Level 7: Omega Protocol (Will Schoonover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sqb1978 »

Małysz hahahah :)

Tu jest instrukcja: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 50#p576256
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Dziękuję:)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Dwntn »

Figurki w Level 7 wydają się być zrobione z winylu. Można bez obaw zmoczyć w gorącej wodzie a później po wyprostowaniu natychmiast zmoczyć w zimnej wodzie. Jest to jednak proces który trzeba będzie z czasem powtarzać; winyl ma to do siebie że lubi się odkształcać gdy będzie wystawiony na wyższe temperatury.

Pozdrawiam,

- K.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 00:08 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Dzięki panowie.
Obcy przeżyli już kąpiel. Krzyczeli coś gardłowo w niezrozumiałym dla mnie języku, ale ustawiłem ich już do pionu ;p
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: schizofretka »

do wrzątku, powinny się same wyprostować (jeśli nie to lekko im pomóc), a potem zaraz do zimnej wody.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Wintermute »

Ktos narzekal na brak dodatkow, nie jest to dodatek sensu stricte, ale cos co bylo zapowiadane jakis czas temu:

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... 7-invasion
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sqb1978 »

Zupełnie osobna gra, w tym samym uniwersum.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Wintermute »

sqb1978 pisze:Zupełnie osobna gra, w tym samym uniwersum.
No wiem, zapowiadali gre na poziomie strategicznym - walka z wirusem na calej planecie... Na pierwszy rzut oka przypomina ryzyko, laze sobie i czytam na razie.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Jestem bardzo mile zaskoczony. Jedna z moich czarnych kości miała defekt na "czystej" stronie. Nieestetyczną, płytką dziurę o nieregularnym kształcie. Wypełniłem wczoraj (lub przedwczoraj) formularz na stronie producenta, dziś otrzymałem informacje, że przesyłka już została do mnie nadana. Oczywiście nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem słońca, ale miło że ktoś traktuje poważnie swoich klientów nawet na drugim końcu globu, gdzie sprzedaż mają znikomą :D
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Po 10 dniach przesyłka dotarła :)
A w przesyłce zamiast jednej, nowej, czarnej kostki, otrzymałem 3 :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Gambit »

Moje spojrzenie na Level 7 [Omega Protocol]. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Próbował ktoś eksperymentować z Overseer dashboard? Można wziąć inne niż domyślne i nie zniszczyć balansu?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Tego akurat nie próbowałem, aczkolwiek raz czy dwa zagrałem sobie z dowolnością ustawiania kart (czyli wariant ze scenario booka dla 'experienced overseers'). Z drugiej strony, trochę to na odwrót zrobili, bo przecież grając ze swobodnym ustawieniem znacznie łatwiej organizuje się wredne pułapki.

Ja za tworzenie swojego dashboardu zabiorę się, jak będę robił własne scenariusze (co prędzej czy później pewnie nastąpi, bo póki co gra dalej się nie rozwija). Najpierw jednak chce zagrać wszystkie możliwe oficjalne misje, a utknąłem na piątej (moja zasadnicza ekipa nie chce już grać ze mną w tę grę, bo zbyt mocno ich biłem :mrgreen:)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Ja nie gram po kolei misji raczej dobieram pod grupę, jutro planuje podejscie do kolejnej, ale chce zmodyfikować warunki wygranej misji, by komandosi nie mieli za łatwo;)

Wariant z zmiana kart stosuje od początku i moim zdaniem jest przydatny.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 09:44 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Chciałbym mieć tyle rozegranych partii aby móc próbować takich wariacji. Na razie odkąd kupiłem grę (prawie rok temu), miałem okazję zagrać 3 razy. Ciężko znaleźć chętnych do kilkugodzinnej rozgrywki (po wcześniejszym dłuugim tłumaczeniu dość skomplikowanych zasad). Może wkrótce to się zmieni bo ostatni z którymi grałem, wyrażają wstępną chęć na kolejne spotkania z L7OP ;]

Póki co złapaliśmy się na tym, że rozegraliśmy 3-cią misję nie wprowadzając zdania z erraty (jakoś umknęło mi że są tam też poprawki do mission booka), przez co stymulanty bardzo zabolały overseera (i prawie obraził się na grę).

Najczęściej zapominaną w trakcie rozgrywki zasadą, jest póki co "stealth" :/

BTW. Jak ktoś zrobi na prawdę fajną misję, którą przetestuję i będzie miała ręce i nogi, chętnie oprawię ją graficznie odtwarzając z grubsza te z mission booka.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Nycte »

CydPL pisze:Chciałbym mieć tyle rozegranych partii aby móc próbować takich wariacji. Na razie odkąd kupiłem grę (prawie rok temu), miałem okazję zagrać 3 razy. Ciężko znaleźć chętnych do kilkugodzinnej rozgrywki (po wcześniejszym dłuugim tłumaczeniu dość skomplikowanych zasad). Może wkrótce to się zmieni bo ostatni z którymi grałem, wyrażają wstępną chęć na kolejne spotkania z L7OP ;]
Przyjedź do Słupska to pogramy :D Podejrzewam, że mieszanie umiejętności Overseera tak bardzo go nie umacnia. Należy pamiętać, że to nie jest gra w rozwój postaci i komandosi również zaczynają każdą misję od pełnego ekwipunku i umiejętności. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Za to wariant z kombinowaniem z kartami jest dobry, pozwala bardziej dopasowa gre pod swoj styl gry.

Fanowski scenariusz z mapą budowaną w trakcie gry http://boardgamegeek.com/filepage/10940 ... days-disco
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Kolejny bonusowy scenariusz

Obrazek

Kto ma koncepcje overseeda na 7 scenariusz? Albo spaw pointow jest za mało albo balans leży. Jeśli komandosi wybiorą od razu dobry korytarz to w zasadzie jest po grze.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Jak się wygoogla na Internetach NQ_52.pdf to znajdzie się jeszcze jeden scenariusz (na 92 stronie chyba) ;]
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Wiem, z tym ze to czasopismo jest płatne.

Dalej uwazam, ze gra jest niezbalansowana na 3 komandosow za łatwo ma overseed na 5 komandosow za łatwo komandosi.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2015, 16:23 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
emson
Posty: 79
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:22
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: emson »

Rocy7 pisze:Wiem, to ten z zombi z tym ze te czasopismo jest płatne.

Dalej uwazam, ze gra jest niezbalansowana na 3 komandosow za łatwo ma overseed na 5 komandosow za łatwo komandosi.
No to trzeba grać na 4 komandosów ;)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: CydPL »

Rocy7 pisze:Wiem, to ten z zombi z tym ze te czasopismo jest płatne.

Dalej uwazam, ze gra jest niezbalansowana na 3 komandosow za łatwo ma overseed na 5 komandosow za łatwo komandosi.
Ten z którego fotę wkleiłeś, to właśnie ten z Zombie. To promocyjna (promocja innej gry) misja i jest darmowa do pobrania u wydawcy na stronie http://privateerpress.com/zko

Ten z płatnej gazety (misja 8.5) można wygooglać. Ja to gdzieś wygrzebałem na jakiejś rosyjskiej stronie. Normalnie to 100+ stron jakiś bitewniakowych pierdół za 8$ (o ile mnie pamięć nie myli).
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Wassago »

Czy ktoś się orientuje, czy jest tłumaczenie instrukcji? Wiem, że karty maja tłumaczenie na bgg.
sebahaus
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sebahaus »

Na bgg pojawiły się pierwsze plotki na temat planowanego przez Privater Press dodatku. Ma toczyć się podobno w Rosji, a przeciwnikami oprócz obcych będą też inni komandosi.
W linku widać kilka figurek
https://boardgamegeek.com/thread/141455 ... ime/page/2
sebahaus
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sebahaus »

plotki zamieniły się w zapowiedź dodatku w marcu 2016

Obrazek


After the Agency executed Omega Protocol, Subterra Bravo was nothing but a smoldering crater. We thought there were no survivors. We were wrong. Dr. Cronos is at large. A new team of Agency commandos, call sign Tin Man, has tracked the rogue alien to a secret research facility in Russia. Their mission: exterminate. Meanwhile, Cronos has revived Russian experiments incorporating Ghin technology. In his new Russian collaborators he has found the means to protect his nefarious research.


To reach Cronos, the commandos will first have to go through his army of Spetznaz and confront a new genetically engineered nightmare. But Tin Man has a hulking mech suit bristling with weapons and high-tech capabilities, as well as an unlikely ally in Thoth, a Ghin scientist with powerful psychotronic abilities and the sworn enemy of Dr. Cronos.


Extreme Prejudice is an adrenaline-fueled expansion for LEVEL 7 [OMEGA PROTOCOL], a semi-cooperative board game of miniatures-based tactical combat for 2-6 players. Includes five new scenarios, three new enemy types, and two new commandos.
ODPOWIEDZ