TOP 5 Essen 2013 (przed targami)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: TOP 5 Essen 2013 (przed targami)

Post autor: jolietjake »

rattkin pisze: 5. Robinson H.M.S. - bo już nic innego się nie nadaje na tę listę - ale tylko pod warunkiem, że czas gry poszczególnych scenariuszy jest niewielki i da się je zagrać "na raz", ostatecznie "na dwa".
Zależy co u Ciebie oznacza "na raz" - dla niektórych to 2h, jak normalny scenariusz Robka, a dla niektorych TI-owców takie pojęcie może oznaczać cały dzień :D Bez sensu jakby scenariusze były krótkie, bo wtedy znaczenie każdego by się spłyciło - zaczynałoby się rozgrywke, rozgrzewka i już trzebaby kończyć.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: TOP 5 Essen 2013 (przed targami)

Post autor: rattkin »

jolietjake pisze:
rattkin pisze: 5. Robinson H.M.S. - bo już nic innego się nie nadaje na tę listę - ale tylko pod warunkiem, że czas gry poszczególnych scenariuszy jest niewielki i da się je zagrać "na raz", ostatecznie "na dwa".
Zależy co u Ciebie oznacza "na raz" - dla niektórych to 2h, jak normalny scenariusz Robka, a dla niektorych TI-owców takie pojęcie może oznaczać cały dzień :D Bez sensu jakby scenariusze były krótkie, bo wtedy znaczenie każdego by się spłyciło - zaczynałoby się rozgrywke, rozgrzewka i już trzebaby kończyć.
Na raz, to jest tzw. "jeden wieczór", czyli z 4h. Jako, że jest to kampania i wyniki końcowe wpływają na start kolejnych scenariuszy, nie widzę sensu ani praktycznego ani tematycznego grania w jeden fragment np co tydzień. Pomijając juz fakt ze może trzeba by trzymać planszę cały czas rozłożoną albo zapisywać gdzieś "stan". Krótsze scenariusze ujęte całościowo w kampanię (przygodę) się bronią, jeśli by je rozgrywać oddzielnie, to ta gra nie jest *aż tak* kozacka, żeby do podstawowych 8 scenariuszy grać jeszcze kolejne 5. Rozszerzenie w formie kampanii jest tu dobrym wyborem designerskim. Niestety na filmie, Trzewik nie odnosi się do tego jak to grać, czy osobne, czy całe, ale odniosłem wrażenie, że niektóre scenariusze są krótsze.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: TOP 5 Essen 2013 (przed targami)

Post autor: jolietjake »

Są i krótsze, ale nie wiem czy w 4h pięć scenariuszy dasz radę... Ale ja jestem zamulaczem, więc sie nie będę wypowiadał :D
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: TOP 5 Essen 2013 (przed targami)

Post autor: Hipke »

Znając Trzewiczka i Robinsona, nie wyobrażam sobie, żeby dało się te 5 scenariuszy przejść w 4h.
Chociaż wszystko zależy od ludzi, z którymi się gra. Osobiście znam takie, które byłyby w stanie uśpić ludzi grających w The Resistance :D
ODPOWIEDZ