"Lowcy Przygód" nowa gra wydawnictwa Lizardy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

"Lowcy Przygód" nowa gra wydawnictwa Lizardy

Post autor: gigi »

Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Hm, graficznie prezentuje się całkiem ładnie. Tematyka, może nie odkrywcza (a co dziś jest odkrywcze), ale miejmy nadzieję, że mechanika będzie ciekawa.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Post autor: psborsuk »

Gra jest ciekawa pod względem graficznym, a jej podana cena (35 zł) jest wielce kusząca :)
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ciekawe kiedy bedzie nam dane poznac zasady, bo wyglad faktycznie jest sympatyczny :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Post autor: jax »

Gra jest już w ofercie rebela (czas realizacji do 14 dni). Przydaloby sie opublikowac polska instrukcje (to apel do wydawcy). Bez tego (lub uprzedniego sprobowania) na pewno nie kupie!
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

szczerze to jak widze polaczenie - polska gra przygodowa i kostki to od razu kojarzy mi sie z "wyprawa" (w ktora mialem nieszczescie kiedys zagrac), to natomiast napawa mnie przerazeniem. chociaz gra ma dosc sympatyczy layout.
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Post autor: jax »

no ciekawe....
jest czynnik losowy (hm..chyba spory) ale sa i decyzje taktyczne
ciekawe..
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Wydaje mi sie srednie. No, ale wypowiadac sie bede jak zagram ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

taki komentarz na "sucho" po przeczytaniu instrukcji - imo cala gra sprowadza sie do wyboru miedzy zakupem/wylozeniem karty wyprawy a rzutem kostkami, a w zasadzie czynnosci te moga nastepowac po sobie, w kolejnych turach. enylej to i tak nie moj typ gry wiec nie bede zrzedzil.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Misiek, też tak myślałem, ale to nie jest to - rzut kostką jest zawsze ryzykowny, nawet jak nie wypadnie dublet. Możemy stanąć na czaszce, możemy stanąć na plusie dla pionów przeciwnika, możemy wreszcie ukończyć całą wyprawę omijając przydatne pola, jak mapa/fundusze/sława. Dodatkowo, umieszczenie na torze czaszek wymusza na graczach użycie w wyprawach kostek - sprytne posunięcie. Kostki w tym wypadku są oczywiście wciąż generatorem losowości, ale możliwości jest znacznie więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Podoba mi się również zróżnicowanie kolorystyczne pól i kart wypraw. Fajna sprawa. Kiedy każdy gracz odkryje już swoją wyprawę, następuje 'analiza', sprawdzanie jak ich wyprawy mają się do naszych, i jak nasza - do ich. (słowem, czy występuje między nimi interakcja w polach.)

Jak dla mnie, wrażenia po oglądnięciu galerii, przeczytaniu i wstępnym przeanalizowaniu instruckcji, są diablo pozytywne. I cena 35 PLN? Grosze - gra z pewnością wyląduje w mojej kolekcji. Tak, instrukcja wzbudziła we mnie chrapkę ^_^
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
starlift
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2006, 14:02
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: starlift »

Po krótkiej rozmowie na GG z Saise bez czytania instrukcji, oglądania się na zawartość pudełka i bez oglądania ilustracji (poza pudełkiem) zamówiłem grę. Oby była dobra, bo za 25 zeta to mam dziesiątki książek już upatrzone a i nowa mata do DDRa by się przydała. :]
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

starlift pisze:i nowa mata do DDRa by się przydała. :]
[offtop]To juz lepiej metalowa ... :> Cieszy, ze ktos DDRowy tez jest ^_^"[/offtop]
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Pierwsze skojarzenie :arrow: Wyprawa ... :? Do dzisiaj odbija mi się tą grą ... :P Kupiłem ją tylko dlatego, że miała przystepną cenę i była całkiem przyzwoicie wykonana. Rozczarowałem się niemiłosiernie i zrozumie mnie chyba każdy, kto grał :evil: Łowcy przygód, na pierwszy rzut oka, robią na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Instrukcję przeczytałem, ale nie da mi to pełnego obrazu póki sam nie przetestuje tej gry. Recenzja na plus, wykonanie na plus, proste zasady także na plus .. Tylko jaka będzie rozgrywka :twisted: Pewnie znowu skończy się tak, że kupię grę w ciemno, bo w końcu 35zł to nie majątek. Obawiam się tylko, żeby nie było wielkiego rozczarowania. Pożyjemy zobaczymy, jak narazie, jestem nastawiony pozytywnie :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ostatnio zagralem pierwszy raz i w wyprawe, i w lowcow. ja rownie chetnie zagralbym drugi raz w obie gry, choc do gry z total newbiesami faktycznie wiekszy entuzjazm bym wykazal na mysl o lowcach
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Od gwiazdki już trochę minęło. Czy ktoś z was ma już tą gre i może coś o niej powiedzieć?
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Liczyłem na ciut więcej. ;)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Post autor: Legun »

Czy grę można gdzieś kupić w Krakowie "w realu"?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Obecnie nie. Jeżeli chcesz wypróbować gre przed zakupem to zapraszam na Krakon.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Post autor: Legun »

Chciałem ją po prostu kupić dziś. W takim razie pewnie zakupię przez sieć.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Kolejna recenzja: http://planszowki.polter.pl/Lowcy-przygod-c8175
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Re: "Lowcy Przygód" nowa gra wydawnictwa Lizardy

Post autor: Lizardy »

Od pewnego czasu jest już dostępna nowa wersja Łowców przygód. Więcej info: http://www.lizardy.pl/lowcy.html
Instrukcja do pobrania tutaj: http://www.lizardy.pl/download/instrukcja_lowcy.pdf
ODPOWIEDZ