Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: lotheg »

tassman pisze: 09 sty 2019, 11:37 Potwierdzam. W tej grze można spodziewać się down time. Jest naprawdę ogrom możliwości taktycznych podczas danego ruchu przeciwnika.
Dodam rzeczy przegrywam czy wygrywam satysfakcję z tej gry mam niesamowicie ogromną.
Ale jakieś przykłady czasu gry w danych składach osobowych? Ktoś tu wspomniał o godzinie przy 2 ogranych graczach...a z opinii chodzących w necie - to raczej 2-3 h.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: detrytusek »

W 2 os. zdecydowanie godzina jest możliwa.3 h to chyba z przerwą na inną planszówkę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Trolliszcze »

2-3h przy dwójce? Okej, powiedzmy, że dwie godziny jestem w stanie sobie wyobrazić, szczególnie przy nowych osobach, które lubią się naprawdę zadumać, ale trzy? Toż to jakaś herezja, trzy godziny to graliśmy w piątkę :D
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

Trolliszcze pisze: 09 sty 2019, 12:18 2-3h przy dwójce? Okej, powiedzmy, że dwie godziny jestem w stanie sobie wyobrazić, szczególnie przy nowych osobach, które lubią się naprawdę zadumać, ale trzy? Toż to jakaś herezja, trzy godziny to graliśmy w piątkę :D
Potwierdzam. W czwórkę 2,5h.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Miszon »

Przy ogranych graczach spokojnie wychodzi nawet poniżej 45min/osobę z instrukcji.

Przy początkujących wychodzi godzina minimum na osobę.

Dodam, że ja gram też czasem solo. Takie były moje pierwsze partie, bo chciałem poznać grę, żeby nauczyć potem innych. Pierwsza gra zajęła mi... 2h. Druga 80 min, trzecia 60 i teraz tak od 50 do 70, zależy jak bardzo się skupiam na wymaksowaniu wyniku.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: tassman »

Przypominam że na MabiWeb jest wersja online.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Kin@a »

dizzit pisze: 25 lis 2014, 20:03 Czy jak teraz kupuje się grę w sklepie to dalej dostaniemy 5 dodatkowych kart, czy może już po ptokach i w takiej wersji to tylko na rynku wtórnym ?
Chyba tak bo:
REBEL.pl pisze: 21 sie 2014, 09:24 Do gry dołączony jest mini dodatek w postaci 5 kart, które były dostępne jako materiał promocyjny podczas premiery gry na targach w Essen. Na potrzeby polskiego wydania zostały one spolszczone i będą dołączane do każdego egzemplarza gry.

Mnie interesuje dodatek Dynastie, jest gdzieś dostępny?
Olgierd
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Olgierd »

Warto kupić Wojnę Narodów tylko do gry solo?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: kastration »

Olgierd pisze: 26 lut 2020, 21:51 Warto kupić Wojnę Narodów tylko do gry solo?
Tak po 20 grach dość ograniczona liczba płytek solo może Ci się znudzić. W porównaniu do ogromnej liczby kart w grze na więcej osób. Na pewno mocną stroną jest tu interakcja. Gra solo polega tylko na biciu swoich rekordów punktowych, które nie jest pobijać tak łatwo. Mechanizm jest jednak dobrze zaprojektowany i gra się bardzo sprawnie, szybko i przyjemnie. Zaczynałem od solo wiele gier przed nauką innych graczy i bawiłem się dobrze. Dużo zależy od rzutu kością gracza wirtualnego. Jeśli cena byłaby dość atrakcyjna (z drugiej ręki teraz pewnie), to czemu nie, ale ta gra chodziła dość drogo w sklepie, to w cenie sklepowej na pewno są lepsze gry solo, które można sprawdzić w dedykowanym dziale tu na forum.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Miszon »

Osobiście grałem solo kilkanaście razy i choć nie jest to główny element tej gry, to jest to jeden z ciekawszych modułów solo z jakimi się zetknąłem. O ile oczywiście lubisz celować w śrubowanie swoich rekordów punktowych, bo innego wyzwania w tym module nie ma, nie da się "przegrać z grą".
Grę kupiłem o ile pamiętam za 100 zł, używana wersja angielska, także bywają niezłe okazje.
Zresztą wydaje mi się, że gra miała zdecydowanie za wysoką cenę pierwotną, to zresztą przyczyniło się do jej średniej popularności w Polsce. Wykonanie jest średnie, gra zestarzała się graficznie dość mocno i te 200zeta to było grube przegięcie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: kdsz »

Nations to tytuł o dość wysokim poziomie interakcji (jak na eurogrę). Rozgrywki solo nawet nie próbują symulować partii z żywymi przeciwnikami. Polegają raczej na rozwiązywaniu bardzo ciekawej łamigłówki z losowymi zmiennymi. Jeśli pasuje Ci taki typ gier, to uważam, że warto sięgnąć po ten tytuł. Nawet bardzo warto. Mam na koncie pewnie ponad 20 partii solo i wciąż mnie to bawi. Jednak prawdziwy ogień jest w rozgrywkach z żywymi przeciwnikami.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Kin@a »

makaolk pisze: 13 gru 2019, 06:49 Chociażby tu

https://www.lautapelit.fi/Nations_-_Dynasties
Dzięki za info, wprawdzie wolałabym zakupić od kogoś z Polski.

Jak do tej pory Nations karciana jest dla mnie ideałem gry cywilizacyjnej.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: kastration »

Kin@a pisze: 24 mar 2020, 04:37
makaolk pisze: 13 gru 2019, 06:49 Chociażby tu

https://www.lautapelit.fi/Nations_-_Dynasties
Dzięki za info, wprawdzie wolałabym zakupić od kogoś z Polski.

Jak do tej pory Nations karciana jest dla mnie ideałem gry cywilizacyjnej.
Nie wiem, jak z wysyłką, ale cena kopii gry jest naprawdę atrakcyjna. Niby nie ma tego aż tak dużo, ale nie wyobrażam sobie gry w gołą podstawkę, bo dodatek jest kapitalny. Nowe cywilizacje robią niesamowitą robotę (no może poza przegiętą Koreą), plus możliwość zmiany swojej zdolności specjalnej. Nie ma się co bać zakupu ze sklepów zagranicznych, dodatek jest dość rzadki u nas już przez wiele lat, a naprawdę czyni tę grę jeszcze lepszą. Życzę wam dostania go w swoje ręce.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Kin@a »

kastration pisze: 25 mar 2020, 00:27 Nie wiem, jak z wysyłką, ale cena kopii gry jest naprawdę atrakcyjna. Niby nie ma tego aż tak dużo, ale nie wyobrażam sobie gry w gołą podstawkę, bo dodatek jest kapitalny. Nowe cywilizacje robią niesamowitą robotę (no może poza przegiętą Koreą), plus możliwość zmiany swojej zdolności specjalnej. Nie ma się co bać zakupu ze sklepów zagranicznych, dodatek jest dość rzadki u nas już przez wiele lat, a naprawdę czyni tę grę jeszcze lepszą. Życzę wam dostania go w swoje ręce.
Dzięki za życzenia :)
W tym wątku viewtopic.php?f=55&t=69754&p=1316790#p1316790
trwają zapisy na zbiorowe zamówienie Nations: Dynasties bezpośrednio od wydawcy bo tylko on ma resztki nakładu.
Koszt dodatku niespełna 15 euro :)
bexolini pisze: 07 sty 2021, 13:41 Dla zainteresowanych dodaje link do arkuszu z zamówieniami osób, które wypełniły już ankietę. W arkuszu znajdują się ceny w euro oraz zł z kosztem przesyłki od wydawcy do mnie.
Link:
Jak na razie jedenaście osób wypełniło ankietę.
Brakuje jeszcze kilku aby zejść z kosztem przesyłki na 2 euro
Może do poniedziałku się zgłosi ...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: gafik »

Czy ktoś kto kupił Dynastie nie chce odsprzedać? :D
(zapytałem też w wątku zamówieniowym czy ewentualnie nie szykuje się nowa akcja)
Sidorf
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2020, 09:42

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Sidorf »

Będę zamawiał przed świętami dodatek ze strony wydawcy. Jak ktoś chce to może dołączyć do zamówienia, ale nie chce mi się bawić w wysyłki, więc tylko odbiór osobisty w Łodzi.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Miszon »

Mam wrażenie że już o to pytałem, ale może tylko miałem zamiar ;-) .

Otóż kiedyś się natknąłem na informację, że podobno polskie wydanie ma jakiś błąd w zasadach/instrukcji.
Ktoś wie, o co chodziło konkretnie?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: playerator »

Miszon pisze: 04 sty 2022, 18:38 (...) kiedyś się natknąłem na informację, że podobno polskie wydanie ma jakiś błąd w zasadach/instrukcji.
Ktoś wie, o co chodziło konkretnie?
#wyszukiwarkadajeradę :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Miszon »

playerator pisze: 05 sty 2022, 01:34
Miszon pisze: 04 sty 2022, 18:38 (...) kiedyś się natknąłem na informację, że podobno polskie wydanie ma jakiś błąd w zasadach/instrukcji.
Ktoś wie, o co chodziło konkretnie?
#wyszukiwarkadajeradę :wink:
ok, czyli jakieś pierdółki typu forma gramatyczną czy błędy stylistyczne plus tlumaczenie karty Legionisty, ktora i tak jest dobrze wydrukowana. Plus tajemnicze naklejki, ale nie wiadomo co zasłaniały? Jednakże zakładam że pdf dostępny w necie zawiera już poprawki?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: lotheg »

Dziś zagrałem w Wojnę Narodów po raz 7 i to nadal świetna gra. Jest co prawda długa, ale nie czuć upływającego czasu. Zawsze jest co zrobić w tej grze, daje satysfakcję. Dziś pierwszy raz na 5 osób i parę zmian w zasadach, które za tym idą, sprawia, że robi się jeszcze ciekawiej. Dodatkowo dodałem karty drugiego poziomu (przy 5 graczach trzeba, że starczyło, ale można też przy mniejszej liczbie), które zwiększają regrywalność i dodają dużo ciekawych opcji. Fajna gra, bo prosta do wytłumaczenia i już przy pierwszej partii jest przyjemnie. Nadal mocne 8,5/10!
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 767
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: anitroche »

Na forum BGG pojawił się post autora z propozycją współpracy nad reprintem gry z poprawkami graficznymi i mechanicznymi. Ponoć obecnie gra nie jest u żadnego wydawcy, więc ma być to oddolna inicjatywa (choć nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam). Post pojawił się 1 kwietnia, ale dzisiaj widzę, że dyskusja na dedykowanym kanale na discordzie dalej trwa i udziela się w niej autor, więc chyba to jednak nie żart :D. Na discordzie można komentować propozycje "udoskonaleń" wrzucanych przez autora oraz proponować swoje rozwiązania. Dla zainteresowanych link do posta na BGG (a w nim zaproszenie na Discorda):

https://boardgamegeek.com/thread/305768 ... op-reprint
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: Miszon »

No proszę, a mu akurat 1 kwietnia graliśmy. I poza zadowoleniem z rozgrywki, kolejny raz się przewinęło, że gra jest bardzo niedzisiejsza w wyglądzie i pewnie przez to sporo traci na popularności.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
fakir
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2010, 00:15
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: fakir »

Cześć, czy ktoś z Poznania ma może dodatek Dynasties?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Post autor: kastration »

Ewentualne próby poprawienia artów są dla mnie dziwne (podobnie jak zmiany mechaniczne potencjalne). Mechanicznie jest spójnie i skondensowanie, a przy tym wrednie wykładniczo. Im więcej osób przy stole, tym więcej problemów, przy czym są to dla wielu "problemy" (jeśli ktoś lubi bezkompromisowe zagrania i stres przy wydarzeniach, ryzyku wojny, itp.). Fakt, gra może nie jest utrzymana w stylistyce, która by przyspieszała bicie serca, ale bez przesady. Grając w jej starszą siostrę, też nikt nie narzeka, że budynek jest zbyt koślawy, a lider ma za mało kręcone włosy. Swego czasu był to dobry kompromis między mieleniem bardzo dużej liczby kart a grafikami, przy których można spokojnie pić bez odruchu zwrotnego. No ale jeśli znakiem czasów jest kupowanie oczami, to czemu by bronić wznowienia wydania przy zatrudnieniu grafika z topki. Ciekawe tylko, ilu by się przesiadło. Akurat zagrałem wczoraj solo Wikingami z dodatkiem i bawiłem się znakomicie (vide: bot źle rzucał ha ha). Zdecydowanie zbyt rzadko trafia na stół jednak.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ