Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Zaan84 pisze:Wydaje mi się że znam odpowiedź na pytanie, które zaraz zadam ale chciałbym się upewnić. Martwa Zima Długa Noc to tak na prawdę upgrade postawki? Chodzi o to, że kupując dodatek jeżeli chciałbym mieć "pełną" grę to brakuje mi jedynie kart z podstawki oraz figurek bohaterów, bo plansze lokacji, kości itd są takie same. Dobrze myślę?
Źle myślisz. To osobna gra, ze wszystkimi komponentami do grania tylko w to. Może służyć jako rozszerzenie dla poprzedniej wersji Dead of Winter (którą w takim kontekście trudno nazywać podstawką).

Ze strony PHG:
"Dead of Winter: The Long Night can be bought alone and is a fully-realized Dead of Winter experience by itself. You can also combine everything - characters, items, objectives, crossroad cards, etc - between The Long Night and the original Dead of Winter."
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zaan84 »

Dobrze myślę tylko źle piszę :). Wiem że da się grać jedynie na dodatku. Przez "pełną" grę rozumiem ultimate kombinację obu pudełek w której wykorzystuję kompletną zawartość dodatku oraz karty z podstawki. Zmierzam do tego, że Kiedy już będę miał dodatek to zakupowanie podstawki nie będzie specjalnie opłacalne bo jedyne co zyskam to karty.
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Porchpeople »

Zaan84 pisze:Dobrze myślę tylko źle piszę :). Wiem że da się grać jedynie na dodatku. Przez "pełną" grę rozumiem ultimate kombinację obu pudełek w której wykorzystuję kompletną zawartość dodatku oraz karty z podstawki. Zmierzam do tego, że Kiedy już będę miał dodatek to zakupowanie podstawki nie będzie specjalnie opłacalne bo jedyne co zyskam to karty.
Tak- tym bardziej, że nie można używać wszystkich kart równocześnie, tylko trzeba dobierać odpowiednio do każdego stosu (była o tym mowa w tym wątku).
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Matti_C »

Zaan84 pisze:Kiedy już będę miał dodatek to zakupowanie podstawki nie będzie specjalnie opłacalne bo jedyne co zyskam to karty.
dostaniesz też 5 plansz gracza, więc da się (teoretycznie) zagrać w 10 osób.
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Brodmen »

Mnie trochę zastanawia ta Długa Noc, bo jaki jest sens wydawania praktycznie identycznej gry, która na dodatek za dużo nie wpływa na podstawkę i można w nią grać bez podstawki (używam nazwy podstawka- choć tak naprawdę nią nie jest). Kolejna rzecz to po co dodawać takie same elementy typu Kolonia itp.??

Mam też pytanie, czy łącząc oba tytuły mamy więcej miejsc, do których można wysłać ludzi?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Daje to więcej potencjalnych kupujących - bo niektórzy kupią to jako dodatek, niektórzy jako nową grę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

Ja patrze na to trochę inaczej, ale może dlatego że jestem przyzwyczajony do takich zabiegów z karciane w które gram. Np. takie Ascension czy Star Realms, dodatek to więcej kart i nowe mechaniki, ale przy okazji są talie startowe dla graczy. Możesz więc grać kartami tylko z dodatku, albo mieszać z podstawką.

W Długiej Nocy jest podobnie. Masz nowych bohaterów, nowe karty rozdroży, nową lokację. Kupisz tylko dodatek, zagrasz bez problemu, masz podstawkę możesz ją sobie modułowo zmieniać.
Osobiście wolałbym zapowiadaną grę rozdroży w świecie SF, ale więcej Martwej Zimy też może być :)

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Epyon »

Tom i Sam już ograli: https://youtu.be/RTwViWemx9g

Potwierdzają się moje przypuszczenia, że Longest Night powinien się nazywać po prostu Dead of Winter season 2. Łączenie obu ma średni sens, bo jest chociażby dużo kart rozdroży, które odpalają się w obecności jakiejś konkretnej postaci, a teraz to będzie ciężko spełnić, gdy nowych bohaterów będzie dość sporo. Talii lokacji też nie za bardzo da się łączyć, więc tak naprawdę albo się weźmie jeden zestaw kart albo drugi.

Można do "podstawki" dodać moduły z Longest Night, ale one chyba i tak lepiej będą działać z samym Longest Night (są postaci, które są powiązane z modułami).

Longest Night pewnie kupię, bo jest ciekawe, ale raczej będę stosował zamiennie z Martwą Zimą, a nie łączył. No i na pewno nie zainwestuję w LN w przedsprzedaży, ani pewnie nie jakoś od razu po premierze, może poczekam na używkę. Raczej nie jest to must have dla posiadaczy oryginału, bo wrażenia nie są jakieś szaleńczo inne.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Epyon pisze:Tom i Sam już ograli: https://youtu.be/RTwViWemx9g

Potwierdzają się moje przypuszczenia, że Longest Night powinien się nazywać po prostu Dead of Winter season 2. Łączenie obu ma średni sens, bo jest chociażby dużo kart rozdroży, które odpalają się w obecności jakiejś konkretnej postaci, a teraz to będzie ciężko spełnić, gdy nowych bohaterów będzie dość sporo. Talii lokacji też nie za bardzo da się łączyć, więc tak naprawdę albo się weźmie jeden zestaw kart albo drugi.

Można do "podstawki" dodać moduły z Longest Night, ale one chyba i tak lepiej będą działać z samym Longest Night (są postaci, które są powiązane z modułami).

Longest Night pewnie kupię, bo jest ciekawe, ale raczej będę stosował zamiennie z Martwą Zimą, a nie łączył. No i na pewno nie zainwestuję w LN w przedsprzedaży, ani pewnie nie jakoś od razu po premierze, może poczekam na używkę. Raczej nie jest to must have dla posiadaczy oryginału, bo wrażenia nie są jakieś szaleńczo inne.
Z początku byłem pewien, że będę chciał połączyć dodatek z podstawką, ale zaczynam myśleć podobnie jak Ty. Zbyt duże rozmycie może nastąpić. Jedyne dla mnie, co można by wziąć z podstawki, to postacie, bo wiele z nich ma jednak fajne zdolności. Myślicie, że jest jakikolwiek inny argument, który przemawia za połączeniem obydwu pudełek? Czy jest jednak coś w podstawce, czego w dodatku brakuje?
Same zmiany wyglądają naprawdę interesująco. Wydaje mi się, że moduł ulepszeń i bandytów na stałe wejdzie do gry i może w końcu przegramy z żoną kooperacyjną rozgrywkę (Krwawisz, cały czas trzymam za słowo :) ).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Pojawiają się pierwsze recenzje gotowej gry :twisted:

Martwa Zima: Długa Noc w Miami Dice (eng)

Zapraszam do obejrzenia oraz oczywiście wsparcia naszej - wciąż trwającej - przedsprzedaży :-)
PRZEDSPRZEDAŻ
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bruno555 »

A czy cena w sklepie będzie się znaczącą różniła od tej w przedsprzedaży? Będzie drozej?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Bruno555 pisze:A czy cena w sklepie będzie się znaczącą różniła od tej w przedsprzedaży? Będzie drozej?
Jeden post wyżej masz przecież link do sklepu z scd.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bruno555 »

No tak ale spodziewam się ze to chwyt marketingowy☺. Wydaje mi się ze cena będzie niższa? Tak jak było z Cywilizacja, cena spadała z czasem w sklepach.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

To nie jest chwyt marketingowy. To jest cena sugerowana. Jeśli ktoś sprzedaje gdzieś taniej - co jest normalną praktyką - to znaczy, że sprzedawca, a pewnie i hurtownia zarabiają mniej na prowizji.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Myślę, że będzie można dorwać tytuł za 170-190 zł. Jak się jakaś promocja trafi to 150-160 będzie w zasięgu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

skoro już przy cenach jesteśmy, to przypominam że tylko do jutra obowiązuje przedsprzedażowa cena Długiej Nocy na naszej stronie: http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Martwa-Z ... ga-noc/954

Zapraszam i polecam :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kamron6 »

Czy jest gdzieś polska instrukcja do długiej nocy?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Jeszcze nie, ale opublikujemy pewnie bliżej premiery, jak odpowiednia zakładka do gry pojawi się na naszej stronie
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kamron6 »

Przypomni mi ktoś kiedy premiera?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kaimada »

Chyba przełom września i października.
A tak ogólnie recenzje są bardzo bardzo zachęcające.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Carmash »

Według ostatniej informacji na fb, Dead of Winter ma pojawić się w październiku.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kamron6 »

Wedle ostatnich informacji pod koniec października ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zorak »

Wcześniej long night był dla mnie oczywistym wyborem ale im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam. Czesc talii dziala na zasadzie zastapienia a nie wymieszania, boje sie ze crossrodsy jak zmieszamy moga byc zadziej odpalane przez karty specyficzne dla danej postaci. Zawiodłem się że talie z przedmiotami tez w 80% beda te z dodatków ze wzgledu na nowe wlaściwości dla podstawowych przedmiotów.

Ale to co przelało czarę goryczy to fakt ze karty się różnią od siebie kolorystycznie i mieszanie jeszcze bardziej będzie utrudnione.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mr_pepeush »

wyłamię się z kręgu rozmów o długiej nocy (wszak wątek dotyczy innej gry :P)
czy ktoś zna/próbował/wymyślił inne warianty dla dwóch osób niż dylemat więźnia? zastanawiam się, jak dodać charakteru rozgrywce dwuosobowej, a jedyna opcja, którą widziałem, to właśnie dylemat więźnia, jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

mr_pepeush pisze:wyłamię się z kręgu rozmów o długiej nocy (wszak wątek dotyczy innej gry :P)
Długa Noc to dodatek do MZ, więc rozmowa o nim jest jak najbardziej na temat. ;)
mr_pepeush pisze:czy ktoś zna/próbował/wymyślił inne warianty dla dwóch osób niż dylemat więźnia? zastanawiam się, jak dodać charakteru rozgrywce dwuosobowej, a jedyna opcja, którą widziałem, to właśnie dylemat więźnia, jakieś propozycje?

My zmniejszyliśmy ilość kart na starcie do takiej samej liczby, jak jest w normalnym trybie gry (czyli z 7 do 5 z tego, co pamiętam). Ale i tak jest śmiesznie łatwo, jeszcze ani razu nie udało nam się przegrać. Ponoć Długa Noc naprawia ten problem, ale właśnie, znowu trzeba dodatku, aby naprawił problemy podstawki...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ