Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

założyłem wątek zamówienia zbiorowego dla poznaniaków, zapraszam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Przeczytałem zasady i podobają mi się. Większą skala potyczek nie wiąże się z większą komplikacją reguł, zasady są zdecydowanie prostsze niż HoN co gwarantuje zdecydowanie szybsze potyczki. Ciekawie wygląda aktywowanie jednostek przez HQ i prosty system walki. Na razie jestem na tak.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

pozananiaków zapraszam (wstępnie) do wspólnego zamówienia KS HoN'e the card game:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 73#p839073
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mckil »

Kurczę może i ja byłbym zainteresowany ale w Poznaniu to byłem raz i raczej się nie wybieram, prędzej Warszawa ale to i tak musiałbym się specjalnie wybrać... Rozważasz możliwość przesłania gry dalej w Polskę?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

mckil pisze:Kurczę może i ja byłbym zainteresowany ale w Poznaniu to byłem raz i raczej się nie wybieram, prędzej Warszawa ale to i tak musiałbym się specjalnie wybrać... Rozważasz możliwość przesłania gry dalej w Polskę?

trochę problematyczne dla mnie - a i oszczędności przy dodatkowej wysyłce byłyby raczej niewielkie
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mckil »

rastula pisze:
mckil pisze:Kurczę może i ja byłbym zainteresowany ale w Poznaniu to byłem raz i raczej się nie wybieram, prędzej Warszawa ale to i tak musiałbym się specjalnie wybrać... Rozważasz możliwość przesłania gry dalej w Polskę?

trochę problematyczne dla mnie - a i oszczędności przy dodatkowej wysyłce byłyby raczej niewielkie
Lepiej zapłacić10 zł za paczkomat niż 15 Euro jeżeli miałbym brać sam ;)
Ale rozumiem że to dodatkowe obciążenie i problem dla kogoś.

A Warszawa ma te wspólne zamówienie czy nie? Bo jakoś nie widzę.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Toomek »

Póki co widzę małą wadę projektu - mało oryginalnych, nowych grafik/postaci. Przy grze tak opartej na flufie/klimacie IMHO przydałoby się trochę więcej. Trochę martwi mnie też wielkość mapy - może być ciasno, a samo manewrowanie może stracić na znaczeniu. Mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: rastula »

Toomek pisze:Póki co widzę małą wadę projektu - mało oryginalnych, nowych grafik/postaci. Przy grze tak opartej na flufie/klimacie IMHO przydałoby się trochę więcej. Trochę martwi mnie też wielkość mapy - może być ciasno, a samo manewrowanie może stracić na znaczeniu. Mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą.

zapewne do kampani wykorzystano faktycznie głównie stare grafiki, ale do końcowej gry pewnie będzie więcej nowego...
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Toomek »

Bardziej chodzi mi o postacie że stretch goali - dużo jest recyklingu promosów. Z drugiej strony - dowódcy są już nowi. Inna sprawa, że samą Normandię twórcy przerobili już na każdą stronę i ciężko o coś bardziej odkrywczego :D. Liczę, że następna odsłona "Heroes of..." będzie już podczas innej kampanii(oby nie Market Garden organy już na wszelkie sposoby ;) ).
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

HoN TCG to zupełnie inna gra niż oryginalby HoN. Jedyne co to samo to artworki i wydawca. Artwork mi się bardzo podoba i ciszę się że TCG również będzie w tym stylu. Co do wielkości map to w TCG raczej tezeba bedzie pomyśleć jakie akcje wykonać (mozna wykonac 3 z 6 podczas swojej tury). Ciekawie rysuje się sposob używania dowództwa. Podoba mi się to że jednostki mogą na róże sposoby na siebie wpływać co daje wiecej taktycznego myślenia.

Jeżeli chodzi o kolejne Heroes of...
To z tego co słyszałem to już postanowili co ale jeszcze nie wyjawili. Ja myślę że pójdą w inny klimat (dosłownie) czyli zima/ pustynia. Także najbardziej prawdopodobne wydają mi się:
Heroes of Staligrad (nowa nacja, zima i inne nowości)
Heroes of North Afrika (pustynia)
Heroes of Ardennes (moim zdaniem różniłoby się najmniej od standardowego HoNa bo to też Amerykanie i nawet te same jednostki także schylałbym się raczej ku Afryce albo Rosji. Nie wykluczone że dostaniemy coś z morza Śródziemnego ale to również nie różniłoby się tak znacząco od podstawki.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Toomek »

Co do wielkości map to w TCG raczej tezeba bedzie pomyśleć jakie akcje wykonać (mozna wykonac 3 z 6 podczas swojej tury).
Jeżeli chodzi o akcję to ten element mi się podoba. Bardziej zastanawia mnie inna rzecz - przykładowe mapy mają rozmiar 5x5 pół przy czym dwa rzędy zostają niejako wyłączone przez strefę uzupełnień (po jednej na stronie). To daje de facto przestrzeń do manewrowanie wielkości 3x5 pól minus ograniczenia terenowe (vide żywopłoty w które nie wjadą czołgi). Zastanawiam się jakie znaczenie na tak niewielkim terenie będzie miało bardzo istotne w każdej grze wojennej manewrowanie i czy gra nie będzie się przy większej ilości jednostek zamieniają w "wojnę pozycyjną" z przerzucaniem się kostkami ataku w centrum mapy. Przy czym zaznaczam, że to moje wstępne obserwacje po lekturze instrukcji ;).

Obstawiam, że kluczem przy wyborze następnej kampanii będzie jej... "filmowość". I tutaj pewnie obstawiałbym Market Garden/Ardeny/Pacyfik/front wschodni ;).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

W TCG spodobał mi sie przede wszystkim klimat. Uwielbiam ten pastiszowy klimat Złota dla zuchwałych. Poza tym wydaje mi się, że gra ma być przede wszystkim szybszą i mniej skomplikowaną wersją HoN, gdzie manewrowanie będzie miało mniejsze znaczenie a liczyć się będzie dociąg kart (w końcu to karcianka) i kolejność aktywowania jednostek. To nie jest bitewniak ani żadna gra wojenna, nie ten stopień skomplikowania. Wątpię też, czy na planszy zobaczymy na raz dużo jednostek więc o wielkość planszy sie nie martwię. Ewidentnie ma być szybko i filmowo. Mnie tym kupili.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mauserem »

McJakub pisze:HoN TCG to zupełnie inna gra niż oryginalby HoN. Jedyne co to samo to artworki i wydawca. Artwork mi się bardzo podoba i ciszę się że TCG również będzie w tym stylu. Co do wielkości map to w TCG raczej tezeba bedzie pomyśleć jakie akcje wykonać (mozna wykonac 3 z 6 podczas swojej tury). Ciekawie rysuje się sposob używania dowództwa. Podoba mi się to że jednostki mogą na róże sposoby na siebie wpływać co daje wiecej taktycznego myślenia.

Jeżeli chodzi o kolejne Heroes of...
To z tego co słyszałem to już postanowili co ale jeszcze nie wyjawili. Ja myślę że pójdą w inny klimat (dosłownie) czyli zima/ pustynia. Także najbardziej prawdopodobne wydają mi się:
Heroes of Staligrad (nowa nacja, zima i inne nowości)
Heroes of North Afrika (pustynia)
Heroes of Ardennes (moim zdaniem różniłoby się najmniej od standardowego HoNa bo to też Amerykanie i nawet te same jednostki także schylałbym się raczej ku Afryce albo Rosji. Nie wykluczone że dostaniemy coś z morza Śródziemnego ale to również nie różniłoby się tak znacząco od podstawki.
Mrrr Pacyfik... Z dugiej strony jak pomyślę sobie o rzeźni na Guadalcanal czy Iwo Jimie...
Nawet z HoNem mam już lekki problem z tym pastiszem, ale mimo wszystko lubię.
Niby graficznie jest bogato, propaganda nie próżnowała, ale odwołań humorystycznych w kulturze masowej już jakoś mniej...
Przychodzi mi do głowy zgubiony japoński okręt podwodny w filmie 1943 Spielberga...
Obrazek
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Ja obstawiam Ardeny. Temat już wprawdzie wałkowany na wszystkie strony ale wydaje mi się, że amerykanie bardzo lubią tę bitwę więc może to nakręcać popyt.
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Tylko moim zdaniem ofensywa to tylko mały epizod nie stwarzający dużych możliwości. Mam na myśli taką samodzielną grę jak SoN ze swoimi pod dodatkami. Z kolei front wschodni stwarza wiele możliwości. Zima mróz nowe zasady dotyczące warunków pogodowych, nowe jednoski no i nowy klimat najważniejsze. Tylko jestem ciekaw jak by się grało standardowymi jednostkami z HoNa (na zielonej trawie) na pustynii czy śniegu.
Z drugiej strony mogą nie chcieć tak dużej zmiany i pójdą w Pacyfik (no dżungla też zielona przecież) albo Morze Śródziemne, czyli Sycylia, Monte Cassinobitp.
Myślę, że warto wspomnieć że HoN jest inspirowany Hollywoodzkimi produkcjami także tym również możemy się sugerować.
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Tylko moim zdaniem ofensywa to tylko mały epizod nie stwarzający dużych możliwości. Mam na myśli taką samodzielną grę jak SoN ze swoimi pod dodatkami. Z kolei front wschodni stwarza wiele możliwości. Zima mróz nowe zasady dotyczące warunków pogodowych, nowe jednoski no i nowy klimat najważniejsze. Tylko jestem ciekaw jak by się grało standardowymi jednostkami z HoNa (na zielonej trawie) na pustynii czy śniegu.
Z drugiej strony mogą nie chcieć tak dużej zmiany i pójdą w Pacyfik (no dżungla też zielona przecież) albo Morze Śródziemne, czyli Sycylia, Monte Cassinobitp.
Myślę, że warto wspomnieć że HoN jest inspirowany Hollywoodzkimi produkcjami także tym również możemy się sugerować.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

No tak ofensywa w Ardenach jako osobna gra to słabo. Ale już walki na pustyni? Uuu kupował bym :D nawet bardziej niż front wschodni
TytanowyJanusz
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2016, 16:37

Re: Heroes of Normandie

Post autor: TytanowyJanusz »

Hej,
Może ktoś wrzucić skan polskich scenariuszy z podstawki HoN, posiadam angielską wersję księgi scenariuszy i momentami mam problemy z tłumaczeniem.
Betonowa Halina
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:11

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Betonowa Halina »

TytanowyJanusz pisze:Hej,
Może ktoś wrzucić skan polskich scenariuszy z podstawki HoN, posiadam angielską wersję księgi scenariuszy i momentami mam problemy z tłumaczeniem.
Za trzy napoje zbyszko ?
TytanowyJanusz
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2016, 16:37

Re: Heroes of Normandie

Post autor: TytanowyJanusz »

Może być i za czy napoje Zbyszko i soku kieliszko ;)
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

Bedzie Heroes of Stalingrad w 2017 roku!
Yey! 4. kwartał najprawdopodobniej.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

McJakub pisze:Bedzie Heroes of Stalingrad w 2017 roku!
Yey! 4. kwartał najprawdopodobniej.
Skąd to info? Będzie KS?
McJakub
Posty: 50
Rejestracja: 02 cze 2015, 14:59
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Heroes of Normandie

Post autor: McJakub »

DPG nagrało film w którym odpowiadają na pytania. Co prawda po francusku ale goście na forum coś tam przetłumaczyli. Jedną z głównych informacji jest KS Heroes of Stalingrad poźnym 2017r. Mają też niedługo nagrać film po angielksu.
ODPOWIEDZ