Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Mythic Battles (Benoit Vogt)

Post autor: fitzroy »

Cześć,aż dziw bierze ,że nikt nie napomknął o tej grze(chyba ,że się mylę)Wygląda naprawdę interesująco,piękne grafiki,dla fanów mitologi greckiej(czyli dla mnie) nie lada gratka.Są już dwa dodatki.Co sądzicie o tej grze,jakieś refleksje ,spostrzeżenia,ktoś grał?Bardzo liczę na wersję pl ale to chyba marzenia sciętej głowy.Musiałoby wrzeć na forach by któryś z polskich wydawców pokusiłby się o wydanie jej w wersji pl.Ja jestem za!Piszcie!
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4046
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 267 times
Been thanked: 147 times

Re: Mythic Battles

Post autor: lacki2000 »

Ależ ty oszczędzasz spację :)
Warto wstawić linka by szybciej się dało znaleźć tę grę.
Obrazek
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: fitzroy »

fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: fitzroy »

Naprawdę nic?Nikt nie miał kontaktu z tą grą?Myślałem że taka gra będzie miała wielu fanów.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Krwawisz »

Miałem okazję zagrać. Początkowo też niesamowicie się jarałem, gdyż uwielbiam ten typ gier, ale po pierwszej rozgrywce mój entuzjazm opadł, a kilka kolejnych nie poprawiło sytuacji. Jest poprawnie i tyle. Ilustracje rzeczywiście genialnie, ale mechanika, regrywalność co najwyżej na średnim poziomie. Gra miała być chyba konkurencją dla Mage Wars i Summoner Wars ale nie dorasta do pięt jednej i drugiej. szkoda.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: fitzroy »

:( Nie pocieszyłeś mnie.Jak wyjdzie pl to kupię choćby dla pięknych kart jak nie(co jest bardziej prawdopodobne) to będę się musiał obejść smakiem.Tak czy inaczej czekam na Mage Wars pl bo nie wierze ,że tak popularna i rozchwytywana gra za oceanem nie będzie wydana w wersji pl.Dla wydawcy murowany zysk.Myślę ,że Galakta mogła by się za to zabrać.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Rocy7 »

Krwawisz pisze: Jest poprawnie i tyle. Ilustracje rzeczywiście genialnie, ale mechanika, regrywalność co najwyżej na średnim poziomie.
a co konkretnie nie działa i na ile dodatki poprawiaja te kwestie?

Czy reedycja poprawia błędy piewowzoru https://boardgamegeek.com/boardgame/186 ... s-pantheon ?
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: mauserem »

Dziwna sprawa - piękne ilustracje, wspaniałe grafiki, karty, plansze postaci....

Ale ta gra to przede wszystkim FIGURKI!!!
- tona plastiku, milion "streczgoli" dodających kolejne elementy z tworzywa.
Za grą stoi ekipa od Conana - Monolith - polecam poczytać o tamtym projekcie, na ochłodę ;)
Niedawno dostałem pierwsze pudła - jest pięknie, ale prawie rok po terminie :) typowy przypadek klęski urodzaju - tutaj zapowiada się bardzo podobnie :) Więc radzę uzbroić się w cierpliwość i na dłużej pożegnać zainwestowane euraski w liczbie 100 plus przesyłka :)
Ale wracając do samej gry - jakość figurek powala - są niesamowite i jeśli ktoś uwielbia te małe dzieła sztuki - nie pożałuje. Dla lubiących pomalować - niesamowite wyzwanie.
Sama gra to szybki skirmish oparty o karty aktywacji - niezbyt wymagający, stawiający raczej na prostotę rozgrywki i płynący z tego fun. Widzę spore pole do popisu jeśli chodzi o dodatki (jeszcze więcej figurek, nowe talie kart aktywacji)
Z ciekawostek - gra może korzystać z map z gry Conan - więc nie są to jakieś wielkie obszary.

Z tego co widziałem na ich stoisku na Essen - to spora część figurek była już w stadium produkcyjnym - widać było, że doświadczenia z figurkami do Conana dały pozytywny efekt - jeszcze lepsza jakość wykonania i precyzja detali. Ale nie jarałbym się, że gra "jest gotowa" - byłbym ostrożny w braniu terminu realizacji GRUDZIEŃ 2017 na poważnie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Błysk »

Po tym jak zawiodłem się na Dawnfallu (po gameplayu), to mi się podoba. Może wesprę...
Garran
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2016, 16:22
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Garran »

Cześć!

Mój pierwszy post :D
Mythic Battles: Pantheon pojawiał się od czasu do czasu na moim facebooku i intrygował, ale na Essen miałem szansę zobaczyć, obślinić ich gablotę i zagrać i gra mnie urzekła! Jestem fanem bitewniaków (tych dobrych, nie warhammeraków) i planszówek i dla mnie to idealne połączenie. Mechanika kości k6 w której masz wpływ na to co dzieje się z rzutem bardzo mi się spodobała, do tego spadek współczynników wraz z odnoszonymi ranami to miły smaczek.

Ja już wsparłem projekt, ale jeżeli ktoś chciałby się dorzucić - można pomyśleć o wspólnej wysyłce dla obniżenia kosztów dostawy do Polski (bo są spore niestety).

PS
Czekam kiedy pojawi się Scylla, Posejdon i Tytan skuty łańcuchami bo te modele powodowały u mnie ślinotok :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Błysk »

Garran pisze:Cześć!

Mój pierwszy post :D
Mythic Battles: Pantheon pojawiał się od czasu do czasu na moim facebooku i intrygował, ale na Essen miałem szansę zobaczyć, obślinić ich gablotę i zagrać i gra mnie urzekła! Jestem fanem bitewniaków (tych dobrych, nie warhammeraków) i planszówek i dla mnie to idealne połączenie. Mechanika kości k6 w której masz wpływ na to co dzieje się z rzutem bardzo mi się spodobała, do tego spadek współczynników wraz z odnoszonymi ranami to miły smaczek.

Ja już wsparłem projekt, ale jeżeli ktoś chciałby się dorzucić - można pomyśleć o wspólnej wysyłce dla obniżenia kosztów dostawy do Polski (bo są spore niestety).

PS
Czekam kiedy pojawi się Scylla, Posejdon i Tytan skuty łańcuchami bo te modele powodowały u mnie ślinotok :)
Szkoda, że nie wpadli na Tanatosa jako jednego z bogów czy coś. :) Ja zasanawiam się nad wspieraniem, ale budżet przedświąteczny to jest jakiś koszmar. Rozgrywka była mocno taktyczno-strategiczna? Nie wiem, mógłbyś to jakoś przyrównać do Deadzone, Mordheim, Afterglow czy czegoś w tym stylu?
Garran
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2016, 16:22
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Garran »

Z gier które wymieniłeś grałem tylko w Mordheim i mam Deadzona ale nie grałem (znam odrobine zasady). Grałem też jedynie w demo więc podstawy mechanik i samej gry. Gdyby Mordheim miało taką mechanikę rzutu k6 to zapewne grałbym w to do dziś a nie miał Mordheim w głębokim poważaniu.. ;) Ogólnie w grze dość szybko nawiązuje się akcja ponieważ plansze nie są zbyt rozległe (co jest plusem jak dla mnie), jednostki są aktywowane na zasadzie dociągu kart i te bardziej "ruchliwe" mają więcej kart w talii. Mamy też różne decyzje i możliwości - czy robić cele gry czy atakować, czy ryzykować kostkami czy stawiać na słabszy ale pewny cios.
Polecam zobaczyć filmik z gry:
https://www.youtube.com/watch?v=9kQR6oFpp4U

W grze jest też dostępna kampania ale mało o niej wiem.

Tanatos może się jeszcze pojawi, ale jacyś bogowie musieli zginąć w starciu z tytanami więc mam nadzieję, że kickstarter ożywi tylko kilku :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Błysk »

Fajna, fajna. Gra "na szczęście" wyleciała z mojego radaru po dodaniu addona- pełnego dodatku do gry. Wyniosłoby to już trochę za dużo, a bez dodatku znów czułbym, że gra jest niepełna. ;)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Hej, czy ktoś robi na to jakieś zbiorowe zamówienie? Z chęcią się dołączę do takowego, bo sam średnio ogarniam KSa, a wiem, że jest pełno osób robiących to lepiej. Jestem z Katowic/Kraków.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Porchpeople »

Bardok pisze:Hej, czy ktoś robi na to jakieś zbiorowe zamówienie? Z chęcią się dołączę do takowego, bo sam średnio ogarniam KSa, a wiem, że jest pełno osób robiących to lepiej. Jestem z Katowic/Kraków.
Nie mają żadnych pakietów przewidzianych po kilka sztuk, żeby było taniej. Jedyne, na czym można oszczędzić to przesyłka (teoretycznie, bo jeszcze nie wiadomo ile będą w ogóle kasowali i ile będą doliczali do kosztów przesyłki za każdy egzemplarz).
Chyba że ktoś się może wypowiedzieć jak było w Conanie? W Mythic Battles powinno być podobnie...

...ale tak czy inaczej też byłbym zainteresowany zamówieniem zbiorowym w rejonach Katowic, jeżeli będzie się dało cokolwiek oszczędzić ;)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battle

Post autor: Ramzeseba »

Ponowie to jest nas trzech.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Porchpeople »

Wysłałem pytanie do twórców czy przewidują jakąś możliwość zamówienia zbiorowego i obniżki ceny samej gry przy takiej opcji oraz czy przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy z jednego konta na KS będzie możliwe uzyskanie dużo korzystniejszej ceny zawysyłkę niż kupując każdy z egzemplarzy osobno.
Jak dostanę info- to napiszę.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Też wysłałem takie pytanie:) I też dotyczy skalowania kosztów przesyłki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

No to czekamy i trzymamy kciuki!!!

Katowice na razie mają 3 osoby (Bardok, Porchpeople,Ramzeseba)
Warszawa 1 osoba (olsszak)

ktoś jeszcze?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2016, 20:32 przez Bardok, łącznie zmieniany 1 raz.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Też Katowice.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Bardok »

Bardok pisze: Katowice na razie mają 3 osoby (Bardok, Porchpeople,Ramzeseba)
Warszawa 1 osoba (olsszak)
ktoś jeszcze?
Poprawione :) Katowice bardzo chcą Mythic Battles :D Czyli już wiadomo DO jakiego miasta ewentualna wysyłka. Teraz pytanie czy wyjdzie taniej...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Garran
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2016, 16:22
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Garran »

Ja Toruń (mniej więcej :) ) i wolałbym dzielić przesyłkę do Polski nawet z kurierem potem wewnątrz kraju. Ogólnie ja już zaplegowałem :)

EDIT
Jeżeli ktoś nie widział jeszcze Posejdona...
Obrazek
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Porchpeople »

A gdzie wyczaiłeś tego Posejdona? Bo nie widzę go na stronie projektu i w najnowszym update też nie...
ODPOWIEDZ