Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie (a raczej strzelam, że nieodpowiednie), ale czy wiadomo coś o Dead of Winter w kosmosie i Specter Ops PL ?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Prace trwają - generalnie będzie to gra elementem crossroads ale w zupełnie innej mechanice i z tego co słyszałem - z bardzo mocnym mrocznym klimatem :twisted:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Z tego co kojarzę powinna się mocno różnić - pierwszy raz przynajmniej 1,5 roku temu słyszałem, że pracują nad tym. I dobrze, trochę zmian się na pewno przyda :)

Preorder dodatku do DoW kosztuje 50 funtów póki co, smuci mnie to :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Carmash »

Krwawisz pisze:Prace trwają - generalnie będzie to gra elementem crossroads ale w zupełnie innej mechanice i z tego co słyszałem - z bardzo mocnym mrocznym klimatem :twisted:
Ostrzę sobie zęby i łatam wszystkie dziury w portfelu :D
Awatar użytkownika
Michał Oracz
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał Oracz »

Brzmi to jak bajka dla rozmarzonych dzieci (crossroads, mroczny klimat, horror scifi), ale chcę więcej :) Jest gdzieś coś? Jakaś www albo tytuł? Bo wszędzie tylko ten dodatek...
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

Nie mam nic konkretnego, ale też niezbyt długo szukałem. Roboczy (?) tytuł (?) to Lost in space

http://www.plaidhatgames.com/news/361

Tu i ówdzie można trafić na jakąś dyskusję:
https://boardgamegeek.com/thread/132929 ... roads-game
https://boardgamegeek.com/thread/118277 ... oads-games

Na pewno jest o czym marzyć;) Dlatego liczyłem na jakieś insajderskie informacje ;)
Awatar użytkownika
Michał Oracz
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał Oracz »

Dzięki! Deep Underground, Lost in Space i Summer Camp (Piątek Trzynastego) to smakowite tematy jak dla mnie. A tak w ogóle to całkiem ciekawy ten wyścig o bycie planszowym Windowsem - T.I.M.E. Stories, DoW, Pandemic, Robinson...
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Carmash »

Michał Oracz pisze:Dzięki! Deep Underground, Lost in Space i Summer Camp (Piątek Trzynastego) to smakowite tematy jak dla mnie. A tak w ogóle to całkiem ciekawy ten wyścig o bycie planszowym Windowsem - T.I.M.E. Stories, DoW, Pandemic, Robinson...
Mam nadzieję, że wkrótce do wyścigu dołączy również This War of Mine :)

Czekam z niecierpliwością na pierwsze oficjalne doniesienia w sprawie nowej gry rozdroży. Nie będę ukrywał, że DoW to jedna z moich ulubionych gier i z przyjemnością przyjmę na swoją półkę każdą grę, która skłoni mnie do głębokich dyskusji nad stołem :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Wallenstein »

kwiatosz pisze: Preorder dodatku do DoW kosztuje 50 funtów póki co, smuci mnie to :(
A gdzie Pan to widział jeżeli można spytać?

EDIT: Już mam:
http://www.monkeyswithfire.com/dead-of- ... long-night
http://www.esdeviumgames.com/wp-content ... __-WEB.pdf
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Michał Oracz
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał Oracz »

Carmash pisze: Mam nadzieję, że wkrótce do wyścigu dołączy również This War of Mine :)
Dzięki ;)
A z tym wyścigiem o bycie "planszowym Windowsem" - tu mam na myśli gry, które stworzyły pewien silnik, całkiem sprawnie dźwigający konkretne, rozbudowane i skomplikowane fabuły, na którym to silniku zdecydowano się wypuszczać z czasem zupełnie nowe opowieści i uniwersa. Uczysz się gry raz, a potem zwraca ci się to z nawiązką, bo dzięki temu możesz grać w zupełnie inne tematy, już prawie bez progu wejścia.

Oczywiście, taki kierunek cieszy raczej tylko takich graczy jak ja, bardziej zapatrzonych w temat i fabułę, niż w fajerwerki koniecznych rewolucji mechaniki (wiesz, "jeśli mechanika pozostanie ta sama, to szkoda mi czasu na granie w part 2, bo uniwersum i fabuła to dla mnie mało istotne tło").

Jeśli pojawi się DoW pod ziemią i DoW w kosmosie, albo DoW Piątek Trzynastego, to biorę w ciemno, o wiele szybciej niż gdyby miały być to zupełnie nowe gry z inną mechaniką, przez którą musiałbym się dopiero przedzierać.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

Jadę na tym samym wózku. Przygoda, klimat, temat - jeśli zostaną tak przeprowadzone jak w DoW, to nawet z tą samą, lub bardzo podobną mechaniką będzie dla mnie stanowiło zupełnie nową grę. Niestety niechcący naprodukowałem trochę hajpu, a wygląda na to, że jeszcze trzeba będzie poczekać nieokreśloną ilość czasu;)

Panie Krwawisz, zachęcamy do uchylenia rąbka tajemnicy - nawet na priv z podpisaniem klauzuli poufności;)
Zami
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2016, 23:21

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zami »

Witam! Piszę do was z wielką prośbą. Wypożyczyłem razem z braćmi grę Martwa Zima. Chcieliśmy jutro zagrać ale... okazało sie dzisiaj przy szybkim sprawdzeniu, że brakuje 30 kart ocalałych:( Jutro niedziela a wypożyczyliśmy z miejscowości 200 km od nas. Jutro tam zamknięte a na internecie tel stacjonarny. W środę zamierzaliśmy dopiero oddać. Nigdy w tą grę nie graliśmy. Dlatego wielka prośba do was. Jakby ktoś mógł porobić czytelne foty, żeby je wydrukować to byłbym niezmiernie wdzięczny. Ewentualnie przepisać postacie co tam pisze pod zdjęciami. Chociaż chyba lepiej ze zdjęciami, nie wiem jak bardzo to potrzebne bo nigdy w to nie grałem. Za jakiekolwiek zainteresowanie będę ogromnie wdzięczny:) Jak nie ma tam podanego mojego e-maila to podaję tutaj: zamotek@onet.eu Żałuję, że przy wypozyczeniu nie sprawdzaliśmy zawartości pudełka:( Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Dasti »

Zami pisze:Witam! Piszę do was z wielką prośbą. Wypożyczyłem razem z braćmi grę Martwa Zima. Chcieliśmy jutro zagrać ale... okazało sie dzisiaj przy szybkim sprawdzeniu, że brakuje 30 kart ocalałych:( Jutro niedziela a wypożyczyliśmy z miejscowości 200 km od nas. Jutro tam zamknięte a na internecie tel stacjonarny. W środę zamierzaliśmy dopiero oddać. Nigdy w tą grę nie graliśmy. Dlatego wielka prośba do was. Jakby ktoś mógł porobić czytelne foty, żeby je wydrukować to byłbym niezmiernie wdzięczny. Ewentualnie przepisać postacie co tam pisze pod zdjęciami. Chociaż chyba lepiej ze zdjęciami, nie wiem jak bardzo to potrzebne bo nigdy w to nie grałem. Za jakiekolwiek zainteresowanie będę ogromnie wdzięczny:) Jak nie ma tam podanego mojego e-maila to podaję tutaj: zamotek@onet.eu Żałuję, że przy wypozyczeniu nie sprawdzaliśmy zawartości pudełka:( Pozdrawiam !
Jeżeli angielski nie przeszkadza to

http://chomikuj.pl/Dasti78/Plansza/Mart ... 756606.jpg
DST
Zami
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2016, 23:21

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zami »

Wielkie dzięki:) jak szukaliśmy wczoraj w internecie to przetłumaczenia udało się tylko znaleść więc pasuje mi po angielsku jak nic:) Jeszcze raz wielkie dzięki!! Jesteście wielcy:)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gizmoo »

Z góry sypię głowę popiołem - nie przeczytałem poprzednich stron DoW, więc może padła już gdzieś odpowiedź na moje pytanie:

Będzie jakiś dodruk polskiej edycji Martwej Zimy? Rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Zwlekałem z zakupem, bo miałem inne priorytety na liście, a teraz nigdzie nie mogę jej dostać. :(
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

Będzie, ale jest jeszcze dostępna u wydawcy
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gizmoo »

Al_Dente pisze:Będzie, ale jest jeszcze dostępna u wydawcy
Dzięki! Wszedłem na stronę Cube i rzeczywiście jest dostępna! Tylko cena trochę bolesna...
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

To fakt, nie jest to cena z przedsprzedaży ;-) ale ja bym się chyba nie doczekał ;-)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

Ma ktoś egzemplarz z dodruku? Nie wiem czy to zamierzony cel wydawcy ale w dodruku plansza jest pokryta warstwą odbijającą światło, jak część pudełka, kijowo to się komponuje z resztą kart lokacji, które są matowe. Na filmikach z poprzedniej edycji plansza jest matowa. Zastanawiam się czy to ja trafiłem taki egzemplarz czy wszyscy tak mają?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Wszystkie nowe, zmienili drukarnię.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Epyon »

rattkin pisze:Wszystkie nowe, zmienili drukarnię.
To już się boję o kompatybilność pierwszego druku z dodatkiem...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: crsunik »

A 'dodatek' nie jest samodzielną grą?
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Al_Dente »

Jest, ale jest też niesamodzielnym dodatkiem.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Nie ma co panikować :-)

Rzeczywiście plansza jest inna i nas też nieco to zaskoczyło, ale pamiętajcie, że w dodatku jest całkowicie nowa plansza więc stara nie będzie potrzebna. Jeśli zaś chodzi o kompatybilność kart to powinno być ok

ps. mówiłem już, że "dwójka" wyrywa z butów? :D jaram się jak dziecko :twisted:
ODPOWIEDZ