Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Andy pisze: 11 kwie 2018, 14:13
Miszon pisze: 11 kwie 2018, 14:04Gambity są jak dla mnie zbyt losowe.
Wg mnie Eventy są jeszcze bardziej losowe niż Gambity.
W sumie racja ;-) .
Dodatkowo Gambity mają zwykle niewielkie działanie (choć skumulowane w czasie), a Eventy jak pier... walną, to czasami człowiek może przez to przegrać :-P . Z tego powodu Gambity mnie nudzą, a Eventy jestem w stanie przeżyć jako dodatkową dawkę, najczęściej wkurzających co prawda, emocji.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Dodatki do SR na pewno nie są z gatunku tych niezbędnych.
Są stosunkowo mało inwazyjne (może z wyjątkiem events) na mechanikę rozgrywki
Żaden z tych dodatków nie komplikuje rozgrywki.
Dodatki te są miłym urozmaiceniem dla ludzi, którzy podstawkę ograli na wszystkie strony, a talia nie ma dla nich żadnych tajemnic i nic nie jest w stanie ich zaskoczyć.
Dodatki po prostu dodają "więcej tego samego" i robią to momentami "bardziej".
Dodanie dodatków czyni tę grę bardziej niestabilną, można czasami niemile się zdziwić - ale tak jak powiadam, to gratka dla ludzi ogranych.
To trochę jak przechodzenie skrolowanych platformerów (jak Mario na Gameboy'u) w drugą stronę - jest momentami dziwnie.

można je kupować po kawałku, więc dla każdego coś dobrego
a dla zachłannych - mata w prezencie :mrgreen:
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Spoko są dodatki typu dodatkowe statki/bazy, inne moim zdaniem to zbytek do kupienia jak komuś się już znudzi, po zagraniu kilkuset partii.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Realms

Post autor: louiscyphre »

Andy pisze: 11 kwie 2018, 14:13
Miszon pisze: 11 kwie 2018, 14:04Gambity są jak dla mnie zbyt losowe.
Wg mnie Eventy są jeszcze bardziej losowe niż Gambity.

Tu poradnik dla zastanawiających się co kupować i w jakiej kolejności: http://www.geeksundergrace.com/tabletop ... ers-guide/
Gram tylko na apce: włączam wszystko oprócz Gambitów, Eventów, Herosów. Gra jest bardzo ciekawa, szczególnie lubię Promo Packi.
Zgadzam się z Andym. Zdarza się, że Gambity ułożą się niesprawiedliwe ale widzisz kto co ma. Eventy wychodzą nagle i przez tę jedną kartę możesz przegrać nawet z dobrą ręką.
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Star Realms

Post autor: Argue »

Rozważałem zakup dodatków na aleplanszówki.pl ale stwierdziłem po dłuższym przemyśleniu, że za te c.a 80 zł mogę kupić jakąś pełną nową grę, a nie dodatki do gry za 45 zł...
Jakoś ciekawsze dla mnie wydają się nowe gry niż zaledwie kilkadziesiąt kart do bardzo prostej karcianki.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2018, 21:10 przez Argue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: panda_09 »

Argue pisze: 17 kwie 2018, 20:28 Rozważałem zakup dodatków na aleplanszówki.pl ale stwierdziłem po dłuższym przemyśleniu, że za te c.a 80 zł mogę kupić jakąś pełną nową grę, a nie dodatki do gry za 45 zł...
Jakoś ciekawsze dla mnie wydają się nowe gry niż zaledwie kilkadziesiąt gry do bardzo prostej karcianki.
I tu się mylisz...
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Star Realms

Post autor: Argue »

W czym się mylę?
że jestem bardziej ciekaw nowych gier?

Wybacz, ale za siebie będę sam odpowiadał :)
McNab
Posty: 219
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Realms

Post autor: McNab »

Doprowadziłem bitwę do ciekawej sytuacji:

https://zapodaj.net/d206324572e17.png.html

To wprawdzie w wersji cyfrowej, analogową też mam, ale grałem ją tylko 3 razy, cyfrową na poziomie Hard lekko licząc kilkaset partii.
Jak widać talia się skończyła, komputer miał jeden widoczny posterunek, na mojej ręce układ kart był taki, że cokolwiek mi niszczył i tak wystawiałem co turę wszytko.
Pewnie nie jestem pierwszy któremu to się udało, ale sytuacja raczej rzadka.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Zagrywanie co turę całej talii już mi się zdarzało, choć rzadko. Za to wynik 239 jest naprawdę imponujący! Ja chyba nigdy nie przekroczyłem 150..
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Star Realms

Post autor: Olgierdd »

Andy pisze: 08 maja 2018, 10:25 Zagrywanie co turę całej talii już mi się zdarzało, choć rzadko. Za to wynik 239 jest naprawdę imponujący! Ja chyba nigdy nie przekroczyłem 150..
Dość łatwo go nakręcić w takim układzie, wystarczy męczyć bota, który nie może się poddać ;)
McNab
Posty: 219
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Realms

Post autor: McNab »

Tak, przy tym układzie kart który miałem, można było dojść do dowolnego wyniku, kwestia cierpliwości i wytrzymałości baterii w tablecie.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

miałem podobną sytuację i po nabiciu 200 życia mi się znudziło i wykończyłem AI :lol:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Muszę przyznać, że nie przyszedł mi do głowy pomysł rezygnacji z zabicia bota przy pierwszej nadarzającej się okazji tylko po to, żeby zarobić więcej prestiżu! Moje ok. 150 punktów zdobyłem w "uczciwej walce". :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Realms

Post autor: kremitto123 »

Szacun chociaz bot to tylko bot :P
Jak oceniacie gre na 4 osoby? Gralem tylko raz i nie przekonalo mnie wole 1v1. Warto dac takiej rozgrywce wiecej szans?
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Andy pisze: 09 maja 2018, 12:53 Muszę przyznać, że nie przyszedł mi do głowy pomysł rezygnacji z zabicia bota przy pierwszej nadarzającej się okazji tylko po to, żeby zarobić więcej prestiżu! Moje ok. 150 punktów zdobyłem w "uczciwej walce". :P
Mnie bez pompowania życia udało się skończyć z coś koło 104 :)
kremitto123 pisze: 09 maja 2018, 13:10 Szacun chociaz bot to tylko bot :P
Jak oceniacie gre na 4 osoby? Gralem tylko raz i nie przekonalo mnie wole 1v1. Warto dac takiej rozgrywce wiecej szans?
Ja grałem raz na 3 osoby w wariant "atakuj tylko gracza po lewej, ale bazy możesz każdemu skasować". Trochę był niewypał, bo jedna osoba przyfarciła, że jej się karty skombowały i skasowała mnie, ale potem została wykoszona przez 3 gracza, bo już combo nie weszło (w ogóle nie czyścił talii i z tasowania mu podeszło raz). Ale to chyba za mała próba, żeby oceniać :)
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: josiu »

Jako,że dodatki niedługo dojdą mam pytanie. Czy można wszystkie karty z podstawki i dodatków wrzucić "do jednego wora" i grać wszystkimi, czy jednak to burzy rozgrywkę?
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Star Realms

Post autor: cpu »

josiu pisze: 17 lip 2018, 21:24 Jako,że dodatki niedługo dojdą mam pytanie. Czy można wszystkie karty z podstawki i dodatków wrzucić "do jednego wora" i grać wszystkimi, czy jednak to burzy rozgrywkę?
Mozna mieszac wszystko, jednym to pasuje innym nie - jesli chcesz sprawdzic juz teraz zainstaluj wersje cyfrowa - jest na Steam / Androida i iOS - tam masz wszystkie dodatki i podstawke - mozesz dowolna kombinacje robic i sie pobawic poza tym zawsze znajdziesz przeciwnika wiec warto wydac to kilkanascie zl.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Gambitów bym nie mieszał. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Realms

Post autor: Kisun »

Może dodasz jakieś argumenty, by światłość zrozumienia nieco rozświetliła mroki mej ignorancji?
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Gambity się wybiera po 2 na gracza przed partią. Każdy je kładzie przed sobą i leżą tak do momentu użycia (jeśli są jednorazowe) lub do końca partii, jeśli mają stały efekt ;)
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Realms

Post autor: Wosho »

Nie przeglądałem jeszcze wszystkich gambitów ale rzeczywiście te które dają 2 kasy jeśli dobrze pamiętam i można je wziąć dwa dają masakryczną przewagę jeśli kupisz bazę czy statek z drawem i dmgem za 7/8.
Jak to jest rozwiązywane na turniejach? Są jakieś restrykcje, bany? Trzeba wziąć dwa różny, czy tylko jeden można?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Wosho pisze: 19 lip 2018, 11:01 Nie przeglądałem jeszcze wszystkich gambitów ale rzeczywiście te które dają 2 kasy jeśli dobrze pamiętam i można je wziąć dwa dają masakryczną przewagę jeśli kupisz bazę czy statek z drawem i dmgem za 7/8.
Jak to jest rozwiązywane na turniejach? Są jakieś restrykcje, bany? Trzeba wziąć dwa różny, czy tylko jeden można?
Turnieje w organized play rozgrywa się na podstawowej talii Star Realms lub talii Colony Wars (nie miesza się ich).
W formatach "open" ludzie sami sobie ustalają jak sobie chcą "popsuć" rozgrywkę :mrgreen:
Ale generalnie - turnieje nie są rozgrywane z dodatkami. Dodatki są for "home fun"
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Realms

Post autor: Wosho »

To słabo, dodatki czekają na ogranie ale czytałem/oglądałem opinie że to zupełnie inna/ciekawsza gra z dodatkami ;/
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Wosho pisze: 21 lip 2018, 22:58 To słabo, dodatki czekają na ogranie ale czytałem/oglądałem opinie że to zupełnie inna/ciekawsza gra z dodatkami ;/
w sumie to racja, zachęcam do ogrania - bo dają dużo zabawy. Ale dodatki są na tyle kłopotliwe w graniu turniejowym, że się ich nie stosuje.
To trochę inny model niż w karciankach z pre-selected decks.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: Lion86 »

Dodatki przetestowane. Jest moc. Ale powiedzcie mi lepiej gdzie to wszystko trzymać? Już jest ponad dwieście kart a przecież będą kolejne. Udało wam się gdzieś dopaść jakieś fajne boxy na to? Dedykowane na razie u nas niedostępne (albo ja nie mogę znaleźć). Podzielcie się pomysłami jak radzicie sobie z przechowywaniem kart.
ODPOWIEDZ