Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Realms

Post autor: Sroczka »

virnik pisze:Jest jakiś wariant solo możliwy do gry na czystej podstawce? :-)
nie, ale
zawsze zostaje gra na telefonie
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Star Realms

Post autor: Argue »

tomb pisze:1. Czy znacie/macie/widzieliście jakiś fajny tor do zaznaczania punktów? Na BGG znalazłem tylko karty, ale to mnie nie interesuje. Natomiast pomysł oryginalny jest dla mnie niepraktyczny.
generalnie świetnie sprawdza się apka SR score :)

https://play.google.com/store/apps/deta ... ve.srscore
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Star Realms

Post autor: E2MD »

Do liczenia punktów używam apki Authority - nie wiem jak ktoś się może katować kartami...

Pudełka Legionu i maty do SR spokojnie można kupić u chińczyka. Właśnie wczoraj doszła mata (40% taniej niż u nas) oraz dwa małe pudełka (w sumie nie wiem jaka różnica w cenie, ale na pewno duży wybór wzorów - nie kupowałem pod SR). Dostawa niestety 40 dni, ale coś za coś.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Realms

Post autor: ozon »

E2MD pisze:Do liczenia punktów używam apki Authority - nie wiem jak ktoś się może katować kartami...

Pudełka Legionu i maty do SR spokojnie można kupić u chińczyka. Właśnie wczoraj doszła mata (40% taniej niż u nas) oraz dwa małe pudełka (w sumie nie wiem jaka różnica w cenie, ale na pewno duży wybór wzorów - nie kupowałem pod SR). Dostawa niestety 40 dni, ale coś za coś.
Super, a możesz podzielić się linkami do swoich zakupów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Star Realms

Post autor: E2MD »

Mata:
https://www.aliexpress.com/item/Star-Re ... 0.0.KVtqsw
Pudełka biorę od tego gościa:
https://www.aliexpress.com/item/Legion- ... 0.0.KVtqsw
Jak się poszuka chwilę to można znaleźć i więcej i taniej
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: inzkulozik »

19 dolków za mate to chyba podobnie jak w playmaty.pl czy za lateksową z MB Print

Natomiast pudełka ultra-pro małe są po 5zł
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Star Realms

Post autor: E2MD »

Jak szukałem końcem grudnia to jedynie co było to na planszomania.pl po 99 pln czyli o jakieś 40% drożej
Na playmaty.pl nie mieli (i z tego co widzę nadal nie mają) mat pod Star Realms, Pewnie gdyby się miało plik to cena by wyszła podobnie do chińczyka
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: Wroobel »

Czy są już jakieś konkretne newsy w sprawie dostępności dodatków w wersji PL?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: inzkulozik »

Póki co raczej Hero Realms PL mają na topie, a to im się opóźnia...
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Realms

Post autor: SuCHaR »

W tym tempie to Polski nie zbudujemy...
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: Wroobel »

W sumie ciężko mi uwierzyć, żeby nie było możliwości zaplanowania jakiegoś bezpiecznego i realnego terminu. Te wieczne przesunięcia zaczynają wkurzać.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Star Realms

Post autor: MaxiCas »

Ja już sobie obiecałem, że nigdy więcej nie kupie nic od GF. Sprzedałem Star Realms PL, z myślą kupna Hero Realms PL - ale jednak wybiorę wersję angielska. Lepiej dopłacić parę złoty, niż potem czekać nie wiadomo ile na zlokalizowane dodatki. Oczywiście o ile w ogóle postanowią je wydać.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Realms

Post autor: SuCHaR »

MaxiCas pisze:Ja już sobie obiecałem, że nigdy więcej nie kupie nic od GF. Sprzedałem Star Realms PL, z myślą kupna Hero Realms PL - ale jednak wybiorę wersję angielska. Lepiej dopłacić parę złoty, niż potem czekać nie wiadomo ile na zlokalizowane dodatki. Oczywiście o ile w ogóle postanowią je wydać.
Jest tu przycisk lubie to? ;-)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

Ja pare miesięcy temu zapytałem tez o dodatki ale zostałem obrzucony błotem. Mnie wciaz najbardziej razi brak polityki wydawniczej. Gdy kupowałem Star Realms usłyszałem ze dodatki juz w styczniu potem ze I kwartał potem cisza. Trochę mnie wkurza takie traktowanie klientów. Zadne to pieniądze na gre ale jednak ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: inzkulozik »

Plany faktycznie mogli mieć wielkie, próbowali nakręcić ludzi w turnieje, itd., ale widocznie ostatecznie sprzedaż nie zachwyciła, a dodatki raczej kupuje jeszcze mniej ludzi
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

moze sprobuję tutaj, bo w dziale Modyfikacje Zasad nikt nie odpisuje :roll:
ENDryu pisze:szukam w internecie i za nic znalezc nie moge... kojarzycie moze czy ktos zaproponował alternatywne warianty grania 2-osobowego niz 1vs1? Dla 3+ graczy jest od razu w instrukcji propozycja grania na kilka sposobow - Rajd, Imperator, Hydra itd. Ale za nic nie moge znalezc wariantu, zeby np. grac we 2 osoby vs jakis virtual player albo, ze macie oboje 10 rund, zeby skasowac 100 punktow zycia z przeciwnika, ktory co runde scrapuje najdrozsza karte z trade row albo cokolwiek innego (wymyslalem na szybko). NIe ma nic takiego, czy ja nie umiem tego znalezc? :roll:
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

ENDryu pisze:moze sprobuję tutaj, bo w dziale Modyfikacje Zasad nikt nie odpisuje :roll:
ENDryu pisze:szukam w internecie i za nic znalezc nie moge... kojarzycie moze czy ktos zaproponował alternatywne warianty grania 2-osobowego niz 1vs1? Dla 3+ graczy jest od razu w instrukcji propozycja grania na kilka sposobow - Rajd, Imperator, Hydra itd. Ale za nic nie moge znalezc wariantu, zeby np. grac we 2 osoby vs jakis virtual player albo, ze macie oboje 10 rund, zeby skasowac 100 punktow zycia z przeciwnika, ktory co runde scrapuje najdrozsza karte z trade row albo cokolwiek innego (wymyslalem na szybko). NIe ma nic takiego, czy ja nie umiem tego znalezc? :roll:
Piszesz o scenariuszach coop i solo. Znajdują się w dodatku Gambit (górne karty)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

inzkulozik pisze:Plany faktycznie mogli mieć wielkie, próbowali nakręcić ludzi w turnieje, itd., ale widocznie ostatecznie sprzedaż nie zachwyciła, a dodatki raczej kupuje jeszcze mniej ludzi
moze większe by było zainteresowanie gdyby były dodatki. Sama podstawka daje duzo radości ale z dodatkami jest podobno jeszcze fajniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Dzięki! tak mi wynikało z mojego przeglądania i szukania, ale nie byłem pewien. Szkoda, ze tylko 2 wyzwania dali, ale zawsze cos :) Śmieszne jest to, ze dostalem 3 tygodnie temu na urodziny kilka boosterow, a tego konkretnego nie, bo dziewczyna grajac na appce uznala, ze jest slaby :| :? :shock: :roll: chyba nie chce grac coop tylko mnie okładać po pysku 1vs1 :lol:
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Realms

Post autor: Retro »

Games Factory Publishing za chwile(?) wyda Hero Realms i prawdopodobne jest że temat dodatków do Star Realms umrze bo jak wspomniał też Gambit, HR może skanibalizować SR. Zresztą to GFP i niczego się po nich nie można już spodziewać.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2018, 15:12 przez Retro, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Realms

Post autor: Daquan »

Retro pisze:Games Factory Publishing za chwile(?) wyda Hero Realms i prawdopodobne jest że temat dodatków do Star Realms umrze. Zresztą to GFP i niczego się po nich nie można już spodziewać.
Na jakiej podstawie, wysnułeś taki wniosek?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Retro pisze:Games Factory Publishing za chwile(?) wyda Hero Realms i prawdopodobne jest że temat dodatków do Star Realms umrze bo jak wspomniał też Gambit, HR może skanibalizować SR. Zresztą to GFP i niczego się po nich nie można już spodziewać.
Tzn. ja dostałem Colony Wars i 3 boostery, zaraz kupie 4 booster po angielsku. Podstawke mam po polsku i w sumie przestalem sie ludzic, ze beda dodatki, skoro odpalają HR zaledwie pół roku po premierze SR :roll:

A do tego jakosc wykonania jest inna - karty angielskie sa śliskie/połysliwe oraz roznia sie tyly kart. Wiec granie w deckbuildera z roznymi plecami kart (jakm chcial polaczyc podstawke z Colony Wars) troche mija sie z celem. Chyba sprzedam polska podstawke i kupie angielska, zeby miec spojny zestaw :roll:
Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Star Realms

Post autor: Shinhaevel »

Retro pisze:Games Factory Publishing za chwile(?) wyda Hero Realms i prawdopodobne jest że temat dodatków do Star Realms umrze bo jak wspomniał też Gambit, HR może skanibalizować SR. Zresztą to GFP i niczego się po nich nie można już spodziewać.
Słyszałem, że po HR ma wjechać pierwsza paczka dodatków do SR. Ile w tym prawdy to się okaże...
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Realms

Post autor: Daquan »

ENDryu pisze:
Retro pisze:Games Factory Publishing za chwile(?) wyda Hero Realms i prawdopodobne jest że temat dodatków do Star Realms umrze bo jak wspomniał też Gambit, HR może skanibalizować SR. Zresztą to GFP i niczego się po nich nie można już spodziewać.
Tzn. ja dostałem Colony Wars i 3 boostery, zaraz kupie 4 booster po angielsku. Podstawke mam po polsku i w sumie przestalem sie ludzic, ze beda dodatki, skoro odpalają HR zaledwie pół roku po premierze SR :roll:
A przepraszam... skąd pomysł, że po HR zostanie zaprzestana dystrybucja SR? W USA i w Niemczech, SR sprzedaje się wielokrotnie lepiej. HR to uzupełnienie portfolio wydawcy o grę, którą sprzeda osobom uczulonym na Sci-Fi. Jestem przekonany, że nie inaczej będzie w PL. Z resztą- to żadna tajemnica. W pół roku wydawca sprzedał 5000 podstawek- chwalili się takim wynikiem w prasie branżowej i w swoim newsletterze.
Zastanawia mnie, skąd taka niesamowita panika. :shock:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bogenhafen »

SR ma się całkiem dobrze. Co chwilę organizowane są nowe turnieje (wiem, bo sam je organizuję :-P), a GFP chętnie wysyła nagrody (bo to w końcu promocja gry) - raczej nie ma się o co bać w najbliższej przyszłości. Tyle tylko, że przez legendarne już problemy wydawcy z wszystkim, ciągle nie możemy doczekać się polskich promek (a ciężko o "hurtowe" ilości angielskich na turnieje).
ODPOWIEDZ