Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:
Jarek B. pisze:Premiera 22 września.
Fajniście :D
No nie aż tak bardzo. Z FB Foxgames:
Premiera gry 22 września. Przez 2 tygodnie dostępna będzie w Empiku, a potem w całej sieci sprzedaży.
Czyli np. dla mnie dopiero 6. października :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: berni »

@Banan2:
ale Rebel na przykład opisuje to tak, że 22. września zostają wysłane wszystkie preordery, potem gra znika ze sklepów i jest tylko w Empiku, a 6. października wraca do nieograniczonej sprzedaży. Czyli o ile zamówisz preorder, to dostaniesz od razu po premierze.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Legun »

TomB pisze:No i po ptokach. Polska edycja będzie miała figurki, a dopiero co żona obwieściła mi, że w Battle Cry ze mną nie zagra, bo nie podobają jej się gry z figurkami. No, to sobie w Sztukę wojny też pograliśmy...
Mnie figurki też mocno zrażają ale z tego, co widziałem w instrukcji, można je bez problemu zastąpić kostkami z Szoguna - mimo różnych postaci każda znaczy tyle samo.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: berni »

Legun pisze:
TomB pisze:No i po ptokach. Polska edycja będzie miała figurki, a dopiero co żona obwieściła mi, że w Battle Cry ze mną nie zagra, bo nie podobają jej się gry z figurkami. No, to sobie w Sztukę wojny też pograliśmy...
Mnie figurki też mocno zrażają ale z tego, co widziałem w instrukcji, można je bez problemu zastąpić kostkami z Szoguna - mimo różnych postaci każda znaczy tyle samo.
A nawet możecie postarać się o starszą edycję Dynasties, gdzie figurek po prostu nie było :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: garg »

berni pisze:
Legun pisze:
TomB pisze:No i po ptokach. Polska edycja będzie miała figurki, a dopiero co żona obwieściła mi, że w Battle Cry ze mną nie zagra, bo nie podobają jej się gry z figurkami. No, to sobie w Sztukę wojny też pograliśmy...
Mnie figurki też mocno zrażają ale z tego, co widziałem w instrukcji, można je bez problemu zastąpić kostkami z Szoguna - mimo różnych postaci każda znaczy tyle samo.
A nawet możecie postarać się o starszą edycję Dynasties, gdzie figurek po prostu nie było :)
A i pudełko było duuuużo mniejsze i bardzo ładnie wykonane :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Tycjan »

A tak Sztuka Wojny wygląda na żywo: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... -unboxing/
Mam nadzieję, że zdjęcia to oddają, bo wykonanie jest klasa.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: berni »

Jakieś krzywe te dzidy ;]
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Neoberger »

Gra wygląda rewelacyjnie. Uwielbiam Chiny starożytne i klimat jest świetnie oddany. Może takiej kawalerii Chińczycy nie mieli w tym czasie, ale nie szkodzi.
A figurki jak w grach amerykańskich. Pod baaardzo gorącą wodę i szybko do baaardzo zimnej. Albo się wyprostują, albo się stopią końcówki włóczni i halabard. :-)

W sklepie R 90 zł, w empik.com 91, a ciekawe ile fizycznie w sklepie w poniedziałek?
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Neoberger »

Połowa figurek miała pokrzywione włócznie i halabardy, ale zagotowałem wodę i wszystko już wyprostowane. :-)

Jestem po pierwszej rozgrywce. W sumie załatwiłem przeciwnika w 3 rundzie. Dostałem dwie karty +1 i jedną +3 i zdołałem osiągnąć maksymalną liczbę punktów.
Warto używać karty o sile 1. Daje to możliwość wzięcia 3 kart i zostawienia 2.
Sporo może pomóc też dobry wybór generała i taktyka jego użycia.
Figurek niby jest dużo, ale potrafią szybko się skończyć (3 w posiłkach, ze 2 odstawione po zagraniu siły 6). A wtedy trzeba przesuwać z sąsiednich prowincji i tak możemy mieć neutralne w decydującej rundzie. :-)

Grafika bardzo piękna i pozwala się wczuć w tę epokę, a figurki dopełniają wrażenia.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: gaseki »

Na BGG jest napisane, że "trochę tekstu" jest w grze, ale na zdjęciach nie widzę nic poza ikonami. Czy to jest info do poprzednich edycji?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Tycjan »

gaseki pisze:Na BGG jest napisane, że "trochę tekstu" jest w grze, ale na zdjęciach nie widzę nic poza ikonami. Czy to jest info do poprzednich edycji?
Tekst to jest w instrukcji :) Na kartach są tylko ikony.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Platan »

Przed przystąpieniem do Sztuki Wojny trzeba zaliczyć Sztukę "origami". Kto nie wie o co chodzi to przekona się składając dziesięć tabliczek z punktacją. Ja musiałem posiłkować się klejem "kropelką" aby było to bardziej trwałe.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Neoberger »

To prawda, że punktacja ciężko wchodzi w trójkątne boczne trzymadełka, ale u mnie obyło się bez kleju. Może lata praktyki z żołnierzykami i modelami Zviezdy, które są bez kleju i mają się trzymać razem, a czasami po złożeniu samochodu pancernego koła mi odpadały, kilka rzeczy pękało, a w ręku zostawały mi reflektorki, które nijak nie chciały wejść w miejsce. :-)
W Sztuce Wojny nie jest aż tak źle. Trzeba tylko operować kątami zgięć. :-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Tycjan »

Zapraszam na mojego bloga i do przeczytania tekstu na temat Sztuki Wojny: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... k-sun-tzu/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: berni »

Uwaga, będę trochę narzekał na wykonanie gry.
Spoiler:
Koniec hejtu.

Gra sama w sobie jest super, grałem w nią przed wydaniem FoxGames i był to od razu mój masthew po ogłoszeniu edycji polskiej. Karty są bardzo ładne, dawno nie widziałem tak fajnych ilustracji.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: sqb1978 »

Można ją jakoś porównać do władcy pierścieni konfrontacji?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: piton »

berni pisze:Uwaga, będę trochę narzekał na wykonanie gry.
Spoiler:
Koniec hejtu.

Gra sama w sobie jest super, grałem w nią przed wydaniem FoxGames i był to od razu mój masthew po ogłoszeniu edycji polskiej. Karty są bardzo ładne, dawno nie widziałem tak fajnych ilustracji.
Kurde, to żeś mnie teraz zniechęcił. Zawsze mnie interesował tytuł Dynasties, a teraz okazja do wsparcia polskiego Wydawcy. A tu zonk.
Dajcie znać jak jakość, może tylko berni miał niefart z wykonaniem :P
Spoiler:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: berni »

No przecież napisałem, że karty ładne.
I słowem się nie odzewałem, że strasznie cienkie :D
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: gaseki »

Akurat krzywe drzewce u figurek to pospolity problem i po prostu czepialstwo (moim zdaniem). A to, że może się zdarzyć babol w druku to też norma. Zamiast marudzić możnaby się spytać w wydawnictwie czy nie dałoby się wymienić żetonów.
Zdziwiłem się też, że "figurki wprowadzają zamęt na planszy" - poważnie? Nie da się ogarnąć 5 pól, gdzie na każdym polu mogą być tylko figurki jednego koloru?!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: kudlacz135 »

gaseki pisze:Akurat krzywe drzewce u figurek to pospolity problem i po prostu czepialstwo (moim zdaniem). A to, że może się zdarzyć babol w druku to też norma. Zamiast marudzić możnaby się spytać w wydawnictwie czy nie dałoby się wymienić żetonów.
Zdziwiłem się też, że "figurki wprowadzają zamęt na planszy" - poważnie? Nie da się ogarnąć 5 pól, gdzie na każdym polu mogą być tylko figurki jednego koloru?!
To, że problem jest pospolity, nie znaczy, że powinien być akceptowalny. Tak samo, jak nie powinien się zdarzyć babol w druku, ktoś to pakował, chował, wysłał, ktoś za to zapłacił, więc akurat roszczenia byłyby uzasadnione moim zdaniem. Ale kurczę, jeżeli ktoś woli generyczne sześciany od figurek, bo zamęt?! To to jest czepialstwo...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: rastula »

a ja zamiast marudzić - nalałem wrzątku do garnka i włożyłem figurki - drzewce w takiej kąpieli prostują się same

to niestety takie tworzywo i faktycznie każdy kto miał styczność z tego typu figurkami ( np. od potentata FFG) po prostu bierze i prostuje albo... nie kupuje gier z figurkami

dużo bardziej męczące było składanie stojaczków punktowych , użyłem kleju , bo inaczej chyba by się to nie trzymało


no ale wreszcie gra gotowa do rozgrywki ;)
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: Platan »

Mojemu pierwszoklasiście gra bardzo się spodobała i od tygodnia gramy niemal każdego dnia. Bardzo polecam, gdyż to jedna z ciekawszych szybszych gier w jakie grałem.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: gaseki »

kudlacz135 pisze:
gaseki pisze:Akurat krzywe drzewce u figurek to pospolity problem i po prostu czepialstwo (moim zdaniem). A to, że może się zdarzyć babol w druku to też norma. Zamiast marudzić możnaby się spytać w wydawnictwie czy nie dałoby się wymienić żetonów.
Zdziwiłem się też, że "figurki wprowadzają zamęt na planszy" - poważnie? Nie da się ogarnąć 5 pól, gdzie na każdym polu mogą być tylko figurki jednego koloru?!
To, że problem jest pospolity, nie znaczy, że powinien być akceptowalny. Tak samo, jak nie powinien się zdarzyć babol w druku, ktoś to pakował, chował, wysłał, ktoś za to zapłacił, więc akurat roszczenia byłyby uzasadnione moim zdaniem. Ale kurczę, jeżeli ktoś woli generyczne sześciany od figurek, bo zamęt?! To to jest czepialstwo...
Czyli rozumiem, że bojkotujesz wszystkie gry z figurkami, bo 99% ma jakieś niedostatki do prostowania - jakieś piki, czy w ogóle to, że figurka się przewraca (np Age Of Empires). Już nie mówię o takich przypadkach jak Middle-Earth Quest, gdzie potrafi się odłamać broń! Figurki robione są z taniego tworzywa i jeśli mamy 10000 figurek w wiadrze to ze względu na nacisk się odkształcą, proste.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: kudlacz135 »

gaseki pisze: Czyli rozumiem, że bojkotujesz wszystkie gry z figurkami, bo 99% ma jakieś niedostatki do prostowania - jakieś piki, czy w ogóle to, że figurka się przewraca (np Age Of Empires). Już nie mówię o takich przypadkach jak Middle-Earth Quest, gdzie potrafi się odłamać broń! Figurki robione są z taniego tworzywa i jeśli mamy 10000 figurek w wiadrze to ze względu na nacisk się odkształcą, proste.
Nie, nie zbieram też motłochu, nie idę też z widłami i pochodniami do sklepu, który mi sprzedał grę. BA! Nie idę nawet do wydawcy i co więcej szukam jakiejś ciekawej gry figurkowej aktualnie;) Natomiast zdrowy rozsądek nie podważa tego czy coś mi się podoba czy nie. Np. Nie podobają mi się zniekształcone figurki, ale rozumiem dlaczego tak się dzieje, rozumiem też, że np. poprawienie tego wiązałoby się z innym materiałem, możliwe, że wyższą ceną... Co nadal nie zmienia faktu, że mi się nie podobają niedoróbki i warto o tym mówić/pisać, żeby wydawnictwa zwracały na to uwagę. Weźmy np. kości do Seasons, dostałem kości kompletne, bez ostrych uszczerbków, ale z niedomalowaniami, odpryskami farby oraz widocznymi pęknięciami. Przecież, to się zdarza, niedoróbki można pomalować (kupując pędzel i farbę), odpryski próbować usunąć (kupując rozpuszczalnik, ale nie wiemy jak zareaguje materiał kości), a ryski pęknieć w sumie nie są pęknięciami więc nie ma problemu... Tylko czemu mam dodatkowo płacić i poświęcać czas? To nie jest kwestia rozsądku, tylko transakcji, którą kulturalnie można załatwić, bez użycia wideł i napaści. Niczym naszą krótką wymianę zdań ;) Nie mam Sztuki Wojny(preferuję sztukę pokoju - swoją drogą książka niezłego gościa), ale w Kaosballu jest plastikowa wytłoczka na figurki, co niweluje naciski. Odłamania w komponentach czegokolwiek są kategorycznie niedopuszczalne, tutaj nawet nie ma co mówić o zrozumieniu. Na upartego, w LCG mogliby dawać tylko karton, bez wyprasek, samo pudło, to że karty się będą zużywać bardziej w ten sposób to tylko niedostatki do wyprostowania. Np. Marvel Dice Masters, gdzie karty z boosterów i kości to tragedia, karty da się wyprostować, kości zastąpić łatwo, cena nie jest wygórowana, ale to dalej porażka. Dlatego, np. cenię bardziej starą wypraskę z summonersów, albo z dominiona, albo nawet inicjatywę z Nightfalla(podziałki i nie latające wszędzie karty), względem zwykłego wrzucenia kart do pudełka jak np. w nowych Osadnikach: N.I. (przykład o tyle rzeczowy, że portal ma bardzo ładne gry, pięknie wydane, z solidnymi komponentami, ale do ideału brakuje im wyprasek, dlatego forum jest od tego, żeby wydawcy widzieli jak jeszcze bardziej rozpieszczać klientów ;)
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny (Dynasties/Sun Tzu)

Post autor: TTR_1983 »

Nigdy nie gotowałem figurek. Może ktoś napisać jak to zrobić? wrzucić na gotującą się wodę figurki i poczekać jak z pierogami aż wypłyną? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ