Star Trek: Attack Wing (Christopher Guild, Andrew Parks)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Star Trek: Attack Wing (Christopher Guild, Andrew Parks)

Post autor: fluor »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna albo grał w ST: Attack Wing? To gra z mechaniką od X-Winga, ale w lepszym settingu (obvious troll ;) ).
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: SeeM »

fluor pisze:Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna albo grał w ST: Attack Wing? To gra z mechaniką od X-Winga, ale w lepszym settingu (obvious troll ;) ).
Można kupować jedno i drugie. W jakiej innej grze można niszczyć rebeliancką flotę okrętami Imperium Klingońskiego?
+ (BGG)
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: fluor »

Autorzy, przewidując zapewne podobne próby, poinstruowali o braku kompatybilności obu zestawów. Jasne jest, że to dwa różne produkty i zasady są nieco odmienne, i nie były przetestowane pod tym kątem, ale pewnie jakiś homerule by się znalazł :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: donmakaron »

A kto jeszcze ma myśliwce z Wings of War (albo Glory), ten może zrobić już całkiem odlotową mieszankę Imperium wspierającego nazistów przeciwko Enterprise z Rebeliantami :P Jakoś by się dało pogodzić różne mechaniki.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: fluor »

Mam WoW, ale przyznam, że nie pomyślałem o tak karkołomnej kombinacji :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: yosz »

Mam zestaw podstawowy Attack Wing i od kilku miesięcy leży na półce niezagrany :(

Reguły sa podobne, ale np. template'y do poruszania się w AttackWingu są inne. I większy nacisk jest nałożony na załogę i dodatki. W X-Wingu normalne jest że weźmiesz do walki kilka tie-fighterów/x-wingów/a-wingów. W Attack Wing raczej lata się różnymi statkami niż np. 3xEnterprise D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: fluor »

yosz, to zapraszam na ustawkę na najbliższej Kostce :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: yosz »

Dobra. Tylko przypomnij się :) (a kiedy najbliższa kostka?)

Ale mam tylko podstawkę więc za 100 punktów nie polatamy - co najwyżej do sprawdzenia 1vs1.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: fluor »

Spoko, ja do tego czasu będę miał całą falę zero dodatków. ;)

Kostka 15-16 stycznia, przypomnę się jeszcze na pw.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: yosz »

A nie 18-19 stycznia?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: fluor »

Masz rację oczywiście :)
Awatar użytkownika
zia
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:15
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: zia »

Jako szczęsliwy posiadacz STAW, poszukuje graczy do niego :) Zarowno do okladania sie fazerami po kadlubach nawzajem, jak i scenariuszy :) Moj zasieg to pas miedzy Katowicami a Krakowem gdzie znajduje sie moja baza. Jesli ktos chcialby a sie boi / wacha, to chetnie nauczę :) Nie wierzę, że najlepszy bitewniak o statkach kosmicznych nie ma graczy w okolicy :)
prObie
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2017, 01:00

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: prObie »

Cześć wszystkim.

Niestety tą grę odkryłem dość późno bo dopiero 2 miesiące temu. Zdaje sobie sprawę, że w Polsce większość statków jest już praktycznie nie do kupienia. W nielicznych sklepach można tylko kupić to co zostało i się nie sprzedało. Ale chciałem zapytać czy ktoś jeszcze w to gra?
Obiło mi się o uszy że jeszcze rok temu w Warszawie funkcjonowała liga gdzie gracze regularnie się spotykali. Teraz jednak ani słowa nie mogę znaleźć na ten temat. Wiem, że Star Trek nie jest tak popularny jak Star Wars, w które dalej wszyscy grają ale chętnie dowiem się czy są jeszcze jakieś niedobitki graczy w Star Trek Attack Wing. Dajcie znać. Może nawet ktoś chciałby pozbyć się swojej kolekcji taniej to niech da znać.

Live long and prosper.
jwm00
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:12

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: jwm00 »

Cześć
Mam jeszcze 2 znajomych grających w staw z wa-wy. Choć na razie czekamy na nowy starter który pojawi się w grudniu (w USA u nas pewnie później). Zaprzyjaźniony sklep obiecał ściągnąć. Na stronie wizkids a są nowe zasady do ściągnięcia jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam.
prObie
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2017, 01:00

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: prObie »

Ja jestem z Łodzi. Też mam tutaj dwie osoby, które grają ze mną. Zasad jeszcze nie widziałem. Dużo sie zmienia? Też planuje kupić ten nowy starter. Zawsze 4 statki nowe sie przydadzą. Jak dobrze słyszeć że nie jestem sam.
jwm00
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:12

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: jwm00 »

Co do zasad ciekawie się zmienia inicjatywa, oraz to że np. Wulkanie są teraz uważani za federację... Musisz poczytać, na stronie wizkidsa jest seria artykułów i instrukcja. No i najważniejsze to zmiana wyceny punktowej nowych statków- do tej pory była głupia (suma współczynników x2) teraz to się zmienia. No i oczywiście będą też faction paki - po cztery statki i karty do jednej frakcji. Polecam BGG lub fejsa są już pokazane pierwsze karty.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: mauserem »

taka ciekawostka
na Pionkowej giełdzie leży Attack Wing w rozsądnej cenie
o ten <-- Klik!

plus 6 dodatków - cena 300zl
prObie
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2017, 01:00

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: prObie »

Gdyby ktoś z Łodzi chciał pograć, to zapraszam do grupy. Staramy się dość regularnie spotykać i grać:

https://www.facebook.com/groups/8052014 ... oup_header

A tutaj zdjęcie z ostatniego spotkania:

Obrazek
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Trek: Attack Wing

Post autor: Ushi »

Witam

Zamierzam kupić nowy starter.
Który z dodatków polecacie jako 'must have' ?
Pytam w kontekście tego że ( z tego co zauważyłem ) misje zawarte w instrukcji są dla trzech stron konfliktu (w starterze brakuje romulan)
prObie
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2017, 01:00

Re: Star Trek: Attack Wing (Christopher Guild, Andrew Parks)

Post autor: prObie »

Po raz kolejny zapraszam do Łodzi każdego kto chciałby pograć, przypomnieć sobie zasady, odkurzyć swoją starą flotę bądź dopiero zapoznać się z grą. Staramy się spotykać raz w miesiącu i zagrać mały turniej na oficjalnych zasadach. Czasem gramy jakieś starsze OP z nagrodami. Kolejne spotkanie (czternaste) będzie 26 pażdziernika 2019. Zainteresowanych odsyłam na naszą grupę na FB:

https://www.facebook.com/groups/8052014 ... oup_header
ODPOWIEDZ