The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sandman »

Eh, nakręciłem się. Niech to już wyjdzie. :lol:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

Dabi pisze:I to jest szansa dla gry przy takiej formule - owszem możemy sobie pomagać ale to dla własnej korzyści i celów. Czysta kooperacja to byłoby zmarnowanie pięknych elementów, tematu i marki.
Myślę, że w planszówce może się sprawdzić kooperacja jak ta w opowiadaniu "Granica Możliwości". Każdy z bohaterów uczestniczył w wyprawie na smoka we własnym interesie, ale wszyscy wspołpracowali (do pewnego momentu...). Yarpen - dla nagrody, Yennefer dla składników do eliksiru, Geralt dla Yennefer, Jaskier, żeby móc napisać o tym balladę.

Takie coś by mi odpowiadało.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wallenstein »

Hiu pisze:
Dabi pisze:Informacja, że FFG ma mieć nad tym pieczę jest mocno uspokajająca.
OK, jestem pod wrazeniem.
Az sie zainteresuje tematem dalej :)
Grafiki na video wygladaja duzo lepiej niz te z poczatkowej fazy.
Oba te powody sprawiają, że gra wchodzi w obiekt mojego zainteresowania.

Można gdzieś zobaczyć więcej grafik? A tam. Dawajcie instrukcję.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Aduanath »

A ja mam głupi ciąg myślowy. Skoro Trzewiczek robi tę grę dla CDProject, a nie jako Portal, a wydanie angielskie robi FFG, gdzie tłumaczenia gier FFG wydaje Galakta, to patrząc na tempo i zapał Galakty do wydawania niektórych tytułów sprawia, że zaczynam wątpić, czy The Witcher wyjdzie po polsku... Błagam, rozwiejcie moje wątpliwości!!
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: palladinus »

Ja widzę chyba tylko jedną możliwość, że FFG zrobi dla CD Projekt polskie wydanie, a nie Galakta, bo to by było kuriozum moim zdaniem.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zedd »

palladinus pisze:Ja widzę chyba tylko jedną możliwość, że FFG zrobi dla CD Projekt polskie wydanie, a nie Galakta, bo to by było kuriozum moim zdaniem.
To CDprojekt jest tutaj instytucją nadrzędną i to on sprzedaje prawa. W USA sprzedał do FFG. W Polsce pewnie sam zajmie się dystrybucją, może używając innych kanałów dystrybucyjnych jako pośredników. Wątpię czy Galakta będzie miała cokolwiek wspólnego z tą grą. Może będzie ją dystrybuować, bo pasuje do jej portfolio.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

Aduanath pisze:A ja mam głupi ciąg myślowy. Skoro Trzewiczek robi tę grę dla CDProject, a nie jako Portal, a wydanie angielskie robi FFG, gdzie tłumaczenia gier FFG wydaje Galakta, to patrząc na tempo i zapał Galakty do wydawania niektórych tytułów sprawia, że zaczynam wątpić, czy The Witcher wyjdzie po polsku... Błagam, rozwiejcie moje wątpliwości!!
Jestem pewny, że polska wersja powstaje równolegle z angielską. Czyli pewnie będą drukowane obie za jednym zamachem, a więc i równolegle ukażą się na rynku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wallenstein »

No dobra troche się przyczepię. Na mapie szlaki są trochę za grube i nie pasują do reszty grafiki.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Furia »

Szaqis pisze:Nie widziałem nawet przybliżonej daty premiery - pierwsza czy druga połowa 2014, który kwartał... Ktoś coś wie?
Data premiery będzie pewnie zbliżona do premiery komputerowego Wiedźmina, która jeszcze niestety nie jest znana.
Już się nie mogę doczekać zarówno planszówki, jak i tej drugiej. :D
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Solmath »

Info z fb Galakty:
"Sprzedażą gry planszowej Wiedźmin w Polsce zajmować się będzie firma CD Projekt, dlatego wszelkie pytania związane z tym tytułem najlepiej jest kierować bezpośrednio do nich."

Mimo wszystko wolałbym chyba, żeby dystrybucją planszowego Wiedźmina zajęło się wydawnictwo stricte planszówkowe...
me-to
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: me-to »

A jaka różnica kto się zajmie dystrybucją? Dla mnie żadna, byleby tylko gra była łatwo dostępna. Jeśli CR Projekt współpracuje z FFG to niewykluczone że CDP dostarcza grę po polsku i angielsku, FFG zleca chińczykom druk i dystrybuuje grę na rynkach innych niż polski. Zresztą - nie ma się co martwić na zapas :P
Co do daty premiery to ja bym stawiał na wydanie równocześnie z grą komputerową.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Ostatnie plotki wskazują premierę w okolicach września. Ja bym z chęcią zobaczł zestaw gra na PS4 + planszówka za jakieś 400 zł, łyknąłbym jak młody pelikan ;)
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Nah, wg. mnie nie ma sensu wydawanie obu pozycji w jednym czasie. To może zrodzić wybór z rodzaju: co kupić.
Lepiej wydać planszówkę parę miesięcy wcześniej, równo z soczystymi plotkami na temat "gry właściwej". Może na jakimś dużym Game Evencie (wirtualnych gier w sensie). Wtedy na fali popularności, w celu zabicia oczekiwania, nieplanszówkowicze mogą sięgać do portfela, żeby pobudzać wyobraźnię, przed kupnem gry wirtualnej. ;-)

Uwaga!

Wróżę datę premiery: sierpień 2014. ;-)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
LooZ^
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:29
Lokalizacja: Opole

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LooZ^ »

Ja bym obstawiał czerwiec.

Co do dystrybucji, to będzie pewnie tak jak z grą - TW:AG będzie wyskakiwał nawet z lodówki + rekord sprzedaży w Polsce.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sillue »

Wajar pisze:
Wróżę datę premiery: sierpień 2014. ;-)
GenCon 14-17 sierpnia FFG jest sponsorem... ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Karit »

Wajar pisze:Nah, wg. mnie nie ma sensu wydawanie obu pozycji w jednym czasie. To może zrodzić wybór z rodzaju: co kupić.
Lepiej wydać planszówkę parę miesięcy wcześniej, równo z soczystymi plotkami na temat "gry właściwej". Może na jakimś dużym Game Evencie (wirtualnych gier w sensie). Wtedy na fali popularności, w celu zabicia oczekiwania, nieplanszówkowicze mogą sięgać do portfela, żeby pobudzać wyobraźnię, przed kupnem gry wirtualnej. ;-)
Nie wiem jak to jest na świecie i czy już ktoś wydawał planszówkę jednocześnie z wersja komputerową znanej gry, ale myślę że wcale nie był by to taki zły pomysł marketingowy. Taniej promować jednocześnie 2 produkty niż jeden po drugim w dużym odstępie czasu. Nie oszukujmy się, w takiej promocji to planszówka była by dodatkiem do znanej gry komputerowej, myślę że wyszło by jej to na dobre :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ink »

Karit pisze:
Wajar pisze:Nah, wg. mnie nie ma sensu wydawanie obu pozycji w jednym czasie. To może zrodzić wybór z rodzaju: co kupić.
Lepiej wydać planszówkę parę miesięcy wcześniej, równo z soczystymi plotkami na temat "gry właściwej". Może na jakimś dużym Game Evencie (wirtualnych gier w sensie). Wtedy na fali popularności, w celu zabicia oczekiwania, nieplanszówkowicze mogą sięgać do portfela, żeby pobudzać wyobraźnię, przed kupnem gry wirtualnej. ;-)
Nie wiem jak to jest na świecie i czy już ktoś wydawał planszówkę jednocześnie z wersja komputerową znanej gry, ale myślę że wcale nie był by to taki zły pomysł marketingowy. Taniej promować jednocześnie 2 produkty niż jeden po drugim w dużym odstępie czasu. Nie oszukujmy się, w takiej promocji to planszówka była by dodatkiem do znanej gry komputerowej, myślę że wyszło by jej to na dobre :)
Śledzę dość uważnie oba rynki i nie przypominam sobie takiej sytuacji, poza jakimiś badziewnymi promosami.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

Dystrybucją zajmuje się dział bez prądu CDP.PL : http://blog.cdp.pl/2014/01/08/cdp-pl-po ... a-prasowa/

Produkujemy polską wersję razem z FFG w ich fabryce w Chinach aby nie było rozbieżności jakościowych.

Co do daty premiery to Gra Planszowa ma się bronić samodzielnie i podamy datę kiedy gra pójdzie do druku :) Zbieżność lub jej brak z premierą W3 będzie zupełnie przypadkowa.

Chciałbym podkreślić że nasza planszówka to nie jest gadżetem promocyjny i podchodzimy do niej bardzo poważnie - dlatego FFG i Ignacy aby zapewnić najlepszą jakość i grywalność.
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Solmath »

Skoro gra jeszcze się nie drukuje, to obstawiam premierę na jesień. :?
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Rafal Jaki pisze: Co do daty premiery to Gra Planszowa ma się bronić samodzielnie i podamy datę kiedy gra pójdzie do druku :) Zbieżność lub jej brak z premierą W3 będzie zupełnie przypadkowa.

Chciałbym podkreślić że nasza planszówka to nie jest gadżetem promocyjny i podchodzimy do niej bardzo poważnie - dlatego FFG i Ignacy aby zapewnić najlepszą jakość i grywalność.
Z człowiekiem z wewnątrz nie mam nawet zamiaru się spierać. ;-)

Po prostu posnułem troszkę fantazji, dodałem jedno do drugiego i według mnie to byłby najlepszy termin. Fani planszowi i tak kupią, a nowogracze będą mieli świetną okazję i powód do wstrzelenia się w hobby. Takie dwie pieczenie na jednym ogniu.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to jestem prowadzącym ten projekt więc to co napiszę można traktować jako oficjalne stanowisko :)
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

ciekawe jaka będzie "ciężkość" - mam nadzieję że chociaż średnia - bo biorąc pod uwagę szeroki target ( na forum wiedźmina mnóstwo osób, które same przyznają się, że planszówki to dla nich "chińczyk") wydawcy może zależeć na poziomie np. "Wiedźm" . Nazwisko projektanta w jakiś sposób zapewni jakość, ale "za pieniądze ksiądz się modli".

Z drugiej strony większości użytkowników forum zapewne marzy się mięsista klimatyczna hybryda euro/ameri... ale to z kolei ograniczałoby odbiorców masowych ( część jednej i drugiej grupy kupi oczywiście dla "miecia" i nie zagra nawet)


trudne zadanie dla wydawcy - i jakoś rozumiem brak przecieków co do mechaniki ( choć ponad 99% gotowe)...


trzymam kciuki
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mat_eyo »

Celne spostrzeżenie, Trzewik zawsze raczył nas różnego rodzaju dziennikami projektanta, nawet gdy był wydawcą a nie projektantem (ostatnio Dziedzictwo i Tezeusz) a w tym wypadku gra się już drukuje a tu cisza... Albo chwalić się nie ma czym (w co nie chcę wierzyć) albo na takie zajawki nie pozwala wydawca (czego nie rozumiem). Trzecia opcja, czyli brak chęci do pisania u Ignacego, jakoś nie wydaje mi się prawdopodobna ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Trzewik jest zobowiązany (a przynajmniej swego czasu był) nie puszczać pary ;) Umowy to umowy.
Gra na pewno będzie dużo lżejsza od Robinsona, tyle mi wiadomo.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

mat_eyo pisze:Celne spostrzeżenie, Trzewik zawsze raczył nas różnego rodzaju dziennikami projektanta, nawet gdy był wydawcą a nie projektantem (ostatnio Dziedzictwo i Tezeusz) a w tym wypadku gra się już drukuje a tu cisza... Albo chwalić się nie ma czym (w co nie chcę wierzyć) albo na takie zajawki nie pozwala wydawca (czego nie rozumiem). Trzecia opcja, czyli brak chęci do pisania u Ignacego, jakoś nie wydaje mi się prawdopodobna ;)
Ja bym jeszcze brał pod uwagę, że CDPR być może chce uniknąć sytuacji, gdzie Trzewiczek jawiłby się jako "twarz" projektu. Być może jest to zależność typu: "wiemy, że jesteś najlepszy, ale nie chcemy, żebyś przyćmił naszą grę swoją osobą i dlatego sami będziemy ją promować".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ