Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Post autor: kudlacz135 »

Marvel Dice Masters: Avengers vs X-men, bardzo ciekawa gra kościano karciana. Mówiąc w dużym uproszczeniu, wygląda to trochę tak jakby Magic the Gathering spotkało Quarriors'y (chociaż w te drugie nie grałem)

link do bgg: http://boardgamegeek.com/boardgame/1485 ... s-vs-x-men

Ciekawa gra, wygląda interesująco, trochę pozytywnego szumu już zebrała, po tym jak obejrzałem kilka filmików i śledziłem karty i bgg, na pierwszy rzut oka wydaje się, że karty nie są bardzo przegięte, zachowuje elementy strategii i deck buildingu przy sporej liczbie kostek, które zastępują losowość dociągu zwykłych karcianek, do tego dla mnie pozbywa się problemu Magic'a i jemu pokrewnych, który dla nowicjuszy jest elementem zaporowym. Mianowicie, nawet jeśli wyjaśnimi komuś uproszczone zasady i złożymy talię, która dodatkowe umiejętności będzie mieć opatrzone opisem ich działania, to nadal pozostaje średnia przyjemność grania praktycznie w ciemno, ponieważ nie wiemy co nas spotka w naszej własnej talii.
Ktoś z was planuje zakup/kupił już zestaw dla siebie?

▼EDIT▼:
No właśnie nie jest tragicznie (w przeliczeniu na booster, gorzej wychodzi cena całościowa za booster box), pomijając fakt, że trochę zachodu zabrały pytania i odpowiedzi z różnych miejsc, i gra nie ma oczywistej dostępności, to w dwóch miejscach u nas są już dostępne przedsprzedaże.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 14:03 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Borek224 »

Wygląda ciekawie - Tom V. kiedyś robił transmisje live jak grali z Samem - tylko się zastanawiam jaka będzie realne cena bustera w Polsce - sugerowana w USA to 0.99$
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Aduanath »

Starter zamówiony i opłacony, czekam na przesyłkę :D . Nawet jeśli gra okaże się kiepska, to dla fana kostek (jakichkolwiek) cena 45zł (coś koło tego mi po zniżkach wyszło :D ) za 44 kostki, to naprawdę atrakcyjna cena :D . A co do boosterów - fajnie by było móc je kupić w kiosku za rogiem... a jak nie, to przy okazji może do zamówień czas boosterek dorzucę, ale specjalnie dla nich zamówień robić w masowych ilościach nie będę ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Podobno ISA ma zamiar to u nas wydawać.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: TTR_1983 »

taaa Mage Wars też podobno mają...
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Zamówiłem w preorderze, gra wygląda dość ciekawie lecz martwią mnie porównania do Quarriors. 50zł za starter nie wydaje sie być zbyt wysoką ceną. Myslę, że gra nada się na porzucanie z synem, młodszym bratem etc. 15-20 minutowa rozgrywka to wielki + tego tytułu, zasady też nie wyglądają na ciężkie. Poraża tylko jakość wykonania sakiewek w starterze...wyglądają jak torby na jaka z warzywniaka. Minusem też jest brak dodanych mat, które nie tylko ułatwią rozgrywkę ale i poprawiają estetykę gry. Premiera 21 maj... zobaczymy, ale mam wrażenie że gra ma duże możliwości na zaistnieje z racji teamtu (Marvel <3) i krótkiego czasu rozgrywki.
Borek224 pisze:Wygląda ciekawie - Tom V. kiedyś robił transmisje live jak grali z Samem - tylko się zastanawiam jaka będzie realne cena bustera w Polsce - sugerowana w USA to 0.99$
Booster z tego co widziałem jest w przedsprzedaży w kwocie 5zł.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 14:14 przez xel4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

A gdzie to kupujecie?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

KubaP pisze:A gdzie to kupujecie?
Ja zamówiłem u trolli:)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Andreal »

Właśnie, też chciałbym się dowiedzieć.

Edit: dzięki.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Zakochałem się!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

KubaP pisze:Zakochałem się!
To moja dziewczyna!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

w 3T były po dolarze + vat czyli 3,70 ( po rabatach) ... ale obecnie nie można zamówić...
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Andreal »

Wszystko pięknie i ładnie, ale za bardzo zalatuje mi Quarriors (znane tylko z iPada), które to nie zawładnęły niestety mym sercem (pomimo tego, że kostki tak ogólnie bardzo lubię).
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

rastula pisze:w 3T były po dolarze + vat czyli 3,70 ( po rabatach) ... ale obecnie nie można zamówić...
Pisałem do nich w tej sprawie i o to odpowiedź dlaczego nie można aktualnie zamówić.
Aktualnie próbujemy powiększyć zamówienie od dystrybutora. Na dniach powinniśmy otrzymać informację czy się udało.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

mulek18 pisze:taaa Mage Wars też podobno mają...
To ponoć już bardzo blisko.

A co do Marvel Dice Masters, to za napisanie w jakim sklepie sprzedają, macie u mnie potężnego minusa. Znaczy u mojego portfela, który wyje z rozpaczy.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Patrząc na filmiki gra jest ciekawsza niż Quarriors, chociaż dzielą mechanikę. Torby są badziewne to fakt, w połowie maja (17 dokladnie) mają zostać wypuszczone na rynek maty, które fajnie uporządkowują rozgrywkę, natomiast na bgg jest już sporo plików do pobrania i zrobienia sobie własnych wersji mat, chociażby wydruk pól na kostki. Ja zamówiłem starter i boosterów tyle na ile mi pozwolił automat (30) w 3 trolach, na allegro jest oferta od użytkownika GrySfera, słyszał ktoś o nim?

Czyli będzie minusik?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Czy jest jakaś opcja połączenia tej gry z Quarriorsem? Mam Q. i 3 dodatki do niego i szkoda mi wchodzić w nową turlankę nie wykorzystując tego pierdyliarda kostek które już mam ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

50 zł za 44 customowe kostki?! Jasna cholera, trzeba to sprawdzić :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Karit pisze:Czy jest jakaś opcja połączenia tej gry z Quarriorsem? Mam Q. i 3 dodatki do niego i szkoda mi wchodzić w nową turlankę nie wykorzystując tego pierdyliarda kostek które już mam ;)
Chyba się nie da. Inna mechanika kupowania kart, punktowania i działania kostek.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Gambit pisze:
Karit pisze:Czy jest jakaś opcja połączenia tej gry z Quarriorsem? Mam Q. i 3 dodatki do niego i szkoda mi wchodzić w nową turlankę nie wykorzystując tego pierdyliarda kostek które już mam ;)
Chyba się nie da. Inna mechanika kupowania kart, punktowania i działania kostek.
Tyle że Quarriorsowe kostki i ich oznaczenia może będą fajniejsze do ewentualnego proxowania, chociaż to kwestia gustu, czy nie lepiej mieć cyfry 1-6 bo każda karta pokazuje każdą ściankę kostki.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

kudlacz135 pisze:Tyle że Quarriorsowe kostki i ich oznaczenia może będą fajniejsze do ewentualnego proxowania, chociaż to kwestia gustu, czy nie lepiej mieć cyfry 1-6 bo każda karta pokazuje każdą ściankę kostki.
Szybciej zrobisz proxy ze zwykłej K6. Znaczy łatwiej. W Quarriors masz tylko jeden rodzaj many, przez co na kostce może być dwa razy łezka z cyfrą 1. W MDM masz kilka rodzajów "many" i tu już może być to ciężko proxować Quarriorsami. Musiałbyś szukać bardzo konkretnych kostek.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Sorry za niewiedze, ale co to znaczy proxować??
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Prox'ujesz gdy zastępujesz oryginalne komponenty jakimiś innymi, np. zamiast oryginalnych kostek zwykłe k6, albo zamiast oryginalnych kart, drukujesz je z plików zamieszczonych w internecie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

xel4 pisze:
rastula pisze:w 3T były po dolarze + vat czyli 3,70 ( po rabatach) ... ale obecnie nie można zamówić...
Pisałem do nich w tej sprawie i o to odpowiedź dlaczego nie można aktualnie zamówić.
Aktualnie próbujemy powiększyć zamówienie od dystrybutora. Na dniach powinniśmy otrzymać informację czy się udało.

wróciły do przedsprzedaży - wziąłem 6 ;)...
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

rastula pisze:wróciły do przedsprzedaży - wziąłem 6 ;)...
Ja 11 :D - pewnie zaraz nie będzie ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ