Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Achaja (Krzysztof Wolicki)

Post autor: RedImp »

ACHAJA – GRA PLANSZOWA
KOMUNIKAT PRASOWY NR 1


Dokładnie rok temu podczas kampanii gry planszowej Pan Lodowego Ogrodu złożyliśmy wszystkim wspierającym obietnicę stworzenia w ciągu 12 miesięcy gry planszowej na podstawie książki Andrzeja Ziemiańskiego pt. „Achaja”.
Dzisiaj pragniemy Was poinformować, iż prace nad gra są na ukończeniu od strony mechaniki gry i jej koncepcji oprawy graficznej.
W związku z tym zapraszamy wszystkich miłośników powieści Andrzeja Ziemiańskiego oraz fanów gier planszowych do wspólnej zabawy, jaką będzie crowdfundingowa przedsprzedaż gry.

Dlaczego crowdfunding?
Biorąc pod uwagę zeszłoroczną kampanię Pana Lodowego Ogrodu, w której dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu gra została wydana na bardzo wysokim poziomie, postanowiliśmy dać szansę Achai na podobny los.
To od Was będzie w głównej mierze zależał finalny, jeżeli chodzi o jakość komponentów, kształt gry, jaki ujrzy światło dzienne jesienią tego roku.

Czy warto wziąć udział w akcji?
Zdecydowanie tak. Choćby biorąc pod uwagę kolekcjonerskie komponenty, jakie będzie można w niej zakupić, które nie są potem dostępne w zwykłej sprzedaży.
Dla spóźnialskich będzie to także doskonała okazja do zakupu drugiej edycji gry Pan Lodowego Ogrodu, dodatkowych figurek, czy zestawów, które pozwolą wam uaktualnić wasze pierwsze wydanie o nową instrukcję czy też inne elementy, jakimi różnią się edycje.

Gdzie kupić?
http://wspieram.to/achaja

Postanowiliśmy postawić na sprawdzonych partnerów medialnych, którzy będą was informować o wydarzeniach związanych z grą:
ZnadPlanszy.pl, Gildia.pl, LubimyCzytać.pl, Festiwal Fantastyki PYRKON.

Liczymy na wsze wsparcie.
Ekipa REDIMP Games








Pierwsze koty za płoty - relacja z pierwszych otwartych testów prototypu:http://gra.wstepna.pl/achaja-prototyp/
Jeszcze sporo pracy przed nami. :twisted:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 09:49 przez RedImp, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1767
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 372 times
Been thanked: 94 times

Re: Achaja

Post autor: farmer »

O!

O!

No ładnie...

A powiedzcie chociaż, jaki miałby to być typ gry (wojenna, przygodowa etc) i w jakim charakterze będą występowali gracze?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Achaja

Post autor: Galatolol »

Świetnie, w końcu jakaś sensowna książka :twisted:
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Achaja

Post autor: aplegat »

Galatolol pisze:Świetnie, w końcu jakaś sensowna książka :twisted:
:roll:

Przynajmniej mogę mieć pewność, że gra, jaka by nie była, będzie lepsza od serii książkowej :twisted:.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Achaja

Post autor: mig »

aplegat pisze:
Galatolol pisze:Świetnie, w końcu jakaś sensowna książka :twisted:
:roll:

Przynajmniej mogę mieć pewność, że gra, jaka by nie była, będzie lepsza od serii książkowej :twisted:.
Skoro nie ma gry, to o czym w sumie gadać w tym temacie? ;)

Imho Achaja była świetna. Pomnik Cesarzowej Achai też niezły, choć już nie tak jak pierwsza część sagi.
Bardziej mi się podobało od PLO ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Achaja

Post autor: aplegat »

Cytując opinię wyrażoną w innym zakątku internetu:
tarkus74 pisze:"Achaja" to jest dramat, intelektualna klęska, woda na młyn przeciwników fantasy. Wulgarność, prymitywizm, seksizm w wydaniu gimbusowym plus onanistyczne fantazje faceta w kryzysie wieku średniego okraszone akcją tak debilną, że mózg staje w poprzek. Przy czym to jest moja opinia o pierwszej trylogii "Achai", od tej najnowszej trzymam się z daleka. I pomyśleć, że ten facet umiał pisać. I że zgarnął Zajdla za coś tak znakomitego, jak "Autobahn nach Poznań", a potem? Potem rozum nie był w stanie ogarnąć, co stało się z tym doskonałym Ziemiańskim i skąd wziął się ten prymitywny grafoman.
Zgadzam się z tym i trudno byłoby mi to ująć zwięźlej i soczyściej.

Rozumiem, że wydawnictwo może mieć dobre relacje z Fabryką Słów i stąd może brać się decyzja o wydaniu gry osadzonej w świecie kolejnego autora z ich stajni, książki sprzedawały się przyzwoicie, gra może na tym skorzystać. We mnie jednak wiadomość wzbudziła reakcję przeciwną do wiadomości o wydaniu "Wiedźmina" :>.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Achaja

Post autor: Koshiash »

aplegat pisze:Zgadzam się z tym i trudno byłoby mi to ująć zwięźlej i soczyściej.
Achaja to koszmarne czytadło, które szybko i z przyjemnością czyta się od deski do deski. Jako niewymagająca rozrywka się broni, a chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna tego tworu za arcydzieło literackie. Czy przygody Conana oferują coś więcej? Nie, jednak dobrze się je czyta i w AoC też można pograć.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: kwiatosz »

Poczułem się zachęcony żeby to w końcu przeczytać :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Achaja

Post autor: aplegat »

Koshiash pisze:Achaja to koszmarne czytadło, które szybko i z przyjemnością czyta się od deski do deski. Jako niewymagająca rozrywka się broni, a chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna tego tworu za arcydzieło literackie. Czy przygody Conana oferują coś więcej? Nie, jednak dobrze się je czyta i w AoC też można pograć.
Nie sugeruję przecież, że mają wziąć na warsztat Dostojewskiego :>. Ale nawet w kategorii szybkich czytadeł "Achaja" wypada bardzo słabo, przymiotnika "literacki" w ogóle bym nie umieszczał z nią w jednym akapicie, ani też nie zestawiał z Conanem, który nie dość, że lepszy, to jeszcze w swoim czasie był oryginalny i jest jednym z ważnych źródeł, z których narodził się gatunek fantasy. Ale to już tyle z mojej strony na ten temat, niezależnie od settingu gra może być dobra, a Red Imp ma u mnie plus za pomysł osadzenia wcześniejszej gry w świecie PLO, więc nie będę się dłużej rozwodził nad tym najnowszym pomysłem.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Achaja

Post autor: sqb1978 »

Polecam dzisiaj rzucić okiem na Conana :) Albo lepiej nie - szkoda sobie psuć legendę dzieciństwa.
Achaja, wysokich lotów nie jest, ot czyta się jak komiks, prosto, szybko i bez głębszego zastanowienia. Taki Thorgal bez obrazków (linczujcie:-).
Dobry filler pomiędzy ciężkimi tomami Gry o Tron ;)

Swoją drogą zastanawia mnie wybór tematu... na rynku jest sporo lepszej prozy.
Z tego co kojarzę, to Achaja chyba jakiegoś większego sukcesu nie odniosła?

A wracając do tematu: również jestem ciekaw rodzaju gry, przygodówka?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

Achaja jako filerek to dobra pozycja. Łyknąłem ją szybko choć niewiele zapamiętałem, poza tym, że byli tam natchnieni szermierze, którzy po pijaku rozbijali oddziały :) Faktycznie ciężko mi sobie wyobrazić jak to przełożyć na język planszówki. Skoro RedImp idzie za ciosem to proponuję cykl o Mordimerze Piekary. To jest potencjał na grę przygodową :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Achaja

Post autor: BartP »

Mnie się wydaje, że Achaja jest w czołówce sprzedających się cykli. Pośród Wiedźmina Sapkowskiego, Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, inkwizytora Piekary i Wędrowycza Pilipiuka.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Achaja

Post autor: zakwas »

mig pisze:
aplegat pisze:
Galatolol pisze:Świetnie, w końcu jakaś sensowna książka :twisted:
:roll:

Przynajmniej mogę mieć pewność, że gra, jaka by nie była, będzie lepsza od serii książkowej :twisted:.
Skoro nie ma gry, to o czym w sumie gadać w tym temacie? ;)

Imho Achaja była świetna. Pomnik Cesarzowej Achai też niezły, choć już nie tak jak pierwsza część sagi.
Bardziej mi się podobało od PLO ;)
Achaja to niestety genialny pierwszy tom, a potem coraz gorzej... :(

Mimo to miło wspominam książkę.

W pierwszej chwili pomyślałem o karciance. :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: mat_eyo »

BartP pisze:Mnie się wydaje, że Achaja jest w czołówce sprzedających się cykli. Pośród Wiedźmina Sapkowskiego, Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, inkwizytora Piekary i Wędrowycza Pilipiuka.
Gra planszowa o Mordimerze... RedImp MAKE IT HAPPEN!!!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Achaja

Post autor: KubaP »

Mam pomysł racjonalizatorski: Czy RedImp mógłby przestać wreszcie się wygłupiać i zabierać się za gry, których ewidentnie nasze forum NIE AKCEPTUJE? Robicie beznadziejne figurki, fatalne kampanie, plansze bez sensu, karty do bani i w ogóle nic nie umiecie i jeszcze macie czelność z sukcesem zbierać prawie 80k na wspieram.to, a teraz jeszcze wydacjecie taki chłam jak "Achaja"?! Skandal, granda i bojktot! Na Waszym miejscu zdecydowanie zatrudniłbym u siebie w wydawnictwie z dziesięć najaktywniejszych osób z Waszych wątków. Oni wiedzą jak prowadzić biznes. Przynajmniej w teorii. A przecież w teorii teoria i praktyka to to samo.
P.S. Gdzie instrukcja do Achai, ja się pytam?! Jak nie ma, to daj kamienia!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Achaja

Post autor: mig »

Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Achaja

Post autor: KubaP »

mig pisze:Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
Ale do kompletu musieliby dawać zapalniczkę :D
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Dabi »

Hmm następnie będą pewnie coś z uniwersum Kossakowskiej i jej cyklu o Królestwie.
Nawet by się nadawało.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: WRS »

a mi się zamarzył Grombelard F.W.Kresa...
i Inne pieśni Jacka Dukaja
ech... 8)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Achaja

Post autor: mig »

Dabi pisze:Hmm następnie będą pewnie coś z uniwersum Kossakowskiej i jej cyklu o Królestwie.
Nawet by się nadawało.
Po Enclave wprawdzie mają jeszcze parę opcji, ale chyba marketingowo lepiej byłoby pójść innym tropem. Wędrowycz byłby świetny (mimo, że książek specjalnie nie lubię). Może jeszcze coś Komudy. No i powiedzmy sobie szczerze, że polska popularna (i w miarę znana) fantastyka na tym się kończy. Była Kossakowska, Grzędowicz, będzie Ziemiański. Trzewik robi Sapka. Wiec Komuda, Piekara, Pilipiuk i finito ;) No, bo chyba twórczość mistrza Zajdla, Snerga czy Dukaja już takiej siły przebicia by nie miała. A Oramus, Podrzucki, Huberath, czy Parowski są jeszcze bardziej niszowi.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Achaja

Post autor: aplegat »

KubaP pisze:Mam pomysł racjonalizatorski: Czy RedImp mógłby przestać wreszcie się wygłupiać i zabierać się za gry, których ewidentnie nasze forum NIE AKCEPTUJE? Robicie beznadziejne figurki, fatalne kampanie, plansze bez sensu, karty do bani i w ogóle nic nie umiecie i jeszcze macie czelność z sukcesem zbierać prawie 80k na wspieram.to, a teraz jeszcze wydacjecie taki chłam jak "Achaja"?! Skandal, granda i bojktot! Na Waszym miejscu zdecydowanie zatrudniłbym u siebie w wydawnictwie z dziesięć najaktywniejszych osób z Waszych wątków. Oni wiedzą jak prowadzić biznes. Przynajmniej w teorii. A przecież w teorii teoria i praktyka to to samo.
P.S. Gdzie instrukcja do Achai, ja się pytam?! Jak nie ma, to daj kamienia!
Bardzo mądrze, KuboP. Podjąłem próbę wyodrębnienia z Twojego postu kilka zasad, które powinny przyświecać nam tu na forum, albowiem godne są i zbawienne. Tu i ówdzie musiałem trochę uszczegółowić pewne zasady, przenieść je na poziom operacyjny. Może dodalibyśmy je do Forumokiety?

1. Osoba, która wyraża krytyczną opinię na temat gry lub jakiegoś jej elementu, powinna zostać natychmiast przywołana do porządku. Forum internetowe nie służy do wyrażania opinii.

2. Opinie krytyczne dotyczące tematu gry, jej zasad, wyglądu elementów, procesu informowania o grze itp. gracze wyrażają z perspektywy biznesowej. Jeśli sugerują, że robią to z perspektywy estetycznej czy jakiejkolwiek innej - łżą jak bure suki mówią nieprawdę.

2a. W związku z punktem 2, gracz może ubiegać się o prawo wygłoszenia krytycznej opinii, o ile wykaże odpowiednie kwalifikacje biznesowe. Gracz musi spełnić łącznie następujące warunki:
a) mieć wykształcenie o profilu ekonomicznym, co najmniej na poziomie magisterskim;
b) mieć udokumentowane doświadczenie związane z wydawaniem gier planszowych, tzn. być właścicielem lub współwłaścicielem (co najmniej 30% udziałów) przedsiębiorstwa wydającego gry planszowe, istniejącego co najmniej od 5 lat, które wydało co najmniej 15 gier (zaliczane są tutaj wyłącznie warianty główne gier, tzw. "podstawki", kalkulacja nie obejmuje tzw."dodatków").

3. W celu zapewnienia sobie prawa do wyrażenia opinii krytycznej, użytkownik winien jest przedstawić wniosek uzasadniający społeczną wartość takiego kroku. Długość wniosku nie powinna przekraczać 30 stron znormalizowanego maszynopisu. Podpisany wniosek należy przesłać na podany adres korespondencyjny listem poleconym.

4. Kapituła moderatorów Forum rozpatrzy wniosek w ciągu 90 dni i przekaże wnioskującemu decyzję listem poleconym.

5. Jeśli decyzja, o której mowa w punkcie 4, będzie pozytywna, gracz może wyrazić opinię krytyczną.Gracz winien zrobić to w formie, która nie narusza uczuć projektantów gry, wydawców gry i KubyP. Na koniec gracz winien za swoją opinię przeprosić i wyznać, że się z nią nie zgadza.

6. Jeśli decyzja, o której mowa w punkcie 4, jest odmowna, lub doszło do obrażenia uczuć projektantów gry, wydawców gry lub KubyP, o których mowa w punkcie 5, wobec gracza stosowane są następujące konsekwencje:
a) gracz otrzymuje dożywotni zakaz publikowania na Forum (tzw. "ban");
b) gracz otrzymuje zakaz grania w gry planszowe na okres 5 lat; gracz przyłapany w tym okresie z grą planszową odpowiada na podstawie odrębnych przepisów Kodeksu Karnego.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Rune »

mig pisze:Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
+100 haków w górę! Mig to jest myśl pod którą podpiszę się nawet czterema kończynami ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Achaja

Post autor: Dr_Kecaj »

Aplegat mistrzostwo sarkazmu :twisted:
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Odp: Achaja

Post autor: mat_eyo »

Rune pisze:
mig pisze:Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
+100 haków w górę! Mig to jest myśl pod którą podpiszę się nawet czterema kończynami ;)
Ale to był mój pomysł ; (
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Achaja

Post autor: mig »

mat_eyo pisze:
Rune pisze:
mig pisze:Kurczę, lubię Achaję ale wizja planszówki z Mordimerem rozgrzała moją wyobraźnię do czerwoności. :)
+100 haków w górę! Mig to jest myśl pod którą podpiszę się nawet czterema kończynami ;)
Ale to był mój pomysł ; (
potwierdzam - ja zapaliłem się tylko do wizji mat_eyo ;)

Tak czy inaczej zrobiła się z tego całkiem niezła specjalizacja. Polska fantastyka imho jest naprawdę dobra i fajnie, ze ktoś dostrzegł jej potencjał (może również marketingowy?). No, ale to oczywiście i tak pierwszy etap w podboju fantastyki światowej :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ