Level 7: Omega Protocol (Will Schoonover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Tyle czekałem na ten dodatek, że podstawkę zdażylem sprzedac. Będą nowe zasady? Poprawione reguły LOS?
sebahaus
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sebahaus »

A co było nie tak z zasadami LOS? Jak dla mnie najlepsze w tego typu grach, świetnie oddają strzały zza rogu, lub osłonę z stania przy ścianie. Wymagają tylko przestawienia z tego do czego wcześniej przyzwyczaili inne gry.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1817 times
Kontakt:

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Gambit »

Rocy7 pisze:Tyle czekałem na ten dodatek, że podstawkę zdażylem sprzedac.
Mam to samo. Teraz trzeba znaleźć kogoś, komu się nie spodobało :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: schizofretka »

Ciekawe czy to przypadek, czy znowu jest na świecie chęć postrzelać do ruskich. Dawno po temu nie było okazji poza grami historycznymi.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Haaa, pięknie!!! Zresztą byliby skończonymi debilami gdyby poprzestali tylko na podstawce. Dla mnie instabuy, gdyby było gdzie to bym od razu złożył preordera :mrgreen: Co nie zmienia faktu, że przy podstawce wciąż bawię się znakomicie, a nie ograłem jeszcze nawet wszystkich misji (męczę każdą po kilka razy).

Z drugiej strony, szkoda że w dodatku będzie 'tylko' pięć nowych scenariuszy, no ale już od dawna noszę się z zamiarem robienia swoich, to z dodatkiem będę miał więcej stuffu do kombinowania.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Patyk »

Pre-order jest, cena wtedy 35$ (potem 55$ ma być). Tyle tylko, że ceny wysyłki zabijają, przy 10 sztukach wychodzi 155$ :(
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

No więc miałem taką świadomość pisząc 'nie ma skąd' ;) Oczywiście, że zawsze jest. Też bym sobie chętnie armię do Dust Tactics skompletował (bo za oceanem figurki są tanie jak barszcz), tylko co z tego skoro za przesyłkę zapłacę tyle, ze przestaje się to opłacać :D
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Patyk »

Zależy jaka będzie cena u nas oficjalnie, bo w tym preorderze wychodzi ~50$ za sztukę przy kupnie 10 egzemplarzy czyli teoretycznie nadal taniej niż cena po premierze, może warto się zastanowić i spróbować zebrać ludzi, ew. znaleźć sklep czy innego pośrednika, który zrobi pre-order, pewnie mają jakieś sposoby na tańszą wysyłkę zza oceanu.
sebahaus
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sebahaus »

PrivaterPress mocno się uaktywnił

teraz proponują 4 dodatkowe misje, na razie od kupienia wraz z przedsprzedażą e-booka

http://privateerpress.com/before-invasi ... s-betrayal

Obrazek
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Kurcze, dopiero teraz to zobaczyłem - 4 nowe misje i jeszcze książka w gratisie? Chyba się będę musiał zaopatrzyć :D No i dodatek w sumie chyba niedługo będzie, już się nie mogę doczekać :twisted:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: sqb1978 »

Ponoć dodatek Extreme Prejudice już w sklepach. Ktoś coś w Polsce?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Rebel już ma - nie wiem jak Wy, ale ja zamawiam :twisted:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Muttah pisze:Rebel już ma - nie wiem jak Wy, ale ja zamawiam :twisted:
Dodatek kosztuje więcej niz gra a prócz zwiększenia liczby scenariuszy nie wygląda na to by poprawili wady gry.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: schizofretka »

Ale to jedyna gra planszowa od zimnej wojny, gdzie będzie można postrzelać do ruskich! Mam nadzieję, że będzie karta promo pozwalająca wystawić Putina na niedźwiedziu :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Oj, Rocy, ty stara marudo :D Gdybym nie wiedział że Ty zawsze i na wszystko tak narzekasz, to bym się może faktycznie zastanawiał nad słusznością zakupu :D

A przechodząc do faktów, to podstawka kosztowała ponad 330 pln - to raz. A dwa, dodatek wprowadza delikatny element balansujący do poprzednich scenariuszy, tak więc oprócz nowych misji 'coś tam' jednak zmienia (pomijam już nowych przeciwników, nowych komandosów, nowe tajle, nowe karty itd.).

Poza tym ja sobie postawiłem za punkt honoru zebranie wszystkiego do L7:OP, tak więc dla mnie akurat ten zakup to jest no brainer :D A jeszcze przecież jest książka + kilka dodatkowych scenariuszy do wzięcia osobno :mrgreen:

Pomijam już fakt, że nie skończyłem się jeszcze bawić samą podstawką, ale Level 7:OP jak dla mnie rządzi po całości, tak więc co by nie wypuścili to i tak wezmę :twisted:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Rocy7 »

Muttah pisze:Oj, Rocy, ty stara marudo :D Gdybym nie wiedział że Ty zawsze i na wszystko tak narzekasz, to bym się może faktycznie zastanawiał nad słusznością zakupu :D

A przechodząc do faktów, to podstawka kosztowała ponad 330 pln - to raz.
Po pierwsze nie marudze odnosnie wszystkiego to raz, tylko tak sie sklada iż akurat z Toba różnimy się kompletnie w ocenie paru tytułów. Do drugie sprowadzałem Level 7 z zagranicy i kosztował mnie (nawet z Polamerem) mniej niż 280 zl.

Swego czasu aktywnie promowałem podstawke aż do partii, w ktorej zdalem sobie sprawe z problemow w tej grze przede wszystkim upierdliwego LoS, niejasności zasad i pewnych problemow z balansem w części scenariuszy.
Moze mialem pecha do co ekipy (mało gier im podchodzi), ale po tamtej pamiętnej partii Level 7 trafiło na sprzedaż.

Dobrze, że wyszedl dodatek fajnie, że są nowi komandosi, i usprawniono balans, jednak to za mało bym znowu dał szanse temu tytułowi.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

heh, gdybym tak zrażał się niekumatymi graczami, to bym musiał sprzedać połowę gier z kolekcji ;) No ale tak to jest, że odbiór wielu gier (szczególnie tych bardziej skomplikowanych) zależy od ekipy. Są ludzie z którymi w L7 za żadne skarby już nie zagram, a są tacy z którymi zawsze chętnie. No ale to już bardziej kwestia człowieka niż gry.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: ajfel »

schizofretka pisze:Ale to jedyna gra planszowa od zimnej wojny, gdzie będzie można postrzelać do ruskich! Mam nadzieję, że będzie karta promo pozwalająca wystawić Putina na niedźwiedziu :)
W Dust Tactics też można strzelać do ruskich. Lub szwabów, co kto woli. ;-)

Ja tam ten dodatek do L7:OP biorę w ciemno, tylko już z następnej pensji, bo w tym miesiącu zaszalałem z grami za bardzo ;-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: misioooo »

ajfel pisze:
schizofretka pisze:w tym miesiącu zaszalałem z grami za bardzo ;-)
Jak co miesiąc :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Już mam :D

Ogólnie rzecz biorąc duuużo dobrego, a co fajne - prawie wszystko do wykorzystania również w misjach z podstawki (!). Jest delikatny balancing i jedna bardzo dobra zmiana w zasadach ruchu komandosów... Ale o tym więcej jutro, jak już dokładnie zapoznam się z zawartością.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Patyk »

A co z tyłem kart? Bo na bgg ktoś pisał że odcienie się różnią
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

No właśnie czytałem, ale nie porównywałem jeszcze. Szczerze? Nie powinno to stanowić zbytniego problemu, bo i w którym momencie?
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Patyk »

Dla rozgrywki nie, ale nie wiem jak z moją psychiką :D
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Muttah »

Machnąłem recenzję dodatku, tak więc wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury (tego, oraz oczywiście innych tematów :D).

http://diversityspice.blogspot.com/2016 ... udice.html
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Coś dla fanów Space Hulka - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Munchhausen »

Privateer Press podało, że skończył się im nakład Omega Protocol i nie planują kolejnego, a na pewno nie w najbliższej przyszłości. Jeżeli więc ktoś myśli o zakupie, to powinien się spieszyć, bo ceny będą powoli szły w górę. Generalnie dziwna decyzja, bo gra zbiera całkiem pozytywne oceny, a dodatek pojawił się stosunkowo niedawno.
ODPOWIEDZ