciagnac instrukcje do „masks of nyarlathotep”.

Mysle ze moznaby sprobowac kampanie ale bez najnowszego dodatku nie bedziesz mial wszysztkich kart preludium ani „personal stories”

Osobiscie to ja sobie daruje najnowszy dodatek jak tez tryb gry kampanii. Przynajmniej narazie haha. Mam jeszcze inne dodatki do kupienia.

Co do opinii na bgg to „maski” dostaly dosc mierne recenzje
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Czarnyx »

shodan84 pisze: 06 cze 2018, 17:24 Tak, zasady sa na stronie Ffg - mozna sciagnac instrukcje do „masks of nyarlathotep”.
Albo za strony Galakty jeśli interesuje Cię polska wersja językowa :wink:
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Eldritch Horror

Post autor: maciuch »

Cześć!

Stało się, macki mnie dopadły - gra zakupiona, przetestowana i teraz chce się więcej i więcej :)

Po przebrnięciu przez instrukcję - generalnie całkiem nieźle opracowaną moim zdaniem - oraz przy wsparciu almanachu oraz wątku z zasadami na forum, obecnie mechanika wydaje się już stosunkowo prosta i logiczna. Ale nie ma co ukrywać - zanim się dojdzie do tego momentu trzeba trochę potu i łez wylać...

Brakuje mi w sieci dobrego filmu pokazującego krok po kroku jak rozpocząć grę i jak w nią grać. Te które znalazłem wydają mi się nie dość precyzyjne czy szczegółowe.
Rozpoczynając grę np. w dość często tu przywoływanego Robinsona obejrzałem 2 filmiki na YT i praktycznie byłem gotów do próby przetrwania na wyspie (oczywiście z instrukcją w ręku, oczywiście zginąłem).
W przypadku EH czułem się zdany na siebie, niby wszystko opisane, niby almanach, ale moim zdaniem dobry film zdecydowanie by obniżył próg wejścia.

Szczególnie skok na głęboką wodę w postaci wymieszania dodatków od razu przed pierwszą rozgrywką może wywołać lekki zawrót głowy... Ze 2-3 godziny straciłem zanim ogarnąłem o co chodzi z tymi wszystkimi kartami, które wykorzystać, które odłożyć, które potasować, które wybrać itp., itd. :)

A propos dodatków... Po zakupie podstawki strasznie mnie uwierał i siedział z tyłu głowy brak Zapomnianej Wiedzy. Czytałem oczywiście liczne głosy rozsądku, mówiące iż na początku jest ona zbędna, że początkujący nawet nie zauważy jej braku. I co? I nic - rozsądek rozsądkiem, a jakoś nie mogłem się przekonać do zdarcia folii z "niekompletnej" gry. Czułem się jakbym miał przed sobą wybrakowany produkt...

Znalazłem więc w sieci (na takim jednym bardzo drogim portalu pseudo aukcyjnym) ostatni chyba dostępny online nowy, zafoliowany egzemplarz i zakupiłem. Nie pytajcie o cenę :( W skrócie - podstawka była tańsza. Ale chyba już poprzedni akapit pokazał, że w przypadku gier planszowych nie zawsze mi po drodze z rozsądkiem :)

Dodatkowo dokupiłem Tajemnicze ruiny (akcja skupienia!) i - przynajmniej na razie - czuję się usatysfakcjonowany stanem posiadania. Oczywiście o organizerach, koszulkach, boxach na karty wspominać tu nie będę, wszak to zakup obowiązkowy ;)

A więc po tym zapewne przydługim wstępie przejdę do pytania Po kilku rozgrywkach solo i w miarę przyzwoitym opanowaniu mechaniki, uważam że nadszedł czas rzucić mackom na rozszarpanie trochę świeżego mięsa.

Niewątpliwą zaletą EH jest dla mnie jego tło fabularne. I tu jest drobny kłopot - po kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu latach od ostatniego kontaktu z literaturą szanownego pana HPL zacząłem sobie odświeżać jego opowiadania. Okazuję się, że wiele rzeczy zapamiętałem źle, pomieszałem, etc.

Czy jest jakieś opracowanie opisujące świat stworzony przez Lovecrafta, tak aby móc łatwo i szybko przedstawić tło fabularne współgraczom kompletnie nie znającym twórczości HPL? Takie w miarę zwięzłe ale precyzyjne podsumowanie - kto, kogo, kiedy, jak i dlaczego.
Nie ma opcji bym kazał wszystkim potencjalnym graczom przeczytać np. Góry szaleństwa zanim siądą do planszy, sam też jeszcze nie czuję się dość kompetentny by gładko wprowadzić w niuanse tego świata. A jestem przekonany, że fajnie zrobiony 5-10 minutowy wstęp da grze więcej niż nawet najlepsze tłumaczenie mechaniki.

Pomożecie? :)
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Shin Ryu »

Może jakieś opisy dotyczące gry RPG "Zew Cthulhu". Np na wikipedii ;)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

Fragmenty z ZC RPG byłby świetne, ale możesz też pójść jeszcze bardziej na skróty i zerknąć na www.hplovecraft.pl. W dziale "Mitologia Cthulhu" jest bestiariusz, encyklopedia mitów i coś na kształt kalendarium prehistorii mitów. Poczytasz, przypomnisz sobie dużo rzeczy i będzie Ci na pewno łatwiej wprowadzić nowych graczy do uniwersum, którego wcześniej nie znali.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vikingowa »

Witam,

Czy ktoś posiada może wszystkie duże dodatki i odpowie mi na jedno pytanie:
Czy jest możliwe, żeby wszystkie dodatki znalazły się jednocześnie w grze a tym samym te małe plansze? Jak znaleźć na to miejsce?

Pytam z ciekawości:-) Posiadam na razie trzy małe dodatki ale myślę powoli nad resztą... Gram solo na stole w kuchni i jest możliwe, że niedługo tylko podłoga pozostanie :lol:
ODPOWIEDZ