Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
admi99
Posty: 191
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: admi99 »

Mam nietypowe pytanie - jakie wymiary ma pudełko drugiej edycji?
Pierwsza edycja była niestandardowa 30x32cm
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Jeśli wierzyć bgg to bez zmian.
32.0 x 30.0 x 6.0 cm
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
admi99
Posty: 191
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: admi99 »

detrytusek pisze: 11 gru 2018, 14:13 Jeśli wierzyć bgg to bez zmian.
32.0 x 30.0 x 6.0 cm
Widziałem, ale właśnie nie chcę wierzyć BGG, bo już nie raz były tam błędne informacje
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

No to tu nie pomogę ale jak widziałem prezentację gry w necie to pudełko było takie jak w Kanbanie old. Oczywiście na oko.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: siekan »

Dziś dotarła do mnie kopia z przesprzedaży dodruku i jeżeli chodzi o jakość wydania to... no, do Lisboa nawet nie ma co porównywać :) Ehhh człowiek szybko do dobrego się przyzwyczaja :)
Natomiast po przeczytaniu instrukcji, wszystkie akcje wydają się być bardzo ze sobą spójne i zazębiające a jednocześnie BARDZO spójne z głównym tematem. A to w grach uwielbiam.
Dla przykładu, w GWT które baaaardzo lubię, jakoś nie mogę znaleźć powiązania z podróżą celem sprzedaży krów a stawianiem budynków po drodze (kto je stawia? nasza ekipa, która jedzie z nami?). Natomiast tutaj, wszystkie akcje zdają się być skrojone niemal idealnie (do wyprodukowania auta potrzebny jest projekt, ulepszenia, a później testowanie na torze i raport do zarządu - po prostu ideolo).
Nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki w przyszłym tygodniu, bo coś czuję, że będzie więcej kombinowania niż w CO2, ale mniej przekombinowania niż w Lisboa.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

siekan pisze: 04 sty 2019, 16:49 Natomiast po przeczytaniu instrukcji, wszystkie akcje wydają się być bardzo ze sobą spójne i zazębiające a jednocześnie BARDZO spójne z głównym tematem. A to w grach uwielbiam.
...
Natomiast tutaj, wszystkie akcje zdają się być skrojone niemal idealnie (do wyprodukowania auta potrzebny jest projekt, ulepszenia, a później testowanie na torze i raport do zarządu - po prostu ideolo).
To nie jest gra o produkowaniu samochodów....

Co do kombinowania to się nie zawiedziesz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: siekan »

Wiem, to gra o korporacji i wyrabianiu norm xD trochę głupio wracać z korpo by w domu przy tym samym się odprężać, ale po gameplayu rahdo widzę, że się nie zawiodę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

W 2021 pewnie będzie kampania Kanban Deluxe to dostaniemy Kanbana na miarę EGG. Ja wciąż czekam aż przyjdzie moja kopia Drivers edition :-/
Co Do GWT to poprostu podczas naszej podrozy inwestujemy w juz istniejące interesy ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: siekan »

Jest szansa dorwać gdzieś jakieś klimatyczne naklejki na te autka?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Graj tak jak jest a w '21przerzucisz się na Kanban deluxe ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: siekan »

Mam za sobą CO2, Lisboe i Kanbana.
Co2 - oceniam na najprostszą z tych gier. Bardzo podoba mi się nowa czytelna szata graficzna, świetne połączenie mechaniki z tematem. Jak na grę semi-coopa jest całkiem sporo interakcji (podbieranie sobie miejsc na konferencjach czy na zabudowie pod elektrownię).
Lisboa - potężna gra, niekoniecznie pod względem zasad (chociaż nie, tu też jest potężnie), ale najbardziej pod względem symboliki. Największy problem mam z ogarnięciem toru biskupa i ciągłe zerkanie na te kafelki jaki bonus one oferują. To chyba frustruje najbardziej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że samo zagranie karty daje nam kilka opcji, w zależności gdzie i jak ją zagramy. Powoduje to spory paraliż decyzyjny. Największy sandbox z tych gier. Można iść pod budynki, pod statki, pod karty celów, pod biskupa... można dowolnie balansować pomiędzy tymi "torami". Gra jest mega, mnóstwo kombinowania, natomiast pierwsze partie mogą zrazić i przytłoczyć ilością opcji i ikonek. Czuje, że po płynnym opanowaniu zasad, gra będzie w TOP5
Kanban - pierwsza partia i od razu zachwyt! Jak to wszytko się ze sobą klei, tematycznie do siebie pasuje. Niesamowicie podoba mi się, na jak wiele rzeczy musimy zwracać uwage (czy zdążymy zabrac odpowiedni projekt, czy będą do niego części, czy nie wkopiemy się z częściami bo recykling bedzie nimi zapchany, czy dokladnie takie samochody zjada z taśmy, czy poswiecic karte na ulepszenie czy zabranie samochodu). System produkcji części do aut jest przegenialny a punktowanie poprzez ilość foteli i kolejność na torze szkoleń - perełka w koronie. Chyba najlepszy system punktowania jaki widziałem - wspaniale premiuje rozważną grę a nie szczęście (bo coś akurat może podejdzie). Tu musimy od początku mieć plan A na odpowiednie punktowanie, a z tyłu głowy plan B i C na wypadek wyprzedzenia nas przez innych graczy. Dla mnie połączenie mechaniki, klimatu i poziomu móżdzenia na najwyższym światowym poziomie.

Ciężkość: CO2 < Kanban < Lisboa
Frajda (jak dotychczas, tylko po kilku partiach): Lisboa < CO2 < Kanban
admi99
Posty: 191
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: admi99 »

admi99 pisze: 11 gru 2018, 11:22 Mam nietypowe pytanie - jakie wymiary ma pudełko drugiej edycji?
Pierwsza edycja była niestandardowa 30x32cm
Ponowię pytanie :) ktoś pomoże?
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Wojtek.k »

admi99 pisze: 12 sty 2019, 23:17
admi99 pisze: 11 gru 2018, 11:22 Mam nietypowe pytanie - jakie wymiary ma pudełko drugiej edycji?
Pierwsza edycja była niestandardowa 30x32cm
Ponowię pytanie :) ktoś pomoże?
Jest takie samo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Dorwalem wreszcie Kanban I także przyznam że ta gra jest genialna. Wszystko ładnie się łączy, trzeba zwracać uwagę co ulepszaja inni gracze, trzeba myśleć jak uloza się ruchy Sandry, myśleć o obecnych celach, kolejnych jak i końcowych, kombic bonusy.. Wspaniała gra i czuję że będzie u mnie walczyc z Lisboa o miano ulubionej gry Lacerdy.

Jestem ciekaw co Vital zmieni w wersji Deluxe. Z pewnością plansza mogłaby być czytelniejsza oraz wszelkie ikony powinny znaleźć się na niej. Trochę lipa ze tak wiele drobnych rzeczy trzeba pamiętać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: konrad.rymczak »

brazylianwisnia pisze: 19 sty 2019, 23:00 Jestem ciekaw co Vital zmieni w wersji Deluxe. Z pewnością plansza mogłaby być czytelniejsza oraz wszelkie ikony powinny znaleźć się na niej. Trochę lipa ze tak wiele drobnych rzeczy trzeba pamiętać.
O ile taka wersja się kiedyś pojawi.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Rozmawialem na ten temat z Vitalem i powiedział że jest to wielce prawdopodobne ale narazie robi On Mars i prequel Escape Plan. Takze kampania na KS być moze w końcówce 2020 lub na początku 2021.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Jeśli deluxe miałby się różnić znów zmianą kolorystyki planszy i jakimiś pierdołami to nie widzę sensu ani szans powstania czegoś takiego. Przypominam, że wersja drivers edition właśnie to zrobiła. Co do Vitala to niestety ale przyłapałem go kiedyś na idiotycznym kłamstwie, więc wiarygodność u mnie ma średnią...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Drivers edition to chcieć ostatniego zysku Stronghold. Vital nie chciał tu wprowadzać żadnych zmian wlasnie dlatego że planuje Deluxe. Ładniejsza plansza, lepsze komponenty, jakaś mechanika zostanie przebudowana, inna wyleci a dojedzie nowa. Takich zmiana bym się spodziewał. To głupie ale nowa plansza Iana, pudelko pasujące do kolekcji i silckscreened meeples mnie przekonały by do zakupu Deluxe i sprzedaży Drivers edition.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Musiałoby się to oprzeć o dodatki w mechanice jak w przypadku Vinhos-a. 3 raz przekolorować planszę to kuriozum. To tak jakby ludzie skarżyli się, że czerwone kosteczki przydałoby się zastąpić niebieskimi, a wydawca dostrzegając problem wydał wersję pośrednią z brązowymi.
Zamiana zwykłego na drivers edition była kompletnie bez sensu. Jedynie mogła zachęcić nowych do kupna ale jak już ktoś 2 razy nie zdecydował się na zakup gry to kolejne czysto wizualne wypimpowanie mało kogo zachęci. Jedyna opcja to dorzucić coś do mechaniki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

No ale to nie była decyzja Vitala tylko Stronghold które właśnie traci prawa do gry i wrócą one z końcem roku do Lacerdy więc postanowili sobie jeszcze wydoic. Zmiany w mechanice z pewnością też będą ale wersja Deluxe tak naprawdę ich nie wymaga bo patrząc na taką Suburbie która sprzedają za 125% cen Vitala sprzedaje się świetnie a jest właściwie odpimpowana wersja z małym dodatkiem. Myślę że zrobią piękna wersję, coś wyrzuca z gry, jakaś mechanikę dodadzą, inna przebuduja i będzie to taka definitywna wersja.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Może to stare info ale znalazłem coś takiego :-P
Grafika nie uwzględnia Escape Plan The Heist które ma być na KS w 2020 więc mogło cos się przesunąć..
Obrazek
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

brazylianwisnia pisze: 20 sty 2019, 22:31 No ale to nie była decyzja Vitala tylko Stronghold które właśnie traci prawa do gry i wrócą one z końcem roku do Lacerdy więc postanowili sobie jeszcze wydoic. Zmiany w mechanice z pewnością też będą ale wersja Deluxe tak naprawdę ich nie wymaga bo patrząc na taką Suburbie która sprzedają za 125% cen Vitala sprzedaje się świetnie a jest właściwie odpimpowana wersja z małym dodatkiem. Myślę że zrobią piękna wersję, coś wyrzuca z gry, jakaś mechanikę dodadzą, inna przebuduja i będzie to taka definitywna wersja.
Czyja by to nie była decyzja to nie zmienia faktu, że rynek jest bardziej nasycony. Suburbia jest zdecydowanie bardziej przystępną grą, a więc i klientów jest potencjalnie więcej + wrzucili dodatek. Zobaczymy co wymyślą by ludzie chcieli wymieniać wersje bo auta robione z rogu jednorożca mogą nie wystarczyć.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: KonradT »

Na wielu grupach często padało pytanie czy brać teraz wersję Driver's Edition, czy czekać na wersję Deluxe, więc rynek nie jest tak bardzo nasycony. Zresztą już przy DE znaleźli się ludzie, którzy sprzedawali starą wersję by zakupić poprawioną. Po tym jak szybko wyprzedał się ostatni nakład można stwierdzić, że zapotrzebowanie jest większe i teraz jak ludzie zapoznają się z grą, jeszcze więcej osób będzie chciało ją mieć.
Nad nową grafiką ma pracować Ian. Tak jak są ludzie, którzy rezygnują z zakupu gry, bo ilustrował ją Klemens Franz, tak są ludzie, którzy wrzucają na radar każdą grę z O'Toole na okładce (o Pipeline nie byłoby tak głośno, gdyby nie okładka jego autorstwa).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Ian? No to odpuszczam deluxe...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

detrytusek pisze: 21 sty 2019, 22:52 Ian? No to odpuszczam deluxe...
Mówisz jak by Vital nie pracował Ianem już kilka lat.. Spodziewałes się że będzie inaczej? Ian robi piękne, czytelne plansze i cieszę się że ta współpraca trwa. On ogarnie plansze Kanbana tak jak to pięknie zrobil z Vinhos.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ