Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Marek.gdansk »

Dla tych co umieją angielski :D
https://boardgamestories.com/vs/camel-u ... the-games/

Podsumowując pokrótce różnice pomiędzy 1 a 2 edycją:
- wygląd grafik (1 wygląda jak komiks, natomiast druga edycja jak praca zawodowca - oczywiście według mnie :D )
- wielkość planszy (2 jest większa i ma 3 wymiarową palmę :))
- pieniądze - w 1 wersji są 1 i 5 w wersji kartonowych monet oraz banknoty o nominale 10 oraz 20 natomiast w drugiej edycji są plastikowe 1 i 5 w formie monet
- piramida - w 1 wersji jest kartonowa piramida która może wyrzucać więcej niż 1 kość (a nie powinna) - w drugiej edycji jest plastikowa która wyrzuca 1 kość
- kości - w 1 wersji są większe ale mniej czytelne
- wielbłądy - w 1 wersji były drewniane natomiast w 2 edycji są plastikowe
- zasady - są między innymi tzn dzikie wielbłądy - które mogą biec w 2 kierunku, można obstawiać na zakłady innych graczy
- liczba osób - w 1 edycji 2 -8 w drugiej 3-8

:D poza tym prawie nie ma różnic
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: AnimusAleonis »

Marek.gdansk pisze: 15 sie 2019, 15:14 pozwalam sobie odkopać - czy wiadomo coś o drugiej edycji wielbłądów w wersji pl? Tej z 2018 roku? Czy będzie wersja od 3-8 graczy jak w nowej wersji, czy od 2-8 graczy jak w starej wersji Camel up? I pytanko czy jeśli będzie wydana druga edycja pozostaną z pierwszej edycji papierowe banknoty oraz monet w wersji kartonowej oraz czy wielbłądy nadal będą drewniane? Ponieważ reszta z nowej edycji jest super - tylko te plastikowe monety i wielbłądy, wzbudzają sprzeciw :D
Gdy, lub raczej jeśli, wyjdzie polska edycja 2 ed. Camel Up to spodziewaj się w pudełku dokładnie tego samego co w niemieckiej/angielskiej wersji, tych samych komponentów, grafik i gry na 3 - 8 osób.
A co do kiedy, to jeśli w ogóle, bo stara polska wersja zalega na nie jednej półce i magazynie a nowa wersja nie była takim sprzedażowym hitem w Stanach i Niemczech, to na pewno nie szybko, byłbym bardzo zdziwiony gdyby była wydana w tym roku.

My mamy tą nową edycję już dłuższy czas, bo od premiery, i nie ma nic pod kątem wydania co bym preferował ze starej wersji, czy nawet co by w starej wersji było równe nowej, a jeśli chodzi o samą rozgrywkę nowa edycja również zmiata starą bez dwóch zdań. Innymi słowy: nie widzę jakiegokolwiek powodu by kupować starą wersję, nawet jeśli jest dostępna za połowę ceny nowej i nawet jeśli nowa jest niemieckim czy angielskim wydaniem.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Marek.gdansk »

[/quote]

Gdy, lub raczej jeśli, wyjdzie polska edycja 2 ed. Camel Up to spodziewaj się w pudełku dokładnie tego samego co w niemieckiej/angielskiej wersji, tych samych komponentów, grafik i gry na 3 - 8 osób.
A co do kiedy, to jeśli w ogóle, bo stara polska wersja zalega na nie jednej półce i magazynie a nowa wersja nie była takim sprzedażowym hitem w Stanach i Niemczech, to na pewno nie szybko, byłbym bardzo zdziwiony gdyby była wydana w tym roku.
[/quote]
W sumie to byłem w stanach i przynajmniej na wschodnim wybrzeżu była hitem - przynajmniej widziałem ją w parunastu sklepach z planszówkami. Starej wersji nie widziałem bo jest po prostu nie dopracowana


[/quote]
My mamy tą nową edycję już dłuższy czas, bo od premiery, i nie ma nic pod kątem wydania co bym preferował ze starej wersji, czy nawet co by w starej wersji było równe nowej, a jeśli chodzi o samą rozgrywkę nowa edycja również zmiata starą bez dwóch zdań. Innymi słowy: nie widzę jakiegokolwiek powodu by kupować starą wersję, nawet jeśli jest dostępna za połowę ceny nowej i nawet jeśli nowa jest niemieckim czy angielskim wydaniem.
[/quote]
Punkt widzenia zależy od osoby - mi osobiście bardziej podobają się drewniane wielbłądy oraz kartonowe/ papierowe pieniądze ( bo nie lubię plastiku i ze względów na ekologię oraz o sam wygląd i funkcjonalość). Same karty są o wiele bardziej dopracowane/
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: AnimusAleonis »

Marek.gdansk pisze: 15 sie 2019, 22:25 W sumie to byłem w stanach i przynajmniej na wschodnim wybrzeżu była hitem - przynajmniej widziałem ją w parunastu sklepach z planszówkami. Starej wersji nie widziałem bo jest po prostu nie dopracowana
mmm.... wiesz że oryginalny Camel Up zdobył SdJ? Trudno nazwać to niedopracowaną grą.
I nie będę tam wnikał w analizy rynku, wiem że w Niemczech oczekiwania sprzedaży nie zostały spełnione, we Włoszech także - informacje od znajomych właścicieli sklepów i wydawców - a z tego co słyszałem w Stanach też nie było szału. Nie że się źle sprzedawała tylko nie tak dobrze jak oczekiwano, jak na nowe wydanie SdJ.

A co do polskiego wydania... tak jak mówiłem bym się zdziwił by wyszło w ciągu najbliższego roku, chociażby dla tego że prawa ma chyba Lucrum Games które i z tego co wiem jest skoncentrowane na kilku nowych projektach, zrobiło dodruk starej wersji pod koniec 2016 który *edit* wydaje mi się jakby nadal w magazynach leżał, który byłyby na makulaturę tylko przydatny po wypuszczeniu 2 ed, i też zajęło im ponad 2 lata by wydać polską wersję takiego Clank, więc w to że w ciągu roku od premiery wypuszczą polskie wydanie 2ed Camel Up mocno wątpię .... no ale oczywiście to tylko moja opinia i mogę się mylić :D
Marek.gdansk pisze: 15 sie 2019, 22:25 ... - mi osobiście bardziej podobają się drewniane wielbłądy oraz kartonowe/ papierowe pieniądze ( bo nie lubię plastiku i ze względów na ekologię oraz o sam wygląd i funkcjonalość). ...
Niezbyt rozumiem na jakiej zasadzie drewniane wielbłądy są bardziej funkcjonalne od plastikowych, ale nie muszę i niech każdy ma swoje preferencje :D
I w takim też razie proponuje i-szop gdzie ofert na starą wersję do wyboru do koloru znajdziesz, bo nie sugerowałbym czekania na polskie wydanie 2 ed. i oczekiwania że będzie takie samo jak angielskie/niemieckie prócz drewnianych wielbłądów i tekturowych monet zamiast plastikowych lub że reguły będą na tyle zmienione by liczba graczy była znów od 2-8 jak w starej wersji :P

A dla wszystkich innych, którzy nie mają twoich zastrzeżeń co do plastikowych wielbłądów, bardzo polecam Camel Up 2 ed. :D

*** EDIT ***
Doprecyzowanie, jeśli ktoś miał wątpliwości że może jestem jakimś rzecznikiem, że powyższe były i są wyłącznie moimi opiniami i odczuciami :D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, 21:22 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Marek.gdansk »

Może nie wyraziłem się jasno - 1 edycja w porównaniu do 2 jest dla mnie niedopracowana. Plansza oraz samo wykonanie jest diametralnie na innym poziomie. Mechanika też jest poprawiona. Dostała spiel das jahre - fajnie tylko to jest subiektywna ocena. W mojej ocenie druga edycja jak najbardziej zasługuje na te wyróżnienie. Pierwsza wersja niezbyt.

Wiem że czytanie ze zrozumieniem jest trudne w szczególności jeżeli ktoś jest z innego kraju. Tylko że czekam na drugą edycję w języku polskim, specjalnie odkopałem temat bo mnie interesuje zakup tej wersji. Nie podoba mi się wmawianie że mam do wyboru do koloru i próby uszcześliwiania mnie tym czego nie chce. Funkcjonalność banknotów o nominale 10 i 20 jest dla mnie znacznie większa niż samych monet. Żetony z drugiej edycji dla mnie są brzydkie - i ich używać nie będę bo wolę wziąść żetony z np. Smallworld. Drewniane wielbłądy podobają mi się z przyczyn takich jak sentyment oraz to że nie lubię plastiku. Poczekam spokojnie na 2 edycję w języku polskim. Pozdrawiam
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: tablis »

Mozecie doprecyzowac, jakie zmiany w mechanice przekladaja sie na wyzszosc 2 ed nad 1 ed? Po lekturze instrukcji widze, ze sa one niewielkie (2 dzikie wielblady, jedna kostka zostaje nieuzyta w kazdej rundzie, po jednym dodatkowym zetonie na obstawianie). Jest cos jeszcze?
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: michcic »

AnimusAleonis pisze: 15 sie 2019, 22:52 A co do polskiego wydania... tak jak mówiłem bym się zdziwił by wyszło w ciągu najbliższego roku...
Z tego co pamiętam Lucrum Games na początku roku zapowiedziało, że polska edycja na pewno zostanie wydana w tym roku. Trochę czasu jednak minęło od tej informacji więc przydałoby się jej potwierdzenie przez wydawnictwo. Mam nadzieję, że niebawem Leser wpadnie do tego wątku i rozwieje wątpliwości. :) W każdym razie ja chętnie wymieniłbym starą (lekko zakurzoną) edycję na nową.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

Po pierwsze, kategorycznie dementuję newsy serwowane przez Animusa. Od 2016 to były już co najmniej dwa dodruki pierwszej edycji wielbłądów i nic nigdzie nie zalega, tylko sprzedaje się z bardzo przyzwoitą dynamiką.

Nowa edycja wyjdzie w tym roku na pewno. Z naszej strony jest już dawno gotowa. Będzie ona dokładnie taka sama jakościowo, jak wszędzie indziej na świecie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: AnimusAleonis »

Leser pisze: 17 sie 2019, 00:57 Po pierwsze, kategorycznie dementuję newsy serwowane przez Animusa. ...
Bo tak wywołałeś mnie do tablicy, to w ramach sprostowania drogi kolego forumowy, żadnych “news-ów” nie “serwowałem” tylko pisałem swoje opinie i podejrzenia, co chyba podkreślałem kilkakrotnie podając tok myślenia, a nic ani dziwnego ani nagannego w tym że ktoś wątpliwości do terminu mieć może jeśli wydawca zapowiada wydanie gry a potem 2/3 roku mija i ani słychu ani widu. Raczej kierunkiem komentarza winna być polityka informacja wydawcy, zamiast wywoływanie mnie ad personam i jeszcze wkładanie mi słów w usta jakobym “serwował” fakty złowrogie. Można by nawet przedłożyć argument że jakby nie mój wpis to dalej byśmy potwierdzenia żadnego nie mieli :P
A to że polska wersja 2 ed. będzie taka sama w wyglądzie i jakości jak wersje w innych językach to chyba też kilkakrotnie pisałem więc tym bardziej nie ma co dementować ;)

ALE!
Jestem pierwszy by przyznać że myliłem się w swych wątpliwościach. BA! Nawet jest pierwszy by powiedzieć że się bardzo cieszę że moje wątpliwości się nie sprawdzą! :D
Oczywiście fajnie byłoby mieć jakąś datę premiery, ale wierzę że na Święta zdążycie, bo już mam nie jedną osobę dla której na pewno pójdzie jako prezent! :)

Tak więc gratulacje nowego wydania, czekamy z niecierpliwością, i dobrej końcówki weekendu :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

Twoje opinie pozostają Twoimi opiniami i noc do nich nie mam.

Natomiast wzmianki jakoby ostatni dodruk Wielbłądów miał miejsce w 2016, a gra "zalega" na magazynach nie nazwałbym opinią, a raczej informacją. Tyleż konkretną co nieprawdziwą.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: AnimusAleonis »

Leser pisze: 18 sie 2019, 21:01 Natomiast wzmianki jakoby ostatni dodruk Wielbłądów miał miejsce w 2016, a gra "zalega" na magazynach nie nazwałbym opinią, a raczej informacją. Tyleż konkretną co nieprawdziwą.
Nigdzie nie napisałem że w 2016 był ostatni dodruk, tylko że w 2016 został zrobiony dodruk, bo o nim wiedziałem, różnica jest, warto doczytywać wpisy ;)
A to że gra "zalega" myślałem że z kontekstu ewidentnie wynika że jest to wyłącznie moje odczucie, i byłbym sceptyczny że ktoś brał moje słowa jako alfę omegę i jednego prawdziwego rzecznika stowarzyszenia wydawców gier planszowych, lecz by tym Cię dalej nie urażać zrobiłem edit aby to podkreślić, tak by nikt nie miał wątpliwości :)
I tak myślę że kierunkiem zainteresowania winna być polityka informacyjna wydawcy, jakby informacje były bardziej dostępne to nikt by wątpliwości o nic nie miał, ani o dodruki, sprzedaż czy datę premiery ;)

A właśnie a propos, czy może jest znana data premiery? Bo w końcu tylko 4 miesiące do Świąt zostały...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 21:18 Nigdzie nie napisałem że w 2016 był ostatni dodruk, tylko że w 2016 został zrobiony dodruk, bo o nim wiedziałem, różnica jest, warto doczytywać wpisy ;)
Szanuję Twoją inteligencję, więc, proszę, i Ty szanuj moją. Jeżeli ktoś robi robi dodruk, który leży na magazynie, to nie robi kolejnych dodruków - wiem, że też to wiesz. Cały kontekst Twojej wypowiedzi poświęcony był temu, że Wielbłądy się nie sprzedają, więc nie wiem, co innego mogłeś mieć na myśli wspominając o tym dodruku z 2016. Nie chcę jednak i nie będę kontynuować tego tematu.
AnimusAleonis pisze: 18 sie 2019, 21:18 I tak myślę że kierunkiem zainteresowania winna być polityka informacyjna wydawcy, jakby informacje były bardziej dostępne to nikt by wątpliwości o nic nie miał, ani o dodruki, sprzedaż czy datę premiery ;)
Polityka informacyjna wydawnictwa istnieje i wygląda następująco: podajemy szczegółowe datę premiery wtedy, gdy wiemy, że wyłączając całkowicie nieprzewidywalne okoliczności, jesteśmy w stanie jej dotrzymać. Nie wiem, czy taka polityka jest najlepsza ani czy w ogóle dobra - została jednak ustalona przez wydawnictwo po skrupulatnych analizach i wewnętrznych dyskusjach. Przekonamy się z czasem.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
KamilDG
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:18
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: KamilDG »

A jak nowa wersja będzie się miała do dodatków sędzia kalosz i superpuchar ? Będą może już w podstawce czy wyjdą później albo nie wyjdą wcale ? Bo do starej wersji jest już nie do dostania niestety superpuchar nowy.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

KamilDG pisze: 20 sie 2019, 13:15 A jak nowa wersja będzie się miała do dodatków sędzia kalosz i superpuchar ? Będą może już w podstawce czy wyjdą później albo nie wyjdą wcale ? Bo do starej wersji jest już nie do dostania niestety superpuchar nowy.
Nie widzę problemu, by w nowej wersji korzystać z sędziego kalosza.

Co do dodatków - nic nam niestety o nich nie wiadomo, nie mamy pojęcia, czy są w planach, czy nie. Jeżeli potrzebujesz superpucharu, to napisz na priv - ostatnio przy remanencie wykopaliśmy jedną sztukę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

Jakimś nieprawdopodobnym cudem Lucrum wyda nową edycję Przebiegłych Wielbłądów jeszcze w tym roku. Co więcej, jeszcze w tym miesiącu! Premiera 26 września. Prapremiera w Spodku 14-15 września.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: AnimusAleonis »

Leser pisze: 02 wrz 2019, 11:09 Jakimś nieprawdopodobnym cudem Lucrum wyda nową edycję Przebiegłych Wielbłądów jeszcze w tym roku. Co więcej, jeszcze w tym miesiącu! Premiera 26 września. Prapremiera w Spodku 14-15 września.
Gratulacje! :D

Zapytam w takim razie, bo może wiecie więcej, o pogłoskach jakoby szykował się dodatek do nowych Wielbłądów?

Liczę że coś w nich jest bo kilka elementów z Supercup byłoby fajnie zobaczyć w nowej wersji :)

Jakby nie było, jeszcze raz gratulacje!
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: Leser »

AnimusAleonis pisze: 02 wrz 2019, 11:19
Leser pisze: 02 wrz 2019, 11:09 Jakimś nieprawdopodobnym cudem Lucrum wyda nową edycję Przebiegłych Wielbłądów jeszcze w tym roku. Co więcej, jeszcze w tym miesiącu! Premiera 26 września. Prapremiera w Spodku 14-15 września.
Gratulacje! :D

Zapytam w takim razie, bo może wiecie więcej, o pogłoskach jakoby szykował się dodatek do nowych Wielbłądów?
Nie mamy na razie żadnych oficjalnych informacji, ale dodatek wydaje się nieunikniony ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Camel Up / Przebiegłe Wielbłądy (Steffen Bogen)

Post autor: pegzi »

Nasza recenzja odświeżonego wydania gry: https://dicelandblog.pl/recenzja-233-camel-up/
ODPOWIEDZ