Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Gra chyba fajnie wyewoluowała, tak więc wycofuje się z pierwotnej krytyki. Chętnie zagram.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

A skąd można dostać bliższe informacje? Nawet o rezygnacji z CF dowiedziałem się przypadkiem
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: japanczyk »

W sumie to REDIMP od kwietnia, keidy pojawiły się zdjęcia figurek milczy na temat gry, a niby miała sie pojawić na Essen
Cover art na ich fanpage zmieniony na Entity, które ma miec premiere w 2020, więc może dalej w produkcji i premiera rpzesunieta?
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: bax1985 »

Chłopaki dajcie znać co i jak! Na jakim etapie jesteście?
Na kiedy planujecie zakończenie prac i premierę gry?
Trochę informacji by się zdało bo miało być na Essen a jak na razie to cisza i nie wiadomo nic. A ludzie ze Świętego Oficjum czekają...
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: maqzaq »

Coś wiadomo?
SoloPlayer
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: mauserem »

Wygląda na zmianę priorytetów.
Na Essen gwiazdą show było Entity i Pangea w sprzedaży.
Ale wiecie, temat jest zbyt dobry, a zaprezentowane pomysły mają na prawdę potencjał, o ile zostaną dobrze wypracowane.
Za dużo elementów ma znaczenie, story, skrypty - głupia literówka, brak przecinka potrafi przewrócić wszystko.
Niech chłopaki robią swoim tempem - przy takim projekcie pośpiech to pewna wtopa.
Jest w co grać - na razie czekam cierpliwie.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: maqzaq »

Nie poganiam, chce sie zorientowac ktory kwartal i ktory rok...
SoloPlayer
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Veto »

maqzaq pisze: 11 sty 2020, 12:13 Nie poganiam, chce sie zorientowac ktory kwartal i ktory rok...
Nadal trwają testy...
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: bax1985 »

Chyba tyle grę widzieli co słyszeli
Pewnie na wersji komputerowej która ma wyjść i już screenshot puszczają do sieci się skończy...
Szkoda...
Lekceważący też wydaje się stosunek autorów pomysłu do potencjalnych kupujących, zero informacji, zero odpowiedzi na pytania zadane za pośrednictwem forum.
Widać totalne zlanie tematu.
Czekałem na info, czekałem na pudło, teraz już się czekać odechciało.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: mauserem »

bax1985 pisze: 27 wrz 2020, 11:15 Chyba tyle grę widzieli co słyszeli...
...teraz już się czekać odechciało.
Więcej wiary w ludzi - gamedev - w dodatku ten ambitny, to ciężki kawałek chleba, zwłaszcza kiedy nie ma potężnego zaplecza finansowego.
Chłopaki z Red Imp pewnie skupione są na Entity i próbują dowieźć temat do końca.

Rozbudowana fabularnie kobyła, a z zapowiedzi wynika, że czymś takim będzie Inkwzytor, na prawdę wymaga czasu - to samo się nie napisze.
Mimo wszystko trzymam kciuki i liczę, że Krzysiek Wolicki dociśnie temat do szczęśliwego końca.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

Ja bardzo długo wierzyłem w ten projekt, długo byłem "fanboyem" RedImpu (mam większość ich gier na półce) ale niestety się skończyło. Sam temat na forum na już 6 lat, nie pamiętam czy pogłoski o kupieniu praw były wcześniej ale niewiele to zmienia. 1,5 roku temu zaczęli kampanię promocyjną na BBG, która się nagle urwała i cisza, bez żadnej informacji dla zainteresowanych. Gra miała się w końcu ukazać bez wspieraczki rok temu i też cisza. Ja nie mam pretensji o to, że tak długo przy tym grzebią ale kompletny brak informacji wpływa na podejście i oczekiwania klientów. Kiedyś bym kupił w ciemno bo uwielbiam cykl książek. Teraz się porządnie zastanowię zanim wyłożę kasę. Mam wrażenie, że RedImp generalnie funkcjonuje trochę oderwany od rynku, zapatrzony w siebie i niedbający o produkt chwilę po jego wypuszczeniu (może poza PLO ale tam też ludzie dużo narzekają na komunikację).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: mmag »

Szczerze to nie za bardzo rozumiem pojawiających się tu głosów potępienia - jeżeli gra nie została do tej pory wydana/wrzucona na wspieraczkę to najwyraźniej sami twórcy uważają, że potrzeba nad nią spędzić więcej czasu i pracy. Co mają zrobić? Wydać przedwcześnie, niedorobiony produkt? Zebrać kasę na kikstarterze pokazując kilka ładnych grafik i renderów, żeby potem pracować sobie nad grą, opóźniając i tak i tak jej wydanie o kilka lat względem planowanego terminu? Nie wiem jak wy - ale ja jednak wolałbym, żeby twórcy zaoferowali mi gotowy produkt, z którego kształtu są zadowoleni - w chwili, kiedy sami uznają że na to przyszła już pora. A do tego czasu? Mam w co grać. Nikt tu na siłę nie ukrywa gry ani nie opóźnia jej wydania - jestem dziwnie przekonany o tym, że twórcom zależy, tak na jej ukończeniu, jak i promocji znacznie bardziej niż wam.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Gizmoo »

mmag pisze: 27 wrz 2020, 23:22 najwyraźniej sami twórcy uważają, że potrzeba nad nią spędzić więcej czasu i pracy
Tak mi się dość odlegle skojarzyło:
Spoiler:
Wiem, trochę nie w temacie, ale 6 latek to w świecie planszówkowym całkiem niemało.
mmag pisze: 27 wrz 2020, 23:22 jestem dziwnie przekonany o tym, że twórcom zależy, tak na jej ukończeniu, jak i promocji znacznie bardziej niż wam
O tym jak bardzo zależy Impom na promocji tego tytułu i jak podsycają ogień pod oczekiwaniami graczy, można się bardzo łatwo się przekonać wchodząc na stronę gry na BGG. Aktywność godna podziwu! Dawno nie czytałem tak świetnego developer's diary i nie widziałem tylu genialnych zdjęć! Petarda!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 28 wrz 2020, 00:33 O tym jak bardzo zależy Impom na promocji tego tytułu i jak podsycają ogień pod oczekiwaniami graczy, można się bardzo łatwo się przekonać wchodząc na stronę gry na BGG. Aktywność godna podziwu! Dawno nie czytałem tak świetnego developer's diary i nie widziałem tylu genialnych zdjęć! Petarda!
To jest problem RedImpa - tworza dobre gry, ale jesli ktos tam jest zatrudniony w promocji to powinien wyleciec :P
Wrzucenie na BGG info i start w contestach na "najbardziej oczekiwana gre roku 2019", po czym zamilkniecie gdziekolwiek, później wrzucenie jakichs zdjec na fb, później pytania od czcionke... nie wiem kto tam dziala, ale te informacje sa tak randomowe, ze głowa mała
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Rigidigi »

japanczyk pisze: 28 wrz 2020, 00:46ale jesli ktos tam jest zatrudniony w promocji to powinien wyleciec :P
To właściciel musiałby się sam wyrzucić. RedImp to w zasadzie jednoosobowa firma...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Paskuder »

To ten projekt jeszcze żyje? :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: playerator »

Paskuder pisze: 28 wrz 2020, 22:54 To ten projekt jeszcze żyje? :shock:
Kłopot w tym, że nie wiadomo.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: sin »

Paskuder, playerator: Żyć zyje, tydzień temu na FB RedImpa pojawiła się informacja o testowaniu gry, pytanie tylko czy nie utknęła ona w piekle deweloperskim.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: bax1985 »

Ja nie marudzę na to, że autorzy chcą dopracować grę max jak mogą, nie chodzi o 5-6 lat pracy itp. chociaż to szmat czasu i nikt chyba nie zaprzeczy. Ale napisać raz na jakiś czas info typu...
" Prace trwają, testujemy, przesuwamy terminy bo inna gra ma priorytet na chwilę obecną" itp.
chyba zbyt wiele wysiłku nie kosztuje.
Nawet wypadało by się odezwać, zważywszy na zapowiedź wydania gry i poruszenie jak by się wydawało, całej machiny marketingowej (wiem, wiem w tym przypadku przesadne nazewnictwo).
Ludzie którzy czekają na tę produkcję byli by bardziej świadomi, tego co się dzieje.
Nic chyba tak ludzi nie złości jak brak jakichkolwiek informacji w temacie którym się interesują...
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Largo »

Czy gra i wydawnictwo redimp jeszcze żyją? Poza tym chyba mieli też wydać Komornika w wersji planszowej i też cisza :(
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Dr_Kecaj »

Żyją, żyją.
Tyle że nie przepadają za komunikacją 😉
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

Coś tam się dzieje.
RedImp pisze: Planujemy premierę na przyszłorocznym Pyrkonie - trzymajcie kciuki.
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
keldorn
Posty: 559
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: keldorn »

No licze troche na to ze jednak plansza bedzie bardziej rozbudowana... ale ogolnie ma potencjał...
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: schen »

Plansza przypomina mapę w Time Stories, więc pewnie w trakcie rozgrywki będzie się zmieniać, będą pojawiać się nowe lokalizacje, do których można się udać etc.
ODPOWIEDZ