Splendor (Marc André)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: Splendor

Post autor: Monok »

Jak to jest mamy 24.01 zero recenzji , i tu pusto mam okazję kupić nową z darmową wysyłką za 75zł w muve.pl z rabatem 20zł. (Bazowa 95zł) dalej sie waham splendor mocno ograny na stole nie był od dawna... innych tytułów pełno do ogrania.

Moze jednak ktoś coś?

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2005, 19:39
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 1 time
Kontakt:

[Splendor - Dodatki] - czy wnoszą coś nowego

Post autor: deryl »

Hej.
Czy dodatki do Splendora wnoszą coś nowego, czy też jak większość dodatków to wyciąganie kasy??? W/g mnie 2-3 dodatki rzeczywiście wnosiło gry na wyższy poziom(np miasta i rycerze Catanu), a cała reszta to jedno wielkie "g..."
www.kajakPATROL.pl - wypożyczalnia kajaków k Warszawy;
Białobrzegi - Warka
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: [Splendor - Dodatki] - czy wnoszą coś nowego

Post autor: krisow »

Tycjan niedawno w Rozmowach ZnadPlanszy wspomniał, że dodatki zawarte w "Splendor: Miasta" robią ze Splendoru ciekawe euro, ale to tylko jakaś dygresja była, bez rozwijania tematu. Dziwne, że tak popularna gra, a nie pokazują się recenzje tego dodatku. Nie znalazłem nic ani na youtube, ani w formie pisanej.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Splendor

Post autor: hsiale »

Ja póki co ograłem tylko miasta, fajne jest to, że każda partia nagle ma trochę inne warunki zakończenia, więc dochodzi dodatkowy czynnik przy wyborze jak grać (efekt podobny jak Plemiona i Przepowiednie w Tzolkinie). Pozostałe trzy - póki co czytałem tylko instrukcje, mam wrażenie że te wieże do rezerwowania mają fajny potencjał, szczególnie przy grze 1 na 1.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Splendor

Post autor: polwac »

Dodatki zdecydowanie zwiększają różnorodność gry. Ja uważam, że warto je dokupić.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Splendor

Post autor: Wroobel »

Też zamierzam kupić bo po przeczytaniu instrukcji jest obiecująco.
Ale poczekam aż absurdalna cena trochę spadnie.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [Splendor - Dodatki] - czy wnoszą coś nowego

Post autor: Tycjan »

krisow pisze:Tycjan niedawno w Rozmowach ZnadPlanszy wspomniał...
Trochę wezwany do tablicy ;) podrzucam tekst o "Miastach". Mi się ten dodatek podoba, ale nie twierdzę, że jest on dla każdego.
Link: http://bit.ly/Splendor-Miasta-Tycjan-ZnadPlanszypl

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2005, 19:39
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Splendor

Post autor: deryl »

odświeżam pytanie: pls o Wasze wrażenia o dodatkach do Splendoru. Warte grzechu, czy niewiele wnoszą...???
www.kajakPATROL.pl - wypożyczalnia kajaków k Warszawy;
Białobrzegi - Warka
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Splendor

Post autor: polwac »

Odkąd mam to już nie gram w Splendor bez chociaż jednego dodatkowego modułu.
Sama podstawka wydaje mi się teraz jakaś taka biedna i nudna.
Cena nieadekwatna moim zdaniem, ale jak lubisz Splendor i Cię ona nie przeraża to moim zdaniem warto wziąć.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Splendor

Post autor: czarny kapelusz »

Jak dla mnie warto - pomimo ceny, ale tak jak powyżej tylko jeśli naprawdę lubisz Splendor... My wrzucamy trzy dodatki i gramy z nimi na raz ( placówki handlowe jakoś mi nie podeszły i jeszcze z nimi nie graliśmy). Wiem, że to wbrew instrukcji ale radość z gry podniosła się znacznie gdy robimy w ten sposób :)
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2005, 19:39
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Splendor

Post autor: deryl »

czarny kapelusz pisze: 23 lip 2019, 23:21 Jak dla mnie warto - pomimo ceny, ale tak jak powyżej tylko jeśli naprawdę lubisz Splendor... My wrzucamy trzy dodatki i gramy z nimi na raz ( placówki handlowe jakoś mi nie podeszły i jeszcze z nimi nie graliśmy). Wiem, że to wbrew instrukcji ale radość z gry podniosła się znacznie gdy robimy w ten sposób :)
Instrukcje są na początek, a potem dla Twardogłowych. Ja ze Splendora usuwam 5 najdroższych kart z III grupy, które i tak są bez sensu do realizowania, a dzięki temu rozgrywka się nie dłuży, bo stolik jest atrakcyjniejszy...
www.kajakPATROL.pl - wypożyczalnia kajaków k Warszawy;
Białobrzegi - Warka
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: Rigidigi »

A u mnie dla odmiany przyjęło się, że gramy do oporu aż się karty skończą na stole. Dopiero wtedy liczymy punkty.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: ko2a »

Czy ktoś testował wariant Marvel splendor w zwyczajnej wersji gry? Do 16 pkt i posiadania conajmniej 1 karty każdego koloru?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: hipcio_stg »

ko2a pisze: 02 mar 2020, 13:17 Czy ktoś testował wariant Marvel splendor w zwyczajnej wersji gry? Do 16 pkt i posiadania conajmniej 1 karty każdego koloru?
Jeszcze nie, ale na czuję, że wejdzie na stałe jako patch 1.1
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: ko2a »

hipcio_stg pisze: 02 mar 2020, 20:14
ko2a pisze: 02 mar 2020, 13:17 Czy ktoś testował wariant Marvel splendor w zwyczajnej wersji gry? Do 16 pkt i posiadania conajmniej 1 karty każdego koloru?
Jeszcze nie, ale na czuję, że wejdzie na stałe jako patch 1.1
Myślisz że tak mocno wywraca rozgrywkę?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: hipcio_stg »

ko2a pisze: 02 mar 2020, 23:31
hipcio_stg pisze: 02 mar 2020, 20:14
ko2a pisze: 02 mar 2020, 13:17 Czy ktoś testował wariant Marvel splendor w zwyczajnej wersji gry? Do 16 pkt i posiadania conajmniej 1 karty każdego koloru?
Jeszcze nie, ale na czuję, że wejdzie na stałe jako patch 1.1
Myślisz że tak mocno wywraca rozgrywkę?
Myślę, że tak.
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: jakubski »

Cześć,

Możecie mi podpowiedzieć co to jest wariant Marvel i gdzie mogę o tym poczytać - zasady?

Co do podstawki to od początku z żona graliśmy tak, że możesz kupić droższą kartę, arystokratę (lub miasto w dodatku) ODDAJĄC te mniej cenne - w instrukcji trzeba je tylko mieć wykupiono i się nie oddaje.

Po drugie ustaliliśmy, że nie możesz wygrać jeśli pomimo uzbierania punktów nie wykupisz zarezerwowanych kart za które bierzesz przecież złoto... (mówiąc życiowo musisz spłacić kredyt...)

Wierzcie lub nie, ale tak zrozumiałem instrukcję chociaż nie jest tak napisane. Bo przecież nie może być za łatwo - przy takich założeniach rywalizacja wzrasta 🤯
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: polwac »

jakubski pisze: 03 mar 2020, 10:26
Co do podstawki to od początku z żona graliśmy tak, że możesz kupić droższą kartę, arystokratę (lub miasto w dodatku) ODDAJĄC te mniej cenne - w instrukcji trzeba je tylko mieć wykupiono i się nie oddaje.
Ile średnio trwa Wasza rozgrywka? :o
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: jakubski »

Około 50-60 minut na 2 osoby, z dodatkiem ok. 70 minut. Teraz już dawno nie graliśmy w Splendor.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: Tachion »

jakubski pisze: 03 mar 2020, 10:26 Cześć,

Możecie mi podpowiedzieć co to jest wariant Marvel i gdzie mogę o tym poczytać - zasady?

Co do podstawki to od początku z żona graliśmy tak, że możesz kupić droższą kartę, arystokratę (lub miasto w dodatku) ODDAJĄC te mniej cenne - w instrukcji trzeba je tylko mieć wykupiono i się nie oddaje.

Po drugie ustaliliśmy, że nie możesz wygrać jeśli pomimo uzbierania punktów nie wykupisz zarezerwowanych kart za które bierzesz przecież złoto... (mówiąc życiowo musisz spłacić kredyt...)

Wierzcie lub nie, ale tak zrozumiałem instrukcję chociaż nie jest tak napisane. Bo przecież nie może być za łatwo - przy takich założeniach rywalizacja wzrasta 🤯
https://boardgamegeek.com/thread/232654 ... ayed-demos
Generalnie był projekt fanowski z postaciami marvela na kartach i został podchwycony przez twórców i wydają w tym roku wersję na licencji Marvela. Zmienia się między innymi warunek zwycięstwa - 16pkt.
Super sprawa według mnie. Grę uwielbiają dzieciaki, szybko łapią o co chodzi, a temat superbohaterów to coś bardzo pożądanego. Od razu kupuję 3 sztuki na prezenty.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: RUNner »

Mam Majestat w kolekcji, ale trochę się już przejadł. Czy warto sięgnąć po Splendor?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: Chudej »

Majestat i Splendor to trochę różne gry jak dla mnie, ale z racji braku bezpośredniej negatywnej interakcji Splendor lepiej się trzymał w mojej ekipie, zaś Majestat poleciał z kolekcji po zaledwie kilku grach. Jeśli potrzebujesz gry rozgrzewkowej to jak najbardziej polecam.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: autopaga »

według mnie lepszy gizmos od splendoru, ale finalnie i tak nawet gizmos wyleciał z kolekcji.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: Piaskoryb »

Splendor to nasza pierwsza gra w kolekcji. Mamy zapisane koło 50 rozgrywek :D Gralismy w tą grę z każdym starymi i młodymi, nowymi i graczami. Wszyscy zawsze lubili. Gralismy w kazdym składzie i w kazdym gra sie dobrze. Łatwe zasady, gra zmuszajaca do myślenia i kombinowania. Tania. Ładnie wykonana. Jak wyciągniesz to bez 2-3 gier pod rząd się nie obejdzie. Ogólnie polecamy :) Gra jest tak skonstruowana że naprawdę warto. Nawet pomimo tylu rozgrywek wciąż czasami potrzebujemy chwili by "pomyśleć" xD Jednoczesnie gdy kazdy załapie o co chodzi nie mamy dużej przewagi nad nowymi. I wciaż widujemy nowe strategie u świeżych graczy :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Splendor (Marc André)

Post autor: eveni »

Mi Splendor wyjątkowo nie podszedł. Albo za późno go kupiłam, albo gra nie dla mnie. Największy mój zarzut to, że zanim rozgrywka zdąży się rozkręcić, już ktoś ma wymagane punkty i koniec partii. Za prosta, za szybka - ale to moje, subiektywne zdanie ;-)
ODPOWIEDZ