Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Martens10 »

Krwawisz pisze:Nie ma co panikować :-)

Rzeczywiście plansza jest inna i nas też nieco to zaskoczyło, ale pamiętajcie, że w dodatku jest całkowicie nowa plansza więc stara nie będzie potrzebna. Jeśli zaś chodzi o kompatybilność kart to powinno być ok

ps. mówiłem już, że "dwójka" wyrywa z butów? :D jaram się jak dziecko :twisted:
Aa kiedy można spodziewać się wersji Pl, coś wiadomo?

Tapnięte z zet3ki
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

Krwawisz pisze:ps. mówiłem już, że "dwójka" wyrywa z butów? :D jaram się jak dziecko :twisted:
Hmmm a kiedy można się spodziewać "dwójki" w wersji PL ? Będzie akcja z przedsprzedażą, jak w przypadku Podstawki ?

↓ Bardzo cieszy mnie ta wiadomość ^^ To będą długie letnie noce xDDDD :P
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 14:27 przez lynwith, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Myślę, że realnie gdzieś w okolicach wakacji letnich lub zaraz po. Przedsprzedaż oczywiście będzie (jak zwykle bardzo atrakcyjna) i pewnie uruchomimy z zapasem czasowym :-)
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Martens10 »

Krwawisz pisze:Myślę, że realnie gdzieś w okolicach wakacji letnich lub zaraz po. Przedsprzedaż oczywiście będzie (jak zwykle bardzo atrakcyjna) i pewnie uruchomimy z zapasem czasowym :-)
Na taką odpowiedź liczyłam [emoji1]

Tapnięte z zet3ki
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: skolo »

Wallenstein pisze:
kwiatosz pisze: Preorder dodatku do DoW kosztuje 50 funtów póki co, smuci mnie to :(
A gdzie Pan to widział jeżeli można spytać?

EDIT: Już mam:
http://www.monkeyswithfire.com/dead-of- ... long-night
http://www.esdeviumgames.com/wp-content ... __-WEB.pdf
mam preorder za 50eur wiec ciut lepiej, gdyby kogos interesowalo...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

skolo pisze:
Wallenstein pisze:
kwiatosz pisze: Preorder dodatku do DoW kosztuje 50 funtów póki co, smuci mnie to :(
A gdzie Pan to widział jeżeli można spytać?

EDIT: Już mam:
http://www.monkeyswithfire.com/dead-of- ... long-night
http://www.esdeviumgames.com/wp-content ... __-WEB.pdf
mam preorder za 50eur wiec ciut lepiej, gdyby kogos interesowalo...
Około 39$ w Miniature Market i CoolStuff Inc. Tylko przesyłka ze Stanów ciut kosztuje.

http://www.boardgameprices.com/prices/d ... rlongnight
http://boardgameprices.co.uk/item/show/ ... long-night
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: adikom5777 »

Nie wiem po co szukać daleko zagramanicą, jak będzie normalnie i w normalnych cenach dostępne w polskich sklepach.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

Ktoś zostawił otwarty terminal w firmie zajmującej się zombiakami w Dead of Winter.
http://www.myraxxon.com/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: schizofretka »

Jeśli ktoś worowadzi ten produkt na rynek, to zaczynam jeść płatki śniadaniowe (bez mleka, nie lubię mleka!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

schizofretka pisze:Jeśli ktoś worowadzi ten produkt na rynek, to zaczynam jeść płatki śniadaniowe (bez mleka, nie lubię mleka!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
A co sądzisz o np. nowych przedmiotach?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: skolo »

KonradT pisze:Ktoś zostawił otwarty terminal w firmie zajmującej się zombiakami w Dead of Winter.
http://www.myraxxon.com/
haslo: bloody munchies, jakby kto sie trudzil :)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Porchpeople »

A ja ostatnio słyszałem plotkę, że The Long Night ma być dodatkiem spersonalizowanym dla każdego kraju gdzie jest wydawany- tzn. w Polsce miejsce akcji i wydarzenia również będą osadzone w Polsce... czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć..? :) szczerze mówiąc pierwsze dzisiaj usłyszałem- ale może Wy będziecie wiedzieć coś więcej..? ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Nie wierz plotkom :)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

Jestem po pierwszej rozgrywce i po podwójnym przeczytaniu instrukcji, mam kilka pytań bo najprawdopodobniej coś nie do końca zrozumiałem:
1. Czy można przeszukiwać lokację gdy jest na niej zombie bez atakowania go?
2. Jak znajdę jakieś wyposażenie to muszę dać je tej postaci, którą je znalazłem czy dowolnej która kontroluję?
3. Co w przypadku gdy zombie zajmują mi wszystkie pola w danej lokacji i mam dołożyć kolejnego? Po prostu je usuwam i tak czy inaczej mogę sobie przeszukiwać teren? Nic się dalej nie dzieje? W takim przypadku wychodzi na to, że można grać bez atakowania o ile cel na to pozwala.
4. Czy w instrukcji jest błąd czy mi się wydaje, że przekazanie pionka pierwszego gracza powinno iść wg ruchu wskazówek zegara a nie w przeciwną? W instrukcji jest napisane, że żeton pierwszego gracza należy dać graczowi po PRAWEJ stronie. Pytam bo zawsze takie rzeczy przekazywało się lewemu graczowi i nie rozumiem takiego posunięcia.
5. Czy jeśli główny cel zostanie wykonany to wszyscy wygrywają? Czy nadal trzeba przeć aby wykonać własny cel, aby ktokolwiek wygrał?
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

nikczemnik pisze:Jestem po pierwszej rozgrywce i po podwójnym przeczytaniu instrukcji, mam kilka pytań bo najprawdopodobniej coś nie do końca zrozumiałem:
1. Czy można przeszukiwać lokację gdy jest na niej zombie bez atakowania go?
2. Jak znajdę jakieś wyposażenie to muszę dać je tej postaci, którą je znalazłem czy dowolnej która kontroluję?
3. Co w przypadku gdy zombie zajmują mi wszystkie pola w danej lokacji i mam dołożyć kolejnego? Po prostu je usuwam i tak czy inaczej mogę sobie przeszukiwać teren? Nic się dalej nie dzieje? W takim przypadku wychodzi na to, że można grać bez atakowania o ile cel na to pozwala.
4. Czy w instrukcji jest błąd czy mi się wydaje, że przekazanie pionka pierwszego gracza powinno iść wg ruchu wskazówek zegara a nie w przeciwną? W instrukcji jest napisane, że żeton pierwszego gracza należy dać graczowi po PRAWEJ stronie. Pytam bo zawsze takie rzeczy przekazywało się lewemu graczowi i nie rozumiem takiego posunięcia.
5. Czy jeśli główny cel zostanie wykonany to wszyscy wygrywają? Czy nadal trzeba przeć aby wykonać własny cel, aby ktokolwiek wygrał?
1. Tak
2. Dowolnej.. Przedmiot trafia do Ciebie na rękę i dajesz go tej postaci, której chcesz ;)
3. Po pierwsze zabijają badacza z najmniejszymi wpływami w tej konkretnej lokacji. Zawsze możesz do lokacji podjechać w następnej turze, ale biorąc pod uwagę, iż jedna postać może się poruszyć tylko raz :P
4. To akurat nie ma znaczenia po prostu przekazujesz znacznik pierwszego gracza osobie po lewej lub po prawej (a sam bierzesz kartę rozdroży dla owego gracza).
5. Nie... Wygrywają jedynie te osoby, które w momencie zrealizowania głównego celu gry mają zrealizowane swoje cele indywidualne.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

lynwith pisze:
nikczemnik pisze:4. Czy w instrukcji jest błąd czy mi się wydaje, że przekazanie pionka pierwszego gracza powinno iść wg ruchu wskazówek zegara a nie w przeciwną? W instrukcji jest napisane, że żeton pierwszego gracza należy dać graczowi po PRAWEJ stronie. Pytam bo zawsze takie rzeczy przekazywało się lewemu graczowi i nie rozumiem takiego posunięcia.
4. To akurat nie ma znaczenia po prostu przekazujesz znacznik pierwszego gracza osobie po lewej lub po prawej (a sam bierzesz kartę rozdroży dla owego gracza).
To ma znaczenie jeśli wziąć pod uwagę maksymalny czas oczekiwania na swoją kolejkę. Przypadku przekazania znacznika pierwszego gracza zgodnie z kolejnością graczy to pierwszy gracz w jednej rundzie będzie ostatnim w następnej i na swoją turę będzie czekał przez 8 tur innych graczy w przypadku gry dla 5 osób. W przypadku gry zgodnie z instrukcją skracasz czas oczekiwania pierwszego gracza na następną swoją turę do 5 tur innych graczy.
Wyobraź sobie taką sytuację. W grze pięcioosobowej jesteś pierwszym graczem i zarazem zdrajcą. Zrobiłeś swoją turę w tej rundzie i drugiemu graczowi udało się Ciebie wywalić z kolonii. Teraz koloniści mają 8 tur aby uprzykrzyć Tobie grę i Ty nie możesz im nic przeszkodzić.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

@lynwith
@KonradT

Wielkie dzięki za odpowiedzi, sporo rzeczy się wyklarowało, ale jednoznacznie powinienem się w końcu trzymać instrukcji i przekazywać żeton pierwszego gracza do osoby w przeciwnym kierunku wskazówek zegara czy zgodnie z kierunkiem? Jak Wy gracie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Yavi »

nikczemnik pisze:@lynwith
@KonradT

Wielkie dzięki za odpowiedzi, sporo rzeczy się wyklarowało, ale jednoznacznie powinienem się w końcu trzymać instrukcji i przekazywać żeton pierwszego gracza do osoby w przeciwnym kierunku wskazówek zegara czy zgodnie z kierunkiem? Jak Wy gracie?
Tak, żeton pierwszego gracza idzie w prawo, a kolejka (tury) w lewo :)

Jeszcze co do Twojego pytania nr 2 dopowiem, bo wielu osobom się to myli: wszystkie karty dobierasz na rękę i tylko od Ciebie zależy kiedy i na kogo je zagrasz. Szczególnie dotyczy to autsajderów, bo często gracze uważają, że muszą ich wyłożyć od razu po dobraniu :).


e: A, jeszcze Iskra (pies) ma błąd w tekście. Nie ignoruje odmrożeń, tylko ugryzienia (ząbek na kostce)!

e2: I jeszcze coś - pytania lepiej zadawać w wątku danej gry w dziale "Zasady - pytania i wątpliwości", bo wielu osobom przeszkadza "zaśmiecanie" ogólnego tematu o danej grze :P
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

Yavi pisze:
nikczemnik pisze:@lynwith
@KonradT

Wielkie dzięki za odpowiedzi, sporo rzeczy się wyklarowało, ale jednoznacznie powinienem się w końcu trzymać instrukcji i przekazywać żeton pierwszego gracza do osoby w przeciwnym kierunku wskazówek zegara czy zgodnie z kierunkiem? Jak Wy gracie?
Tak, żeton pierwszego gracza idzie w prawo, a kolejka...
Dzięki wielkie za wskazówki, już nie zaśmiecam i w razie jakichkolwiek wątpliwości zadam pytanie w odpowiednim dziale. Gra jest świetna :-)



Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Yavi »

nikczemnik pisze: Dzięki wielkie za wskazówki, już nie zaśmiecam i w razie jakichkolwiek wątpliwości zadam pytanie w odpowiednim dziale. Gra jest świetna :-)
Żeby nie było - mi to nie przeszkadza :P.
No ale skoro jest od tego dział, to...

Skoro podoba Ci się gra, to wiedz, że w tym roku ma ukazać się też samodzielny dodatek :).
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gothik »

Widzieliście trailer?

http://www.plaidhatgames.com/news/676

Osobiście mam mieszane uczucia - zawsze bardziej wolałem osadzać DoW w klimacie Walking Dead niż Resident Evil. Te pigułki, pulse cannon... meh. Ale i tak kupię.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Gothik pisze:Widzieliście trailer?

http://www.plaidhatgames.com/news/676

Osobiście mam mieszane uczucia - zawsze bardziej wolałem osadzać DoW w klimacie Walking Dead niż Resident Evil. Te pigułki, pulse cannon... meh. Ale i tak kupię.
Dokładnie, także nie podoba mi się kierunek, w którym zmierzają. Już w podstawce znalazły się zbędne motywy w stylu super psa, które psuły mi trochę klimat. Na szczęście było to marginalne. Widzę, że tutaj idzie to niestety jeszcze dalej. Oczywiście tez kupię. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

Faktycznie Resident Evil. Pierwsze skojarzenie: Raxxon – Raccoon.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gizmoo »

DoW to gra dla dojrzałych graczy, teraz mamy ewidentny krok w celu odmłodzenia grupy docelowej. Ten pulse cannon wywołał we mnie smutek i niepokój. Zaletą DoW było poczucie beznadziejności działania i "proza życia" :lol: Zamiast walki o ostatnią konserwę, będziemy mieli wyścig o dopalacze.

Martwi mnie ta Zima. :lol:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Przy czym jest to jednak niezależny dodatek - więc można mieszać klimaty, zostać przy poważniejszym albo przenieść się w szczelankę - nie tak źle w sumie :) Może będzie modułowo i część będzie do wprowadzenia bez dodawania nowego klimatu?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ