Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mluckner »

Marx pisze: 08 lis 2018, 21:36 na grupie FB się organizujemy, jestes z Wawy?
A nie rozważylibyście rozciągnięcia organizacji zamówienia poza Facebooka? Jestem z Warszawy i chętnie bym się dołączył, ale konta na Facebooku nie mam i nie chcę zakładać.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Witam organizuje zamówienie bez względu na miejsce, więc chętnych zapraszam do wątku z zbiorowymi zamówieniami:
viewtopic.php?f=55&t=58400
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mluckner »

Dzisiaj odebrałem kompendium i po jego przejrzeniu mam mieszane uczucia. Idea jako taka mi się podoba, zawartość jest dość zróżnicowana i interesująca, ale w szczegółach jest już gorzej. Poniżej szczegółowe uwagi, które mogą być przydatne dla kogoś zastanawiającego się nad zakupem. Nadmienię tylko, że czekam na wersję 1.5 i nie mam poprzedniej wersji MBP.

Bardzo spodobał mi się pomysł kampanii opartej na Odysei, ale w dwóch jej scenariuszach wykorzystywane są świnki dostępne tylko w płatnym, gościnnym dodatku z pierwszej kampanii. W 1.5 nie był on dostępny.

Część poświęcona strategii „Combo pool” bazuje mocno na figurce Midasa, która jest częścią dostępnego, acz chyba niezbyt popularnego dodatku. Trzy z pięciu synergii są oparte na tej figurce.

W instrukcji malowania Talosa zgrzyt, cały akapit po francusku. W instruktażu tworzenia skał też zdarzył się taki wkręt, ale ograniczony do nagłówka.

Dwa artykuły poświęcone mitologii nordyckiej i jarlowi nie mają większego sensu, dopóki nie wyjdzie kolejna część gry. Niby mógłbym narzekać, że opis tworzenia figurki z Claustrophobia też nie pasuje do reszty zawartości, ale przedstawienie krok po kroku jak powstaje figurka jest fascynujące.

W sumie nie żałuję zakupu i popieram ideę wydawania „The Overlord”, ale przydatność magazynu jest mocno ograniczona.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

mluckner pisze: 20 lis 2018, 23:28 Bardzo spodobał mi się pomysł kampanii opartej na Odysei, ale w dwóch jej scenariuszach wykorzystywane są świnki dostępne tylko w płatnym, gościnnym dodatku z pierwszej kampanii. W 1.5 nie był on dostępny.
Ale świnki są tylko alternatywnym wyglądem wilków które masz normalnie w pudełku z wszystkimi SG, oprócz wyglądu niczym się one nie różnią bo statystyki mają takie same. :)
mkprywatny1
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: mkprywatny1 »

Cześć,
Tak informacyjnie: wczoraj dotarł do mnie upgrade pack do wersji 1.5, tak więc wysyłka do Polski już się zaczęła.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: Ramzeseba »

mkprywatny1 pisze: 12 lip 2019, 09:02 Cześć,
Tak informacyjnie: wczoraj dotarł do mnie upgrade pack do wersji 1.5, tak więc wysyłka do Polski już się zaczęła.
Czym przyszło? Miałeś tracking?
mkprywatny1
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: mkprywatny1 »

Ramzeseba pisze: 12 lip 2019, 18:47
mkprywatny1 pisze: 12 lip 2019, 09:02 Cześć,
Tak informacyjnie: wczoraj dotarł do mnie upgrade pack do wersji 1.5, tak więc wysyłka do Polski już się zaczęła.
Czym przyszło? Miałeś tracking?
Przyszlo Dpd. Wyslali dzien wczesniej mail i sms z godzina odbioru tylko. Zaczynaja chyba od najmniejszych paczek, bo czekam tez na wieksza przesylke (oddzielny pladge), ale na razie cisza.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: malpka »

U mnie już przyszło i nawet część poszła dalej w świat, DPD, pakowanie solidne.
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: mluckner »

Wiecie czy i gdzie można znaleźć scenariusze wykorzystujące jednostki z Pandora's box? Czy jest dostępny gdzieś opis jednostek analogiczny jak w części XVI Tales of ancient legends instrukcji? Chodzi o rozdział ze zdjęciem pomalowanej figurki, opisem fabularnym i opisem mocy.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: Marx »

mluckner pisze: 27 sie 2019, 09:51 Wiecie czy i gdzie można znaleźć scenariusze wykorzystujące jednostki z Pandora's box? Czy jest dostępny gdzieś opis jednostek analogiczny jak w części XVI Tales of ancient legends instrukcji? Chodzi o rozdział ze zdjęciem pomalowanej figurki, opisem fabularnym i opisem mocy.
Nie wiem czy nie w kompendium:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1746567

a na pewno na:
https://the-overlord.net/
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: Night wolf »

W compendium masz 3 kampanie jedna z samej podstawki druga z pandory a 3 z wszystkiego. Na stronie Overlorda masz różne scenariusze, które wykorzystują jednostki nie tylko z podstawki. Jeszcze są ich podręczniki, które wychodzą co jakiś czas, nazywa się to Overlord II i tam masz 3 scenariusze + 1 kampania i one korzystają z czegoś więcej niż podstawka (tylko to powinno być na forum dostępne możliwe, że tylko w wersji FR tam jest). Co do opisu jednostek jedyne to te, które pojawiały się w kampanii, gra w założeniu miała być w sklepach i pandora miała być częściowo KSEx ale zmieniło się to w czasie produkcji i gra w całości jest KSEx. Co do opisu taktyk to raczej ciężko będzie, bo w wersji 1.0 ich nie było (chyba że szczątkowe na stronie kampanii wraz z odblokowywaniem kolejnych celi) a w 1.5 zmienili cześć umiejętności, niektóre całkowicie są przemodelowane i teraz takie opisy nie miałyby sensu. :)
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: malpka »

A tymczasem w Q4
Obrazek
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: kazek »

Grupowy zakup na Kicku? Będzie takowa akcja?
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: malpka »

kazek pisze: 17 lis 2020, 19:11 Grupowy zakup na Kicku? Będzie takowa akcja?
Ja tam pewnie biorę wszystko, jak ktoś chce to może się dołączyć ;)

Pojawił się w ogóle edytor online scenariuszy
Spoiler:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: Marx »

Kampania po Nowym Roku jednakże.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
mkprywatny1
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: mkprywatny1 »

malpka pisze: 18 lis 2020, 21:28
Pojawił się w ogóle edytor online scenariuszy
Ja mam wrazenie, ze ten edytor jest juz od dluzszego czasu, tylko malo kto uzywa. Gdzies byla strona ze stertami fanowskich scenariuszy. Moze cos przekrecilem, ale to chyba takie odwrocenie uwagi od kolejnego przelozenia kampanii :)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: petlik »

Czy ktoś jest na tyle zorientowany aby odpowiedzieć na pytanie czy Ragnarok będzie kompatybilny z Pantheonem? W ramach pierwszej kampanii na KS gdy teasowali Ragnarok to zapowiadali, iż możliwe będzie prowadzenie rozgrywek wykorzystując zawartość obu gier. Kampanii Ragnaroku nie śledziłem - czy mechanika Ragnaroku pozostaje niezmieniona względem Pantheonu, czy też może zaszły jakieś zmiany, które uniemożliwiałyby rozłożenie obu tytułów na stole? Jedną ze strategii w Pantheonie było zbieranie omphalosów - czy Ragnarok również posiada ten komponent?
mkprywatny1
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: mkprywatny1 »

petlik pisze: 10 lip 2021, 05:11 Czy ktoś jest na tyle zorientowany aby odpowiedzieć na pytanie czy Ragnarok będzie kompatybilny z Pantheonem? W ramach pierwszej kampanii na KS gdy teasowali Ragnarok to zapowiadali, iż możliwe będzie prowadzenie rozgrywek wykorzystując zawartość obu gier. Kampanii Ragnaroku nie śledziłem - czy mechanika Ragnaroku pozostaje niezmieniona względem Pantheonu, czy też może zaszły jakieś zmiany, które uniemożliwiałyby rozłożenie obu tytułów na stole? Jedną ze strategii w Pantheonie było zbieranie omphalosów - czy Ragnarok również posiada ten komponent?
Tak, bedzie mozliwe laczenie obu tytulow w jednej potyczce. Ba, bedzie nawet mozliwosc laczenia jednostek z obu mitologii w jednej armii. W tym przypadku jednak trzeba miec zakoszulkowane karty, bo plecki sa inne w obu grach (nie przeszkadza to natomiast w grze Wiikingowie vs. Grecy). Pod katem mechaniki wszystko jest przygotowane (balans to calkiem inna para kloszy:) ).
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: kazek »

yo czy ktoś wie ile już plus minus przesyłka za Ragnarok i czy da radę jej obniżyć koszt za grupowy zakup?
Awatar użytkownika
xjonc
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, 17:00
Has thanked: 3 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: xjonc »

kazek pisze: 30 sie 2021, 10:42 yo czy ktoś wie ile już plus minus przesyłka za Ragnarok i czy da radę jej obniżyć koszt za grupowy zakup?
All-in Pledge u mnie wychodzi 73USD :/
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: kazek »

xjonc pisze: 30 sie 2021, 11:03
kazek pisze: 30 sie 2021, 10:42 yo czy ktoś wie ile już plus minus przesyłka za Ragnarok i czy da radę jej obniżyć koszt za grupowy zakup?
All-in Pledge u mnie wychodzi 73USD :/
no przesyłka jest mega droga i pytanie czy idzie ją obniżyć wspólnym zakupem?
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: kazek »

jak zrobiłem symulację 5 all in ragnarok plus kolorowe nakładki pod figsy wyszło za przesyłkę 277.76 co daję 55.552$ na głowę pytanie czy ktoś by miał opcję żeby zrobić takie zamówienie ja i tak z kasą czekam na koniec roku aż dolar spadnie podobno ma zlecieć do 3.50
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: Emil_1 »

kazek pisze: 30 sie 2021, 11:50 jak zrobiłem symulację 5 all in ragnarok plus kolorowe nakładki pod figsy wyszło za przesyłkę 277.76 co daję 55.552$ na głowę pytanie czy ktoś by miał opcję żeby zrobić takie zamówienie ja i tak z kasą czekam na koniec roku aż dolar spadnie podobno ma zlecieć do 3.50
Skąd takie prognozy?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: malpka »

kazek pisze: 30 sie 2021, 11:50 jak zrobiłem symulację 5 all in ragnarok plus kolorowe nakładki pod figsy wyszło za przesyłkę 277.76 co daję 55.552$ na głowę pytanie czy ktoś by miał opcję żeby zrobić takie zamówienie ja i tak z kasą czekam na koniec roku aż dolar spadnie podobno ma zlecieć do 3.50
Jak dla mnie zabawne takie prognozy, ale jak wierzysz ze tak będzie to kup teraz mbp + shorta na dolara ;)
ODPOWIEDZ