Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: BartP »

Gra NIE jest niezależna językowo. Przecież ma się niejawne karty na ręku. Trochę na nich tekstu jest, więc ci, którzy nie przepadają za zdaniami po angielsku, powinni raczej poczekać na polską wersję.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Hiu »

takze z nadzieja, ze wydanie PL (czyli taki 2nd edition - bo to nowy druk bedzie przez wydawce) bedzie mialo odrobine lepszej jakosci karty niz to co reprezentuje soba aktualne wydanie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Portal Games »

Przypominamy, że jeśli zauważyliście w tekstach, na kartach albo w instrukcji coś, co wymaga poprawy, to przesyłajcie nam swoje uwagi na adres: piechaczek@portalgames.pl
sadza
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:33
Has thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: sadza »

Portal , co z wydaniem wersji PL ? minęło już dużo czasu czyżbyście nie podołali z edycja polską? Mam kupować EN?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

sadza pisze:Portal , co z wydaniem wersji PL ? minęło już dużo czasu czyżbyście nie podołali z edycja polską? Mam kupować EN?

polska wersja nie załapała się na obecny dodruk gry
ma być drukowana z następnym zapewne w II połowie roku
Trzewik mówił o tym na Pionku, że niestety dali ciała i przepraszają
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Skywarden »

Czy ktoś ma HoN i chciałby tą grę zaprezentować/zagrać w Poznaniu?
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Skywarden pisze:Czy ktoś ma HoN i chciałby tą grę zaprezentować/zagrać w Poznaniu?
Zależy kiedy. Często tam bywam a HoNa z kilmoma dodatkami mam na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Bogus_law »

Też bym z chęcią poznał, może ktoś będzie ją miał w niedzielę w Bibliotece Uniwersyteckiej na spotkaniu ?
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: maciejo »

W planach wydawniczych Portalu nic nie ma o HoN :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Maxxx76 »

Bo podobno czekają na decyzję wydawnictwa...
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: powermilk »

maciejo pisze:W planach wydawniczych Portalu nic nie ma o HoN :(
Bo nic się nie zmieniło od tego momentu, co Trzewik powiedział w vlogu. Portal wysłał pliki do drukarni, ale nie da się ani mailowo, ani telefonicznie, ani też na skype'a skontaktować...
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 11:47 przez powermilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Porażka. Nie pozostaje nic innego jak czekać.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Skywarden »

Oki. Dotarła do mnie podstawka HON z kilkoma małymi dodatkami. Wszystko druga edycja, co oznacza brak kłopotów przynajmniej z żetonami. We wtorek w Setce pewnie uda się w to zagrać. ;)
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Bogus_law »

Skywarden pisze:Oki. Dotarła do mnie podstawka HON z kilkoma małymi dodatkami. Wszystko druga edycja, co oznacza brak kłopotów przynajmniej z żetonami. We wtorek w Setce pewnie uda się w to zagrać. ;)
O której będziesz ? Grałeś już, jakie wrażenia ?
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Skywarden »

Około 18 jeżeli nie będzie żadnych kataklizmów powinniśmy dotrzeć z grami (fundacyjnymi i naszymi).
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Skywarden »

Dotarła do mnie właśnie przesyłka z DPG. Okazało się, że mam drugi egzemplarz erraty do dodatków. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o Pm.
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Heroes of Normandie

Post autor: badbocian »

Śledzę informacje o polskim wydaniu HoN od wielu miesięcy i powiem szczerze, że wygląda to dosyć niepoważnie ze strony wydawnictwa Portal. Ponad rok temu zapowiedzieli wydanie gry i regularnie jakiś "kataklizm" staje im na przeszkodzie. Jest to o tyle istotne, że część klientów nie wie, czy jest sens czekać na polskie wydanie, czy ono się w ogóle ukaże, a jeśli tak,to kiedy itp., czy należy kupić wydanie angielskie przed wyczerpaniem nakładu. Jeśli wydawnictwo PORTAL nie było pewne współpracy, to nie powinno nic ogłaszać, a jeśli było pewne ,to należy stanąć na głowie i dopiąć projekt,a nie mydlić oczy klientom i opowiadać kolejne bajki o rzekomych powodach niepowodzenia - bo wychodzi to żałośnie i NIEPROFESJONALNIE.
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: vojtas »

badbocian pisze:Śledzę informacje o polskim wydaniu HoN od wielu miesięcy i powiem szczerze, że wygląda to dosyć niepoważnie ze strony wydawnictwa Portal. Ponad rok temu zapowiedzieli wydanie gry i regularnie jakiś "kataklizm" staje im na przeszkodzie. Jest to o tyle istotne, że część klientów nie wie, czy jest sens czekać na polskie wydanie, czy ono się w ogóle ukaże, a jeśli tak,to kiedy itp., czy należy kupić wydanie angielskie przed wyczerpaniem nakładu. Jeśli wydawnictwo PORTAL nie było pewne współpracy, to nie powinno nic ogłaszać, a jeśli było pewne ,to należy stanąć na głowie i dopiąć projekt,a nie mydlić oczy klientom i opowiadać kolejne bajki o rzekomych powodach niepowodzenia - bo wychodzi to żałośnie i NIEPROFESJONALNIE.
Znaczy sugerujesz, że powinni zacząć reklamować HoN w dniu premiery? Z tego, co mówił Trzewik, wynika, że wina leży po stronie licencjodawcy. Skoro ogłosili, to współpracy byli pewni. Tak mniej więcej, bo pewna jest tylko śmierć. Stawanie na głowie nie pomoże. Jeśli nie możesz się doczekać, to kup wersję obcojęzyczną i tyle. Wydaje mi się jednak, że warto poczekać, zwłaszcza że w tzw. międzyczasie jest gęsto od innych premier.
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Heroes of Normandie

Post autor: badbocian »

Pewnie, że warto czekać na polskie wydanie, tylko póki co informacja o tym, że gra się ukaże po polsku jest po prostu mało wiarygodna,nikt tego w gruncie rzeczy nie potwierdza, są ciągłe zawirowania i przeszkody nieznanego pochodzenia.
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: powermilk »

Jeśli wydawnictwo PORTAL nie było pewne współpracy, to nie powinno nic ogłaszać, a jeśli było pewne ,to należy stanąć na głowie i dopiąć projekt,a nie mydlić oczy klientom i opowiadać kolejne bajki o rzekomych powodach niepowodzenia - bo wychodzi to żałośnie i NIEPROFESJONALNIE.
To powiedz mi jaki masz pomysł, skoro pliki są drukarni, a licencjodawca nie odpowiada na maile, telefony i rozmowy na skypie? Raz po raz zapytuję się na FB kogoś z Portalu co z HoN, dostaję jedną krótką odpowiedź: "Status bez zmian". Kiedy na PortalConie zagadałem na ten temat Trzewika, to powiedział, że zwalił sprawę wysyłając za późno pliku do wspólnego druku, ale teraz sytuacja go wkurza nie mniej niż mnie i żałuje, że nie podjął decyzję o samodzielnym druku.

Ja jestem za tym, aby osoby nie zadowolone z faktu, że nie na rynku polskiej edycji Heroes of Normandie zebrały się jakoś wspólnie i szturmem zdobili siedzibę licencjodawcy :D.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Mnie też bardzo wkurza sytuacja z HoN ale co możemy zrobić. Osobiście uważam, że Portal zawalił sprawę nie zdążając wysłać plików ale na to co się dzieję teraz nie mają najmniejszego wpływu. Trzeba naprawdę zacząć się organizować z jakąś karną ekspedycją :D
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Ja już mam Carentan scenario pack :D z KSa.
Nie wiem czy się pomylili, ale oprócz niego dali mi St Mere Eglise :D.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Toudi »

A czy ktos we wrocku ma moze HoN? I chcialby zagrac? :)
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Dexterus »

Tak, ja bardzo chętnie, nowych rekrutów nigdy dość :D Zwłaszcza że dodatków u mnie też sporo, więc jak się spodoba, to możemy sobie pykać do upadłego.

Tylko że ostatnio nie wiem w co ręce za bardzo włożyć, tyle zajęć dookoła; więc ciężko mi się określić kiedy byśmy mogli zagrać w najbliższym czasie. Napiszę na PW, jak będę miał jakąś propozycję. Zgoda? :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: janekbossko »

jesli ktos będzie zamawiał erratę niech da znac. Koszt erraty symboliczny ale przesyłka zabija ;/
ODPOWIEDZ