Tide of Iron.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Tide of Iron.

Post autor: ram »

Wreszcie pojawiła się strona Tide of Iron:
http://www.fantasyflightgames.com/tideofiron.html

216 figurek. styczeń 2007. 79.95$

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Taak jak widze tą cenę to dochodzę do wniosku, że będę musiał Memoira sprzedać... zobaczymy czy będzie warto.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No ja też rozważam sprzedaż M '44. Problem tylko w tym, że mam do niego duży sentyment, oraz że jest to dobry szpil 2-player'owy, którego główną zaletą jest... prostota. Chodzi mi o to, że łatwo wkręcić w memuarka kogoś nowego, kto jeszcze nie miał do czynienia z planszówkami, a interesuje go temat WWII.

W każdym razie ToI to dla mnie must buy... Nie ma innej opcji. Podobnie jak starcraft :twisted: Ciekawe jaką cenę zapoda rebel na starcie... 400 pln? :roll:
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Ehh tak żal sie rozstawać z Memoirem (zwłaszcza ze sie pomalowało figurki) ale hmm Memoir jest trochę za "prosty". BTW są jakieś informacje o SC poza tym ze coś takiego robią?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

daaawno temu w dziale "rants" była wzmianka, że już testują mechanikę. Było też co nieco na temat samej gry, mianowicie ileś tam plansz reprezentujących konkretne planety, ładowanie desantów na statki i podbój kolejnych światów - niestety nic konkretnego. Wiadomo że są zerglingi i firebat'y (też się pojawiły w tekście, o ile dobrze pamiętam), no ale to że jednostki będą starcraftowe to wiadomo tak czy inaczej.

Na razie niech już dają Toi Toi'a 8) A starcraft i tak pewnie na zimę 2007 zrobią, o ile zdążą :wink:

Co się zaś tyczy rozstawania z memoirem... eh, aż się łezka w oku kręci - mój pierwszy big-box z DoW. Ale zawsze można sprzedać i w to miejsce kupić battlelore :twisted: :idea: A w miejsce M'44 wskakuje ToI no i po sprawie...
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

no "tide of iron" prezentuje sie swietnie. na pewno jest to jeden z produktow planszowych, ktore bede musial dolaczyc do swojej kolekcji, tym bardziej, ze jest to gra ffg (i mam na mysli nie tyle mechanike co wykonanie - a to jak widac na stronce jest jak zwykle wysokiej jakosci). nie wiem czemu przy okazji "tide of iron" piszecie o pozbywaniu sie m44 (znaczy rozumiem wzgledy finansowe), kiedy zapewne beda to dwie kompletnie inne gry - juz chocby na poziomie jednostek widac duzo wieksze zroznicowanie, a co za tym idzie, zapewne i komplikacje samej rozgrywki.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

No tak. Mapa w sekwencji otwierającej- pojałtańska Polska, podzielone Bałkany, rozpad ZSRR. Tak, wiem, że szczegół. Ale czemu Amerykanom do głowy nie przyjdzie, że granice przesuwały się na świecie nawet po zakończeniu wojny secesyjnej :twisted:
Druga sprawa- pierwszy raz widziałem C. Konieczkę- nie przypuszczałem że to aż taki kosmita :wink:
No sądzę, że filmik swoje robi. Z tego co widać, jest szansa, że załata wiele dziur zarzucanych Memoirowi. Pozostaje czekać na jakieś reguły.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

xshadow pisze:No tak. Mapa w sekwencji otwierającej- pojałtańska Polska, podzielone Bałkany, rozpad ZSRR. Tak, wiem, że szczegół. Ale czemu Amerykanom do głowy nie przyjdzie, że granice przesuwały się na świecie nawet po zakończeniu wojny secesyjnej :twisted:
To zalezy, ktorym Amerykanom. Przeciez dobrze wiemy, ktory kraj przoduje w produkcji gier historycznych - prosze wiec bez krzywdzacych stereotypow :wink: Ta mapa to pewnie wpadka studia krecacego film, ale z drugiej strony FFG go zaakceptowalo :wink:
Przechodzac do rzeczy: film jest fajny o tyle, ze mozna z grubsza zorientowac sie o co biega w grze. Na pewno lepsze to, niz jakis maly pdf. Smuci to, ze po raz kolejny powielany jest schemat - najpierw Amerykanie na froncie zachodnim, pozniej dodaje sie ZSRR i Japonczykow, a tym razem to nawet Brytyjczycy sie zalapali. No ale wiadomo, wojna zaczela sie w '44 :) Juz nie bede wspominal o biednych Polakach, bo przeciez to tez Brytyjczycy...czy tam sowieci - lepiej wiec ich zostawic w spokoju :wink:
Mam nadzieje, ze w grze nie wystapi taki schemat jak w M44 - jade walcem do przodu i niszcze wszystko na drodze, a jak juz zaczynam otaczac przeciwnika, to gra sie konczy bo zdobylem 5 VP :) Chetnie bym w to zagral, zeby sprawdzic, czy to bedzie fajna gra, ale dla siebie juz wybralem Combat Commandera. Cena podobna, a zasady pewnie lepsze. Szkoda tylko, ze nie ma pojazdow 8)
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Ja natomiast czekam na utęsknionego Advancewd Squad Leadera Strater Kita- Tym razem o walkach pancernych (ale są też zasady dla piechoty i artylerii). Ta gra to pewniak w tej skali. Dodatkowy plus to prostackie zasady.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

Proste zasady to plus, prostackie to minus - niby podobne słowa a znaczą zupełnie co innego. Jak nazwiesz kogoś prostakiem to go obrazisz, natomiast jeśli powiesz, że jest prostym człowiekiem to nie ma w tym nic złego.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Mysle ze Wojpajek mial na mysli wlasnie "proste" zasady, tylko napisalo mu sie "prostackie". Tez jestem ciekaw tego ASL z pojazdami, wiec jak bedziesz go mial, to chetnie poczytam co masz do powiedzenia 8)
Szkoda, ze Combat Commander oferuje tylko walki piechoty. Z drugiej strony gra ponoc na tym nie traci, wiec nie ma co plakac. Pogramy, zobaczymy.

Czy ktos wie, kiedy FFG opublikuje zasady Tide of Iron? Jestem ciekaw, co panowie wymyslili. Po obejrzeniu filmiku gra robi na mnie zdecydowanie lepsze wrazenie niz M'44

ps. Pracownik FFG, ktory 'opiekowal' sie ToI na BGG ocenil Battle Lore na 3 - kazda myszka wlasny ogon chwali 8)
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Doszukiwanie się za wszelką cenę negatywnych elementów w wypowiedzi :/
PRzeczytaj mój post: chwalę ASL SK3. Piszę, że jest pewniakiem w zakupach.... i kończę post stwierdzeniem, że ma zasady prostackie... Czy kogoś tu obraziłem? Bo proste- to już jest pojęcie względne- jest prostrze od World In Flames (sto pare stron zasad)- nie trudno taką grę zrobić... ale na tyle trudne jak np. hmmm gra OSG. Nie! Jest jeszcze prostrze- i napisałęm tak celowo by nie było szemrania, że będzie instrukcja miała 20 stron i jest trudna.
Co do gry FFG to najpierw będę musiał przeczytać instrukcję z neta. Zwykle tego nie robiłem, ale po kilku wpadkach muszę wrócić do tej praktyki.
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Z Waszych opinii wynika, że to bardziej skomplikowane niż Memoir. Jeśli się przerzucacie, to na swój sposób widzę w tym pewien postęp (choc kwestia postępu w dziejach to filozoficznie bardzo dyskusyjne zagadnienie :wink: ).
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Muszę powiedzieć, że ToI po oglądnięciu filmu zrobiło na mnie projunujące wrażenie .. :twisted: Grę kupię obowiązkowo, ale pozbywać się M'44 nie zamierzam. Moim zdaniem urok Memoira polega właśnie na jego prostocie (jak juz ktoś wcześniej pisał). Poza tym mam wrażenie, że sama rozgrywka w ToI będzie sporo dłuższa niż w M'44, co może być plusem dla drugiej pozycji. W końcu nie każy lubi spędzać kilka godzin nad jedną grą :wink: Bardzo ciekaw jestem zasad gry i polskiej ceny .. Tego ostatniego, mógłbym powiedzieć, że panicznie sie boję :roll: Mam tylko nadzieję, że gra będzie warta swojej ceny :twisted: We'll see ... :twisted:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Magma imo na 99% bedzie kosztowac ~280pln
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Memoir jest prosty i bardzo przyjemny, jednak po baaaardzo wielu walkach wyraźnie widać, że skala losowości jest zbyt duża, żeby z czystym sercem powiedzieć sobie "wygrałem, bo dowodziłem lepiej". Jeśli dobór kart, oraz rzuty okażą się wyjątkowo bardziej przychylne dla jednej strony, to druga może tylko siedzieć i zbierać baty.

Dlatego jako zagorzały fan tematu, oraz oczywiście M '44 (którego tak czy inaczej uważam za świetną grę) czekam z niecierpliwością, bo już długo się grzebią.

Co do samej gry, to póki co w 100% wydaje się odpowiadać moim oczekiwaniom. Opcja dla czterech, karty które nie ograniczają, a wzbogacają możliwości ataku :wink: , system walki, którego podstawowe założenia można było już mniej więcej skumać (system "sukcesów" a'la Arkham Horror :wink: ), no i oczywiście szczegółowe komendy, jak np. suppressing fire, zdolności jednostek specjalistycznych, do tego moździerze czy karabiny maszynowe (IMHO strzał w dziesiątkę - wszak efektywne wykorzystanie broni wsparcia to chyba podstawowa kwestia taktyczna piechoty tamtych czasów).

Hmm, w sumie tak zachwalam a jeszcze nie czytałem zasad 8) Oby im ta gra wyszła, bo kupuję na 100% - żeby tylko cały ten czas poświęcony na "dopieszczanie" produktu nie poszedł na marne... Bo inaczej wyślę im własne ekskrementy pocztą... :evil:
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Czy ktos z Warszawy juz dzis wie, ze kupi ta gre? Bardzo chetnie bym ja wyprobowal, do kupowania jestem juz mniej zapalony... Jakby komus brakowalo kompana do gry, to ja bardzo chetnie, zreszta jeszcze bede sie przypominal :)
A tymczasem machina marketingowa sie rozpedza:

http://www.fantasyflightgames.com/PDF/opearlybird.pdf

Poki co wyglada na to, ze gra bedzie dostepna dopiero w marcu.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

uuuuu.... dopiero w marcu :?

W każdym bądź razie ja kupuję grę odrazu jak się będzie dało zamawiać. Jak tylko dostanę wpadnę na smolna i stestujemy :wink:
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

MataDor pisze:uuuuu.... dopiero w marcu :?

W każdym bądź razie ja kupuję grę odrazu jak się będzie dało zamawiać. Jak tylko dostanę wpadnę na smolna i stestujemy :wink:
Na pewno ktoregos dnia wpadne pograc :) W rewanzu przyniose inna gre o podobnej tematyce, wiec bedziesz mogl sobie porownac :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Lothar pisze:Magma imo na 99% będzie kosztować ~280pln
Tak też myślałem, ale jestem gotowy kupić tą grę w ciemno :D
Hudson pisze:
Póki co wygląda na to, ze gra będzie dostępna dopiero w marcu.
Nie pamiętam gdzie, ale na jakimś forum wyczytałem,że gra będzie dostępna około 19 marca :roll: Nie wiem na ile jest to sprawdzona informacja, ale nie chce w nią wierzyć póki co :wink:

Co do porównań, faktycznie widać, żę system walki i złożoność zasad w ToI będzie zdecydowanie lepsza niż w M'44. Zgadzam się, że losowość w Memoir jest zbyt duża. Uwielbiam tą grę, ale miałem już wiele partii, w których przegrywałem przez kiepskie karty i brak szczęścia w rzutach kośćmi. Na ToI'a czekam w niecierpliwością i jak tylko dostane go w swoje łapki, zapraszam chętnych do Wrocławia na starcie :D
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Na BGG tak pisza. Zreszta na FFG ma chyba status "w drukarni" wiec wszystko sie zgadza.
Aby umilic sobie oczekiwanie proponuje jeszcze raz obejrzec Kompanie Braci 8)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

ToI jest "at the printer" od pół roku, więc tym statusem bym się zbytnio nie sugerował :wink:

To samo tyczy się większości dat w zapowiedziach, które w większości nie mają przełożenia na rzeczywistość :wink: Ale co tam, czekaliśmy już tyle, to i jeden miesiąc nie robi różnicy... Chyba :evil:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Muttah pisze:To samo tyczy się większości dat w zapowiedziach, które w większości nie mają przełożenia na rzeczywistość :wink: :
Szczerze mówiąc, ten fakt mnie strasznie drażni. Ja rozumiem, że moga wystapić pewne problemy, ale nie przesadzajmy. Czy za każdym razem, przy wydaniu gry np. pewne elementy nie dopłyną w kontenerze z Chin na czas etc. :?: :? Jakoś mi się wierzyć niechce. Poza tym takie fakty powinny być uwzględniane przy wydaniu, a data premiery powinna być odpowiednio zmodyfikowana w taki sposób, żeby nie było, przykładowo, dwumiesięcznych opóźnień :?
Muttah pisze:Ale co tam, czekaliśmy już tyle, to i jeden miesiąc nie robi różnicy... Chyba :evil:
Powiedziałbym, że nie zrobi to róznicy .. Jednak bym chyba skłamał :twisted: Tak czy inaczej, wpływu na date premiery nie mamy żadnego, więc zrzędzić też nie będę :lol:

Czekamy .. 8)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Na stronie FFG zamieszczono instrukcję do gry:

http://www.fantasyflightgames.com/PDF/toirules.pdf
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
ODPOWIEDZ