Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

A spotkał się ktoś z sytuacją że nie chciał zagrywać jakieś karty? :) Wiadomo że jak zostaje np 1 kasy i nie ma co kupić to bez sensu zagrywać, ale tez automatyzm aplikacji tu także nie przeszkadza.

Osobiście do liczenia authority używam aplikacji na telefon - HonorBox. Bardzo fajna, ładna i prosta aplikacja do L5R, ale u mnie znajduje zastosowanie w wielu grach. W SR sprawdza się świetnie.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Flogiston »

Zastanawiam się nad zakupem SR. Z tego co widzę do gry na 2-4 osoby należy mieć 2 x podstawkę. Jak wygląda sprawa z dodatkami? Też należy każdy kupić dwukrotnie? Dalej, lepiej wpierw kupić podstawkę a potem dodatki czy najlepiej brać całość? Czy któryś z 5 dodatków jest bardziej / mniej potrzebny?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: wis »

Podstawka ma podstawowe deki dla dwóch graczy, więc jeśli chcesz grać na 3-4, to potrzebujesz drugą. Jak kupisz po jednym dodatku, to kart będzie więcej, niż w jednej parti będziecie w stanie przemielić. Zastanawiałbym się nawet, czy mieszać karty z drugiej podstawki.

Osobną kwestią jest, na ile ta gra sprawdza się w więcej osób. Tryb "każdy na każdego" mnie nie zachwycił, ale ponoć jest jakiś wariant, w którym każdy może atakować normalnie jednego gracza (innych nie/z utrudnieniami) i ten działa lepiej.

U mnie na pokładzie są wszystkie dodatki, ale zwykle nie gramy z gambitami. Przypuszczam, że brak eventów też byśmy przeżyli. Bohaterowie są ok, a reszty nie rozróżniam - które statki/bazy są z podstawi, które nie.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

My gramy tylko we 2, w więcej osób odpale thunderstone advance ;)

A mam pytanko do gambita - przed grąlosujemy 2 karty dla każdego i one są do użycia przez całą gre raz ? (Lub wiecej jezeli karta mowi co inneg).

Wydaje mi się że niektóre dają duzo wiecej niż inne, jak to wygląda z balansem ?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

wis pisze: U mnie na pokładzie są wszystkie dodatki, ale zwykle nie gramy z gambitami.
O, dobrze wiedzieć, bo właśnie zamówiłem 4 dodatki, pomijając Gambit :D.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Star Realms

Post autor: Rafal_Kruczek »

Flogiston pisze:Zastanawiam się nad zakupem SR. Z tego co widzę do gry na 2-4 osoby należy mieć 2 x podstawkę. Jak wygląda sprawa z dodatkami? Też należy każdy kupić dwukrotnie? Dalej, lepiej wpierw kupić podstawkę a potem dodatki czy najlepiej brać całość? Czy któryś z 5 dodatków jest bardziej / mniej potrzebny?
Weź pod uwagę że na jesień ma wyjść nowa podstawka- sampodzielny dodatek z taliami startowymi dla 2 graczy z zupełnie nowymi kartami do talii handlu. http://www.starrealms.com/an-epic-star-realms-update/ Więc jeśli poczekasz pół roku (lub dłużej ponieważ mogą byc problemy z dostępnością) możesz mieć 2 różne podstawki i możliwośc grania na 4 osoby.
CO do kupowania duplikatów
Ja kupiłem 2 postawki (żeby zagrać w 4 osoby). ale kart z talii handlu z drugiej podatwki zupełnie nie wykorzystuję - i nawet przy grze na 4 graczy szansa na wyczerpanie talii handlu jest mała. Podobnie nie ma za bardzo sensu wkładać podwójnie dodatków rozszerzających główną talię.

Wiec spokojnie mozna zagrać jedną podstawka i ewentualnie przy chęci rozszerzenia jednym kompletem dodatków do głównej talii.
Problemem są że w podstawce jest tylko 16 scoutów i 4 Vipery - czyli liczba wystarczajaca a na statowe talie dla 2 graczy.
Słyszałem o tricku że obejśc to dając 4 graczom po 4 scouty, 1 viper i 2 explorery. Nie wyprobówywałem tego , ale moze to zadziałać...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: kwiatosz »

Rozpędza się teraz też Cthulhu Realms, czyli w zasadzie ta sama gra (kilka reguł zmienionych delikatnie, między innymi większe sprzyjanie leczeniu), ale w klimatach Cthulhu. Jako że się dopiero rozpędza, to można na bieżąco kupować dodatki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: baldar »

Z tego, co ja tam widziałem, czytałem... to chyba jednak jest nieco bardziej rozbudowana od Star Realms.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Rafal_Kruczek pisze: Weź pod uwagę że na jesień ma wyjść nowa podstawka- sampodzielny dodatek z taliami startowymi dla 2 graczy z zupełnie nowymi kartami do talii handlu. http://www.starrealms.com/an-epic-star-realms-update/ Więc jeśli poczekasz pół roku (lub dłużej ponieważ mogą byc problemy z dostępnością) możesz mieć 2 różne podstawki i możliwośc grania na 4 osoby...
uuu.... pięknie! grzecznie czkam na ten dodatek - dzięki za newsa
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Star Realms

Post autor: Rafal_Kruczek »

mauserem pisze:liczenie tymi kartami to jest masakryczna upierdliwość
od razu przeszliśmy na kostki, a wykombinuje sobie jakiś z dwoma kółkami dialer :idea:
White Wizards bedą robić licznik życia do swojej nowej gry Epic jako aplikację - może przy okazji zrobią licznik do Star Realms
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... -card-game
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Do liczenia authority polecam darmową appkę na androida do liczenia honoru w L5R - Honorbox. Działa idealnie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Darboh pisze:Do liczenia authority polecam darmową appkę na androida do liczenia honoru w L5R - Honorbox. Działa idealnie.
Wiem, że to nie na temat, ale tak mnie naszło i nie mogę się powstrzymać.
Apka niezbędna do nowej gry FFG (X-COM) = "WTF, świat schodzi na psy, po co w planszówkach urządzenia elektroniczne, to nie są już prawdziwe planszówki, żal.pl i degrengolada".
Siusiakowy sposób liczenia punktów w karciance (Star Relams) = "Spoko maroko, ściągasz apkę i gra się bez problemy, cud miód i orzeszki".
Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem aplikacji w planszówkach - piszę to, bo może ktoś się uśmiechnie :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Ta, jest w tym jakaś ironia. Naprawianie gry planszowej przez aplikacje to już w ogóle dno.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Trolliszcze pisze:
Darboh pisze:Do liczenia authority polecam darmową appkę na androida do liczenia honoru w L5R - Honorbox. Działa idealnie.
Wiem, że to nie na temat, ale tak mnie naszło i nie mogę się powstrzymać.
Apka niezbędna do nowej gry FFG (X-COM) = "WTF, świat schodzi na psy, po co w planszówkach urządzenia elektroniczne, to nie są już prawdziwe planszówki, żal.pl i degrengolada".
Siusiakowy sposób liczenia punktów w karciance (Star Relams) = "Spoko maroko, ściągasz apkę i gra się bez problemy, cud miód i orzeszki".
Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem aplikacji w planszówkach - piszę to, bo może ktoś się uśmiechnie :D
Się uśmiechłem :) Ale zaznaczam że ja tam do X-Coma nic nie mam :) A w SR liczenie kartami bywa upierdliwe. Z resztą jak kto lubi :)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: baldar »

No ale nie przesadzajmy z tą upierdliwością. Po 20 partiach robisz to już z automatu:)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Rafalm »

Darboh pisze:A w SR liczenie kartami bywa upierdliwe. Z resztą jak kto lubi :)
Można się przyzwyczaić i potem działa szybko. No i trzeba przyznać twórcom, że jak zrobili karciankę, to już pełna gębą, nawet w liczeniu punktów :lol:
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: wis »

U nas działa 5/10 counterków na stronę plus karty do pełnych piątek/dziesiątek.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

Hmm nie rozumiem tak naprawde szumu ;) U nas karty działają dobrze, ani ja ani Żona nie mamy z nimi problemu... dzięki temu ta gra też jest tańsza ;)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: wis »

Ja rozumiem decyzję wydawcy i nie mam z nią problemu. Mnie się akurat łatwiej żongluje kosteczkami niż kartami, a że mam tego troszkę, to używam :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: Macok »

Trolliszcze pisze:Wiem, że to nie na temat, ale tak mnie naszło i nie mogę się powstrzymać.
Apka niezbędna do nowej gry FFG (X-COM) = "WTF, świat schodzi na psy, po co w planszówkach urządzenia elektroniczne, to nie są już prawdziwe planszówki, żal.pl i degrengolada".
Siusiakowy sposób liczenia punktów w karciance (Star Relams) = "Spoko maroko, ściągasz apkę i gra się bez problemy, cud miód i orzeszki".
Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem aplikacji w planszówkach - piszę to, bo może ktoś się uśmiechnie :D
Jedna osoba lubi aplikacje w planszowkach a inna nie. Ha ha ha...:?:

Ja gambitow nie lubie. W koncu w apce mozna grac bez nich. Nowe statki i bazy sa fajne ale niektore gambity sa przegiete. W pierwszym ruchu Ark lub brain world? Ja podziekuje za takie gry.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Star Realms

Post autor: antsaren »

Macok pisze: Ja gambitow nie lubie. W koncu w apce mozna grac bez nich. Nowe statki i bazy sa fajne ale niektore gambity sa przegiete. W pierwszym ruchu Ark lub brain world? Ja podziekuje za takie gry.
Odnośnie wersji pc/mobilne to gambity bardziej ułatwiają grę na HARD. Gdy przeciwnik zaczyna z Brain World to bez gambitów się nie da obronić (chyba że powtarzamy misję milion razy). Później z racji że AI ma na starcie przewagę w kartach szanse stają się równiejsze aczkolwiek dobiłem już do takiego miejsca (ostatni rozdział) że nic mi nie pomaga i ciągle przegrywam.:(

EDIT: Za setną próbą się udało, a reszta misji była dużo łatwiejsza, więc kampania hard ukończona.:)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2015, 08:39 przez antsaren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Star Realms

Post autor: Assaultmarine »

AkitaInu pisze:Hmm nie rozumiem tak naprawde szumu ;) U nas karty działają dobrze, ani ja ani Żona nie mamy z nimi problemu... dzięki temu ta gra też jest tańsza ;)

+1

Może chodzi o to, że na kartach nie ma oznaczenia, że są dwustronne :P wtedy faktycznie może zabraknąć 1 :)

W tej cenie gdyby w instrukcji napisali, ze na kartce trzeba zapisywać HP i tak bym nie narzekał (nie narzekam nawet na pudełko chociaż deckbox na wszystkie karty w twardych koszulkach by sie przydał nawet jako dodatek - niby mam w deckboxie ale taka wersja pimp my game z artami z gry by się przydała)
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: raphaell7 »

Coś takiego na przykład? :)

Obrazek
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Flogiston »

Wczoraj zamówione, dziś już przyszło i zostało ograne. I widzę, że jutro trzeba będzie zamówić dodatki i 1-2 podstawki, chyba że dorobię inaczej karty startowe skoro kolejne talie handlu są zbędne i wystarcza jedna. A i tak moja dusza kolekcjonera będzie ubolewać nad brakiem promek. Jest to najlepszy dekcbuilder z jakim miałem do czynienia, w dodatku najtańszy z nich (pomijam dodatki, baza i tak wystarczy na długo). Prostota, szybkość i zadziwiające mnóstwo kombinacji, jestem pod wrażeniem zaprojektowania. Jeśli ktoś ma jakieś porady to chętnie wysłucham, zawsze ciut szybciej niż sam do tego dojdę grając ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

Wczoraj rozpakowalem dodatki i jestem troche rozczarowany. Jedynie events wydaje sie fajny, chociaz moze podczas gry pozostale ukaza swoje mocne strony.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ