Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Ja kupiłem takie: https://www.planszomania.pl/akcesoria/8 ... ealms.html ale mieści tylko Core Set i Colony Wars. Widziałem też gdzieś większy pudło do kupienia za jakieś 70zł. Natomiast najnowszy set Star Realms Frontiers ma być w większym pudełku, więc liczę, że tam upchnę boostery.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: yac00b »

GF coś wspominali, że boxy też wprowadzą na nasz rynek. Nie wiem tylko jaki jest tego status.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

a to spoko, może za 3 lata będą :lol: :lol: :lol:
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: Lion86 »

Widziałem pudło do Star Realms Frontiers, zdecydowanie by się nadało, ale u nas pewnie będzie za jakieś dwa, trzy lata. A do tego czasu karty w reklamówce trzymać?;)
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Lion86 pisze: 25 lip 2018, 16:36 Widziałem pudło do Star Realms Frontiers, zdecydowanie by się nadało, ale u nas pewnie będzie za jakieś dwa, trzy lata. A do tego czasu karty w reklamówce trzymać?;)
Ja obstawiam, że ono będzie wielkości tego do Hero Realms. Wystarczy kupić angielskie zamiast czekać ;)
Terry
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Terry »

Do Hero Realms sprawiłem sobie takie https://3trolle.pl/5940-ultimate-guard- ... x-480.html i sprawdza się fajnie, do Star Realms chyba kupie takie samo.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

ENDryu pisze: 25 lip 2018, 16:40
Lion86 pisze: 25 lip 2018, 16:36 Widziałem pudło do Star Realms Frontiers, zdecydowanie by się nadało, ale u nas pewnie będzie za jakieś dwa, trzy lata. A do tego czasu karty w reklamówce trzymać?;)
Ja obstawiam, że ono będzie wielkości tego do Hero Realms. Wystarczy kupić angielskie zamiast czekać ;)
Nie wiem czy pudło od Star Realms Frontiers zmieści wszystko. Gdyby mieściło to nie stworzyli by Star Realms Universal Storage Box, który mieści wszystko co do tej pory wyszło ;)
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Lion86 pisze: 25 lip 2018, 15:41 Dodatki przetestowane. Jest moc. Ale powiedzcie mi lepiej gdzie to wszystko trzymać? Już jest ponad dwieście kart a przecież będą kolejne. Udało wam się gdzieś dopaść jakieś fajne boxy na to? Dedykowane na razie u nas niedostępne (albo ja nie mogę znaleźć). Podzielcie się pomysłami jak radzicie sobie z przechowywaniem kart.
tego szukasz: łap GF na konwentach - oferują takie w dobrej cenie
dużo naszych sklepów także miewa je regularnie w ofercie
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 20 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: Lion86 »

Terry pisze: 25 lip 2018, 16:47 Do Hero Realms sprawiłem sobie takie https://3trolle.pl/5940-ultimate-guard- ... x-480.html i sprawdza się fajnie, do Star Realms chyba kupie takie samo.
Spoko opcja się wydaje. Jesteś w stanie podrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda z kartami?
Terry
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Terry »

Lion86 pisze: 26 lip 2018, 21:48
Terry pisze: 25 lip 2018, 16:47 Do Hero Realms sprawiłem sobie takie https://3trolle.pl/5940-ultimate-guard- ... x-480.html i sprawdza się fajnie, do Star Realms chyba kupie takie samo.
Spoko opcja się wydaje. Jesteś w stanie podrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda z kartami?
Jasne zrobię jakieś fotki dziś po pracy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Pierwsze dodatki bardzo udane, dodają kilka ciekawych akcji. Których brakowało w podstawce. Kupowanie baz teraz o wiele bardziej się opłaca.Muszę przetestować jeszce wydarzenie i bohaterow .
Terry
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Terry »

Lion86 pisze: 26 lip 2018, 21:48
Terry pisze: 25 lip 2018, 16:47 Do Hero Realms sprawiłem sobie takie https://3trolle.pl/5940-ultimate-guard- ... x-480.html i sprawdza się fajnie, do Star Realms chyba kupie takie samo.
Spoko opcja się wydaje. Jesteś w stanie podrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda z kartami?
Tutaj kilka fotek w środku Hero Reaelm + Character Packi + Boss Packi + część (tak połowa) kart z kampanii wszystko w koszulkach ffg.
Spoiler:
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: okon »

Hmm a jak wypada star realms na tle Dominiona ???

Chodzi mi głównie o to czy Dominion jest bardziej złożony ??
Czy liczba decyzji i poziom ich skomplikowania wypada podobnie jak w star realmsie ?
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: arqueek »

Ciężko to porównać, bo Star Realms to gra typowo konfrontacyna, cała gra jest oparta na negatywnej interakcji, a w Dominionie raczej każdy sobie rzepkę skrobie. Nawet czas rozgrywki się bardzo różni - w SR można partie rozegrać nawet w 5 minut.

Jeśli chodzi o poziom skomplikowania samych zasad, Star Realms wydaja się być prostsze.
Jeśli znów chodzi o możliwości taktyczne, SR mimo kompaktowosci otwiera bardzo szerokie spektrum.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: okon »

Ciekawi mnie czy po ostatnich zawirowaniach w GF wydanie Colony War dojdzie do skutku . Ktoś ma jakieś informacje ??
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: inzkulozik »

Czy coś się zmieniło w Star Realms w temacie ramek kart na przestrzeni kolejnych wydań tej gry ?

Mam podstawkę PL z dodatkami i nabyłem ostatnio pudełeczko z kartą "Mercenary Garrison Promo Card" - ma ona z obu stron czarną ramkę dookoła karty wyraźnie mniejszą, na rewersie ta różnica jest wyraźnie widoczna na tle innych kart. Teraz patrzę na kampanię Frontiers i widzę, że tam karty już mają te mniejsze ramki, ale pytanie jak wyglądają najnowsze druki SR ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Z tego co się przewijało tu na forum kojarzę, że polskie wydanie ma większe ramki. Podobno drukarnia nie była w stanie zrobić takich jak w oryginale i musieli powiększyć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Ja kupiłem polską wersję, kiedy nie było boosterów. Potem dostałem Colony Wars i kilka boosterów po angielsku... i okazało się, że tyły kart są inne. Sprzedałem więc podstawkę polską, kupiłem angielską i kupuję wszystko po angielsku. Znając GF(P), to Colony Wars, a już tym bardziej Frontiers możemy się nie doczekać...

Rozwiązania masz 3:
1) robisz jak ja opisałem powyżej
2) kupujesz koszulki z kolorowym tłem
3) masz to w dupie i udajesz w trakcie gry, że nie spoglądasz na swój draw pile, żeby sprawdzić czy masz kartę z polskiej podstawki czy z angielskiego dodatku/boostera :mrgreen:
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Star Realms

Post autor: Cyel »

Niewątpliwie SR jest lubianą grą, nawet w tym temacie wśród postów kupujących są też tu i ówdzie posty grających, mówiących jak to rozegrali setki partii i, że to taka sprytna, taktyczna gra (nawet na ostatniej stronie wątku ktoś chwali "taktyczne spektrum SR").

Podpowiedzcie mi, gdzie to spektrum właściwie leży. Gra jest zgrabna, i gra się miło, nie przeczę, ale wydaje mi się płytka do bólu (acz nie mam tylu partii za sobą, stąd podejrzenie, że nie dostrzegam głębi).

Po grach zazwyczaj zastanawiam się, w których ruchach popełniłem błędy i co można było zrobić lepiej. W SR nie namierzam takich momentów w rozgrywce: przy wystawianiu decyzji prawie żadnych nie ma, wszystko się aktywuje samo (chyba tylko decyduje się czy aktywować śmietniki...). Przy zakupie niby decydujemy, ale tak naprawdę ilość dociągniętych pieniążków (i ew. świadomość jaka frakcja dominuje w talii) sama nam dyktuje co możemy i powinniśmy dodać. Czy wygrywam czy przegrywam, to zapytany po rozgrywce o to, który mój pomysł był dobry a który ruch był błędem mogę tylko wzruszyć ramionami...

Podacie jakieś przykłady tej głębi ? Np błyskotliwych/ kreatywnych zagrań, których niedoświadczony gracz jak ja nawet nie zobaczy, choćby możliwość ich przeprowadzenia była przed nim jak na dłoni. Ma szansę je poznać tylko jeśli będzie świadkiem jak gracz doświadczony je robi i pozostanie mu tylko z podziwem jęknąć "Wow! Nie wpadłbym na to! Ale on to genialnie wykombinował!"

Albo jakichś popularnych błędów, w które pakują się mniej doświadczeni gracze podczas gdy dla bardziej doświadczonych jest oczywiste, że należy ich unikać.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Miałem SR, mam jeszcze Hero Realms. To proste gry, fajne fillery bez konieczności kupowania dodatków i analizowania partii. Czysta zabawa. Tylko tyle lub aż tyle.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Star Realms

Post autor: anion »

Jest trochę przykładów.

Jako jeden z nich podam Ci, że częstym błędem wśród mniej ogranych graczy bywa zagrywanie kart mających specyficzne działanie w niewłaściwej kolejności.
Masz np. bazę pozwalającą odrzucić i dobrać dwie karty z talii oraz statek, który aktywuje Ci wzięcie karty z rzędu handlu za darmo i położenie jej na wierzchu talii. Warto zatem zadbać o to, by ten statek położyć tam zanim dobierzesz karty z talii.
Inny, częsty przykład to przewinięcie całego decku przed zezłomowaniem karty póki mamy discard pile.

Nie wiem na jakim etapie zaawansowania jesteś, ale w tej grze naprawdę widać różnicę między graczem mocno ogranym a takim dosyć świeżym.

Oczywiście nie jest to gra pozbawiona losowości (ma jej całkiem sporo), ale ten ograny gracz będzie jednak częściej zwyciężał.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Cyel pisze: 02 lis 2018, 19:02Podacie jakieś przykłady tej głębi ?
Może tu znajdziesz coś dla siebie: https://megahaulin.wordpress.com/
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Star Realms

Post autor: Cyel »

Dzięki, przyjrzę się co to się tam w tej grze skrywa ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Realms

Post autor: cezarr »

Czy ktoś znający i Star, i Hero Realms mógłby wypowiedzieć się czy da się zagrać przeciw Tibusowi w Star Realms (to przeciwnik do gry solo lub kooperacyjnej w HR)? Czy da się jego zasady przełożyć 1 do 1 lub blisko?
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Realms

Post autor: cezarr »

Karty z Frontiers są o jakiś milimetr szersze i wyższe niż karty w polskiej wersji językowej - a przynajmniej te z mojego pudełka. Czy wszystkie angielskie karty takie są (np. te z Colony Wars czy z pierwszej podstawki)?

Chciałem je wszystkie wymieszać, ale źle się będą tasować. Jestem zawiedziony.
ODPOWIEDZ