BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: janekbossko »

Witam :)
Gra juz nie najnowsza. W tamtym roku sfinansowana z kickstartera druga edycja.
Moj znajomy mial wersje wczesniejsza ale wykonanie gry sprawialo ze nawet nie mialem checi jej sprobowac...to jak bardzo sie mylilem doszlo do mnie dwa dni temu ;)
Obejrzalem entuzjastyczna recenzje znanego Toma V i zaczalem szukac informacji. Przekonalem sie do wykonania kiedy przejzalem zawartosc nowej edycji i tak oto stalem sie posiadaczem dzieki niskiej cenie i uprzejmosci planszomanii :)

Jak to sie je?
Kazdy z graczy (w wersji podstawowej a wariantow w pudelku jest bez liku) wybiera sobie postac o unikalnych zdolnosciach i rozpoczyna pojedynek na planszy.
Wszystko opiera sie o ukladanie par kart ktore razem tworza ataki o roznych szybkosciach, zasiegach i mocy. Dodatkowo mozemy takiego przeciwnika wykonczyc pieknym finisherem jesli mamy ochote.

W pudelku procz 30 postaci, chyba 10 aren ktore maja dwie wersje kazda, trybow 1 vs 1, 2 vs 1, 3 vs 1, tag teamow, solo od groma zetonow i instrukcji o bagatela 60 stronach...jest mnustwo dobrej zabawy!
Kazda postac walczy an swoj sposob, kazda jest inna, sa tanki, magicy, szybkie i wolne postacie, fighterzy walczacy na dystans lub w zwariu. Dla kazdego cos milego :)

Zastanawiam sie czy ktos wogole to ma? Gral lub gra? Wiem ze byla lub jest wersja na ipada.
Ja goraco polecam bo gra jest wyborna!
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Raltay »

janekbossko pisze:Zastanawiam sie czy ktos wogole to ma? Gral lub gra?
Na razie nie ma, ale będzie miał ;-) Również po raz pierwszy usłyszałem o grze z recenzji Vasela i powiem szczerze że z miejsca się zauroczyłem. A im więcej dowiadywałem się o samej grze, tym bardziej moje zainteresowanie nią rosło. Gra na BGG ma średnią ocenę 9.08 (z około 250 ratingów, ~110 -> 10)

Dla zainteresowanych:
http://www.lvl99games.com/freedownloads ... lebook.pdf - pełny rulebook
http://boardgamegeek.com/thread/1125631 ... ky-fresh-t - chyba najlepsza recenzja Battlecona jaka istnieje na BGG

@janekbossko:
Ile czekałeś od momentu zamówienia na planszomanii do otrzymania gry? Ja zamówiłem jakiś tydzień temu, ale przyznam się że już nie mogę doczekać ;-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: janekbossko »

koło tygodnia :)
Gra jest świetna! co prawda szata graficzna nie każdemu się spodoba ale juz taki urok gry. Warto zagrac.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: gafik »

Ja też się rozpłynąłem w marzeniach po obejrzeniu któregoś topa Vasela jakoś w 2013.
Ale zmartwiło mnie to, że jest to tylko na 2 osoby, oraz to że w PL nie ma, oraz to że cena to jest taka jak Netrunner z wszystkimi dodatkami, oraz to że jest to ENG i mnóstwo tekstu na kartach i nie będzie komu ze mną zasiąść do tego.
Ale jak mówicie, że można np. trzech graczy na jednego - to ja tak uwielbiam!!! (zawsze tak gram w Magica - wariant Archenemy) :mrgreen:
Planszomania ma 3 różne Battlecony i do tego niedostępne. Jak to można zamówić i czym różnią się WAR od DEVASTATION?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: janekbossko »

Najtanszy to dodatek solo.
Wczesniejsza wersja rozni sie rozmiarem pudelka, iloscia komponentow no i trybami gry. Plansza jest zmniejsza i chyba jest mniej postaci imo inwestuj w najnowsza edycje.
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Raltay »

No i niestety nie nacieszyłem się zbyt długo :cry:

Wczoraj wieczorem dostałem maila od Planszomanii że jednak nie ścigna mi bo brakło nakładu i nie wiadomo kiedy będzie... :cry: janekbossko chyba wyrwał jedyny dostępny egzemplarz. Dobrze chociaż że udało mi się wyrwać StrikerS (ma status "zamówiony"). Niestety, ale z taka dostępnością tej gry w Europie (praktycznie od początku są podobno z tym wielkie problemy, pojawia się gdzieniegdzie po parę sztuk i od razu znika) to zbytniego rozgłosu ona tu nie zyska (nad czym ubolewam, bo sama gra jest fenomenalna). Wychodziłoby na to, że jedynym pewnym sposobem ściągnięcia jest sklep Level99 games, ale niestety są dwa poważne mankamenty tego rozwiązania:

1) Złodziejskie wręcz koszty shippingu:
BattleCON: DoI + Extended Edition + Pixel Tactics 1 + Pixel Tactics 2 = 120$
Shipment? "Bagatela"... 85.60$ (!!!) - czyli praktycznie dodatkowo ponad dwie trzecie oryginalnej ceny... Bez komentarza :evil:

Łączny koszt? ~650 zł :shock:

2) No i jakby tego było mało nigdy nie wiadomo, czy naszym kochanym celnikom nic nie strzeli do głowy na granicy... Były już przypadki (ludzi na forum strategie.net.pl) że zatrzymywali im na granicy zamówienia żądając dopłaty za VAT/CŁO/kij wie co jeszcze...

A najgorsze jest to, że po prawie trzech miesiącach "polowania" na tą grę i niesamowitego smaka, jakiego sobie już narobiłem (myśląc że ją W KOŃCU dostanę w ludzkiej cenie - a tu takie coś) zaczynam powoli pękać i odkładać pieniądze na to 650 zł...

Ehh.... :?
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Raltay »

Po kilku miesiącach tęsknego wyczekiwania gra wróciła w pełnej chwale do sklepów :D W międzyczasie na szczęście znalazłem pocieszenie w wersji PnP z 4 postaciami. Powiem tylko tyle - Vassel nie kłamał kiedy powiedział, że Battlecon: DoI to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grał :wink: Bardzo droga, ale IMO warta każdej wydanej złotówki - 30 bardzo różnych postaci reprezentujcych różnorakie style gry, kilka różnych trybów gry (1 vs 1, 2 vs 1, 2 vs 2, boss mode, tryb solo z DungeonQuest), 10 (o ile dobrze pamiętam) aren dodatkowo modyfikujących zasady w trakcie meczu, trzy różne zestawy kart bazowych (zwykłe, alpha (silniejsze) i beta (najsilniejsze))...

Naprawdę, ilość "contentu" w tym pudełku starcza spokojnie na 2-3 lata gry, a jak dojdzie do tego zremasterowany War of Indines wraz z wszystkimi dodatkami z KSa (który również zbackowałem :wink: ) to myślę że, przy 50-60 postaciach, mówienie o nieograniczonej regrywalności nie będzie zbytnią przesadą :wink: .

Jeżeli ktoś się waha...

...to bym polecał się szybko zdecydować, pierwszy print w USA rozszedł się w parę godzin, nie wiadomo jak będzie z tym :wink:

Jeszcze raz gorąco polecam :D
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: parasite »

czy jest ktoś, kto może się podzielić wrażeniami z rozgrywki solo ??
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: balif »

Mi średnio odpowiada. Fajna żeby sprawdzić postać jak chodzi ale dla samego pve bym nie kupił. Jeżeli chcesz sprawdzić wersję pvp to demo gry jest przerobione na zun tzu.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: parasite »

dzięki za info !
nie potrafię znaleźć tego dema, jest pod jakimś innym tytułem ??
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: parasite »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: AkitaInu »

Ja dzisiaj odbieram swoją kopie.

Zastanawiałem się nad yomi lub battleconem ale po obejrzeniu recenzji razem z Żoną wybraliśmy battlecon i chyba to będzie lepszy wybór :)

Co do różnicy pomiędzy War a Devastation - War to starsza edycja, gorzej wydana. Teraz będzie War Remastered i będzie dostosowana szatą graficzną do batlecona i jeżeli komuś mało postaci to napewno można też kupic :D Ja pewnie kupie :P

Ale generalnie devastation z tego co czytałem wystarczy na długo :)
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 216
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 182 times
Been thanked: 182 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Qnnrad »

Rozumiem tego AkitoInowego posta jako zapowiedź obszernej recenzji ]:> Czekam(y) z niecierpliwością, sam jestem fanem Yomi i BattleCONa i o ile o Yomi się trochę udzielałem, to z zaskoczeniem stwierdzam iż nie popełniłem żadnego tekstu o BattleCONie. Chętnie podyskutuję ^^
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Gambit »

Kyuzo pisze:Rozumiem tego AkitoInowego posta jako zapowiedź obszernej recenzji ]:> Czekam(y) z niecierpliwością, sam jestem fanem Yomi i BattleCONa i o ile o Yomi się trochę udzielałem, to z zaskoczeniem stwierdzam iż nie popełniłem żadnego tekstu o BattleCONie. Chętnie podyskutuję ^^
Kurde...ktoś w Gdańsku ma BattleCON? Ja mam co prawda tylko War of Indines, ale chętnie z kimś normalnie w to pogram. Yomi też chętnie obczaję :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: AkitaInu »

Wczoraj na razie rozegraliśmy pół beat'u (rundy) więc nie napisze nic ciekawego :P Moge jedynie napisać że jakościowo i ilościowo jestem pod wrażeniem

- fajna matowa tektura
- naprawde sporo tektury, grubej tektury
- koperty na każdą postać (kartonowa koperta w którą wkładamy karty postaci, można tam dorzucić nawet jej żetony
- wypraska jest całkiem spoko. Nie ma dokładnego miejsca na żetony ale da sięto poupychać.
- Masa grania, naprawde masa. Jest 1 vs 1, 2 vs 1, 3 vs 1, 2 vs 2, solo dungeon mode na 1,2 lub 3 bohaterów, coop dungeon mode na 1, 2 lub 3 bohaterów. Jest cała kampania i jeszcze kilka innych rzeczy :)
- karty lakierowane dość mocno ale i tak idą do koszulek (mayday standard, ultra pro pro fit jest troche za mały)
- Plansza do gry mogła by być ładniejsza ;) ale jest porządna.

Więcej napisze później ;) Po grze :P
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: adikom5777 »

Mechanicznie to perełka. Niesamowite jak autorom udało się zrobić pozbawioną losowości nawalankę z olbrzymią grywalnością. Masa kombinowania i czytania przeciwnika. 9/10
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: AkitaInu »

No i można się dowiedzieć nieco więcej o świecie walecznych pikseli :D
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Azriel »

Zainteresował mnie ostatnio BattleCON, aczkolwiek widzę, że jest wiele różnych edycji. Mógłby ktoś napisać, czym się różnią i w którą z nich warto na początku zainwestować?
A może powstała jakaś lepsza gra w tym stylu?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: AkitaInu »

Azriel pisze:Zainteresował mnie ostatnio BattleCON, aczkolwiek widzę, że jest wiele różnych edycji. Mógłby ktoś napisać, czym się różnią i w którą z nich warto na początku zainwestować?
A może powstała jakaś lepsza gra w tym stylu?
Battlecon: Fate of Indines - prosta wersja na 2 graczy
Battlecon: War of Indines - więcej postaci, ale trybów jakichś dodatkowych nie ma
Battlecon: DEvastation of Indines - najwięcej postaci (30), masa dodatkowych trybów, masa kart - generalnie masakryczna ilość grania w pudełku :)

Reszta to tylko dodatki

Jest jeszcze Yomi ale Yomi wymaga większej znajomości kart od graczy
Jest jeszcze Millenium Blades, od tych co zrobili Battlecona ale tego nie znam więc się nie wypowiem

Dodatkowo wypuszczają chyba niedługo Exceed - też jakaś bijatyka, prostsza niż battlecon cały. Wygląda całkiem spoko :)

A innych niestety nie znam, za to moge z całego serca polecić battlecona :)

Gdybyś bywał na śląsku to zapraszam, chętnie Ci pokaże;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Fegat »

Wziąłem ostatnio BattleCONa na warsztat:
https://youtu.be/6U06FKquH-k

Polecam 11/10
Kamil Cieśla


:D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

AkitaInu pisze:Battlecon: Fate of Indines - prosta wersja na 2 graczy
Battlecon: DEvastation of Indines - najwięcej postaci (30), masa dodatkowych trybów, masa kart - generalnie masakryczna ilość grania w pudełku :)
Fate of Indies - prosta, dlatego że posiada tylko 10 postaci i tryb dwuosobowy? Mechanicznie jest to samo, co w Devastation?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze:
AkitaInu pisze:Battlecon: Fate of Indines - prosta wersja na 2 graczy
Battlecon: DEvastation of Indines - najwięcej postaci (30), masa dodatkowych trybów, masa kart - generalnie masakryczna ilość grania w pudełku :)
Fate of Indies - prosta, dlatego że posiada tylko 10 postaci i tryb dwuosobowy? Mechanicznie jest to samo, co w Devastation?
no tak, prosta ze względu na brak przeładowania treścią ;) Ale mechanicznie to to samo. W fate chyba dodali jakis gauge system ale nie sprawdzałem tego jeszcze.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

Świetnie, czyli klasyczne tanie wejście w system. Jak mi się spodoba, to dokupię Devastation i będę miał 10 postaci więcej. Jeśli nie podejdzie, to przynajmniej dużo nie wydałem :)
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: jamers »

AkitaInu pisze: W fate chyba dodali jakis gauge system ale nie sprawdzałem tego jeszcze.
A w Trials of Indines zrobili z tego "Force Special Action" i będzie to na razie obowiązująca wersja - również w BattleCon Online jak już w końcu wystartuje... ;)
ODPOWIEDZ