Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: mat_eyo »

Ok, może powinienem więcej pograć, ale uprzedzałem, że to moje odczucia po pierwszej partii.

Oczywistość to za dużo powiedziane, ale jeśli ktoś ma prowincję, która w pierwszym punktowaniu jest warta 2, a w drugim 1, to chyba zgodzicie się, że nie będzie ona jego oczkiem w głowie? Wczoraj taka była sytuacja, przeciwnik zaskoczył mnie swoim zagraniem może ze dwa razy w ciągu sześciu rund. Ani razu w prowincji, na której mi zależało.

Do area controll nic nie mam, jeśli tylko walka nie jest tam rozstrzygana głupim rzutem kostką :) Lords of Hellas bardzo mi się podoba, Dominant Species jest wysoko w moim prywatnym top 10 ulubionych gier :P Programowanie akcji lubię bardzo, nie pamiętam, czy jest jakaś gra opierająca się na tej mechanice, która by mi się nie spodobała. Na Szoguna sobie ostrzę zęby od dawna.

Pewnie gdyby nie Gejsze, to Sztuka Wojny podobałaby mi się bardziej. Jednak Gejsze są dla mnie zdecydowanie lepsze i niejako zabierają miejsce na stole. Choć po wczoraj jestem zainteresowany na tyle, że Sztukę Wojny na pewno będę jeszcze ogrywał. Na razie idealnie do mojego odczucia pasuje opis oceny 6/10 z BGG :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: warlock »

Fair enough ;).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: DarkSide »

To ja was pogodzę :wink: Uwielbiam i Gejsze i Sztukę Wojny. Obie gry "czuję" i w obu czuję się jak ryba w wodzie. :D Dzięki nim wiem że lubię gry oparte na blefie, czytaniu przeciwnika i na sprytnym zagrywaniu kart. :twisted:

Swoją drogą warlock może uda mi się w przyszłym roku latem zawitać do Wrocka, więc szykuj się na tęgie lanie w SzW :P :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: BartP »

Gejsze to też area control.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Michał M »

Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Luke555 »

Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Wow! Co za przecena ! kupić ! nie tylko ze względu na świetną grę , ale figurki w 3 rodzajach i 2 kolorach plus 2 dodatkowe (zlota i srerbna)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: sidmeier »

Luke555 pisze: 18 maja 2018, 14:19
Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Wow! Co za przecena ! kupić ! nie tylko ze względu na świetną grę , ale figurki w 3 rodzajach i 2 kolorach plus 2 dodatkowe (zlota i srerbna)
Tylko czy to jest znośne do gry czy mają powód do przeceny? Obawiam się tego drugiego, kapeczkę stara ta gra i może wydać się anachroniczna do dzisiejszych tytułów z kwadrylionem figurek.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Luke555 »

sidmeier pisze: 18 maja 2018, 15:16
Luke555 pisze: 18 maja 2018, 14:19
Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Wow! Co za przecena ! kupić ! nie tylko ze względu na świetną grę , ale figurki w 3 rodzajach i 2 kolorach plus 2 dodatkowe (zlota i srerbna)
Tylko czy to jest znośne do gry czy mają powód do przeceny? Obawiam się tego drugiego, kapeczkę stara ta gra i może wydać się anachroniczna do dzisiejszych tytułów z kwadrylionem figurek.

Co oznacza "czy to jest znośne do gry "? nie rozumiem tego fragmentu :) czy Twoja wypowiedź oznacza, że gra tak obniżona jest za tania czy za droga aby kupić? nie używana, estetycznie wydana gra z figurkami i ciekawą mechaniką za cenę obiadu to wg Ciebie za dużo? A za 30 zł nie kojarzę żadnej nowej gry z "kwadrylionem" figurek czy w ogóle z 1 figurką :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: mauserem »

Luke555 pisze: 18 maja 2018, 15:59 ...Co oznacza "czy to jest znośne do gry "? nie rozumiem tego fragmentu :) czy Twoja wypowiedź oznacza, że gra tak obniżona jest za tania czy za droga aby kupić? nie używana, estetycznie wydana gra z figurkami i ciekawą mechaniką za cenę obiadu to wg Ciebie za dużo? A za 30 zł nie kojarzę żadnej nowej gry z "kwadrylionem" figurek czy w ogóle z 1 figurką :)
Prośba do uzytkowników - nie cytujcie postów trolla sidmeiera - to jałowy bełkot - jego posty mam wyłączone - polecam zrobić podobnie.
Zaraz jakoś mi łatwiej przeglądać forum.
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: cyberowca »

Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Dzięki za cynk, kupione:)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Michał M »

Też wziąłem, a co - w końcu wkrótce dzień dziecka.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Andy »

Jak grać pierwsze partie zapoznawcze? Że bez generałów i wydarzeń, to jasne - zresztą nie widzę na forum jakiegoś szczególnego entuzjazmu dla stosowania kart tych dwóch kategorii. Ale wariant dla początkujących zakłada również odłożenie kart akcji +2 i +3, a co za tym idzie rezygnację z posiłków (wszystkie 21 figurek w puli wojska). Czy zastosowanie posiłków wraz z kartami +2, +3 rzeczywiście bardzo utrudnia życie debiutantom? A może nie wprowadzać tego ograniczenia i jakoś damy radę? :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: krecony1 »

Andy pisze: 24 maja 2018, 11:00 Jak grać pierwsze partie zapoznawcze? Że bez generałów i wydarzeń, to jasne - zresztą nie widzę na forum jakiegoś szczególnego entuzjazmu dla stosowania kart tych dwóch kategorii. Ale wariant dla początkujących zakłada również odłożenie kart akcji +2 i +3, a co za tym idzie rezygnację z posiłków (wszystkie 21 figurek w puli wojska). Czy zastosowanie posiłków wraz z kartami +2, +3 rzeczywiście bardzo utrudnia życie debiutantom? A może nie wprowadzać tego ograniczenia i jakoś damy radę? :wink:
Moim skromnym zdaniem: zagraj jedynie bez generałów i wydarzeń. Wydarzeń możesz z czasem użyć raz i... więcej do nich nie wrócisz :wink: Generałowie? De gustibus... Pozostałych ograniczeń nie ma sensu wprowadzać nawet w pierwszej partii (bez względu na wiek i doświadczenie graczy).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: mauserem »

Andy pisze: 24 maja 2018, 11:00 Jak grać pierwsze partie zapoznawcze? Że bez generałów i wydarzeń, to jasne - zresztą nie widzę na forum jakiegoś szczególnego entuzjazmu dla stosowania kart tych dwóch kategorii. Ale wariant dla początkujących zakłada również odłożenie kart akcji +2 i +3, a co za tym idzie rezygnację z posiłków (wszystkie 21 figurek w puli wojska). Czy zastosowanie posiłków wraz z kartami +2, +3 rzeczywiście bardzo utrudnia życie debiutantom? A może nie wprowadzać tego ograniczenia i jakoś damy radę? :wink:
Myślę, że te ograniczenia dla początkujących są trochę na wyrost - zbyt prewencyjne.
Jesteś dużym chłopcem, karabin potrafisz unieść, więc powinieneś spokojnie sprostać wymaganiom zasad gry.
To nie jest tak, że tam z tyłu to jakaś "fizyka kwantowa" czy inne "splątanie wielowymiarowe" :mrgreen:
Graj jak trzeba, jak na wojennika przystało - karty dodają pieprzu, ale zmniejszają pewną spójność gry - do przetestowania w kolejnych rozgrywkach.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Andy »

Dzięki, takich odpowiedzi oczekiwałem! :wink: Skoro potrafiłem zdobyć Stalingrad czy bombardować dwukrotnie Augsburg tej samej nocy, to może poradzę sobie i z posiłkami tutaj? :mrgreen:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: tomb »

Nie pamiętam, żebym przerabiał wariant z usuniętymi kartami, choć zwykle gram według instrukcji, po kolei włączając kolejne moduły. Przy tak prostym tytule nie widzę jednak potrzeby stopniowania zasad podstawowych.

Generałowie i wydarzenia są u nas grane od wielkiego dzwonu, Sztukę Wojny najbardziej lubimy sauté.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: RUNner »

Nabyłem. W tej cenie grzech nie skorzystać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Muad'Dib »

Zastanawiam się jaki był tego nakład, że od tylu lat leży na kolejnych, coraz większych, wyprzedażach.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Fiacik »

30 zł i figurki tego samego producenta co w Inis - pomijając wiek gry i mechanikę to za darmo.
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: an0mander »

No i oczywiście skusiła mnie cena promocyjna. Gra faktycznie super. Do gry z synem chyba lepsza niż Gejsze. Figurki robią swoje :)
Gdyby kogoś interesowało to na karty idealnie pasują koszulki Standard USA od Rebela (nie wiem jak innych firm).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: RUNner »

Zagrałem 3 partie i za każdym razem trzeba było przyjąć inną taktykę, bo sytuacja na planszy się szybko zmienia. Najwięcej się dzieje w rundach punktowanych, ale nie tylko. Możliwości taktycznych jest całkiem sporo i trzeba się nieźle nagimnastykować żeby przechytrzyć przeciwnika. Gramy bez kart wydarzeń i bez generałów, bo chcemy mieć idealny balans rozgrywki. Zaskakująco dobra gra za psie pieniądze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 5 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: DziejopisWawel »

Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Czy 30 zł za Sztukę wojny było pod tym linikiem? bo wyświetla mi się teraz 75 zł. Chyba się spóźniłem. :(
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Elo »

Tak, tutaj było.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: sztefyn »

DziejopisWawel pisze: 03 cze 2018, 16:17
Michał M pisze: 18 maja 2018, 13:53 https://www.gwfoksal.pl/sztuka-wojny-al ... 89aad.html

Jak tu nie kupić za taką cenę?
Czy 30 zł za Sztukę wojny było pod tym linikiem? bo wyświetla mi się teraz 75 zł. Chyba się spóźniłem. :(
Promocja trwała tylko do 1 czerwca.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: HoLi »

Na Alledrogo widziałem tą grę w cenach oscylujących +/- 50 zł (z przesyłką).
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ