Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Niestety, uznali że koszt gry jest tak wysoki że w sklepach nie zagości. Ale będzie prawdopodobnie kolejny KS z nią, więc wtedy będzie można się zaopatrzyć.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Musza »

Rocy7 pisze:Zakładam, iz dostepność sklepowa tej gry nie istnieje?
ja wziąłem kilka szt. podstawek dla spóźnialskich jak zwykle, wal na PW ;)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Dostał już ktoś? Czym przeszło? Ile wcześniej był numer przesyłki? Powiadomienie przez mail czy SMS?
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: pioma10 »

Ramzeseba pisze:Dostał już ktoś? Czym przeszło? Ile wcześniej był numer przesyłki? Powiadomienie przez mail czy SMS?
Dostał. DPD. 3 dni. Mail.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

A co zamawiales?
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: pioma10 »

Typhona, ale jeszcze wszystkiego nie przysłali.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Ale brałeś solo typhona czy z kimś? Bo ja mam solo typhona i nic jeszcze nie dostałem :(
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: pioma10 »

Brałem sam.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Skończmy już w tym wątku dyskusję o trackingach i kto co ma. Są pierwsze osoby, które dostają, będą wrażenia o rozgrywce. Nie budujmy kolejnych stron o niczym :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Porozmawiajmy zatem o grze. Przyznam, że nie jest to tak gatunkowo lekka pozycja jak mi się początkowo wydawało. Poza setupem z "Getting Started" liczba drobnych zasad, modyfikatorów jest pokaźna, choć sama mechanika wykonywania akcji jednostkami jest, co do zasady, nieskomplikowana. Wczoraj za mną skrócony skirmish i poczatkowy setup i tłumaczenie się trochę dłuzyły, a sama partia odbyła się prawie bez pojedynków, ale też skróciliśmy grę do 3 omfalosów, a największa młócka dopiero nadchodziła.

Jest ciekawie, zarządzanie ręką podoba mi się, trzeba sensownie planowac posunięcia, ale też nie mozna sie wystrzelać z kart. Muszę też szybko nabyć drzewka modelarskie, te kartonowe są nieklimatyczne.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Też jestem po pierwszych rozgrywkach w 2 osoby - na początek scenariusz "Getting started", potem drugi, gdzie Ares z Hadesem starają się obalić Zeusa i skirmish na 2. Wszystkie partie rozegrane po dwa razy - zmieniając strony konfliktu.

Przyznam, że jestem mega zadowolony i nie mogę się doczekać kolejnych partii. Rozgrywka jest dynamiczna, stosunkowo krótka ale i intensywna. Gra daje fajne możliwości kombinowania - i to nawet w tych uproszczonych scenariuszach. Zarządzanie kartami na ręce, wyrzuconymi kośćmi - i przede wszystkim jednostkami na polu bitwy, tak aby te mogły jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności. Sam miodek. Choć zauważyłem, ze mam tendencję do zbyt szybkiego pozbywania się kart, co potem prowadzi mnie w tarapaty ;)

Na plus jest też to, że w zasadzie we wszystkich rozegranych do tej pory partiach było krwawo i o zwycięstwie decydowały ostatnie ruchy - gdzie albo jeden z bogów padał, albo drugi zdobywał kończącego grę omphalosa.

W zasadzie jest to moje pierwsze zetknięcie z grą tego typu tzn. skirmish - na szczęście pozytywne.

Co do tłumaczenia zasad - mój kompan do gry na szczęście szybko załapał i nie było jakiś problemów z tym. Myślę, że nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i zaczynać od skirmisha z pełnym zestawem zasad. Zaczynając od scenariuszy można spokojnie wprowadzać kolejne zasady i poznawać kolejne jednostki. W moim przypadku: "Getting started" - podstawowe mechaniki gry. "Ares & Hares vs Zeus" - wprowadzenie do gry podstawowych terenów, kontrataku i linii wzroku. I tak dalej - dodając nowe jednostki, potem sięgając po nowe mapy, które wprowadzają nowe rodzaje terenów, zasady itd...

W kwestii wykonania - ogromniaste pudło, wypełnione tekturą i plastikiem. A to dopiero sama podstawka, bez SG i dodatków... Figurki duże i szczegółowe, patent z wykonaniem włóczni, mieczy itp. wystających elementów z innego plastiku, który sprawia, że te się nie wyginają jest świetny - bardzo chętnie zobaczyłbym to rozwiązanie u innych wydawców, tak aby już nigdy więcej nie musieć się zastanawiać czy figurka trzyma miecz czy gumową pałkę... Mapy, karty itp. ładne i sprawiające wrażenie odpowiednio trwałych (choć karty mogłyby być grubsze niż "przeciętne"). Na minus jedynie mogę zaliczyć klipsy, które chodzą zbyt luźno na kartach postaci - ale ten problem już został "zauważony" przez Monolith / Mythic Games i mam nadzieję, że coś zostanie w tej kwestii zrobione.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 17:47 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

Ok, zagrałem więc moge się wypowiedzieć ;)

Na początku jednak zaznaczam - po grze spodziewałem się skirmisha który będzie powtarzalny, ot takie moje oczekiwanie :D

Wykonanie:

- cieniutkie karty, od razu do zakoszulkowania (w ogóle mam wrażenie że karty w większej ilości gier są za cienkie ostatnio ...)
- tektura w porządku, ot taki dobry światowy standard :)
- grafiki - fajne i fajniejsze :D
- figurki: Największe, Cerber i Hydra są słabe, figurki małe są w porządku. Figurki bogów są za to bardzo dobre, bardzo przyjemnie się patrzy :)

Gra:

tutaj już kilka osób opisało co i jak więc nie będe tego powtarzać, opisze odczucia związane z grą.

Generalnie ... tam jest tylko walka, jeżeli ktoś spodziewa się czegoś innego to się zawiedzie. Dla mnie tej grze brakuje jakiejś warstwy dodatkowej ale ciężko mi sobie wyobrazić jakiej. Figurki mają skille - spoko. Są rózne efekty a plansze są 4, są karty art of war które pozwalają zrobić ciekawe rzeczy jak odpalenie umiejętności, posiłki czy dobranie większej ilości kart (dwie dodatkowo).

Problem w tym że gra jest ciekawa tylko w momentach jak te karty zagrywamy :) Bez tych kart jest bardzo płaska a asymetryczność bohaterów (tych podstawowych) się zaciera. Owszem, hydra regeneruje jednego hpka co ture, zeus dowodzi oddziałami a ares może napieprzać bardziej ... ale tu nie ma szału tak naprawde. Jest kilka ciekawych zastosowań tych kart, jest kilka ciekawych decyzji. Ale to niestety troche za mało.


System z kostkami całkiem spoko, tu podobała mi się ta jedna decyzja, czy rzucam dalej czy zostaje z tym co jest. Nieklimatyczne i niepasujące do klimatu gry jak cholera ale spoko :D No ale to akurat nie jakaś większa wada, sporo gier ma kostki (chociaż to przerzucanie jakoś zwiększa u mnie poczucie nieklimatyczności :) Potraktuję to tak: jeden rzu k6 - jeden atak, trafiam, nie trafiam, trafiam zajebiście albo sobie w oko. Przerzut tego rzutu ... hmm machnąłem bronią i co .. próbuje korygować ale po tym jak mi nie wyszło ? :P Takie tam dywagacje. )

Dziwny troche system walki o omfalos. Mianowicie, jak go zgarniamy to dostajemy kartę której można użyć jako karty art of war. Czyli de facto przybliżamy się do zwycięstwa i dostajemy boosta. Nie wiem jak to się będzie sprawdzać na dłuższą metę.

Dodatkowo ciekaw jestem (nie napiszę że to minus bo tego nie jestem w stanie stwierdzić) jak to będzie ze statami bohaterów. Przy każdym hicie (prawie przy każdym) nasz bohater jest coraz słabszy, łatwiej go trafić itp itd. Więc troche to napędza kulę śnieżną. Ale o dziwo nie zauważyłem tego podczas rozgrywki :) kolejna dywagacja.


No i ... to wszystko, w grze generalnie nic więcej nie ma :P

Jak ktoś lubi skirmishe to pewnie mu się spodoba, jak ktoś lubi skirmishe jako część gry to może być zawiedziony/znudzony.

Dla mnie pass. Nie poczułem niczego epic ;)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Na grupie KS napisałem to i napisze tutaj:
Wysłałem do Mythica/Monolita ostatnio (jakieś 3 tygodnie temu) pytanie w sprawie wrzucenia/udostępnienia tłumaczenia, które wykorzystuje w 100% ich grafiki np. na bgg. Podesłałem im całą gotową instrukcję wraz z planszami i pytaniem, czy udostępnią resztę rzeczy (instrukcje z dodatków, karty itd.), wreszcie wczoraj uzyskałem odp:

"we've got a team meeting next week, and translations is one of the agenda items. I'll know more after that."

Nie spodziewałem się, że to aż taki skomplikowany temat jest, mam nadzieje, że na swoim przed świątecznym spotkaniu rozpatrzą pozytywnie moją prośbę, niby wersja niemiecka jest, tylko że bez grafik nawet udostępnili ją w jakimś "updejcie" :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Zamiast gre pod choinkę pozostaje mi wydrukować i wsadzić pod nią track number :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Dzisiaj odebrałem paczkę od kuriera. Modele super jakości, praktycznie żadnych nadlewek. Najcieńsza broń mega prosta. Modele CMON nie umywają się do tej jakości.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Mythic Battles

Post autor: sewhoe »

Ramzeseba pisze:Dzisiaj odebrałem paczkę od kuriera. Modele super jakości, praktycznie żadnych nadlewek. Najcieńsza broń mega prosta. Modele CMON nie umywają się do tej jakości.
To chyba miałem pecha. Centaury z podstawki mają u mnie paskudnie widoczne linie podziału -jedne z gorszych jakie ostatnio widziałem. Sporo czyszczenia przede mną. Na plus, wydaje się że plastik przynajmniej na niektórych figurkach, wydaje się twardszy - łatwiejsza obróbka i nie jest taki powykrzywiany (np. włócznie hoplitów).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mythic Battles

Post autor: pan_satyros »

Ja mam dziwne wrażenie, że część modeli jest bardziej szczegółowa od innych.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

pan_satyros pisze:Ja mam dziwne wrażenie, że część modeli jest bardziej szczegółowa od innych.
Masz racje, ale to zależy od tego kto model projektował/rzeźbił. W MBP jest duże zróżnicowanie co do wykonania modeli bo robiło to przynajmniej 20 osób. Większość ręcznie, ale jest też trochę projektów komputerowych. Dlatego w Time of Legends prawie wszystkie modele robił Irek Zieliński. No może też dlatego, iż skala jest mniejsza i na kompie łatwiej zrobić odpowiednie szczegóły do tak małych odlewów.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Mam prośbę, czy ktoś może podać jak po francusku nazywa się druga umiejętność Eurytion (w wersji ang Guerilla)? :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Night wolf pisze:Mam prośbę, czy ktoś może podać jak po francusku nazywa się druga umiejętność Eurytion (w wersji ang Guerilla)? :)
Według karty modelu tak samo. Według słownika powinno być Guérilla.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Ramzeseba pisze:
Night wolf pisze:Mam prośbę, czy ktoś może podać jak po francusku nazywa się druga umiejętność Eurytion (w wersji ang Guerilla)? :)
Według karty modelu tak samo. Według słownika powinno być Guérilla.
Mnie nazwa tej umiejętności średnio pasuje do czasów, kiedy rozgrywa się gra i myślałem, że po prostu z francuskiego na angielski odpłynęli z tłumaczeniem, ale chyba się za bardzo czepiam :)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Tłumaczenie zasad jak ktoś ma czas na sprawdzenie i podesłanie korekty, ewentualnych zmian itd. jestem otwarty na wszystkie sugestie. Niestety nie jestem w stanie doprosić się żadnej odpowiedzi ze strony Mytica/Monolita czy można udostępniać materiał na BGG. :(
https://takasobiestronka.files.wordpres ... 1-1-bk.pdf
Na tabletach nie wyświetlało pewnego fragmentu wrzuciłem poprawioną jakby coś było dalej nie tak to proszę dać znać.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

24 str.

Jeśli jakiś źródło wymaga odrzucenia jednorazowo 2 lub
więcej kart sztuki wojny, ich koszt może zostać opłacony
przez skorzystanie z różnych powyższych opcji.

Reszta wyglada ok.
Qbsterr
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 11:05

Re: Mythic Battles

Post autor: Qbsterr »

Kawał dobrej roboty.

Karty postaci też planujecie przetłumaczyć?
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Tutaj są karty plansz z samego Core Boxa w wersji 1.1:
https://takasobiestronka.files.wordpres ... -1-pl1.pdf
Nie miałem jeszcze czasu wrzucić ich wersji poprawionej.
Co do reszty to kwestia tego, czy udostępnią materiały (mam jako takie pełne tłumaczenie tych 94 kart już zrobione teraz to kwestia materiału), bo jak na razie od 2 miesięcy cisza, a co chwile pytam. To samo tyczy się instrukcji z pozostałych dodatków :) Jak znajdę chwilę, to przygotuje tę kartę skróconych zasad.

Oczywiście jak ktoś znajdzie jakieś błędy, to proszę bez wahania pisać tutaj, na maila czy na FB. Jestem otwarty na każdy feedback :)
ODPOWIEDZ