Warcraft:Board game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Ghost.Mp3
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:31

Warcraft:Board game

Post autor: Ghost.Mp3 »

mam takową Prośbe czy ktos moze mi wytlumaczyc zasady gry warcraft:the board game:)
bo mam ochote w nia zagrac (kupilem ja) ale nie kumam jej zabardzo i prosilbym o malego helpa:))) thx of lot i czekam:)) :wink:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

jak jestes z Poznania / Katowic / Wrocławia / Krakowa to zapraszam do Barda, który jest wydawca polskiego Warcrafta więc pracownicy na pewno z miłą chęcia wyjaśnia Ci wszelkie zasady ktorych nie zrozumiałes.
Dag
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2007, 22:32

Post autor: Dag »

Witam !

Mam parę wątpliwości co do zasad i byłbym wdzięczny za pomoc w ich klaryfikacji :). Mam polską wersję.

1. Czy mając w bitwie po jednej stronie oddziały latające, a po drugiej strzelaczy i piechotę , piechota wykonuje rzuty na atak (?), pomimo tego, że nie może zranić lataczy ? ( ważne do np. wskrzeszania nieumarłych )

2. Do broni ! - czy kartę należy zagrać w momencie przesunięcia pionków na pole z robotnikami, czy po zakończeniu wszystkich ruchów przeciwnika ?

3. Niewidzialność - czy można to zagrać w każdej bitwie, czy tylko w tej w której bierze się udział ?

4. Usidlenie/ Sieć - jest błędnie napisane, że zagrywa się kartę na początku fazy oddziałów walczącyh i że latacze w tej rundzie nie mogą atakować, ale to i tak nie jest możliwe. Czy oznacza to, że 1) trzeba zagrać to przed fazą lataczy, 2) nie mogą atakować w następnej rundzie 3) nie ma to znaczenia na ataki lataczy ?
Czy latacze pod wpływem tej karty atakują w swojej fazie , czy w fazie walki w wręcz ? ( raczej to pierwsze )

5. Plądrowanie - zwrot "wszystkie zasoby tego typu" oznacza, że jak przeciwnik nie może spłacić jednostki to traci właściwie które surowce ??

6. Przyzwania budynku - aby to rzucić musi być w mieście robotnik ? Przyzywać można tylko jeden budynek ?

7. Portal - czy działa to na robotników ?
Czy działa to na robotników pod wpływem Do Broni ! ?

8. Czy w grze drużynowej zniszczenie miasta jednego z sojuszników oznacza eliminację całego sojuszu ?


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ